Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Idézet: Agatity - 2009.07.09. 10:49:04
Nem tudom, hogy politikusra rá lehet-e kérdezni, de szerintem általános műveltségbe tartozik:

Melyik szovjet pártfőtitkár nevéhez fűződik a peresztrojka?

Mihail Gorbacsov
Nyikita Hruscsov
Leonyid Brezsnyev
Konsztantyin Csernyenko
Szerintem rendben van.
Dátum: 2009.07.09. 13:08:30
Látom, valakinek jó kedve van. Vagy csak hülye napja.
Akárhogyis, már megérte ide feljönni olvasgatni
Dátum: 2009.07.08. 11:21:12
Sajna nagyon rég hallottunk felőle itt a Kvíz 3-n. Nem hinném, hogy az eljövendő 3-4 napban választ kapnál.
Idézet: Hatsepsut - 2009.04.22. 08:32:46
Olvasom ám a hozzászólásokat, és szorgalmasan javítgatok, törölgetek (a témában nem Baraty az illetékes, hanem én), csak ritkán van időm írni is.

Az új fórumozók kedvéért ismét leírom: Ha lehet, a kérdést próbáljátok meg pontosan (helyesírási hibákkal együtt) idézni, mivel ha csak körülbelül írjátok le, nem biztos, hogy megtalálom az adatbázisban.

Aztán még május 28. jelentkezett, azóta hiányolnunk kell társaságát.
Dátum: 2009.07.08. 10:31:40
Nnah ezt übereljétek:

Mikortőrtki az ellsővílágháboru.

1979
1888
1278
1999
Egyébként 1999. Szerinte.
Ezt a részét nem is vitattam. Csak meglepő volt, hogy mikor mi adtuk elő a Dzsungel könyvét, akkor az unokatestvérem megkérdezte a vadaszokra, hogy ezek kik? Elefántok? Kicsit lehangoló volt hallani mindezt egy művelt (minden él nélkül mondom) főiskolai hallgatótól.
Idézet: Trockij - 2009.07.07. 20:38:43
Üdv,

Nem tudom, h ki olvassa vagy ki nem, de erre szeretnék választ kapni, h miért lett "Rossz kérdés"?

Milyen rangot visel Háti, az elefántok vezére 'A dzsungel könyve' című Disney-rajzfilmben?

szultán
király
ezredes
tábornok


http://www.sulinet.hu/tart/cikk/dd/0/12342/1

Bagira, a bölcs párduc, és Háti ezredes, az elefánt megpróbálja távol tartani Balut Maugli új életétől, ám ez csak egy darabig sikerül.

Üdv, T.
Szia!
Előttem már leírték, tulajdonképp mi is a ross benne (részletre kérdezel), de azért én hozzátennék még egy-két dolgot.
A Dzsungel könyveknek (az eredeti angol a többes számú Jungle Books-t használja, csak ezért írtam én is így) felén három verziója ismert igazán.
1. A rajzfilm (amit sajna többen vesznek alapnak, mint a könyvet attól függetlenül, hogy majdhogynem csak annyi köze van hozzá hogy a dzsungelbe kerül egy kisgyerek). Itt Háti egy elefántokból álló "félkatonai csoportot" vezet ormányában egy faággal.
2. A Dés-Geszti féle musical, ahol elefántok nincsenek is. Tegyük hozzá, hogy ez majdnem teljes egészében az első öt könyv (fejezet) alapján készült, ahol valóban nem sok szerepet játszanak az elefántok.
3. A könyv, ahol Háti nem feltétlenül egy békés, mókás és egy kissé szenilis elefántpapa. Van egy vérszomjas bosszúszomjas oldala (lásd 6. fejezet: Rátok szabadítom a dzsungelt), de van egy bölcs vezér énje is.

