Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.02.24. 20:42:11
Idézet: Cosmo - 2009.02.24. 20:35:41
Melyik nem élő növény?
Gréfut.
Paradicsom.
Kebab.
Papaja.

Gréfut?
Meg ha már nem élő növény, akkor már inkább széna...
Dátum: 2009.02.24. 20:14:25
Idézet: Darkshade - 2009.02.24. 20:03:54
melyik megyében található füzesabony?
jász-nagykun-szolnok megye
békés megye
győr-moson-sopron megye
pest megye

Akadémikusaink, nyelvészeink harakirit követnének el ezt látva. Nagy betűk elleni vétés: 10 helyen.
De legalább következetesen teszi...
Idézet: Eledell - 2009.02.24. 15:52:43
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Kérdésem:
Kik az ellenséges robotok a Transformers című filmben?
Apócák
Álcák
Pálcák
Apácák
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Mi a probléma? Csak hogy el ne veszítsem a lehetőséget. Mert ha elmondjátok hogy mi a hiba akkor legközelebb nem követem el.
Bevallom, ez az én saram. Részint én csak a Decepticon kifejezést hallottam eleddig (nem tudom, hogy nekem melyik volt meg figurában, de én is a "rossz oldalon voltam" ebből a szempontból) talán mert csak az utóbbi időben kezdtem el foglalkozni a képregényekkel, és ott is csak a kevésbé kommerszekkel. De ez még nem is lett volna gond, hisz annak inkább örülök, hogy valaki a magyar elnevezést használja, inkább a többi válasszal volt a bajom. Apócák, apácák... Ne már... Azt hiszem érthető.
Dátum: 2009.02.24. 13:00:31
Akkor jól emlékeztem, hogy létezik ilyen állatka. Sajna Csukás Istvánból nem vagyok "naprakész".
Dátum: 2009.02.24. 11:52:01
kaptam egy tök primitív kérdést mit jelent a "girl" szó. Aki németül tanul? Vagy franciául, olaszul, oroszul??? Annak ez spec kérdés.
Ezeket, mint fodítás rakjuk ide rendszeresen.
Vagy a milyen színű a BKV busz, persze, hogy kék (ok van benne egy kis zöld...) de aki nem pesti? Az nézzen híradót, tele volt a sajtó a sztrájkoló buszsofőrökkel, internet, újság...
Erről már volt szó, utólag nem akartam mondani, de ott van pl. a 7 illetve 73 gyorsitott járata, amit nem véletlenül neveznek piros hetes piros százhetvenhármasnak... Rengetek dolognak én is utánanézek, akár utólag is, mert gyanús a "Helytelen válasz..." De ahogy mondtad, a RAM-ok, Op. rendszerek speciálisak. Neked könnyű a mitokondrium, nekem a spektrográfia (nem, ez nem az írással foglalkozik). Szerintem cirip és a többiek is úgy vannak vele, hogy ha egy kérdés érdekes, és van értelme utánanézni, akkor megteszik az értékelés előtt... Nekem lenne egy kérdésem aminek válasza érdekességként elmegy, de eléggé matematikai alapja van, és cca 6 hete gondolkodom feltegyem-e...
Dátum: 2009.02.24. 11:22:03
Aláírom
Dátum: 2009.02.24. 11:13:30
Idézet: Stubb - 2009.02.24. 10:57:23
"Hogy hívják a Legényanyában azt a férfit, aki nem Bélának hívnak?
Józsi
Béla
Feri
Laci"

Namármost ha egy kérdés több ember értékelésén is átmegy mielőtt "éles" kérdés lesz belőle, akkor itt nem csak egy agyhalott ember van... (a kérdés ugyanis nem értékelendő kérdés volt)
Ez meg van olyan a maga nemében, mint a Szárnyas fejvadász, vagy A tanú. Szerintem ez is maradhatna...
Dátum: 2009.02.24. 11:11:21
Ha a munkakadvet nézzük, akkor itt péntek du. fel három van...
Dátum: 2009.02.24. 11:04:16
Szép hajnalt minden kedves koránkelőnek...
Dátum: 2009.02.24. 11:00:43
Meg még fordítás is, lehet törölni, NKÉ (nem kár érte) kategória

És egy-két "saját" termés:

Hányadik helyen végzett Kimi Räikkönen a 2008-as F1-es szezonban?

4
2
3
1
De nehéz szívvel válnék meg ettől (és a hozzá hasonló cca 1500) kérdéstől...

Hány évre választják meg a Magyar Köztársasági elnököt?

Minimum 3, de általában 5 évre.
Addig ül hivatalában, amíg le nem váltják.
4 évre.
A magyar törvények szeint 5 esztendőre.
Szeintem elírta. Szeintetek?

Hány mb-os 1db cd?

555
700
666
6000
Létezik (létezett) 670 MB-s is, ami a Lead-in Lead-out-tal nevezheto 666 MB-nak is. Meg amúgy is.

Hol vetették be másodszor atombombát?

Hirosimában
Soha nem vetettek be atombombát
Nagaszakiban
Berlinben
Soha.... Hmmm... NKÉ

Ki játsza a főszerepet a Die Hard trilógiában?

Edgar Wallace
Jonny Depp
Kurt Russel
Bruce Willis

Kíváncsi lennék, hallott-e az illető a semmitmondo Die Hard 4.0 c. filmről. Ím, egy kérdés, ami már a feltevés időpontjában aktualitását vesztette. Köszönjük a mintapéldányt.

