Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.06.25. 07:33:18
Az apa bemegy egy étterembe a kisfiával, és hogy a gyerek
valamivel elfoglalja magát és nyugton legyen, ad neki 3 db
százforintost játszani. Egyszercsak azt látja hogy a gyerek
fuldoklik, kékul az arca, rájon, hogy valószinû lenyelte a pénzt,
és elkezdi ütögetni a hátát. A gyerek ki is köhög két százast,
de tovább fuldoklik, az apja kezd bepánikolni és segitségért
kiabál. Egy kosztümös, jólöltözött, mutatós, komoly kinézetû
nõ ült a kávés pult mellett újságot olvasva és a kávéját
szürcsölgetve. Hallva a ribilliót, felnézett, letette a kávéját meg
az összehajtogatott újságot a pultra és minden sietség nélkül
odament a fiúhoz. Kigombolta és lehúzta a nadrágját és
kézbevéve a tökét elõször finoman, majd erõteljesebben
elkezdte szorongatni csavargatni. Néhány másodperc után
a fiú göcsösen összerándulva kiköhögte az utolsó százast,
amit a nõ ügyesen elkapott a szabad kezével. Elengedve
a fiú tökét, a százast odaadta az apának, és szó nélkül
visszament a helyére. Az apa mikor látta hogy minden
rendben van a gyerekkel, odament a nõhöz megköszönni
a segitséget.
Igazán csodálatos volt, még sose láttam senkit aki ilyet csinált!
Maga doktor?
Nem, én az Adóhivatalban dolgozom.
Dátum: 2009.06.24. 12:16:41
Ezzel inkább nem dicsekednék, mert nekünk gimi negyedikben tananyag volt...

Idézet: Mohonc - 2009.06.24. 12:08:26
Igen, matek, de azért ezt egy hatodikosnak illik tudni megoldani. A 2. tényező: x-2-x+2 = 0, és ha egy szorzatban egy tényező nulla, akkor a szorzat is az. Tehát nem kell agyonszámolnod magad.
Én azt mondanám, hogy maradjon.
Én meg azt mondom, hogy ha ezt átengedjük, akkor ez alapján a többit miért nem?
Részemről nincs kivétel. Törölni.
Dátum: 2009.06.24. 11:30:45
Egyébként mi volt a válasz?
Dátum: 2009.06.24. 08:37:12
Idézet: Tanafres - 2009.06.23. 17:56:58
Melyik Film története szol a II. Világ Háborúrol?
Híd a Kwai Folyón
Hulk
Fűre Tépni Szabad
Ryan közlegény megmentése

helyesírás
Igen, helyesírás két jó válasszal. A Híd a Kwai folyónban brit katonák japán fogságban építik a hidat. Ez pedig csak a II. világháború alatt történhetett. A Ryan közlegényről nem kell mondani semmit.
En is tanítottam középiskolában 2005-ben

Volt is neki visszhangja. Apukák majdnem nekem támadtak, hogy erre semmi szükség, és miért ilyennel fárasztom gyermekeik fejét.
Csak egy jó válasz van. Az oxigén és a nitrogén nehezebb a levegőnél, a hidrogén pedig át tud hatolni a léggömb falán, szóval olyan 5-10 perccel az eladás után jönnének vissza a vevők reklamálni (az idővel sarkítottam)
Az egyetlen gondot a lufi jelentheti

És az, hogy az értékelő nem tudta a hidrogén eme tulajdonságát és azt hitte, két jó válasz van.
Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Pláne ilyen erős értékeléssel.
Dátum: 2009.06.23. 10:22:16
És szerepelt már vagy harmincvalahány egyéb verzióban.
Dátum: 2009.06.23. 07:56:48
Kezek fel, egy lépés hátra, igazat elismerni. Ott a pont.
Idézet: Kocos - 2009.06.22. 17:32:21
Idézet: Zoltanszon - 2009.06.22. 11:57:42
Aprópopó,
Miért vörös a Mars? témájú kérdés volt már?


Igen volt. Egesz jol kidolgozott valaszokkal. Talan meg a "Nem is voros" is hianyzott.
Ha ma találkoztál vele, akkor azt én írtam. Meglepő módon kb 3 óra alatt el lett bírálva.

