Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Kocos, kuncsaftod van.
Idézet: Bogancs - 2009.03.24. 12:28:05
szevasztok a segitségeteket kérném. feltettem egy kérdést amire elöször jöttek a válaszok, majd utána ellett utasitva mivel helyesirási hibák voltak benn. kijavitottam a hibákat és ujra feltettem a kérdést erre azt irják hogy már szerepelt ez a kérdés. most akkor mi van ilyenkor? nem értem. akkor elöször nem ezt kellett volna irni, hogy volt már?

Melyik focicsapatot becézik a szurkolói " ágyúsok"-nak?
Haladás
Barcelona
Arsenal +
Juventus
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Többek közt én is elutasítottam, egy ilyent asszem tegnap. Még valamikor november tájékán volt róla szó, hogy mennyire ildomos ezt tudni,és mennyire műveltségi kérdés. Nos, ha az bent maradt, akkor azért kell, hogy kiessen, ha nem, akkor viszont a következetesség miatt. Én szemály szerint azért is "csak" már szerepelttel utasítom el, mert az átlagos focikérdésekhez képest ez még jó.


Idézet: Moon - 2009.03.24. 12:37:16
Mikor jár legközelebb földközelben a Halley-üstökös?

2014
2038
2076
2061

Ez szerintetek érdektelen lexikális tudás? Az meg hogy ki nyerte a 2007-es forma 1 vb-t, nem?
Ha tippelnem kéne, az értékelő nem a lexikális mint inkább az érdektelen részt hangsúlyozta volna ki. Részemről határeset, de inkább jó, mint rossz.

Idézet: Laz070 - 2009.03.24. 12:46:06
Mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége?

Azt ... azt nem tudom....
Az attól függ : Afrikai, vagy európai fecskéé?
Beszélhetnénk valaki mással??
NI!

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez igaz, mint minden más kérdésre is.
Amúgy kiértékelés megkapta előtt kb 10 perccel néztem és 10-ből 8-an helyes választ adtak. Nem is bosszantana, ha nem már a sokadik kérdésem lenne amit valamire hivatkozva elutasítanak.
Még egy utolsót próbálkozom, aztán feladom....
Én ugyan tudom, a választ és imádom is a filmet, DE:
Eleve két jó válasz is létezik. (1., 2.)
Nem írod le, hogy a Monty Python féle gyaloggalopp.
És végül a filmnek egy mondatára kérdeztél rá, ami meg akkor is speciális, ha olyan, mint ez vagy ez a masik a Brian életéből:
"Kereszthalálosztag... Nem ugrálunk!"
Dátum: 2009.03.24. 11:06:12
Én Warren Ellist az összes "gyermekével"
Dátum: 2009.03.24. 10:44:30
Idézet: bokorn - 2009.03.24. 10:39:27
Mi vol Isten igazi neve?
Ádám
Tádé
ez, Isten
Jézus

egyreszt nem "vol", masreszt miert a mult ido, talan igaza volt Nietzschenek, es Isten halott?
harmadreszt meg Isten neve a Biblia alapjan Jehova ill. Jahve (a heber massalhangzos atirat szerint JHVH)
szoval idiota kerdes, keretik torolni...
Harmadrészt Arthur C. Clarke irt egy novellát anno az "Isten kilencmilliárd neve" címmel. Ajánlott irodalom http://napfenyize.freeblog.hu/Files/isten_kilencmilliard_neve.html
Dátum: 2009.03.24. 10:39:08
Legalább Cicának becézte?
Dátum: 2009.03.24. 10:11:44
Az sem rossz.

De még mindig a "Verofenyes nepsutest" vezet nálam.
Dátum: 2009.03.24. 10:00:25
Pálinkás szép hajnalt mindenkinek.
Dátum: 2009.03.24. 09:58:46
Idézet: Trakk - 2009.03.24. 08:33:44
Hol található Kozármisleny?
Baranya megyében?
Nógrád megye?
Tolna megye?
Veszprém megyében?


Felesleges kérdőjelek

Inkább felesleges kérdés. Híres valamiről? Mert, ha igen, akkor elnézést kérek (remélem kapok) és ígérem, hogy a nyárra tervezett kirándulást ott fogjuk tölteni.
Örülök, hogy megmenekült, kár lett volna érte.
Írj egy privátot Hatsepsutnak, és Ő amint tudja, javítja.
Kezdjük ott, hogy a kérdőjel elé nem teszünk szóközt. Aztán, ha netán az egyik válasz az volt, hogy Bell, akkor abban én is benne voltam, az említett szóközkérdőjel miatt, részint az úr megérdemli, hogy Alexander Graham Bell néven emlegessük.

