Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.03.04. 12:44:44
Abba nem akartam belekötni, mert nem minden billentyűzeten van ott, és ha valakinek megemlíted, hogy grafikus alt, akkor a legtöbb esetben csak néz bután...
Az a visszakapott kérdezőjog miatt van.
De ha már ott tartasz, a 4. választ is javítsd:
"rabszolgák ,a szedés"

Szerk.
Illetve a másodikat is.
"névből ,ez"
Idézet: Lord 4est - 2009.03.04. 12:23:15
Hy all

Szeretném tudni, hogy a kérdésem ami ténylegpofon egyszerű volt miért kaptaazt az értékelést, hogy törölni?
A kérdésem a következő volt: Mennyi 1998+(1*1)*2+2-4=? szerintem ezt még egy általános iskola alsó tagozatában is tudni kellene! Ha valaki nem tudná a válasz 1998!

Miért lett törölve?
Mert már így is túl sok az ehhez hasonló "kérdés".
Mert nem kérdés hanem példa.
Mert túl primitív.

Lehet válogatni.

U.i. Szerintem lesz ebből még probléma.
Dátum: 2009.03.04. 12:26:30
Idézet: Magusocska - 2009.03.04. 11:53:09
Melyik filmnek nincs több része?

Star Wars
Amerikai história X
Matrix
Terminator

Az első problémám, hogy a helyes válasz után ott volt az X
A második, hogy még lehet .... tehát a negált kérdés időhöz kötendő.
Edward Norton játszott benne egy neonácit, és tényleg kell oda az X

Melyik műből származik a következő idézet: "Tüzesen süt le a nyári nap sugára"?

Ilosvai Selymes Péter:Tholdi Miklósnak jeles cselekedeteiről és bajnokoskodásáról való história
Dörmögő Dömötör
Petőfi Sándor:János Vitéz
Arany János:Toldi

Javítandó! Sebők Zsigmond a szerzője a kiváló Dörmögő Dömötör sorozatnak.
És a kettőspont után illene egy szóköz is...
A többi stimmel...

Újabb adag

Melyik küzdősportot hozta be Magyaroszágra Tix Richárd?

Korea Taekwon-do Association
Brazil Jiu-Jitsu
Kimura Judo Kan
Seven Star Mantis Kung Fu
A "Korea Taekwon-do Association" nem egy szervezet?

Melyik számítógépes játéksorozat főhőse Gordon Freeman?

Half-Life
Sims
Doom
Halo
Ok, hogy klasszikus, és ok, hogy én tudom, de azért egy Half-life nem egy olyan játék, amit korhatár nélkül adnék oda bárkinek.

Milyen billentyű kombinációval írhatjuk be a az email címhez szükséges "kukac" jelet?

Ctrl és c
Shift és v
Alt és v
Alt és c
Én speciel az esetek 99%ban angol billentyuzetet használlok, ott meg ez a "Shift + 2". De jó az "Alt + 064" is.

ki lehet ájurvédikus?

biztonsági rendszerek szakértője
gyógyíthatatlan betegségben szenvedő
ősi indiai gyógyászattal foglalkozó
egy speciális borszakértő
Mármint "Ki...", ugye?
Dátum: 2009.03.04. 11:40:17
Idézet: Bjork123 - 2009.03.04. 11:28:45
(Viszont ha időm engedi, juszt is elolvasok valamit Böszörményi Gyulától)
Pozitív hozzáállás, díjazandó.
Dátum: 2009.03.04. 11:38:21
Minthacsak a barátnőm lányát látnám magam előtt. "Megfenyegettem" már párszor a kiscsajt, hogy "elrabolom".
Dátum: 2009.03.04. 10:22:43
Idézet: Kagemusha - 2009.03.04. 09:58:36
Hány percből áll 1 év?
1000
10000
525600
100

Kivéve a szökôévet...
Anno én is megkaptam ezt a kérdést, és akkor is ezt reagáltam: A kérdés úgy, ahogy van, törlésre érett, minthogy nem ponotsította, milyen évről is van szó. Létezik ugyanis Csillagászati év is, abból is 3 fajta.

A sziderikus év az az időtartam, ami alatt a Föld az állócsillagokhoz képest megkerüli a Napot (365 nap 6h 9m 9s).
A tropikus év az az időtartam, mely a Fiktív Ekliptikai Középnap két egymást követő tavaszpont-áthaladása között eltelik (365nap 5h 48m 45s).
Az anomalisztikus év az az időtartam mialatt a Föld napközelből újra napközelbe kerül, másképpen perihélimtól perihéliumig tart (365nap 6h 13m 52s).