Will14 Ez most fura. Szerintem senki sem érti. Hány válasz érkezett rá? Mikor tetted fel a kérdést?
Idézet: Magusocska - 2009.06.22. 16:13:11
Ha érdekelnek a számértelmezések, akkor keress után : pitegóreusok, kabbalisták, számisztikusok
Érintlegesen még ide lóghat bele a Biblia kódja ....
Kviz esetén viszont problémát jelenthet, hogy egy konkrét szám (mondjuk a 3) mást jelent a különböző iskolák értelmezései szerint.
Pitagórász követői minden számhoz fizikai-filozófiai tényeket (sic!) illesztettek, és ezekből értelmeztek.
A kabbalistáknál minden szám egy héber betű (mássalhangzó: 1-alef), amit kiegészítettek magánhangzókkal értelmes szavakká (többértelműség!) és amit a Tóra-Talmud alapján értelmeztek.
A számmisztikában meg annyi iskola van, hogy legfeljebb röviden annyit róluk, hogy eltérőek
Én ezt értem és tudom is.
Az összes bajom a kérdéssel az az első és az utolsó válaszban található.
"Nem jezett semmit, csak egy szám volt." Klasszikus semmit, nincs ilyen, de szépen leírt, még maradhatna is, ha nem lenne a
"Az első 3 jegyű számot" lehetőség. Ha a száz az első háromjegyű számot jelenti, akkor tulajdonképp nem jelzett semmit, csak egy szám volt. Vagyis a két válasz ugyanazt jelenti. Ha csak én kötekedem miatta, akkor bennem van a hiba, meghajlok a többség óhaja előtt, és elnézést kérek.
Mindemellett azért abban az első válaszban a "jezett"-t jó lenne kicserélni "jelzett"-re.

Egyébként anno vagy 9 éve egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem tanítani magamat héberül egy könyvből, (de aztan kirúgtam a tanáromat, mert nem tudott többet mint én ), szóval ha nem baj, javítalak: a héber abc első betűje nem mássalhangzó. A héber írásban a gyermekkönyvek és verseskötetek kivételével szinte soha nem jelölik külön a magánhangzókat, és ilyenkor is csak egy-egy vonal, ill. pont szerepel azon mássalhangzó alatt, vagy bal oldalán, ami után a beszédben következik. A gond ott van, mikor két magánhangzó van egymás után, ilyenkor használják az alefet (ami mindamellett tényleg 1-t jelent), mely így amolyan hangzópótlóvá válik.
Dátum: 2009.06.22. 15:02:37
Idézet: Craslorg - 2009.06.22. 10:12:25
Idézet: Craslorg - 2009.06.22. 10:11:59
Kvíz 3-ba a rossz kérdést, köszi

Ehh, megelőztél
Mit jelent a 100 as szám a Reneszánsz művészetben?

Nem jezett semmit, csak egy szám volt
A teljességet
A Reneszánsz kialakulásának kezdetét kezdetét
Az első 3 jegyű számot
Ha netán jön a kérdező, akkor most mondom, hogy nekem az első illetve utolső válaszlehetőséggel volt bajom, illetve, ha jól tudom a Reneszánsz kisbetű. (Javítsatok, ha tévedek.)

Mindazonáltal a kérdés nagyon jó, és tetszik (bár erről most hallottam először)
Dátum: 2009.06.22. 13:27:36
Gondolom a Setét Torony, mint Stephen King a megoldás
eltaláltam?
Dátum: 2009.06.22. 12:49:53
Hol van itt a kérdés? Beírtál egy idézetet kérdőjellel.
Egyébként ezt a fajta problémát inkább a Nem fogadták el a kérdésemet, miért topikba...
Dátum: 2009.06.22. 12:30:24
Useles, félreértés ne essék, nem azért kell törölni, mert a játékkal kapcsolatos kérdés, hanem aki ott tart, hogy felépítse a 3. szintű Mágustornyot, annak sincs fogalma róla, nem még annak, aki most kezdett el játszani
Akkor stipi-stopi, enyém a téma
Aprópopó,
Miért vörös a Mars? témájú kérdés volt már?
Dátum: 2009.06.22. 10:39:38
Idézet: Magusocska - 2009.06.22. 10:07:04
Hol főzik hagyományosan a halászlét tésztával?

Nem főzik tésztával, csak eszik / esszük tésztával
.
Mi azt is megfőzzük, de ez egy másik tájegység. Te hol is eszed nyersen a tésztát a halászléhez?
De gondolom, hogy Ti sem a teszitek bele a halászlébe a tésztát nyersen, azaz külön főzitek ki. Innetnől kezdve a halászlét nem főzik, csak eszik tésztával.
Szerintem
Hogy nevezik a viszálykodó felek közötti végleges szakítást?

tésztaütés
zsemlemorzsolás
kenyértörés
kiflirúgás
Dátum: 2009.06.22. 08:27:26
Idézet: Almacsut - 2009.06.22. 08:16:46
Az alábbi álatfajok közül melyik nem gerinces állat?

pajor
cica
oposszum
elefánt

állatfajok, macska
Öööö, lehet én tudom rosszul, de úgy emlékszem, hogy a pajor az a cserebogár lárvája és nem külön faj.