Attól meg, hogy mindenki tudja rá a választ, még lehet rossz a kérdés, és lehet benne helyesírási hiba.
Dátum: 2009.03.23. 16:30:10
Másold be a kérdésed a
Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?
topikba, és megtudod, mi volt a baj. De előre szólok, hogy az ott elhanzgó vélemények javarészt olyan emberektől jönnek, akiknek a Te kérdésedhez semmi közük, de már cca. három-négyezer kérdésen vannak túl, továbbá nem támadnak, hanem segítenek, milyen kérdést NE tegyél fel.
Dátum: 2009.03.23. 16:20:00
Idézet: Destroyer96 - 2009.03.23. 16:02:50
Milyen eredetű név a Zoltán?
Magyar
Török
Arab
Portugál

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Na most őszintén, ez tényleg k**vára nehéz?!!
Utólag már én is rájöttem, hogy akár török is lehetett volna, de nekem azt mondták, hogy az arab és a török szinte egyforma...Amúgy meg csak a név hangzására kellet volna odafigyelni ....

Ad1. Ez nem az a fórum.
Ad2. A Zoltán török-magyar eredetű név, jelentése fejedelem. Eredetileg a Zolta névből alakult ki a Zsolttal együtt. Hidd el, tudom. (Az esetek 99,9%ban ezt írják, viszont volt ahol tisztán magyarnak lett minősítve)
Ad3. Ha én kapom meg, akkor visszaküldöm nem egyértelmű válaszokkal, ha utána meglátom, hogy arabnak titulálod, akkor itt a kvízadmintól egy azonnal törölnit kérek rá.
Ad4. A kérdésért a jutalom LE-t megkaptad, innentől kezdve, ha kiesik, akkor marad az, hogy "Ez van!" Nekem is sok kérdésem kiesett, és az itt kommunikáló emberekkel folytatott beszélgetések után tudom, hogy az aktív fórumozók egyre nagyobb hányada nem ír kérdést, mert úgyis kiesik (és akkor marad, hogy "Ez van!")
Ad5. Ha azt találod mondani, egy töröknek, hogy Ő arab, szerintem előtte gondoskodj egy jófajta futócipőről. Ennyi erővel a magyarok mongolok.
Dátum: 2009.03.23. 12:48:18
Ki találta fel az ollót ?

Leonardo da Vinci
Irinyi János
James Watt
Bell
Tudom, már volt nem is olyan rég, de: szóközkérdőjel, és Alexander Graham Bell.

Mit, vagy kit hívunk kárókatonának?

Madárfajta család
Egy kártya játék
Gyógynövény
Mátyás király fekete seregének zsoldosait
Nem tudom, hogy a kormorán mennyire család, ez nekem mindig is a telefonkönyv-kategória volt. Tessék ebben kisegíteni, hogy okosodhassam.

Melyik országban található Koppenhága?

Szváziföld
Lengyelország
Macedónia
Dánia
Kár azért a Szváziföldért. Svéd- ill. Finnországgal jó lett volna.

Milyen csontokból áll a mellkas?

keresztcsont
bordák
szegycsont
hátcsigolyák
A keresztcsonton kívül mind a mellkas alkotorészei, mert a gerincet a szegycsonttal összekötő bordák alkotják...
Megj. Én a bordákat jelöltem, de a "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: keresztcsont" után egyértelmű, hogy a kérdésből kimaradt a NEM szócska.

Melyi filmben nem játszot együtt Bud Spencer és Terenc Hill?

Szuperzsaru!
Bűnvadászok!
Bunyó karácsonyig!
És megint dübe jövünk!
-! -! -! -!
Dátum: 2009.03.23. 10:52:23
Byzon aláírásában.

Vagy a gyorskeresőben.

Esetleg a http://vegzetur.wikidot.com/-n

Vagy gondolkodsz, hogy vajon volt-e már ilyen stílusú küldetés akkoron Drakinnal, és keresel valami analógiát.

