Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.05.27. 10:55:02
Nekem tetszenek az ötletek, főleg az első kettő (három, ha külön vesszük az a-t és a b-t)
Dátum: 2009.05.27. 10:30:44
A galambokról ezt írja a wiki:
Egyes fajok kisebb mennyiségben csigákat vagy más gerinctelen állatokat is fogyaszthatnak, főként a költési időszakban
Ha így vesszük, akkor a galamb is lehet ragadozó. Ergo ki lehet írni, hogy melyik NEM az
Dátum: 2009.05.27. 08:30:26
Idézet: Cell - 2009.05.27. 00:14:55
A 300 spártai kik ellen harcoltak?
Rómaiak
Görögök
Perzsák
Török


Javítás: Kik ellen harcoltak a spártaiak a 300 spártai című filmben? jobb lenne..
Szerintem inkább Ki ellen harcolt a 300 spártai a Thermophylei szorosnál?
Néha el kéne felejteni a filmeket...

Más. Ha valaki összefut vele esetleg javítva.
Mennyi a semleges PH-érték?

4.3
7.8
5.5
6.0
A kérdés tetszene, de több sebből vérzik. Részint úgy írják, hogy pH, részint a semleges az 7.0 és nem 5.5! Az a bőr pH értéke, és az valószínűleg a reklámok miatt lett a kérdező félrevezetve.
Kik alapították a mai New York városát?

spanyol hódítók
holland telepesek
ír földművesek
angol fegyencek
Így kell ezt. Érdekes, nem túl könnyű, nem túl nehéz, ha valaki nem tuja, érdekessége miatt utánanéz, és valószínűleg nem felejti el. Remélem nem szerepelt, mert én ezt elfogadtam.
Dátum: 2009.05.27. 07:59:52
Igen, másolt. De nagyon tetszett

Egy nõ elmegy a kutyájával az állatorvoshoz, mert a kutya éjjelente irgalmatlanul horkol. Mondja az orvos:
- Kedves asszonyom, kössön a kutya farkára néhány babérlevelet, s nem horkol többet a kutya.
A nö bár nem hiszi, mégis kipróbálja a módszert, s íme, a kutya az éjszakát horkolás nélkül átaludta. Elmeséli a barátnõjének, aki magában ezt gondolta:
Ha a kutyánál bevált ez a módszer, kipróbálja a férjénél.
Így is tett a következõ este. Reggel a férj bemegy a fürdõszobába, bepillant a tükörbe és megijed, s azonnal felhivja a barátját:
- Te Karcsi, tegnap este kuglizni voltunk és kicsit berúgtunk ugye?
- Igen.
- Utána meg elmentünk a kupiba, igaz?
- Igaz.
- Mondd, emlékszel te ott valamiféle díjkiosztásra?
Ha rajtam mult volna, akkor a baromi kérdések közé kerül, nem a süllyesztőben. Ne add fel...
Dátum: 2009.05.26. 09:27:49
Idézet: Awenhai - 2009.05.26. 08:01:48
Mi a foglalkozásuk a "Pumák"-nak a II. világháború alatt?

Lövészek
Tűzszerészek
Vadászrepülőgép pilóták
Híradósok

Nem tudom, mennyire speciális. Én még sosem hallottam róluk, valószínűleg csak a katonák, és a fegyvergyűjtők által ismert információ.
Inkább azzal lenne a bajom, hogy mi volt a foglalkozásuk, vagy a második világháború óta. Ez a jelenidő a II. VH-ra nekem nem tetszik. Egyébként most lehet, hogy sokan megköveznek érte, de szerintem az egyik legjobb repülőszázad európában, és ha azt is nézzük, hogy mennyit repülhetnek, és milyen gépekkel (ami azért a Gripenekkel jelentős mértékben javult), akkor kicsit más értelmet nyer a jelmondatuk, miszeritn "Vezérünk a bátorság, kísérőnk a szerencse"

Idézet: Cosmo - 2009.05.26. 08:04:58
Melyik az a svéd repülőgépgyár, ahol a Grippeneket gyártják?
Audi
Nissan
LADA
SAAB
Nem értek a kocsikhoz,főleg a repülőkhöz.Itt csak kizárásos alapon tudtam válaszolni.Egyébként ezek mind autómárkák,mi közük a repülőkhöz?Segítsetek.
Jól mondta Awenhai, a Saab eredetileg egy repülőgépeket gyártott, majd a 40-es évek végén kipróbálták magukat az autógyártás terén is, majd 1969-egyesült a Scaniaval, ezért azonos a cégjelzés, egy koronás, piros griff kék háttér előtt
Minthogy Sultankalifa jelenleg az első világban az Azúr légió tagja, innentől kedve értelmetlen a kérdés (közös a kérdés adatbázis), ráadásul ez még akár változhat is.

