Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

De egysíkúan tudsz gondolkozni. Miből gondolod, hogy az 500 vesztes csata leveretésből és nem leverésből származik. Azért a kettő között van némi különbség. Azt az 500 vereséget meg nem olyan nehéz összeszedni. Főleg úgy hogy van 3-4 olyan szövetség akik folyamatosan hadat üzenek a Ligának.
És ahogy már korábban felhívtam a figyelmeteket egy apró de annál lényegesebb tényezőre a láthatatlanságra. Láthatatlanul nem lehet támadni így leveretni sem tudja magát.
De ha már a leveretést hoztad szóba. Igen, élünk ezzel a lehetőséggel és amíg szabályos addig élni is fogunk vele. De nem fogunk vissza élni.
Dátum: 2010.05.25. 22:18:53
Mondjuk vagyunk olyan gonoszak, hogy lepontozzuk saját magunkat és másra kenjük.
Dátum: 2010.05.25. 21:23:23
Lehetne valami olyasmit kitalálni, hogy listázva lássam azokat a támadóimat akik elvittek kamrába. Nekem az a problémám, hogy este amikor haza érek a melóból egyesével végig kell néznem az összes bekapott támadást és ki kell bogarásznom ki vitt el kínzókamrába. Ez sok időmet elveszi (kicsit többet mint az átöltözés). Aztán végig kell szántanom Őket, hogy kijöjjek a kamrából és csak utána tudok elkezdeni vadászni. A listázás egy kicsit megkönnyíteni a terepszemlét.
Idézet: Jama - 2010.05.24. 04:31:04
azért játszol, hogy mások játékát tönkretedd


Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben. Mit is értesz ez alatt. Már csak azért sem értem, mert a Ligában hónapok óta szinte mindenki láthatatlan. A láthatatlanságnak meg van korlátja, nem lehet portyázni. Ha nem tudsz másra támadni nem is lehet TP-t osztani. Mielőtt elkezdesz valakit hülyeséggel vádolni gondolkozz már el azon amit leírsz.

Hentes őrmester pedig egy valós problémára a multizás egy formájára ráadásul egy rosszindulatú formájára próbálta felhívni a JV figyelmét. Az hogy neked ez szúrja a szemed az azt sugallja, hogy esetleg közöd lehet hozzá. A gerincességről meg csak annyit, hogy mi vállaljuk a karaktereinket.

Egy apró dologra szeretném felhívni a figyelmedet. A Fekete Liga célja az hogy szabályos keretek között hívja fel a JV figyelmét a VÚ-ban rejlő hibákra.

Egy gondolat a TP tömésről aki maxos kontinuumszűkítés nélkül próbálkozik az csak saját magát nevetteti ki.
Dátum: 2010.05.25. 20:13:20
A túró hatalmával a lepontozok sem tudnak mit kezdeni.
Mondjuk Én konkrétan a csalásokra és a csalókra gondoltam a hsz. megírásakor. Ahogy Rafkós írta a multizást nem lehet egy kalap alá venni az általam gondoltakkal.
A multizás véleményem szerint is egy sokkal speciálisabb és lehet hogy nehezebben szűrhető "csalás"! Én ezzel nem is foglakoznék, mert egy online játék elején kell elkezdeni a multizókat szűrni és nem 1-2 évvel az indulás után. Speciális kérdés mert ugye ott vannak a "jó szándékú" multizások. Itt gondolok például a helyettesítésre. Bárkivel előfordulhat, hogy a viharban elmegy a net vadászat közben. Nekem is az lenne az első dolgom, hogy hívnám valamelyik társamat és megkérném a leveretésre, vagy éppen azt hogy az LE-t mire tegye. Ezt Én is megtenném bárkinek, aki megkér a szövetségemből. Nem hiszem, hogy ez a játékszabályok megszegése lenne.
Ugyanakkor ott vannak azok a fajta multizások amikor 1 ember direkt több karaktert tart azért, hogy valakinek ezzel ártson vagy azért hogy a sok karakteréből egynek kedvezzen. Az én meglátásom szerint ez a játékszabályokkal szembe menő multizás. Amikor arra használunk több karaktert hogy jogtalan előnyt szerezzünk vele vagy éppen hátrányt okozzunk. Itt vissza is kanyarodnék egy szóra a helyettesítéshez. Mert ezzel is vissza lehet élni. Mondjuk egy háborúban.

A multizásra a megoldást véleményem szerint egy sokkal finomabban kidolgozott idevonatkozó szabály jelentené a megoldást. Amíg ez nincs meg addig kár is a multizásról beszélni. De ugyanakkor ha Játékosok egyértelműen multizást jelenttenek akkor azzal illene érdemben foglakozni és nem csak egy rendszer üzenettel elintézni.

