Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Őrmester

Dátum: 2024.06.28. 06:20:34
Ha 70. szintig elviszed, akkor 20%-ot ad.
Dátum: 2024.06.27. 12:30:09
Van még az argum csatlósembélma is, az is jó táp. Nekem AF nélkül, mytofókuszokkal, fétisfókusszal, 41-es zöld mytóval 81 TP az aktív csatlósnak és 29 TP egy passzívnak egy kihívás.
Nekem az jön le, hogy sehogyse jó: se úgy, ahogy volt, se most és nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy ennek vagy annak az oldalnak igazabb az igaza.
Viszont: ahol túl inaktív a szövetség egy SZB-hez, ott a játékos onnantól kezdve, hogy nem lép át aktívabb szövetségbe, saját magát korlátozza a játékban, akármit mond is. Ha meg inaktív a szövetség, akkor kábé mindegy, mi lesz a sorsa, hisz inaktív, persze lehet várni, hogy feltámad, de addig is telnek a napok tokenmentesen.
A ráerőltetés meg valóban nem jó, ebben én is érintett voltam, de éppen ezért olyan szövibe mentem, ahol nincsen komolyan véve az SZB és meg van oldva a helyzet gyakorló támadás nélkül.
Azt nem mondom, hogy kizárt, hogy ne lenne olyan szövi, ahol mindegyik fél jól járna, mert előfordulhat, de azért van pár opció, még ha ősköves is (hordaváltás, ne adj Isten világváltás).
Summa summárum: én értem, hogy nehéz változtatni jól megszokott rutinon, de a (gondolati) merevség (vagy régen bevált dolgok eredménytelen erőltetése a mára vonatkozva) mindig az alkalmazkodás és boldogulás rovására megy. És ez a valódi életben is így van, nemcsak itt.
+ epikus kalanddal megtölteni a kalandlistát egy kattintással
A talin felhoztam Razor által említetteket és Miklós fel is írta a következőket:

- szörnytalizmán sajtolás "látótérbe került"
- katalizátor esszencia konvertálás be fog kerülni
- neves tk után is járjon tönkrement relikvia
- hatalom tornyát is lehessen fókuszátor módra építeni
- kevésbé gyilkos szkarával kapcsolatban a homlokukra csaptak, hogy hogy nem jutott eszülbe, hogy szubplazma kikapcsolással hasonló eredmény érhető el
- SZB gyakorló támadásért kevesebb token merült fel
- verem jutalom ablakban okézés helyett elég lesz majd csak az okéra rávinni az egeret (bár ez mobilon nem old meg semmit)
- nem lesz 400-as szinthez kötve a legendás nyaklánc és gyűrű
- felmerült, hogy lehetne legendás csizma és sisak is
- nem lesz se fix ideig se máshogy kontinuumszűkítés-csökkentés
- az EH-sok térkapus TP-jére lesz majd egy relikvia, amitől jobb lesz a LE/TP
Dátum: 2024.06.13. 20:59:30
Sorry, ha belerondítok, de nekem ez pont olyan, mintha az élő találkozós fórumról írnál
Ha nem kérdezek rá, akkor is kiírta volna Miklós, illetve a tavaly nyári 2 változtatás híján ugyanez volt.
Aukciós tételek? Illetve az új relikviák mikor lesznek megnézhetőek játékon belül?
Dátum: 2024.05.23. 19:52:19
Vagy inkább nem lenne mire elkölteni a milliókat. Egyébként abszolút egyetértek. Bennem is megjelent az az érzés, hogy itt vagyok 15 éve, ismerem a saját szintemen egész jól a játékot és mi lesz, ha ez nem lesz? Mihez kezdek? Meg fognak szűnni azok a szavaim, hogy csatlóskristály, unobtánium fókusz, stb... Mwg az élő tali, a vetélkedők... az ismerős arcok. Ez a rossz és nehéz elfogadni, de közben tudom, hogy teljesen normális, ha az ember életében a kapcsolatok jönnek-mennek. És a közösség, ami itt van, az is felbomolhat, hacsak nincsen mélyebb, személyesebb kötődés egymás iránt, mint csak a játék. Ezzel együtt szemlélve van mit veszíteni az abbahagyással és dilemma. De ahogy Husosfagyi is írta, a JV nélkül nem megy
Amíg lehet, maradok én is.
Dátum: 2024.05.23. 12:55:31
Én úgy látom, hogy azok, akik töröltek, abbahagyták, azok fejben eljutottak odáig, hogy amennyi időt és pénzt a játék kíván, mint hobbi, azt a való életben az ő életidejükből lehet olyanra is fordítani, ami építi őket, fejleszti őket és nem egy virtuális valamiben lesznek egyre jobbak, magukra rántva egyre több és több fejlesztés által okozott többlet idő- és pénzráfordítást. Vagy látták, hogy a JV hozzáállása ellen tehetetlenek és elébe mentek annak, ami most itt zajlik.

