Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rolik

Oldal: 12345
Kedves Oriza!
Nem vagy egyedül, én sem igazán fogom fel az ilyen dolgokat! Bár tutira túllihegett a dolog, ha két nap után a kutya nem reagálta le a dolgot, a karakter pedig továbbra is vígan éldegél...
Dátum: 2008.10.21. 18:31:28
"A pókerben melyik ér többbet?
Rolyal flöss"

már volt vita arról, hogyan kell írni, nah, így tuti nem
Dátum: 2008.10.20. 17:21:42
Idézet: cirip - 2008.10.20. 16:46:24

Herodotosz szerint pl igenis Athenből Spártába futott ez a bizonyos hírvívő, és a "Gyöztünk, azzal meghalt a hírvivő"s sztorit egy Robert Browning (azt hiszem) verse alapján fogadta el a köztudat.


Hehe, Herodotosz írt azért pár sületlenséget is (természetesen nem akarom érdemeit kicsinyíteni)
Pár éve egy görög ultramaratonista futó azzal bizonyította H. történetét, hogy Athénból elfutott Spártába meg vissza, olyan útvonalon, amelynél figyelembe vette az akkori poliszok szövetségi rendszerét (pl. kikerült ellenséges területeket).
A Marathónból Athénig futó győztünk-hírnök első ÍRÁSOS említése Plutarkhosztól származik (kb. 500 évvel született a csata után). Sokan kételkednek ebben a futásban, sokan a H. által leírtban. Jónéhányan viszont vallják, hogy mind a két futás megtörtént. A két futásnak igazából csak annyi köze van egymáshoz, hogy Spártába futó ember (állítólag) a csata elött, a másik (állítólag) a csata után futott. Én nem tartom kizártnak, hogy valóban élt és futott mindkettő. Ahol egy futár van, ott miért ne lehetne akár 300 is (főleg, ha a hellenisztikus Athénról beszélünk).
Az egészben az biztos, hogy a maratoni futás, mint sportág a csatatérről Athénig futó ember legendájáról szól. Ha nem is erről szólt a kérdés, gyanítom, hogy a kérdés feltevője erre gondolt. (bocs a terjedelemért )
Dátum: 2008.10.18. 18:43:22
"További sok sikert neked az élethez, még ha ez alapján kicsit szürkés is neked."

Ezt a sort nem olvasta senki?
Dátum: 2008.10.17. 22:28:03
"Mennyi 20 negyedének a hétszeresének az ötöde, ha a 20-at kettővel szorozzuk?"

Szerintem ez egy elmés kis kérdés. Az eredmény mindenképpen 7 lesz, akármit csinálsz is a 20-szal.

Az első angol rendi gyűlés 1265-ben volt, ez szerintem egy alap egyetemes történelmi évszám. Nem is azzal van baj, hogy nem tudod vagy nem emlékszel rá pontosan, hanem, hogy reklamálsz miatta, anélkül, hogy utánanéznél...

Egyébként nagyon sokan nem olvassák a fórumot (pedig hasznos lenne), mert elrettenti őket a rengeteg off HSZ. Tök jó lehet itt adminnak lenni, amikor ennyi sz.r közül kell kikapírgálni a lényeget...
Dátum: 2008.10.17. 18:42:54
Hali! ezt kaptam ma:
Melyik magyar királyhoz kötődik a Tordai-hasadék kialakulásának legendája?
Szent László
Kun Béla
Szent István
Könyves Kálmán

Kun Béla - ez valami vicc? Látom a háttérben röhögni Garbait és Szamuelyt
Dátum: 2008.10.09. 01:40:22
"Koplárovics hányadik percben lőtt gólt..." kérdést hibásnak értékeltem. Nem Zalaegerszegen, Budapesten lőtte a gólt.
Bocs, ha olvasod a fórumot!
Dátum: 2008.10.09. 01:26:49
Idézet: Craslorg - 2008.10.08. 15:40:35
Ki volt az első erdélyi fejedelem?

Helyes válasz állítólag János Zsigmond.

Nem másolgatok, de a link alapján szegény semmiben sem volt első...

http://hu.wikipedia.org/wiki/Erd%C3%A9lyi_fejedelmek_list%C3%A1ja


Márpedig ő volt!
Ha vennéd a fáradságot, és beleolvasnál az általad linkelt cikkbe...
Dátum: 2008.10.09. 01:24:22
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.09. 01:18:23

Necronis (megint): azért Rolik szerintem most ironikus volt...


Köszi!
Dátum: 2008.10.09. 00:06:24
Idézet: Necronis - 2008.10.06. 12:19:07
Idézet: Aisling - 2008.10.06. 12:09:19
Ez volt: Mekkora távolsagnak felel meg 1 csillagászati egység (CSE)
A helyes válasz meg (szerintem) sehol. Vagy simán béna voltam. De azért mégis tiszteltetem a kérdésfeltevőt.


Én tettem fel ilyen kérdést, ez volt a legelső kérdésem, szóval jó régi. Eddig 50% körüli a helyes válaszok aránya. Az enyém így hangzott pontosan:
"Mekkora távolság egy csillagászati egység?"
És benne volt a helyes válasz, így:
"Kb. 150 millió km."


Ehh! Én HKK-zok, TF-ezek, és a fenti kérdés nekem túl specifikus, a véleményem szerint egyáltalán nem része az általános műveltségnek. Lehetne törölni?
Dátum: 2008.09.29. 16:57:22
Hali!

Játékos által írt kérdésnél mi értelme van a "rossz kérdés" r.gombnak? (ha rossz a kérdés, azt úgyis csak a jelölés után tudom meg...)

r
Oldal: 12345