Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.15. 19:41:26
Megmutattam, hogy miért nem lehet aránypárt használni.
Kreáltam egy fiktív helyzetet, amin egyértelműen látszik, hogy nem működik az aránypáros számolási módszered, azaz nem lehet ugynazt a szorzót alkalmazni, ha két horda valódi befektetett LE-jére akarsz becslést adni. Nem adja vissza a tényleges értéket.
Ha egy számítási módszer nem működik megbízhatóan minden esetben, akkor az nem ér semmit.

Ha ezt nem látod át, sőt nem is tudod értelmezni a példámat, akkor sajnos nem tudsz számolni, és nem is értesz a számoláshoz. Sajnálom. Nem bántani akarlak. Ez az igazság.
Ne lépj olyan pályára, amihez matematikai alapok kellenek.
Dátum: 2009.08.15. 19:09:36
Sóhaj.
Nyilván hajszálpontos értékeket kérek, ha egyszer egy fontos adatról van szó. Viszont te azzal, hogy nem törekszel erre, és a hasadra csapva kinevezel egy átlagértéket, sőt ezt használod minden hordára, megengedsz igen jelentős torzító hatásokat a számításodban.
Oké, leírom mit csináltál egy egyszerűsített példán keresztül (az értékek fiktívek):

Zafír horda, töltött belőle 4 tag.
30-as szintű, 0,06-os szorzóval befektetett 100.000 LE-t. -> Fókuszált 6000 LE-t.
40-es szintű, 0,05-ös szorzóval befektetett 100.000 LE-t. -> Fókuszált 5000 LE-t.
40-es szintű, 0,05-ös szorzóval befektetett 200.000 LE-t. -> Fókuszált 10000 LE-t.
50-es szintű, 0,04-es szorzóval befektetett 100.000 LE-t. -> Fókuszált 4000 LE-t.

Összes eredménye a zafír hordának: 25.000 LE
Befektetett: 500.000 LE-t

Gyémánt horda, töltött belőle 4 tag.
50-es szintű, 0,001-es szorzóval befektetett 200.000 LE-t. -> Fókuszált 2000 LE-t.
50-es szintű, 0,001-es szorzóval befektetett 200.000 LE-t. -> Fókuszált 2000 LE-t.
50-es szintű, 0,001-es szorzóval befektetett 200.000 LE-t. -> Fókuszált 2000 LE-t.
50-es szintű, 0,001-es szorzóval befektetett 200.000 LE-t. -> Fókuszált 2000 LE-t.

Összes eredménye a zafír hordának: 8000 LE.
Befektetett: 800.000 LE-t.

Ezután te fogod az 50-es szint szorzóját mindkét hordára, és kimutatod, hogy
Gyémánt befektetett 8.000/0,001= 800.000 LE-t.
Zafír befektetett 25.000/0,04= 625.000 LE-t.

Ha az átlagszint szorzóját használnád a zafírra (40 a szintátlag, 0,05 a szorzó), akkor kapnád vissza a helyes értéket, az 500.000 LE-t, amit tényleg befektettek.
Azzal, hogy aránypárt használsz teljesen hibásan következtetsz. Nem lehet aránypárt használni. Rossz eredményt ad. Átlagot kell használni, különben kihajíthatod az eredményedet a kukába.

Edit: Én számokban beszélek, te pedig hasraütéses alapon. Nem azért nem értek egyet veled, mert nyerő a hordám, hanem azért mert rosszul számolsz.
Dátum: 2009.08.15. 18:27:42
De mitől lenne pont a 48 az átlag? És miért lenne két hordánál egyenlő ez az átlag?
Számoltál átlagot? Hogyan? Hiszen ahhoz tudnod kellene melyik karakterek töltöttek.