De ha csak egyszrűen akar számolni, akkor mondjon Julianus évet, amit 365 nap és 6 óra.
És végül ez egy hosszan megfogalmazott "365*24*60=?" kérdés.

És következő adag is "saját" termés.

Mi volt a neve a Nagasakira ledobott atombombának?

Little Girl
Tall Boy
Fat Boy
Fat Girl
A két eleddig ledobott bomba neve Fat Man és Little Boy. Hol is vannak ezek? (Egyébként a Fat Boy volt a helyes válasz)

A kvíz olimpián hány kérdésre kell választ adni és maximum mennyi idő alatt?

70 kérdés, 20 perc
50 kérdés, 15 perc
Nincs is kvíz olimpia!
35 kérdés,5 perc
Rossz, hibás kérdés / A válaszok nem jók / nem egyértelműek, nem részletezem, miért.

melyik fiú név?

Mónika
Evelin
Noémi
Dániel
A frissítés után nem tudtam értékelni. Remélem nem lett elfogadva.
Dátum: 2009.03.04. 09:36:46
Épp most akartam írni, hogy a gond azóta elmúlt. Lehet, az IT főnök keseríti az életemet, hogy kevesebbet játszak
Mindamellett köszönöm a választ
Dátum: 2009.03.04. 09:33:35
Írj egy privát üzenetet Hatsepsutnak, a kérdéseddel, a hibával, és ha jó a kérdés, akkor csak javítja, és nem törli.
Dátum: 2009.03.04. 09:31:50
Idézet: csati777 - 2009.03.04. 08:44:08
Ki volt a Nirvana együttes híres énekese?
Kurt Cobain*
John Callaghen
Selly Mcjohn
nem tudom

Szerintetek etikus dolog a "nem tudom", "nincs ilyen" és hasonlók esetén azonnal a törlésre szavazni?
Egyre inkább hajlok a igenre, de még tartom magam, és egyszerű "Rossz kérdés / A válaszok rosszak voltak"-t kap tőlem az illető.

Nnah de itt az én gyűjtásem:
Melyik drámában hangzik el: "Gyarlóság, asszony a neved!" ?

Shakespeare: Hamlet
Jonson: Volpone
Ibsen: A vadkacsa
Madách: Az ember tragédiája
Ha a kérdező nem tudná, milyen helyesírási hibát vétett (és neadjisten fórumozó) akkor jelzem, hogy 4 szó hiányzik. Igen, olyanokra gondoltam, mint William, Benjamin, Henrik és Imre.

Melyikü nem a bécsi klasszicizmus képviselője?

Mozart
Beethoven
Bach
Haydn
Ugyanaz a helyzet, mint előbb, megtoldva egy "Melyikük"-kel. (Egyébként volt még asszem 3 ilyen )

Melyik megyében található Mecsér?

Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Győr-Moson-Sopron megye
Zala megye
Bács-Kiskun megye
Hál'Istennek egyre kevesebb ilyennel találkozom. (vagy csak nekem van szerencsém?)

Mennyi időnként használhatod a Lélekenergia sajtolást?

30 perc
2 óra
1 perc
1 óra
Hmmm... Mennyi időnként? Esetleg milyen időközönként? Meg speciális. Meg nekem volt olyan, hogy gyorsan kellett LE, és feláldoztam érte egy cselekvéspontot... (időközben frissítettet az oldal, nem tudtam értékelni, de remélem, hogy nem került be)

Szabályosan közlekedik-e az a rendőr, aki személygépkocsi vezetése közben nem csatolja be magát biztonsági övvel?

Igen, ha használja gépkocsijának megkülönböztető jelzéseit
Igen, ha meghatározott szolgálati feladatot lát el
Nem
-
Grrrrrr

Nnah, de a legjobbat a végére hagytam, bár nem ez volt az utolsó. Szóval ezt übereljétek (ha tudjátok)....
Mikor és hol halt meg, (tűnt el) Petőfi Sándor?

1711 Szatmár
1956 Budapest
1848 Pákozd
1849 Arad
(Jjah, a helyes válasz 1848 Pákozd)
Dátum: 2009.03.04. 08:49:01
Szép hajnalt mindenkinek!