Ez a fajta kommunikáció az ami pocsék a JV részéről és ez mait kezd a játékosok többsége bizalmatlanná válni. Ez miatt hiszik, hiszem azt, hogy itt bármit meg lehet csinálni büntetlenül, csak vegyem a köveket.
Ne haragudj Miklós, de Én nem hiszem el hogy érdemben tennétek bármit is a csalók ellen. Erre a legjobb példa ez a fórum. Aki néha szokta olvasni az tudhatja rólam hogy mennyire a csalók és még inkább a csalások ellen vagyok. Önámításnak tarom a csalásokat, saját magunk becsapásának. Nekem mindegy, hogy miről van szó egy ártatlan átöltözős markotról vagy egy kvíz skriptől legyen szó.
De hogy vissza kanyardjak az elejére a mondókámnak ezen a fórumon számos játékos beismerte sőt leíra azt hogy mit és hogyan csinált. A vád alapja a beismerő vallomás ezt erősítik vagy gyengítik a bizonyítékok.
Mivel ezek a játékosok azóta is játszanak egyszerűen nem hiszem el, hogy Ti a JV bármit is tenne a csalók kiszűrésére. Én nem mondom azt hogy ez könnyű feladat sőt biztos vagyok benne hogy ha valaki ügyesen és ésszel csinálja akkor nem lehet észre venni. De amikor részletesen leírják mit csinálnak akkor arra már illő lenne reagálni.

Lehet abban igazságod amit leírtál, hogy sokan el sem tudjuk képzelni, hogy mennyi munkátok van a csalók kiszűrésében. Ez csak azért lehet mert semmilyen tájékoztatást nem közöltök a játékosokkal, vagy ha igen akkor azt nagyon gyatrán kommunikáljátok le és éppen ezért nagyon rossz lesz a játékosok megítélése a csalókkal szembeni munkátokra vonatkozóan.

Én úgy gondolom, hogy egy játék és a VÚ is addig jó és élvezetes amíg minden játékos egyenlő feltételekkel játszik. Ha csak 1 ember kiskaput használ akkor 10-100 játékos örömét teheti tönkre. Csak azt kell eldönteni mi a fontosabb az az 1 vagy az a 10-100.

Én ehhez csak ennyit szerettem volna hozzá tenni.
Dátum: 2010.05.19. 16:00:51
Köszönöm!
Dátum: 2010.05.19. 13:40:50
Ez jó ötlet! Csak hogy értem-e!? Lenne minden szinten megállapítva egy vadászatból származó szintátlag LE. A portyázásnál ha szintátlag alatt kapna akkor kiegészítené a kapott LE-t a szintátlagra.
A kapott TP az továbbra is a jelenlegi portya rendszer szerin kerülne kiosztásra? Mert ha igen akkor ez automatikusan generálná, hogy mindenki lefelé támadna a kevesebb TP- miatt.
Ha megengeded akkor kiegészíteném még annyival, hogy ezt elkerüljük, a TP-t is arányosan fel kéne szorozni. Vagyis szintazonos támadás esetén kapná a normál portya TP-t viszont ahogy minél lejjebb támad úgy kapna arányosan több TP-t, ha működésbe lép a fenti szabály, de a szintazonos portyáért járó TP-nél többet nem kaphatna. Remélem érthetően írtam le.
Dátum: 2010.05.19. 12:38:29
Kérdés. A láthatatlan vadászatnál a HT és a Kvíz +10%-a az alap LE-ből számolódik? Vagyis ha normál vadászatnál 1000 LE-t kapnál akkor az 1000+100+100 lenne. Láthatatlannál 500+100+100 lesz vagy 500+50+50.
Én úgy emlékszem hogy a 10%ok az alapból számolódnak, de nem vagyok benne biztos.
Dátum: 2010.05.18. 22:37:51
Lenne még 1 kérdésem ami nem volt számomra tiszta a fórumban és leírásban.