Érdemes elolvasni, nagyon szép.
Akárhogyis, számomra mindig a Kipling-féle verzió lesz az alap.
Nem tudom, szerepelt-e. Más szempontból részemről rendben van. Várj meg egy-két hozzászólást még, biztos ami biztos.
Az alábbiak közül melyiknél volt előbb a mozifilm, mint a televiziós sorozat?
Nem tudom... Érthető, de nekem kicsit magyartalannak tűnik.
"Az alábbiak közül melyik az a film, amelyből csak később született sorozat?"
"Az alábbi filmek közül melyiket nem előzte meg egy ugyanolyan címmel készült sorozat?"

p.s.: 5letet kértél, 6lett. Maradhat?
Dátum: 2009.07.06. 13:22:11
Hacsak azt nem veszed figyelembe, hogy mi van akkor, ha a szoba 30x30 centiméter, vagy extrém hosszú farkú macskákról van szó, mert akkor egy-egy macsek a szomszédja farkán is ülhet. Így viszont 4 macskábal is megoldható.

Más:

Idézet: Andrew89 - 2009.07.06. 13:06:15
javaslatom: mielőtt bárki belépne a karakteréhez játszani, üsse ki a szemünket egy rikító színű, óriási betűmérettel írt szöveg, miszerint az adminisztrátorok megunták a rossz kvízkérdések tömkelegének javítgatását és a még rosszabbak törlését, ezért úgy döntöttek, hogy ezentúl 5 helyett 2 törölni értékelés után mindenki elbúcsúzhat a kérdésfeltevés jogától.
Valamilyen szinten egyetértek, de ne csak a hirekben legyen, hanem a kvíznél is legyen feltüntetve.
Mindezt úgy is, hogy tudtommal most is csak 3 a limit (van akinél még ez is túl nagy engedmény).

A Bezzeg Béla emlékérem után meg már majdnem elkezdtem reklamálni, mert hiányoltam...
Utálni fogsz
Amit én látok:
"repülőgépeket nevezünk hiperszonikusnak." Felesleges 4szer leírni pluszban, ha már szerepel a kérdésben is.
A 4. válaszban gyorsulás szerepel sebesség helyett.
Viszont le a kalappal a kitartásod és a fogalmazésod előtt (3 megfelelő a sebességre)
Nekem is eszembe jutott, de aztan elvetettem, mert bennuk van a kizárólagosság. Ha az 5 Machnál gyorsabbakat hívjuk úgy, akkor nem igaz a 2. válasz

Nem minden veréb madár esete.
Idézet: Konstantin - 2009.07.06. 11:41:49
Sziasztok!
A Kinizsis kérdést visszadobták...
Én voltam a türelmetlen, mert nem vártam meg elég választ.

Most ezt tenném fel, ha jónak látjátok:

Hány Mach-tól nevezünk egy repülőgépet hiperszonikusnak? (Ma=Mach)

2 Ma fölött
4 Ma vagy a fölött
4-6 Ma között
5 Ma fölött
Az ötlet jó. Egyetlen gond talán az "a fölött"-tel lehet, amit ugyan használunk, de nem túl irodalmi.
OFF]
Ne haragudj, de nem hagyhatom szó nélkül (a fülemet is sérti, hát még a szemem)
Amúgy nem vagyok elég modern ahhoz hogy ezeket a rövidítéseket egyből levágjam hogy "szal" meg "ink", szóval légyszi ha tudsz írj rendesen
Ez eddig ok, is lenne, de erre Te:
és a következő talira is buszozz
Tudom, én vagyok a hülye...
[/OFF]
Részemről csak fej a falbaverés a reakció, hogy nekem nem jutott eszembe

Hajrá
Lehet, rosszul mondtam.