Egy olyas kérdésem lenne, hogy csak nekem esett szét az oldal, vagy mindenkinek? (az a szöveg, aminek középen kéne megjellenie, a bal oldali menü alatt van.)
Dátum: 2009.03.03. 20:58:32
Szerintetek normális az, aki a Vegzetúr ajánlását a Végzetúr fórumra teszi ki?
Dátum: 2009.03.03. 17:12:48
Olyan szempontból viszont nagyon jó dolog a wikidot, hogy tudsz esetlegesen előre tervezni. (nem tanulom az 5. szakértelmet, bar jó lenne, inkább megvárom a 6.-t)
Én sem merek már jó ideje kérdést feltenni, mert hiába jó a kérdés (és nem is túl bonyolult), ha lusták az emberek.
Én már régen áttértem. Sőt, ma annyira betelt a pohár, hogy két azonnal törölni is ment... A Kvíz 3-ban indokoltam a miérteket
De mielőtt megteszed, olvasd el Lanmandragoran aláírását
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.03. 12:50:05

Mikor hunyt el John Wesley?

1703. május 17.
1703. június 17.
1803. október 08.
1803. február 14.
Tudom, nem megbízható a wiki, de angolul is azt írja:
John Wesley (1703. június 17. – 1791. március 2.) anglikán
és azért abban már valamelyest jobban megbízom minthogy az illető szerényen megalapította a metodista megújulási mozgalmat (protestáns) Angliában.
Végülis tippeltem, nyertem. Születésére volt kíváncsi a kérdező.


Ehh, Lanmandragoran, úgy látszik, magamtól nem tudok olyan gyorsan idézni, hogy ne előzz meg
Dátum: 2009.03.03. 12:51:49
És még alkoholos is, amit itt nem nagyon szívlelünk tekintettel az "ártatlan" kiskorúakra (akik szerintem probláma nélkül tudnának az asztal alá inni) *cinikus*
Dátum: 2009.03.03. 12:50:05
2. forduló

5+5 az összege?

501475623
10
semmi
1243263673563
Ebben a kérdésben csak a 10-zel nincs bajom... Meg is érett a törlésre.

Mikor hunyt el John Wesley?

1703. május 17.
1703. június 17.
1803. október 08.
1803. február 14.
Tudom, nem megbízható a wiki, de angolul is azt írja:
John Wesley (1703. június 17. – 1791. március 2.) anglikán
és azért abban már valamelyest jobban megbízom minthogy az illető szerényen megalapította a metodista megújulási mozgalmat (protestáns) Angliában.
Végülis tippeltem, nyertem. Születésére volt kiváncsi a kérdező.

Ha ebben az évben vagyok 23 éves, nem vagyok évvesztes és nem ismételtem évet sem, akkor mikor érettségiztem?

2003
2005
2004
2002
Nem rossz próbálkozás, de nem gondolt mindenre az illető. Először is, ha július elsején születtem 1986-ban, akkor ezen év július-december hónapjaiban vagyok 23, ha 1985-ben, akkor január-június hónapokban. Ettől függően esik az érettségi dátuma 2004-re vagy 2003-ra.
Ad 2. nem is kell messzire menni, és mindjárt talállunk 9 osztályos alapiskolákat (pl. Szlovákiában), ami rögtön ad még némi variácós lehetőséget.
Ad 3. Mikor is van az az "ebben az évben"?


Melyik folyó választja el Komáromot a szlovákiai Komárnótól?

Rába
Sió
Berettyó
Duna
Nagyon vibrált a kezem a helyesírási hibán. Révkomárom, Észak-komárom, Öregkomárom... Lehetne válogatni.

1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=?

25
24
30,5
19
Ez most klasszikus rosszindulat a 24 illetve a 25 válaszokkal. Én most töröltetem a kérdést, márcsak a jogot a kéne a kérdezőtől (nem hittem volna, hogy ilyet írok valaha is).

Tényleg ennyire megnőtt az igénytelenség és a bosszúvágy? Charles Bronson sehol nem volt ehhez képest, hisz Ő csak tizenvalahány emberen állt bosszút, nem ezervalahányon (nem tudok pontos adatokat...)
Dátum: 2009.03.03. 11:43:03
Nem tagadom. Nem tudom sajna, hogy milyen régi volt a IV-s verziójú. (És most tessék magyarra lefordítani amit mondtam, nekem most ez nem megy)