Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2011.02.08. 09:42:14
Egyrészt. Másrészt meg a TNT ( vagy TriNitroToluol ) nem is hadászati és főleg nem eszköz! Még csak nem is szerkezet, hanem egyszerűen anyag. Hadászatinak azért nem hadászati, mert : - eredetileg kűlszíni bányaszatra volt tervezve és használva, másrészt meg ma is leginkább ilyen célokra használják, a hadászatban elvétve ha előfordul...Semtexet használnak inkább...

Végezetül pedig bocsi mindenkitől az egymást követő, szétszabdalt hozzászólásaimért, de másképp nem tudtam megoldani, főleg a válaszoknál....
Dátum: 2011.02.08. 09:36:41
Nem spec. Ha már másképp nem jut az eszedbe, ki lehet lottózni is...proxima ( latin szó ) jelentése legközelebbi, vagy, ami a legközelebb van
Dátum: 2011.02.08. 09:22:59
Igazából az első kérdéssel kapcsolatban szónék hozzá. Az értelmező szótárak szerint tényleg a megadott válasz a helyes. Néhol konzervatívan családias , máshol pedig régimódian családias jelentéssel. Még a wikipédián is. De valóban nem ezt a jelentését ismertem én se. Filológián végeztem és ott az általad is kifejtett jelentését ismertették a szónak... Vagy mi tévedünk és a wiki tudja jól, vagy megfordítva. Az utóbbira tippelnék... Mert bontsuk le a szót. Patr - szótő, vagy szó-alap, másként radikál, jelentése apa ( a latin pater szóból ) i - genitivus, vagy dativus referense ( ágense ), vagyis utalás arra, hogy milyen,vagy kié, arch - a rendszer szó latin radikálisa, az is, ális toldalék pedig ismét a milyenségre utal, értelemszerűen. Vagyis szó szerinti, dúrva fordításban : aparendszerű a jelentés. Nem? De!! - Besenyő Pista bácsi szavaival élve...

a nyelvtan gyönyörűűűűű
Dátum: 2011.02.08. 08:58:15
Kinek a műve a Carmina Burana?

Rimszkij-Korszakov
Carl Orff
Ludwig van Beethoven
Hector Berlioz

A kérdés helytelenül van feltéve, mert a Carmina Burana egy versgyűjtemény-kódex, amelyben több ismeretlen szerző műve van összegyűjtve. Sejtem én, hogy a kérdés feltevője a ZENEMŰre gondolt, de a kérdésben ez a szó nem jelenik meg. Akkor meg a válasz valóban Carl Orff, de ettől függetlenül javítani kell a kérdést
Dátum: 2011.02.04. 15:56:12
Csak mondom, hogy én SOHA, SENKIT NEM pontozok. Se le, se fel. Igazából nem tudom, hogy mivel sértettelek annyira meg, de hogy őszinte legyek hozzád : Nem is izgat...

Egyébként elnézést kértem a tudatlanságom miatt, tehát érdekel, ha mások - hozzáértőbbek, mint én, vagy Te - nem értenek egyet velem, de lehet, hogy nem tűnt fel Neked ez (sem).

A végére még annyit, hogy neked sikerült 31 hozzászólás mellett "felhőcskét" szerezni...
Dátum: 2011.02.03. 17:15:44
Biztos igazatok van. Előbb már kifejtettem, viszont attól, hogy leírom a véleményem, még nem kell lepontozni, még akkor sem, ha nincs igazam, csak azért, mert az illető talán tudja a választ...Megjegyzem, hogy nem vagyok ponthajhász...de zavar, ha olyan pontoz le, aki mindenki mással is kötekszik...
Dátum: 2011.02.03. 16:40:33
Bocs, de az alapvető biológiai tudás ide nem elég, angyalom. Higgyél nekem Lehet, hogy Te zseni vagy és azért mondod ezt...Amint előbb is láttam, Neked szenvedélyed a kötekedés, kedves Vizi-izé, tehát nem lep meg, hogy ebbe is beszólsz...