Minden hordának a saját átlagát kell nézni, és azzal visszaszámolni a fókuszált LE-jét, mert ha nem azzal osztasz el egy számot, amivel felszoroztad, akkor nem kapod vissza az eredeti értéket.
Dátum: 2009.08.15. 18:16:43
Hogy a te hasonlatoddal éljek.
Te tekintettél minden gyémántot, és minden zafírt almának azzal, hogy mindet 48-as szintűnek vetted. Nem vetted figyelembe, hogy nem csak almák vannak.
Amit te kiszámoltál az akkor jön ki, ha csak 48-as szintű zafírok és gyémántok töltötték be az összes LE-t, holott ez nem így van.
Honnan tudod, hogy van 48-as szintű zafír, aki töltött? Mert ha nincs, akkor miért a 48-as zafírok szorzóját használod?

Lehet, hogy mindent zafír 40-es szinten töltött, és minden gyémánt 48-as szinten. A 40-es szintű zafírok szorzója 0,05. Ebben benne van a hordaszorzó, és a szintszorzó is. Visszaszámolva tehát a gyémántoknál a 48-as szint szorzójával kell számolni, zafíroknál pedig a 40-esekével, mert külön-külön mindenkinek a !saját! szorzójával lett beszorozva a beadott LE. Így aztán a saját szorzójával is kell leosztani. Ha te a 48-as szorzót alkalmazod a zafírokra, holott azok nem töltöttek 48-as szinten, csak 40-esen, akkor fals eredményt kapsz.
Ha egy számnak veszed az ötödét, egy másiknak pedig a hatodát, majd felszorzod 6-tal mindkettőt, csak azért, mert a másiknak a hatodát vetted, akkor az első számnak a 6/5-ét kapod vissza, nem az eredeti számot.
Te ugyanezt csináltad, amikor feltételezted, hogy az összes zafír átlagosan ugyanolyan szinten töltött, mint a gyémántok, hiszen a teljes fókuszálásokat vetted figyelembe.
Egy 48-as zafír, és egy 48-as gyémánt karakter eredményét összehasonlíthatnád így, de a hordákét nem. Ahhoz átlag kell.
Dátum: 2009.08.15. 16:16:00
Nem tudom ki hogy van vele, de én nem abban reménykedem, hogy marha nagy tápot kapok, vagy a befektetett LE kétszeresét.

Azt írták nem a szívatás a cél. Ebből én azt szűröm le, hogy mindenki legalább nullszaldósra ki fog jönni LE tekintetében. A top10-esek pedig kapnak valami nemtáp jutalmat, ami jelzi, hogy komolyan kivették a részüket a dologból.

A relikvia nekem is egy nagy hajtóerő volt, igaz jó sokára pottyant.
Dátum: 2009.08.15. 13:54:49

Köszi a támogatást.
Amúgy tudom, hogy igazam van, már csak a szakmám alapján is. Ez inkább Darahnak szól, reméljük neked már hisz, ha a számoknak nem is.

Reméljük lesz valami statisztika a végén, ha már egyszer Miklósnak csak egy gombnyomásba kerül.
Dátum: 2009.08.15. 13:32:55
Nyugi.
Saját maguk alatt vágnák a fát, ha szívatnák az aktív játékosokat. Senki sem fizetne be őskőre ezután csak azért, hogy halálra szívassák a karakterét.
Dátum: 2009.08.15. 13:24:35
Ez egyszerű.
Kerekítsük kicsit a számokat, hogy ne legyen túl macerás.
Jelenlegi zafírtöltés 650.000, gyémánttöltés 260.000
48-as gyémántszorzó: 0,001; 48-as zafír szorzó: 0,04 (kerekítések)

A képleted alapján ekkor
260.000/0,001 = 26.000.000 a gyémántok befektetetése
650.000/0.04 = 16.250.000 a zafírok befektetése
Feltéve, hogy minden töltő 48-as szintű.

