Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kentaur64

Oldal: 12
Kedves cirip!

A Magyar szólásmondások és közmondások szerint csak az ördög a tömjéntől, a többi legfeljebb poénos beszólásokban szerepel, de nem magyar szólásban!

Azt hiszem, aki egy ilyen kérdést rosszra értékel, annak nem érdemes többet kérdést írnom!

Megérdemlem, hogy elbántak velem, hiszen már 3 kérdéssel ezelőtt megfogadtam, hogy nem írok többet! Megtettem, és megint (a Kolumbuszoshoz hasonlóan) elvettek tőlem egy jó adag LE-t!

Ilyen esetekben, amikor igaztalan a kérdés értékelése, akkor legalább valamelyik moderátornak lenne annyi joga, hogy visszaadja a kérdésfeltevőnek a jogot egy újabb kérdésre!

Mindegy! Köszönöm, hogy legalább válaszoltál nekem!
Dátum: 2009.05.24. 16:10:37
Bocsánat, hogy újra itt tépem a szám, de erre kíváncsi lennék!

Egy vidéki rádióban "a legötletesebb kérdés" címet kapta ez a kérdésem, ezért gondoltam, hogy itt is megfelel! Tévedtem!

Mi a befejezése a következő szólásnak: "Fél, mint..."?

...ördög a tömjéntől.
...vámpír a napfénytől.
...vasorrú bába a mágneses vihartól.
...démon a szentelt víztől.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Kérdésem az illetékeshez: Mi a rossz ebben a kérdésben?
Bocsánat, hogy újra itt tépem a szám, de erre kíváncsi lennék!

Egy vidéki rádióban "a legötletesebb kérdés" címet kapta ez a kérdésem, ezért gondoltam, hogy itt is megfelel! Tévedtem!

Mi a befejezése a következő szólásnak: "Fél, mint..."?

...ördög a tömjéntől.
...vámpír a napfénytől.
...vasorrú bába a mágneses vihartól.
...démon a szentelt víztől.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Kérdésem az illetékeshez: Mi a rossz ebben a kérdésben?
Dátum: 2009.05.06. 13:53:13
Egy újabb erősen vitatható kérdés, amelyik nyugodtan megkaphatná a nem egyértelmű válaszok minősítést!

Melyik tudományágban alkotott maradandót Michael Faraday?

matematika
geofizika
kémia
fizika


A fizikát fogadta el jónak, pedig ugyanennyi erővel lehetett volna a kémia is, hiszen Faraday "sokat foglalkozott a kémia területével, olyan kémiai anyagokat fedezett fel, mint a benzol, feltalálta az oxidációs számok rendszerét, és a cseppfolyós gázok közül a klórt. Faraday volt az, aki az elektrolízis törvényét létrehozta és olyan fogalmakat terjesztett el, mint anód, katód, elektróda, és ion." /wikipedia/

Ha lehet, akkor javítsátok vagy töröljétek!!!

(Megint egy csodálatos példa a hozzá nem értő értékelésre!!!)
Az utolsó válasz, a négyes meg az a sok nulla utána, az érdektelen lexikális tudást takar mivel ekkora számot sohasem használnak azok, akik értékelnek, így tehát ez a kérdésed is ROSSZ minősítést kapna!
Komolyan mondom, hogy beismerem, hogy én vagyok a marha, mert már elhatároztam, hogy NEM írok kérdést, mert úgy is dilettánsok kezén megy keresztül, és úgyis kiszórják!
Mégis írtam, rá is faragtam!!!

A kérdésem a következő volt:

Melyik szó van helyesen írva az alábbiak közül?

robosztus
Kolombusz
katasztrofális
lámpabúra

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Erre azért választ kérek, ha lehet, ha foglalkozik vele valaki, hogy miért rossz ez a kérdés vagy a válaszok, illetve mi nem egyértelmű benne?

A megadott 4 válasz közül 3 hibásan van írva, a negyedik pedig helyesen!

(Mellesleg megjegyzem, hogy ez a kérdés egy televíziós csatornán már adásban szerepelt, így olyan rossz nem lehet!)

Itt csak arról lehet szó, hogy valaki, akinek fogalma nincs a magyar helyesíráshoz rossznak ítélte, és elvett tőlem egy halom LE-t!
Miért?
Miért engedik ezt a játék készítői, az adminok, a moderátorok???

Nagyon kérem, hogy válaszoljon az illetékes!

Tisztelettel:
Kentaur64
Azt hiszem, ez valóban sérti a Netikettet:

NÉV: Adolf88

és ha ez nem lenne elég egyértelmű, akkor a bemutatkozása már mindent helyre rak:

Én a CIGÁNYOKAT és a ZSIDÓKAT írtom!!!


(Egyik sem vagyok, de kérem, csináljatok vele valamit!)
Dátum: 2009.05.01. 19:50:26
Most léptem be a Ppókerre! Mit kell csinálnom, hogy megtaláljam a játékot?
Dátum: 2009.04.30. 10:15:31
No, sikerült regisztrálnom a Ppoker oldalon, bár a telefonszámmal nekem is akadt egy kis gondom!