Craslorgnak pedig köszönöm a felvilágosítást. Amiatt, hogy nem jártam kellően utána a dolognak, elnézést kérek. Ha ez így van, ahogy itten írva vagyon, akkor a kérdés helyesen van feltéve...VISZONT...akkor is SPEC és ettől nem tágítok!
Dátum: 2011.02.02. 16:29:15
Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?

Állatok
Gombák
Növények
Baktériumok

ORSZÁG??? És a többi és a többi....magyarul kellett volna feltenni a kérdést...

Melyik nem hangszer neve?

telefon
szaxofon
vibrafon
xilofon

Banális a helyes válasz...

Mikor építették meg az első szenteltvízkiadó automatát?
i.e. 4. század
i.u. 2. század
i.u. 4. század
i.e. 2. század

Azt se tudtam, hogy ilyen is van. Ha nem kapom ki ezt a kérdést, bután halok meg...
Dátum: 2011.01.30. 15:54:36
Ahamm Én is segítő szándékból rakom fel ide a fura és értelmetlen kérdéseket...De azért benne van a szórakoztatni-vágyás meg a hatalmas egóm is

Craslog : - Láttam olyan kérdéseket, amelyeket már egy hete jelentettek itt, a fórumon, de még most is visszakaptam őket a vadászatom során...
Dátum: 2011.01.30. 14:46:35
Oké.

Akkor már én is mondok véleményt. Az még a jobbik eset, hogy ezzel kezdődik a vadászatod, de nekem minden vadászatomon UGYANAZOK a kérdések jönnek és ugyanabban a sorrendben. Lassan már fejből tudom őket. ( Pl : Ki a Román Maradona, Mit jelent a tranquillio zenei fikelyezés, Ki választotta ketté a...Melyik megyében található...stb ) Hát mi ez, kérem? Értem én, hogy így 100 százalékos válaszadásom lehet egy vadászat során, de valahogy nem élvezem annyira..Hmm???

Annyira jó lenne ez ellen tenni valamit...

Aztán egy régebbi vadászatom termése, még a régi szép időkből, amikor még ismeretlen kérdéseket is kaptam

Hány fős a Thomas Jefferson anyahajó legénysége ?

20000
11000
2500
6000

Na igen...Ész megáll...

Mi a szfragisztika?

oklevéltan
címertan
irattan
pecséttan

Nem tudom és nem is szándékozom megtanulni. Csak azért se!

Mit jelent a kilóg a lóláb kifejezés?

valaki unatkozik
rossz istálló
valami gyanús
kicsi a patkó

Nem fedi a valóságot. Ha "Kilóg a lóláb", akkor már nyilvánvaló a hiba! Tehát ebből már rá is jöttünk a turpisságra. Nemde??
Dátum: 2011.01.29. 11:35:44
Melyik nem ugyan azt jelenti?


szélütés
strok
megfázás
agyvérzés


Ugyan...
Dátum: 2011.01.29. 10:41:30
Pfujj. Kicsit bárdolatlan hozzászólás...értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, de azt lehetne civilizáltan is. És a helyesírási hibáidat még nem is említettem. És kérném NEM zargatni Clint Eastwoodot! Letett ezt-azt a filmtörténelem asztalára és emberként is említésre méltó. Filmet nézni pedig mindenki szokott. Ki ilyet, ki olyat, de valamilyent mindenki néz néha...a régi klasszikusokat meg még inkább!

Látom én a nyulat bokrodnak megette! Az zavar, hogy nem fogadták el a te kérdésed. Van ilyen...velem is előfordul néha Bár igaz, hogy én DR. Csontot nem nézem, így hát sajnálattal adom tudtodra, hogy kérdésed én is elutasítottam volna.

Tisztelettel : Lee
Dátum: 2011.01.29. 07:58:51
Melyik állítás hamis?
Az X-3=X+3 egyenletnek nincs megoldása.
Az 1;2;3;4 számjegyekből 24 féle három jegyű szám alkotható, aminek minden számjegye különböző.
Nullának a nulladik hatványa egy.
Az a gráf, amiben van hurok, nem egyszerű gráf.