Ha a zafírok töltését csupa 40-es szintű karakter töltötte volna fel (az ő szorzójuk 0,05), akkor a képleted alapján
650.000/0.05 = 13.000.000 a zafírok befektetése

Ennyit jelent, hogy mennyi a töltő karakterek átlagszintje.
Kicsit részletesebben úgy lehet fogalmazni, hogy ha olyan ahelyzet, hogy minden gyémánt aki töltött 48-as szintű, és minden zafír aki töltött 40-es szintű, akkor világosan látszik, hogy hibásan számoltál.
Ezért nem teheted meg, hogy 48-as szintűek szorzójával nézed mindkét értéket. Átlaggal kellene számolni, ahhoz viszont nincsenek adatok.
Dátum: 2009.08.15. 12:44:44
Az akarást nem LE töltésre értettem, hanem arra, amit te írtál a hozzászólásodban, amire válaszoltam.
Ergo, hogy akarom-e látni, vagy nem.
Erre írtam, hogy ez nem akarás kérdése.
Dátum: 2009.08.15. 12:41:56
Hát, Darah számolása akkor közelítene a helytállóhoz, ha a töltő zafírok átlagszintjéhez kapcsolódó szorzóval szorozná a zafír töltést, és a töltó gyémántok átlagszintjéhez kapcsolódó szorzóval szorozná a gyémánt töltést.
Ez matematikailag így adna jó becslést, nem pedig az azonos szintek szorzójával.
Dátum: 2009.08.15. 12:32:43
Ez nem akarás kérdése.
Én pusztán annyit írtam, hogy a részleteket nagyon elhanyagolod. A számok esetében, főleg ilyen komplex helyzetben pedig nem lehet így eredményt levezetni.
Azt hiszem jó lenne, ha a végén Miklósék közzétennének egy eredménylistát akár a neten is valahol, hogy hordánként (vagy akár karakterenként txt fájlban) mennyi volt a tényleges befektetett LE. És az konkrét lenne.
Dátum: 2009.08.15. 12:06:33
Juj!
Tölt x ember x-féle szorzóval y összeget. Tölt v ember v-féle szorzóval u összeget. És ezeket egy-egy szorzóval visszaszámolva stimmelnie kellene?
Ez azért eléggé el van rugaszkodva a valóságtól.
Dátum: 2009.08.15. 11:51:43
Hát azért eléggé meredek a teljes zafír töltést egyféle szorzóval visszaszámolni, ráadásul egy kb 50-es szintűével.
Malacka 33, én 41 jelenleg. Valószínűleg van bőven alacsony szintű zafír, akik töltenek rendesen. A topzafírokból egy sincs fent a LE-s listán V1-en.

Edit: Én eddig 530k-t vontam el a számtól.
Dátum: 2009.08.15. 11:29:58
Hát, ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni. Ebben igazad van. De az elején még fel lehetett volna venni a versenyt, csak hamar lement a morál a többi hordában.
Ööö, én nem beszéltem összefogásról.
Dátum: 2009.08.15. 11:27:31
Egyénileg bárki bekerülhet a toplistába (lásd Malacka 33-as szinttel. Gratu!), ha igyekszik, ott csak a szint számít nem pedig a horda.
Én nem védem a zafírokat, csak annyit írtam, hogy a zafírok aktívak, a többiek pedig nem. Anniyval nem jobb a szorzónk, hogy a gyémánt és smaragd összesített töltését is leverjük csak a szorzó miatt.
A gyémántok állnak, ahogy írtad is. És ezért vezetnek a zafírok, nem a szorzó miatt. Ha a gyémántok karakterek kivennék a részüket a dologból, akkor a szorzójukat a létszámuk ellensúlyozná.
Nyilván a maradék időben már nem lehet behozni. Ez tény. Viszont volt rá másfél hét, és az elején eléggé lecsökkent a zafírok előnye.
Az esemény elején vezettünk mondjuk 100k-val. Azt simán be lehetett volna hozni, ha a hordák összekapják magukat. Nem egy gyémántnak kell mindent megoldania, csak mindnek a maga részét.
Amúgy nem a vitázás a célom, csak rá szeretnék világítani arra, hogy úgy igazságos, hogy a kevesebb tagú horda töltése hordaszinten többet érjen, mint a többszörös létszámfölényben lévőké. Ez csak úgy lehet elérni, ha arányosítva van a töltés. Ha valaki tud jobb módszert erre, akkor kíváncsian hallgatom.
De végülis tényleg felesleges ezt sokszor elmondani. Én ezzel abba is hagyom.
Dátum: 2009.08.15. 11:03:58
A létszámban.
Vicces lenne, ha egy ugyanolyan szintű gyémánt ugyanannyit tudna tenni a hordájáért, mint zafír, holott sokkalta többen vannak. Az esélyegyenlőség lenne szerinted?
Dátum: 2009.08.15. 10:48:59
Yasmina:
Malacka szintje 33-as, a tiéd 46-os. Ezért közel azonos az effektív töltésetek, nem a hordaszorzó miatt.
A hordaszorzó ezer éve nincs figyelembe véve a toplistában. Ha te is 33-as szintű lennél, simán vernéd Malackát az 568600 LE töltéseddel.