És ezt ahhoz hasonlatosnak látom, hogy van egy játék, amit szeretünk és látjuk egyre jobban elsivatagosodni/céltalanná válni és ez rossz érzéssel tölt el, mert amit szeretünk, azt hogyan hagyhatjuk a süllyesztőbe veszni? Hát úgy, hogy nem a mi döntésünk, hogy mi legyen a játékkal, hanem a JV-é és ha ők nem akarnak több erőforrást allokálni a játékra, akkor lehet itt bármekkora felhajtás, látványos hattyú halála, az nem fogja megváltoztatni a JV döntését. Persze elhihetjük, hogy valamekkora befolyásunk lehet a JV-re (ha már mi, VÚ-sok adjuk nekik a megélhetésük egy részét, ami el szokott hangzani indokként a fejlesztések mellett), hátha, de ha nem akarjuk a homokba dugni a fejünket, akkor észrevehetjük, hogy mennyi redflag volt már: évek óta húzódó kérések nem teljesülnek, az ÜSZ-en csak annyit kapunk a fejlesztési javaslatokra, hogy továbbítottuk a fejlesztőknek a kérést, és megannyi más...plusz a JV megnyilvánulása sem változott semmit sem az évek alatt. Mitől változna éppen most? Ha valaki nem ismeri fel vagy nem akarja felismerni a problémát, akkor hogyan tehetne ellene?

Ezek mind annak a jelei, hogy már csak egy díszlet az, ami régen még valódi volt. És persze előbb-utóbb borulni fog a díszlet és ez a játék is meg fog szűnni, ez a Napnál is világosabb. Kérdés, hogy mikor, de be fog következni és itthagy egy nagyfokú tehetetlenséget, ami ellen nincsen eszköz, csak az elfogadás: hogy ez van.
Dátum: 2024.05.22. 19:33:47
Elég választékos fogalmazás és a lényegi részével egyetértek, hasonlóan látom én is. Játékrontónak ugyanakkor, ahogy Brekencs írta, nem nevezném, mert attól még, hogy EliteNinja hogyan nyilvánult meg, attól a játék nem lett rosszabb, nem rontotta - nekem legalábbis - a játékélményemet, az már más kérdés, hogy milyen érzéseket váltott ki, ha őt olvastam, illetva magáról milyen képet festett így le. A kettő nem ugyanaz.

Abból, ahogyan itt megnyilvánult, nekem az jött le, hogy ő olyan ember, akinek csak az a jó /kiszámítható/biztonságos/ismerős, ha az ő játékszabályai szerint mennek a dolgok. És messzire menni nem is kell: az aláírásában is írta, hogy a pontozást csak akkor használd, ha... ha hozzászólsz. És ha megtetted, akkor meg megmondta, hogy miért "nincs igazad" (de eleve hogy lesz ebből kinek van igaza játék, amikor szubjektív nézőpontokról van szó?), ha meg anélkül pontozod, menj a francba. Ez az én értelmezésem és ahogy itt áll az utolsó hozzászólása, az is jelképesen egy nesztek ***sszátok meg, törlök, csá. Indulatvezérelt, esélyt sem adva annak, hogy eljusson hozzá néhány reakció, amikre - bezárva a kört - reagált volna, hogy "nem jól látod".
Ha már lett ilyen topic...