Mi vagy ki a hunyor?

a magyarral rokon nemzetség
mérgező növény
a fák kérkében élő rovar
szemész régies elnevezése

Helyesírása gyenge. Javítani...
Dátum: 2011.01.20. 16:43:31
Most viccelsz, ugye??Tudom én, hogy amint kijön ez a kérdés, mindenki nyitja a guglit és keresi az előhívószámot. Persze csak azok, akik nem tudják, mert ezt illik tudni ugyebár?!

Teljesen egyetértek azzal, aki elutasította a kérdést. Teljességgel érdektelen lexikális tudást feltételez és szerintem ötlettelen is. Csak azért ne tegyen fel valaki kérdést, hogy pazarolja a maga és az értékelő idejét...
Dátum: 2011.01.20. 16:34:39
Borsod-Abaúj-Zemplén megye legtöbb településének az irányítószáma milyen számjeggyel kezdődik?

3
6
2
4

Passz. Ez biztosan általános műveltségi kérdés, de én nem tudom...nem vagyok magyarországi....


Minek a rövidítése a DNS?

sztarinsav
dezoxiribonukleinsav
fluorhidrogénsav
tellursav


Miért kell nyilvánvaló dolgokat kérdezni?



Mi az a WADA? Mit rövidít?

Német Doppingellenes Ügynökség
Francia Doppingellenes Ügynökség
Amerikai Doppingellenes Ügynökség
Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség

Hogy van ez, kérem? MIT RÖVIDÍT? Hát rövidíthetné akár a távolságot is, meg még egy csomó mindent. Inkább : "Minek a rövidítése..." Helytelenül feltett kérdés és a helyes válasz is egyértelmű. Storno, légyszi!
Dátum: 2011.01.06. 19:05:37
Egyetértek

Megjegyzem, hogy Szent István király egyetlen szerzetesrendet sem hívott be. Egy rend, mint olyan, nem hívható meg, maximum annak egy tagja és ha már itt tartunk, akkor nem "akit" , hanem "amit".

Kár boncolgatni a témát.Lényeg a lényeg : - A feltett kérdés úgy rossz, ahogy van
Dátum: 2011.01.06. 11:34:50
Ááááááááááááá!!!!! SZúrjatok le. Alapvetgő nyelvi ismereteket tételez fel a kérdés. Mi az, hogy csak speciális réteg tudhatja?? Ja, igen, olyanok, akik jártak iskolába. Szerintem jó a kérdés, bár eléggé könnyű...
Dátum: 2010.05.01. 17:08:51
Mily gyönyörűség, íme, lásd! :

"Mit nevezünk tritonnak?"

A válaszok a következők :

Háromágú szigony
Háromszög
Egy afrikai ország

A negyedik sajna nem jut eszembe, de helyesnek a háromágú szigony van megadva. TÉVES, Tritón ugyanis Amphitrité és Poszeidón fia, félig ember félig hal. Amire a kérdés feltevője gondol az a "TRIDENT", Poszeidón (később a római mitológiában Neptunus) fegyvere. Súlyos fogalmi problémákat sejtet e kérdés, mind a feltevő részéről, mind annak a részéről, aki ezt elfogadta jó kérdésnek.
Kérném megtorolni

A kérdés V4-en fordult elő.
Dátum: 2010.05.01. 10:11:48
Egyetértek. Csak olyan szakikat illene összemérni, ami már mindkét félnél fejlesztve van. Ne az legyen, a szempont, hogy X tanulási szakival már lennie kell egy Y szakinak is. Mi van akkor, ha nem fejlesztettem rajta semmit, csak épp megvan a tanulás szaki miatt?

Erre gondoltál?
Dátum: 2010.05.01. 10:03:53
Ez teljesen kiakasztott :

"Mit nevezünk tritonnak?"

A válaszok a következők :

Háromágú szigony
Háromszög
Egy afrikai ország

A negyedik sajna nem jut eszembe, de helyesnek a háromágú szigony van megadva. TÉVES, Tritón ugyanis Amphitrité és Poszeidón fia, félig ember félig hal. Amire a kérdés feltevője gondol az a "TRIDENT". Súlyos fogalmi problémákat sejtet e kérdés, mind a feltevő részéről, mind annak a részéről, aki ezt elfogadta jó kérdésnek.
Kérném megtorolni