Sok mindent nem engedett csinálni, mivel még a számlámra nem töltöttem fel összeget.

Kérdés: Csak akkor lehet jétszani "Végzetúr Freeroll", ha van a ParadisePoker-számlámon pénz???
Dátum: 2009.04.03. 12:16:10
Ugye senki nem akarja mondani, hogy ez a kérdés (tele helyesírási hibákkal) az általános műveltséghez tartozik, és széles kört érint???

Ki halt meg az NCIS 2. évadjának a utólsó részeében?

Zöldfülü
Tony
Kate
Gibs

Erre szerintem csak az tudhatja a választ, aki állandóan a sorozatokat hajtva odatapad a képernyőre, és akkor is csak akkor, ha éppen azt a részt (esetleg az utána követlező évadot - ha van) látta vagy nézi.

A másik, hogy milyen értékelésen haladt át ez a kérdés,hogy még itt van ennyi helyesírási hibával?

utólsó -> utolsó
részeében -> részében
Zöldfülü -> Zöldfülű

De úgy vélem, nem érdemes vesződni a javítással, egyszerűen törölni kellene!!!


Egyúttal itt tennék egy ajánlatot a játék készítőinek, hogy szívesen írnék kérdéseket, illetve szívesen ellenőrizném és minősíteném a játékban szereplő kérdéseket!

Ajánlom ezt úgy, hogy több kvízkönyv, rejtvénylexikon, televíziós, illetve rádiós kvízműsor, valamint intenetes kvízoldalak készítése áll mögöttem!

Ha nem aktuális a dolog, akkor elnézést!

Üdvözlettel:
Kentaur64
Dátum: 2009.04.01. 10:15:34
No, az ilyen kérdésre mondtam én azt, hogy 85-ös IQ alatti!
Ez bezzeg bent marad, és büszkén mutogatják!!!

Milyen hangszer a kisdob?

Ütős
Vonós
Rézfúvós
Fafúvós

Remélem, ezt továbbra is bent tartjátok, mert nem esik 25% alá a helyes válaszok aránya!
Dátum: 2009.04.01. 08:40:55
Lassacskán kezdem érteni, hogy miért esnek ki azok a kérdések, amihez 85-nél magasabb IQ szükséges!!!

Az alábbi kérdés, amelyik helyesen írott alakra kérdez, pontos j-vel átment az ellenőrzésen:

Hogy hejes a robot neve?

H7A1
D2R5
S3D4
R2D2

Javítani vagy törölni kellene!

******************

Ez a kérdés pedig így teljesen értelmetlen! Nem számoltam át, hogy a tavalyi évben hány csapatsportban rendeztek EurÓpa (hosszú ó-val) bajnokságot, de azt tudom, hogy pl. fedettpályás kalaplengetésben a portugálok nyertek! Mégsem fogadta el a választ!

Ki lett az Europa bajnok 2008-ban?

Spanyolország
Németország
Portugália
Hollandia

A kérdést kiegészíteni vagy törölni kellene!

******************

És újra egy megjelölt helyes válaszú kérdés!

Mit csinál az aki prosperál?

Mellébeszél.
Idéz.
Működik!
Összevon.
Dátum: 2009.03.29. 21:37:29
Nagyon jó volt a Kvízolimpia, a kérdések sem voltak olyan "vadak" mint kéthete!

De egy hibás is volt közöttük:

Melyik város nem volt királyi székhely?
Visegrád, Esztergom, Székesfehérvár és Veszprém

Mivel mind a négyről tudtam, hogy volt, így "rábökéssel" engedtem el a kérdést!

Veszprémet jelölte meg helyes válasznak!
No, a verseny után rákerestem:

Több helyen is megtaláltam, de atlán a legszebb megfogalmazásban a travel-world.hu-n:

"Első virágkorát az Árpád-korban élte a város (900-1301). Feje­delmi, majd ki­rályi székhely volt, püspöksé­gét - amely első az országban - első kirá­lyunk, Szent István alapí­totta"

Szóval, eggyel több jó válaszom lehetett volna, ha van olyan válasz, hogy egyikse!!!
Dátum: 2009.03.28. 19:47:45
Tisztelt masterv!

Engedd meg, hogy kicsit eloszlassam a homályt a szemed elöl!

1. Abban, hogy ki mennyit olvasott az életében nem nyitok vitát, csak annyit mondok el Neked adalékképpen, hogy egy Magyarországon nagyon sokak által ismert könyvkiadó főszerkesztője vagyok! Emellett több televíziós csatorna kvízműsorainak összeállításában segédkezem, így azt hiszem ezt az kérdést letárgyaltuk.