1. Mi a max szintje a relikviának 5/5 vagy 10/10 esetleg valami más?
Dátum: 2010.05.18. 21:53:58
Baraty, ha később eleget siránkozunk akkor a portyagömbhöz és a többi relikviához hasonlóan ez is bekerül majd a megvásárolható relikviák közé? Mert ha igen akkor nem okoskodok tovább, hogy hogyan szerezzem meg!
Dátum: 2010.05.07. 21:34:24
Ha a Zarknodban nem volt változatosság akkor ez az egyhangúságnál is egyhangúbb volt. Nem kellet semmit tenni a győzelemért. Egyedűl az elején kellet szerencsésen választani. A mászás fejlesztése iszonyat drága volt ahhoz hogy lehessen érezni a hatását. Az elmúlt 30 napban ugyan azt csináltam mint előtte. Vadásztam, portyáztam, térkapuztam stb. vagyis csak simán játszottam. Sokan fel vannak háborodva, hogy 300 db térképpel csak a 3. helyen végeztek. Igazából meg is értem őket meg nem is. Akik játszottak korábban a Zarknoddal azok az event végén tudhatták, hogy erőforrás gyilkos esemény volt. Igazából ez is az volt, mert akik elkezdték a mászást ezerrel fejleszteni a "semmiért" és most nem a győztes csapatba voltak azok most csalódottak.
Én igazából annak tudom be, hogy a győztes csapatban voltam, hogy az elején jól választottam kufárlányt. Erre volt 33.3% esélyem. Azért ennyi mert az EH-s csaj eleve kizárt volt, hogy labdába rúgjon.
Igazából azt hiányoltam ami a Zarknodban meg volt. Hogy legyen egyéni verseny is. Mondjuk csapatonként az első 3 legtöbb térképet találó játékos kapja meg a kufárjától a legjobb szinttű tárgyat. Azok meg akik a legjobb csapatban voltak a legjobb gyűjtögetők is egyben azok meg választhassanak egyet az egyik 3. szintű felszerelésből.
Azt hiszem sokkal jobb lett volna az event.
Dátum: 2010.05.05. 11:48:25
Ok! Köszi!
Dátum: 2010.05.05. 10:54:49
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a lélekszívó mancs állatonként összeadódik vagy átlagolódik? Vagyis 4 állatnál 20 lesz a LE szívás vagy marad 5.

Köszi!
Dátum: 2010.04.28. 22:24:35
Ez így teljesen korrekt! Köszi! Ezt megmondom őszintén nem tudtam. 10pontos infó

Kérdés merült fel: Elég a sima BK vagy esetleg a dombbornyomot kártya szükséges hozzá?
Dátum: 2010.04.28. 21:13:43
Figyú Blazekkal korrekttűl leírtátok, hogy elég regelni és meg is van a számla. De a VU-s szövegből ennek pont az ellenkezője derül ki. Egy olyan laikus mint én az alapján a szöveg alapján már el is veti. De ebben a formában már más.

Már csak 1 kérdésem van. A Behos számláról történő zseton átutalás azonnal megjelenik, vagy annak is van átfutási ideje?
Dátum: 2010.04.28. 17:41:43
Légyszíves olvas már vissza, hogy miről volt szó. A banki átutalásról. Az SMS-t példának írtam, mint alternatíva ami drágább nem véletlenűl. Írhattam volna a PlayPal-t is. De az sem lett volna meg azonnal. Szóval írhatnám, hogy hülyeségeket nem kéne írni, de nem teszem. Arról meg nem is beszélve, hogy nem mindenki tudja mi az a zsetonozás és lehet nem is érdekli.

Föleg hogy ez a szöveg van írva a vásárlsnál:

Ha már játszol a Túlélők Földje vagy Ősök Városa nevű levelezős játékunkkal, lehetőséged van az ottani számládon levő zsetonokból őskövet vásárolni.

Felhívnám a mondat első felére a figyelmedet. Ebből nem az derűl ki, hogy nem kell játszani. Tehát aki nem tudja (Én sem) mi az a TF és ŐV az ezt a lehetőséget egyből kizárja a fenti szöveg és VU-s tapasztalatai alapján ezt a befizetési lehetőséget.
Dátum: 2010.04.27. 16:23:18
Be kéne rakni a háborúkba a párviadalokat is. Azt hiszem ezzel egy kicsit fel lehetne kavarni az álló vizet. Főleg ha az új épületekkel már párviadal után kamrába is lehet rakni az ellenfelet. Azt hiszem egy kicsit felborulna a jelenlegi egyensúly, mert nem biztos, hogy az erősebb (TÖ) nyer az okosabbal (SZÖ) szemben.
Dátum: 2010.04.27. 16:00:52
A banki átfutás ideje 2-3 nap. Vagyis aznap nem lesz belőle semmi. Ráadásul 29-e csütörtök vagyis csak jövő hét kedden lenne belőle kavics.
Az nem tudom, hogy előre meg lehet-e venni a köveket, de feltételezem, hogy nem! Így ha mindenképpen 29-én kell a kő akkor marad az SMS ami drágább. Gondolom az is véletlen, hogy csak a drágább módszerrel lehet 29-én őskövet venni.