Ez mondjuk elég speciális kérdés LENNE,ha nem találkoztam volna több ilyennel.Csak ott Svájc,Peru,USA szerepelt.
A Net-en 2 kattintás és a Wikipédián ott a válasz.Erre van 4 perce bárkinek.
Igen, ez speciális, ahogy mondjuk Peru is, De ez sem jelent még meg a Kvíz3 topikban.
Minthogy ez volt az első hozzászólásod, biztos vagyok benne, hogy egyetlen egy ilyen
Milyen bábú nincs a sakkban?
A jó válasz: Repülőgép !!!!!!!!
típusú, és szintű kérdést sem írtál be az épp aktuális Kvíz topikba. Erre ugyanis, ha már nem tudsz értékelni, az ez egyetlen értelmes lépés.

Ha leírod, hogy mi volt a kérdésed a római mitológiából, tudunk segíteni, miért kaphatott rossz kérédés értékelést, a másikra már most tudom mondani, hogy:
Idézet: Kocos - 2009.05.25. 14:30:39
Szabaly: vegzeturbol azt lehet kerdezni, amivel elso szintu, elso vadaszatat tolo jatekos mar biztosan talalkozhatott (leiras, 1-es szintu cuccok a kufarnal, 0. legenda, slussz). Ez a szabaly. Vagy elfogadod, vagy beprobalkozol meg par kerdessel, es latni fogod, hogy azokat sem fogadjak el.

Probalj inkabb az altalanos muveltseg temakorebol valogatni, a kviznek arrol kene szolnia.
Van Kava nevű helyiség Révkomáromtól olyan 10-20 km-re
Idézet: Atopyssia - 2009.05.25. 11:54:13
Még el is fogadtam volna ha pár vadászattal később nem arra kelettem volna választ adni ,hogy Harry Potternek milyen fából készült a varázspálcája ( egyébként magyal volt).
A kicsi Harry alap műveltség ,Rejtő Jenő viszont speciális témakör???????
Jól látod, az is speciális. Kérlek jelezd a Kvíz 3. topikban.
Dátum: 2009.05.21. 14:16:26
Kinek a jó... Én meg itt itatom az egereket az izzadtságommal az irodában...

Szerk. Belegondoltam, hogy mit írtam. Fúúj.
Dátum: 2009.05.21. 11:04:35
Idézet: Kathleen - 2009.05.21. 10:05:14
Milyen "bútor "létezik?
akkumulátoros
hálózati
öntöltős
elemes*

Ezt a kérdést, meg megmagyarázhatná valaki. Szerintetek mire gondol a kérdező?
Mert még egyik fajta bútorról se hallottam.
Elemes, úgyismint elemekből (darabokból) összerakható. Egy kis szóvicc a kérdező részéről.
Dátum: 2009.05.21. 08:46:42
Szép hajnalt mindenkinek.

D4vid még ébren, vagy már ébren?
Idézet: Carol - 2009.05.20. 16:20:43
A tallér egy nagyobb ezüstpénzt jelentett.Mikor fizettek Magyarországon tallérral?

1499 és 1867 között
1900 és 1927 között
1926 és 1946 között
1301 és 1499 között


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak. HOL VAN HELYESÍRÁSI HIBA?????
Ezt én követtem el. Elolvastam a kérdést, megláttam, hogy a "jelentett.Mikor" rész szóközhiányos, és minthogy ez már a x+6. kérdésem volt tegnap, ráadásul az excel is felb.ta az agyam és lefárasztott a szokásommal ellentétben most nem hagytam ki a kvízt, hanem kiválasztottam egy választ és szerencsédre nem vettem észre azt az ordító hibát. Ha látom a smiley-t (jól írom ugye? ) akkor megkapod a jogos azonnal törölnit. Elnézést érte.
Dátum: 2009.05.21. 08:11:24
Ezt hol sikerült összeszedni?
Dátum: 2009.05.20. 13:34:43
Van édesvízi delfin is.
Dátum: 2009.05.20. 08:54:43
Egyébként King nagyon sokféle könyvet írt. Nővérem elolvasta a Carrie-t azt mondta utána, hogy nem erti, mi ez a felhajtás körülötte, enyhe kis matiné. Aztán elkezdte a Borzalmak városát, és cca 20 oldal után becsukta, hogy Neki ehhez nincsenek idegei az egyéb belső felszerelésről (úgyismint gyomor) nem is beszélve
Dátum: 2009.05.20. 08:48:17
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.19. 21:59:31
most meg egyelőre pátyolgatnunk kell az új tagjainkat, meg egy kis fegyelmet nevelni beléjük.

Esetleg némi ötletet/támogatást kaphatnék én is?
Dátum: 2009.05.20. 08:12:18
Szomorú. Sajna ez a tendencia.

Ez mellett az, amit én találtam sehol sincs.
Hol él a fikusz növény?

Mekxikó
Madagaszkár szigetén
Kelet Ázsiában
A bolygó összes trópusi területén ős honos