Ha kvízadmin értékeli (vagyis az esetek 99,99%-ban) akkor február 11.-től nincs elfogadva. Ha érdekel, pontosabban, akkor a Kvíz értékelésének rendszeréről topikban olvashatod bővebben, első hozzászólás, ki van emelve (de ide is bemásoltam). Egyébként vagy nekem van szerncsém és Neked hatalmas peched, de én alig-alig találkozom ezzekel a kérdésekkel. Szerencsére. Én is kérdezhetném Gútát, hogy melyik országban található a maga 11.000 lakosával, de nem teszem. Érdektelen ugyanis. Érdekesebb lenne az, hogy Közép-Európa leghosszabb fedett fahídja itt található, vagy hogy van egy kuriózumnak számító hajómalmunk, de ez meg speciális. Akit érdekel, úgyis megtalálja, és előzetes egyeztetés esetén szívesen leülök Vele egy (?) sör erejéig.

Annak, hogy ilyen döntés született, nagyon egyszerű oka van. Cca ez év januárjában annyira elszaporodtak ezek a kérdések, hogy kimerítve a lehetőségeket a játékosok elkezdték kérdezgetni a 800-s lélekszámű településeket is. Pl. hol van Újszőny, Ács, Kisbér stb.

Valamilyen szinten megértem a Te nézőpontodat is, hisz ott vannak ezek a kérdések. Ugyanakkor szeretném leszögezni, hogy folyamatosan ritkulnak ezek a kérdések, és remélem, hogy Hatsepsut is utóléri magát hamarosan jelezve, hogy a felesleges kérdések törölve / javítva lettek.
Egy régi kérdésem jutott eszembe a Vajon elfogadják... topikon most futó Kinizsi témáról.

Ki verte szét a Fekete sereget?
24.24%

Mátyás halála után Dobzse László kimeríttette az államkasszát (nem szedte be Mátyás egyforintos rendkívüli hadiadóját), és nem volt pénz a rettegett zsoldossereg fenttartására. A katonák egy része "civibe vonult" egy része beállt a biztos ámbár jóval kisebb jövedelemmel járó magyar sereghez, de a legnagyobb hányada fosztogatni kezdett. Ezek ellen küldték Kinizsit, aki végül szétverte a sereget, így a csapat egykori vezére végül annak elpusztítója lett.

A lehetséges válaszokra nem emlékszem teljesen tisztán, de tudom, hogy pl. II. Szulejmán közöttük volt.
Február 11.-n került fel ide a fórumra

- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
Egyéb kérdés?
Idézet: Otyik - 2009.07.02. 09:06:00
Az imént kaptam egy rossz hibás kérdés értékelést, a magyarázat csak annyi volt hogy a válaszaim nem voltak egyértelműek ill rosszak voltak:

"Az 1526-s mohácsi csata utáni menekülésben hol fulladt meg II. Lajos király?

a Dunában
a megáradt Csele-patakban
a Tiszában
nem fulladt meg


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Megváltozott a történelem? Én anno még úgy tanultam (álltalánosban ill középiskolában is) hogy a Csele-patakba fulladt bele II. Lajos - megmagyarázná valaki miért kaptam erre rossz választ? Vagy talán az értékelő rossz volt töriből?
Szia!

Kiemeltem Neked két részt, mint látod. Röviden fogalmazva: Ha nem fulladt meg, ne kérdezz rá. A legtöbb (valószínűleg az összes) kvízadmin a nem is volt ilyen, nincs ilyen stb. típusú válaszokat gondolkodásra való lustaságnak véli (sajnos a legtöbb esetben jogosan) és ezért rossz válasz értékelést ad rá. Abban az esetben, ha azt írod, hogy pl. "A közeli erdő mocsarában" vagy "A vértől felázott földre esett arccal, és páncélja súlya miatt nem tudott felülni ezért sárban fulladt meg", más lett volna az érétkelés. Szerintem érted a különbséget.
nem voltak egyértelműek ill rosszak voltak
Dátum: 2009.07.02. 09:12:18
A bajonett a fegyver (puska) elejére csatolható kés. Használható konzervnyitóként, körömpucolóként, vagy a tokkal együtt lehet belőle drótvágó is akár. De elsődlegesen fegyverről van szó.

Más:
A Tin Ninják című rajfilmben mennyi teknőc van?