Darah:
Engem senki nem hangolt össze a zafír hordával. Sőt, semmi toborzásra való felszólítást nem kaptam, és nem is küldtem. Nem is tudok arról, hogy történt volna hasonló. Ti csináltatok ilyet? Mindenki aki aktív maga dönti el, hogy részt vesz-e az eseményben. A toplistára simán fel tudsz kerülni egyéni erőfeszítéssel.
Az tényleg sajnálatos, hogy ennyire nincs kedve más hordáknak részt venni. Viszont ha jelentkezős lenne a helyzet, akkor jelentkeznének páran, és ha megnyerné mondjuk a rubin, akkor minden rubin hordás kapná a bónuszt aki csak ült ölbe tett kézzel.

Azért nem jelentkezős a dolog szvsz, mivel valóban a hordák együttes aktivitását akarják jutalmazni Miklósék, nem pedig azt, hogy melyik hordában hány versenyző kedvű ember van. Hiszen akkor csak azok érdemelnék meg a bónuszt, akik versenyeznek. Annak semmi értelme, hogy 10-20 ember nyer hordabónuszt többezer másiknak, aki nem tett érte semmit.
Dátum: 2009.08.15. 10:05:21
Hát ez azért eléggé furán hangzik. Miért kellene minden smaragdnak 3-szor annyit dolgoznia? 3-szor többen vannak egy 3-szor akkora területre, ha a példádat tekintjük.
Ergo arányaiban annyi feladat jut egy zafírra a zafír hordában, mint egy smaradra a smaragd hordában.
Ha 3-szor annyian vannak, mint a zafírok, akkor kapnak egy 1/3-os csökkentőt, és hordaszinten így vannak egálban. Egyéni szinten (toplista) meg nem számít a hordaszorzó, csak a szint, illetve a manók ölése.
Dátum: 2009.08.15. 09:43:16
Viszont a zafír egyedül van az egy szobára, smaragd festőből pedig van 3, és mindenkire csak 1 szoba jutna.
Dátum: 2009.08.15. 09:29:54
Miklósék csak az aktív tagokat vették figyelembe a szorzók kialakításakor. De mondok mást.
Ha megnézed a V1-en, akkor egyedül vagyok zafírként (41-es szinttel!) az effektív LE-s toplistán, míg smaragdból van 4, gyémántból pedig 5. Vannak aktívak a másik hordákból is, még pókok is.
És zafírból sem mindenki tölt. Viszont nem értem, hogy miért nincs meg a háromszor annyi aktív smaragd például, vagy miért lenne fura ha meglenne. Én egyedül a kedv hiányát látom ebben.
Nincs kedvük részt venni benne (tisztelet a kivételnek). A zafíoknak van. Ennyi dönti el az egészet.