Melyik ország válogatott futballistája volt Mehmet Scholl?

Ausztria
Svájc
Németország
Törökország
Bevallom, nem tudom. Ezért most még egyszer utoljára lehajtom fejem, majd inkább a kérdező szemébe nézve büszkén lépek a guillotine elé.

Hogy hívják Budapest XXIII. kerületét?

Újpest
Zugló
Soroksár
Csepel
Szerintem "23 ker"-nek. De lehet, hogy tévedek
Teszem hozzá, hogy ezek mind elfogadva szerepelnek az adatbázisban (bár egy halovány reménysugár még él bennem, hogy csak arról van szó, hogy a gép a még nem elfogdatt kérdések közül válogatott csak az én kedvemért).
Dátum: 2009.02.24. 10:33:57
Nem, az állatod neve (mint ahogyan a karakterednek feltöltött kép is) tudtommal megmarad.
Klasszikus eset, a wiki rosszul tudja. Vagy én. De ennek (szokás szerint) nagyon kicsi az esélye
Dátum: 2009.02.23. 15:53:09
Üdv Tenéked, avagy "Zia"
Idézet: Szacsiga - 2009.02.23. 13:16:44
A PO és Po nagyon nem ugyanaz... lehet, hogy rossz értékelést kapott a kérdés, de ezt nem azért kellett volna kapnia, mert hibás. max speciális. Mivel egy elem vegyjele például Mg, Na stb. csak 1 nagy és 1 kicsi betűből állhat... Ha két nagy van benne, akkot az nem egy kémiai elem, hanem egy molekula pl. CO2, CO, KMnO4...
Csak halkan és settenkedve tenném ide OFF szintű megjegyzésként, ami így két oldal elolvasása után nem tűnt fel nekem (mindamellett lehet, hogy lett róla szó), miszerint olyan, hogy foszfor-oxid PO-ként nem létezik. P2O5 már igen, tehát még egy pont a szándékos félrevezetés mellett.
Dátum: 2009.02.23. 11:36:04
Idézet: Mortimer - 2009.02.23. 11:27:24
Melyik állítás igaz, ha minden, ami A vagy B = C, de nem minden C = A vagy B, valamint ami A és B is, az D?

Minden D = C.
Ami C, az nem D.
Minden C = D.
Ami D, az nem C.

Egyre több az idegesítő számolgatós feladat. Nem lehetne ezeket a matemakai feladványokat ritkítani? Ha mindenki ilyen, a művelséggel köszönöviszonyban sem lévő kérdéseket kapna olimpián, egy nagy tipphalmaz lenne az egész, mert hogy ezt azonnal nem lehet tudni, az is biztos.
Ráadásul mégcsak nem is pontos a második válaszlehetőség. Én úgy fogalmaztam volna, hogy Ami C, az nem mindig D. Mellesleg én ezt bent hagynám, meg még 10 ilyent, és csak utána mondanék eleget. Lényegesen jobbnak tartom a szokásos 5+5-5+5-5 nél.
Jjah, ha már itt tartunk, ma megkaptam értékelésre az előbb említett kérdést...
Dátum: 2009.02.20. 14:55:39
Ne is mondd, mér most tudom, mennyit fogok hétfőn folgozni... Nagyjából 11re végzek a fórum(ok)kal...
Most meg már mennem kell, indul a vonat pestre.
Kellemes hétvégét.
Dátum: 2009.02.20. 14:51:41
Tapasztaltam. Nem tudom nyitva tartani az összes fórumot, amit szeretnék, mert itt a cégben csak explorer van, és az egész alsó sort elfoglalná...
Már igy is "csak" 8 ablak van nyitva, ami nem melóval kapcsolatos... Egyszer még ezért fognak kirúgni...
Dátum: 2009.02.20. 14:41:17
Ok, értve
Még szoknom kell, hogy a Végzetúron beszálgetünk a west két világáról. Egyébként nem léptem ki, vártam a választ.
Dátum: 2009.02.20. 14:37:20
Hogy Te be tudj lépni. Én most megyek úgyis dolgozni, inkább én lépek. A hétvégen úgysem leszek.
Egyébként azt hiszem, mindent átolvasva, csatlakozom Telk-hez az építésben. Bár lehet, hogy még kalandor leszek építő tulajdonságokkal...
Ave itt is. Tudom hülye vagyok, hogy egy esetleges farmtól szabadítom meg megam, de nem szeretem az ilyent (az a hülye becsületes fajtám):
Előre is elnézését kérem Patrik10-nek, amennyiben nem igaz, de valami azt súgja, hogy simán tápnak használják. Nem az a gyanús, hogy 3. szinten 140 a TÖ, vagy hogy egy szál buzogányban futérol, hanem azt, hogy mindöszesen 7 kérdésre válaszolt. Ennél mindenki többre képes, aki egy kicsit is foglalkozik az egésszel. Ha meg nem, akkor meg nem jut el a 3. szintre. Szerintem. Imétlem, amennyiben tévedek, a legázatosabb tisztelettel a bocsánatáért esedezem a karakter tulajdonosának.

Más a KBDB szerintem is Kapd be (ugye ehhez kéne tudni hogy írják eredetileg, de ne várjunk csodát ), bár én már hosszú ideje úgy invitálom szűkebb baráti köröm egy-egy orális örömszerzésre az én javamra a csípősebb beszólasokért, hogy "Két bé", a "kabbe"-ből, vagy csak annyit mondok, hogy "Tudod mit sündisznó?" De ez már egy másik történet...