De lehet, hogy eleg, ha megnézed a legendákban a 11. szinten
Dátum: 2009.03.23. 10:40:23
Melyik cég nem gyárt TV-t?

Nokia
Sony
LG
Samsung
A kérdező szerint a Nokia. Hmmm. Csak én emlkékszem az ITT Nokia-ra? Még Gálvölgyi is csinált belőle viccet anno...
(Parasztbácsi távolodik a szántáson a kamerától, mikor megszólal egy hang:
- Állj, Titi! - bácsi visszafordul
- No! Ki a'?)

Ki írta a " Téli berek " című művet, mely egyben a Tüskevár folytatása is?

Fekete István
Arany János
Petőfi Sándor
József Attila
Könyörgve kérem a kérdezőt, ne rettenjen meg a "helyesírási hiba" címkétól és küldjön még ilyet. A macskaköröm utáni és előtti szóköz a felesleges, valahogy így kéne: Ki írta a "Téli berek" című ...

Maximum hány kölyke születhet egy Csivavának?

3
2
5
4
Ok, én is néztem a National Geographicot tegnap éjjel, de ez ennek ellenére speciális.

Hány függőleges zöld csík látható az FTC címerében?

4
3
5
6
Nem tudom, és nem is érdekel. Az már inkább, hogy van-e jelentésük, és ha igen, mi az.

Mi a kriticizmus szó jelentése?

Időmérés tudománya
Formabontó,modernista irányzat
Hajlam a kritikára
Kromoszmák két hosszanti egysége
Vessző szóköz, meg azy hiszem, hogy Kromoszómák akart lenni a negyedik válasz.

Folytasd "Iduljon abanzáj essen szét a.......

bár
ház
láb
láz
Jujjj

Mikor lesz Magyarországon az EU Parlamenti választás?

2009. június 6
2009. június 5
2009. június 7
2009. június 4
Kérdezd ezt meg két év múlva... Szerencséjére volt ez már szebben is, már szerepeltet kapott tőlem.

Puskás Ferencnek mi volt a bece neve az alábbiak közül?

Száguldó Őrnagy
Togris
Cucu
Fekete gyöngyszem
Tigris

Zsukov marsall hírhedt felfogása. Az aknamező hatástalanításának legjobb módja...

Lelőni az aknarakókat
Felszedni
Áthajtani rajta a gyalogságot!
Kikerülni
Nem a gyalogságot, a körbeaknázott Berlinbe először teheneket hajtottak az oroszok.

Melyik jel nincs a Play Station coltrollerén ("távirányítóján")?

Y (ipszilon)
Δ (háromszög)
O (kör)
X (iksz)
Ööööö
Szia!

Én is a felvidékről vagyok, megnézheted az adatlapomon is, fölösleges dolognak tartom, hogy olyanban hazudjak, amire büszke vagyok (értem ez alatt mind a Felvidéket, mind Gúta városát), mindamellett (és most elnézést mindekitől a szóhasználért) a pofámról lesül a bőr, mikor kapok egy kérdést Szolnokról, Szombathelyről, és mikor megnézem a térképet látom, hogy milyen messze voltam helyileg. A megyékkel kapcsolatosakról nem is beszélve. Hidd el, én is szívesen kérdeznék Iglóról, Beckó váráról (Gútáról nem is beszélve), de tudom, hogy nem tudnék olyan kérdést fogalmazni, ami elérné az elfogadható szintet.
Sajna ez van.

Úgyhogy előre a földrajz útján.
Dátum: 2009.03.23. 09:19:54
Szép hajnalt minden korán kelőnek.
Dátum: 2009.03.13. 14:59:46
Nnah én lassan lépek. Hosszú út van előttem.
Kellemes hétvégét mindenkinek.
Dátum: 2009.03.13. 14:23:25
Meg ne lepődj
Mindazonáltal én magamról bizton állítom (szerintem csatlakoznak páran hozzám ebben), hogy nem csakhogy nem vagyok teljesen normális, de még büszke is vagyok rá.
Dátum: 2009.03.13. 13:34:24
Idézet: Byzon - 2009.03.13. 13:16:14
Megint bebuktam a 10 portyát... UTÁLOM A RANDOMOT!!!!
Akkor most kinek a hibája? (Teszem hozzá, hogy eleddig én is egyedül csináltam minden köldetést, szóval én sem vagyok jobb a Deákné vásznánál)