Már a múlt alkalommal is felmerült, hogy az élő talis kvízolimpia jutalmára ráférne egy revízió. Jelenleg a 3 végzet medált éri meg választani, ami még egy hibázás mellett elvihető, viszont a hibátlan kvízért a kryxónium fókusz már kevés.
Az helyett az ötleteim:
- Kristály mytoaffinitás,
- 2 templomi pálca
- verempálca
- 3 isteni kocka
- fétis joker
- familiáris fókusz
- max feletti kvízmedál
Dátum: 2024.03.08. 20:42:10
Na jó, én itt befejeztem. Nem lehet máshogy, csak úgy, ahogy te akarod, ahogy szerinted megéri, stb...különben az ember minimum kötekedik meg hülye. Hát tudod, elég nehéz lehet neked magadat alakítani a saját életedben.
Dátum: 2024.03.08. 11:40:31
Szerintem szubjektív dolgok megítélésébe belemenni biztos út a kudarchoz.
Ha olcsón lenne a garling kristály, én is elvinném, mert miért ne?
Nem arról van esetedben szó, hogy unalmas kivárni, mire az a tétel kerül sorra, ami neked kell és ha kivennénk a "hülyeségeket", akkor hamarabb fordulnának a tételek vagy ha bekerülne új tétel, akkor izgalmasabb lenne megint az AH, mint régen? Persze ez sem igaz, mert egyrészt semmi sem lesz olyan, mint régen, mert most most van, másrészt megkockáztatom, hogy a top karik akkora mennyiségű dukáton ülnek, hogy csak nekik lesz izgalmas, miközben mondjuk nekem is tetszene az új tétel és esélyem sem lenne. De itt meg bejön az, hogy ki milyen játékstílussal játszik és annak milyen következményei vannak.
Vagy már annyira minden ismerős a játékban, hogy kéne valami új dolog, amitől nem lesz annyira unalmas, mint most, mert annyira szereted a játékot, hogy még több indokod legyen nem abbahagyni?
Dátum: 2024.02.29. 13:14:28
Ó bakker, kezdődik. Komolyan már nekem van bűntudatom, hogy merek írni.
Dátum: 2024.02.28. 14:58:48
ÜSZ-re kell ezeket írni, hogy legyen is belőlük valami.
Dátum: 2024.02.06. 17:58:44
Aki bánt, az is inkább azt jelenti, hogy nem téged nem szeret, hanem magában nem szeret olyasvalamit, amit nem tud még elfogadni, csak könnyebb mondjuk rád vetíteni. Persze ez a szitucáió nem könnyű akkor és ott, de valójában erről szól.

Egyébként semmi okom nincs bántani. Mindenki azt csinál az életével, amit akar, úgy éli, ahogy akarja. Érdemes önvizsgálatot tennie annak, aki teszem azt, elítél. És egyébként de, nagyon nagy dolog a coming out. Rengeteg, évek-évtizedek szenvedése van mögötte, aminek az utolsó néhány perce az, amit coming-outnak hívunk.

Egy időre viszont a V2-re megyek, ha jól emlékszem, akkor versenyeztünk Lady Alvarielen a top3 helyezésért, na de most már velem legalább nem kell.
Dátum: 2024.02.06. 17:27:07
Szerintem nagy dolog, hogy így leírtad ország-világ előtt a másságodat, ami nagy bátorságra vall. Sok ember egész életében nincs ennyire bátor!

Ahogy olvastalak, nekem az villant át a fejemben, hogy a jól érzed magad mögött talán hangsúlyosabb az, hogy nagyon egyedül érzed magad, ezért egy fórumon közzéteszed, hogy örülsz, hogy észrevegyenek, lássanak, hogy ne legyél annyira egyedül. Persze nem biztos, hogy így van, de én pont így csinálnám, ha személyesen nem kapnám meg azt, amire vágyok legbelül.
Dátum: 2024.01.29. 22:41:37
Fejezd már be ezt!

Leírtad már, hogy mi a gondod, kaptál tanácsokat is, hogy hogyan oldd meg őket, de neked semmi se jó. Miért nem alkalmazod a kapott tanácsokat? Mi a jó neked abban, hogy nagyjából mindenkivel kontrontálódsz (mert van benne számodra jó, különben nem csinálnád)? Miért van szükséged arra a figyelemre, amit a provokatív hozzászólásaid által szerzel? Nekem minimum ezek a kérdések merülnek fel és unalmas már ez a megnyilvánulás, amire nem az a megoldás, hogy akkor ne olvassam a fórumot, hanem az, hogy próbáld meg elfogadni, hogy ez most ilyen.
Dátum: 2024.01.28. 19:30:59
A Lady Alvarieles számlálók is leragadtak x nappal korábbi allásokon.