3
2
4
1
Pléh Ninják... LOL

Az 1526-s mohácsi csata utáni menekülésben hol fulladt meg II. Lajos király?

nem fulladt meg
a Dunában
a Tiszában
a megáradt Csele-patakban
A kérdés elolvasása után a már szerepeltre gondoltam, mint besorolás, az első válasz után rossz válaszokat kapott.

Melyik piacon vásárolhatod meg Napóleon gyerekkori koponyáját?

Fáy utcai piac
Orczy téri piac
Kőbányai Bazár
Egyiken sem, mert Napoleon túlélte a gyerekkorát
Szerintem, ha van rá igény, beszerzik. Lengyelországban kérdezte meg az egyik ismerősöm, hogy teve van-e eladó. Erre az eladó azt mondta, hogy jöjjön vissza két hét múlva. A vicc az egészben, hogy Ő komolyan gondolta.

Melyik nem fogkrém-márka?

Colgate
Citizen
Sensodyne
Amodent
És ha a Citizen managerei rájönnek, hogy az emberek látják a visszatükröződő órájukban a rossz fogukat, akkor jön egy brutális profilváltás/bővítés és a kérdés értelmetlenné válik. Vagy ahogyan azt az egyik haverom fogalmazta meg, már csak az Aquafresh nem gyárt CD-ket, de ez idővel változhat.

Milyen tipusu könyveket irt Sven Hassel?

horro
kaland
háborús
fantázia
Ha a többiek, és a kvízadminok is úgy gondolják, akkor visszakapod helyesírással, és majd utána jogosan megkapod a speciálist. Szemét vagyok?

Mi az feldobod zöld, leesik piros?

dinnye
alma
talpad
tojás


Az 1986. április 26-án történt csernobili erőművi ipari baleset után mikor állították le véglegesen az újraindított erőműt?

1987-ben.
2000-ben.
1990-ben.
2008-ban.
Akkora felüdülés volt ez a kérdés, hogy a pontokat csak most vettem észre.

Hány pettyecskéje van a katicabogárnak?

9
8
6
7
Nem minden katicabogárkának van ugyanannyi pettecskéje Kedveském.

Ha egy versenyen megelőzöd a 2.-at hányadik helyezett leszel ?

4.
2.
3.
1.
n+1. klón ez most szóközkérdőjellel.
Dátum: 2009.07.01. 15:05:27
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.07.01. 14:42:47
A következő kérdést tettem fel: "Mire használják a zsindelyt?" És csak utána néztem meg, hogy szerepel-e Jeriko adatbázisában. Szerepel. Kérem törölni.
Nnah ilyennel sem talalkoztam még... Tiéd a tiszteletpont tőlem.

Más:
Idézet: wacker - 2009.07.01. 14:48:30
Ki hívtak Sivatagi Rókának a a II. világháború német tisztjei közül?
Erwin Rommel
Dönitz
Guderian
Wilhelm Keitel

Helyesírás: Kit hívtak...
Továbbá Dönitznek és Guderiannak is volt keresztneve is, valamint szerepel már, tehát nyugodt szívvel lehet törölni.

Idézet: Piciklon - 2009.07.01. 14:54:21
Nem bírom megállni...ezt közkincsé kell tennem

Melyik szám nagyobb?
7
5
8
6
Ez tényleg viszi a prímet eleddig. Egyébként csak engem zavar, hogy renszeresen tesznek fel az emberkék olyan kérdést, hogy melyik a nagyobb, melyik a magasabb, melyik van közelebb Budapesthez, miközben 4 lehetséges válasz nemcsak indokolja, de egyenesen megköveteli a "leg" szócskát. Javagyhogy akkor már azt is oda kéne írni, hogy az alábbiak közül, és erre már lusta az illető? Leszarom. Már elnézést. Nekem ez mindig helyesírási hiba, bár egyszer már közel járt a rosszul feltett kérdéshez is az egyik (ami történetesen sorban a negyedikként szerepelt).