2. Az Algernonra pedig csak azt tudom mondoani, hogy kérdezd meg a barátaidat (akik valószínűleg ugyanolyan olvasottak mint Te), hogy hallottak-e már a Virágot Algernonnak című könyvről, netán filmről.
Nem akarom Neked részletezni, hogy mennyi díjat és elismerést kapott e mű, de ha van kedved és lehetőséged, akkor kérdezd meg, hogy ennek a kérdésnek hány százalékos a megoldási rátája, illetve tedd fel a kérdést egy topikban, hogy ki ismeri a művet, illetve azt, hogy beletartozik-e az általános műveltségbe.

Tisztelettel: az általad olvasatlan bunkónak képzelt parasztgyerek
Dátum: 2009.03.28. 08:17:25
Ez viszont nagyon durva!!!

Melyik jelenti a többistenhitet?

Moreista
Monoteista
Politeista
Biteista


Egyik sem!!!
Helyesnek a politeista lett elfogadva, de az többistenhívőt, sokistenhívőt jelent! Tehát itt nincs beírva a helyes válasz.

A többistenhit a politeizmus! Tehát erre kellene javítani (izmusra a többi végződést is) vagy törölni a csak hibás válaszokat tartalmatzó kérdést!!
Dátum: 2009.03.28. 08:05:18
Tisztelt masterv!

Nem az én kérdésem, de azért megvédem!
Egy híres (közismert) könyv (film) címében szereplő élőlényt igen is fel lehet tenni kérdésként, sőt szerintem nagyon jó a kérdés! És aki ezt érdektelennek nevezi, annak jó lenne magába szállni, hogy "kissé" hiányos az olvasási műveltsége.
És miért baj, az hogy nehéz rákeresni? Ez egy jó kvízkérdés, és a játék maga is kvízjáték, és nem a "ki tud gyorsabban keresni a neten" vetélkedő!
Kérem, NE töröljék a kérdést!!!


Kicsoda Algernon, Daniel Keyes regényében?
Egér
UFO
Kutya
Kisfiu

Ez is egy semmitmondó kérdés,mely érdektelen és rákeresni sem egyszerű.Törölni!
Dátum: 2009.03.25. 18:16:59
Sziasztok!

Találtam egy kérdést, ami lényegében kétszer jött ma délután kis különbséggel!

Panem et circenses. Latin közmondás, mit jelent?

Az első változatnál az volt a helyes, hogy "Kenyeret és cirkuszi játékokat" s erről jegyeztem meg, hogy mondtam a fiamnak, hogy ne így tanulja meg.

Most pedig pár pillanattal ezetlőtt kaptam a fent beírt kérdést, de itt legalább jó, "Kenyeret és cirkuszt" válaszlehetőséggel!

Ha megtaláljátok, akkor inkább az elsőt töröljétek!
Dátum: 2009.03.23. 20:28:26
Ennek a kérdésnek az elfogadása a kémia és a helyesírás totális megcsúfolása:

Hol helyezkednek el a nemesgázok a periódusos rendszerben?

1-2főcsoport
8főcsoport
6-7főcsoport
3főcsoport

Mert az még csak elmegy, hogy nem tesz a számok után pontot, de az azért durva, hogy egybeírja a szöveggel. A másik, hogy kémiában a főcsoportokat római számmal jelölik!!!
Utólagos törlésre javaslom ezt a kérdést!
Dátum: 2009.03.23. 12:53:02
Találtam egy kérdést, ami nagyon jó és nagyon szép lenne...

Közös lónak .....a háta.

nagy
nincs is
túrós
zúrós

...ha benne lenne a helyes válasz!!! De nincs, ugyanis a közös lónak nem túrós a háta (maximunk a túrós lovacska nevű ételben), hanem TÚROS, ami kisebesedettet, feltörtet jelent, és semmi köze nincs a tejtermékhez!
Ha lehetséges, vegyétek ki az adatbázisból!!!


Szerintem, a következőnek is ez lenne a legjobb sorsa:

Hányszor ég a kén?

3
1
2
4

A helyes válasznak a 2 jött ki!!! Miért??? Ha valami elég, az oxidálódik, azaz kén-(mono-, di- vagy tri-)oxid keletkezik belőle, tehát már semmiképpen nem kén, hanem egy teljesen más anyag!!!
Dátum: 2009.03.23. 11:18:01
Az 1. világ MITOLÓGIA szövetsége tagokat toboroz!

Mi, akik nem csak a létért harcolunk, hanem a múlt értékeinek megmentésén is, nem csak a harcot ismerjük, hanem a régmúlt korok dicsőséges emlékeit kutatjuk, s összegyűjtve megénekeljük azokat!

Mi foglaljuk egységbe a régi legendák hőseinek dicső cselekedeteit, életüket és hihetetlen küzdelmeiknek krónikáit!

Gyere Harcostárs, lépj a Szövetségünkbe, ha úgy érzed, hogy Te is e nemes célért vagy hajlandó küzdeni!

Fogjunk össze, s érezzük magunkat jól míg élünk, s alkossuk együtt a Végzeturak eme különleges társaságát!

Jelentkezz nálam!
Kentaur64
Oldal: 12