Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2008.11.14. 11:29:07
AAAAAAAAaaaaaaaaaa
Milyen színű az Arsenal meze?

kék
kék fehér
piros fehér
piros

A focicsapate? Otthon? Idegenben? Mikor eloszor meglattam a kerdest, nem ilyen finoman gondolkodtam rola
Dátum: 2008.11.14. 11:20:44
Idézet: cirip - 2008.11.14. 10:35:30
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 09:52:50
Melyik Clive Barker könyv főszereplői Cal és Suzanna?
Végső felvonás
Korbács
Arabat
Hírvivő

Tessék nekem megmondani, nagyon műveletlen vagyok ha még egyikről sem nagyon hallottam?
Korbács, olvasd el, nagyon jó könyv, érdemes

Foleg a Hirvivo. Bar en Bakerrol azt hittem, hogy kepregenyeket ir
Dátum: 2008.11.13. 15:29:50
Melyik nem szerepelt Gálvölgyi 60. születésnapi műsorában?

Bajor Imre
Farkasházy Tivadar
Dolák-Saly Róbert
Hajós András

No Comment

Ki a Liverpool csapatkapitánya

Frank Lampard
Deco
Fernando Torres
Steven Gerrard

Milyen Deco, milyen sportág, melyik csoport (mert gondolom, hogy még a Liverpoolnak FC-nek is van ifi csapata) és mikor?
Meg esett is.

Hová tartozik a kecsege?

rovarok
növények
halak
madarak

Könyörgöm, fogalmazzunk egy kicsit

Melyik az a kártyajáték, amelyben minél kevesebb kártyával kell legfeljebb 21 pontnyi, de azt legjobban megközelítő pontértékű lapot gyűjteni?

Huszonegy
Egyik sem
Mindkettő
Black Jack

Csak az a baj van ezzel a kérdéssel, hogy a válaszokat ugye véletlen sorrendben mutatja a gép, és mikor második válasznak megláttam, hogy egyik sem, megijedtem, hogy én vagyok a hülye.
Dátum: 2008.11.13. 15:10:29
cirip, inkább kinek nem?
Dátum: 2008.11.13. 15:08:26
Idézet: Aisling - 2008.11.13. 14:52:04

Mi volt Drakula gróf neve?

Lord Drakula
Asher
Jean-Claude
Vlad Ţepeş

ez így kicsit fura

Pláne, ha hozzávesszük, hogy a Tepes (karóbahúzó) csak a "beceneve" volt, és Ő tényleg Drakula néven született
Dátum: 2008.11.13. 14:37:47
Pontosan, ahogy mondod (persze azért rakjunk elé egy kettest, mert a Gergely-naptár csak a 16. százdtól létezik, ha jól tévedek)
Dátum: 2008.11.13. 12:58:04
És mi a válasz?
Dátum: 2008.11.13. 11:27:45
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.13. 11:10:26

Ki nem tartozik a felsoroltak közé?
Bagira
Karakk
Balu
Sir Kahn


Kakukktojás. Akinek még mondanak valamit A dzsungel könyve és Vuk című mesék, könnyűszerrel kitalálja a helyes választ. De aki már A dzsungel könyvének modern kori adaptációján nőtt fel (WaltDisney: TaleSpin - Balu kapitány kalandjai), annak Bagira neve sem fog ismerősen csengeni. A tigris nevét egyébként az általam ismert verzióban Sir Kánnak írják.

Továbbá Karak
Shir Kán egyébként angolul is Shere Khan (a "többiek" pedig Baloo es Bagheera)
Dátum: 2008.11.12. 14:30:55
Milyen játék a " Disciples "?

Akció
Stratégiai
Autós
Szimulátor

"Kicsit" speciáis szerintem, bár azert gyorsan kikereshető

Mint ez:
Mi úszik a vízen (Gyalog-galopp)?

Kacsa
Szárcsa
Liba
Hattyú

Bár szívem szerint azt mondanám, hogy MÉG, MÉG, MÉG Monthy Python-t


Hogy hívták/hívják az egyiptomi alvilág istenét?

Hades
Pluto
Cernunnos
Anoubis

Kötekedés az, ha én úgy mondanám, hogy "Hádész, Plútó, Cernunnosz, Anúbisz"?


Melyik kontinensen vannak a Langerhans-szigetek?

Ázsia
Egyik sem
Amerika
Ausztrália

Inkább "Melyik kontinenshez tartoznak a Langerhans-szigetek?"
Dátum: 2008.11.12. 13:52:05
Ok, koszonom. egy probat megert. Bar most "kicsit" hulyen nez ki egymar alatt a ket uzenetem, hogy http://vegzetur.wikidot.com/ es [u.rl]http://vegzetur.wikidot.com/[/u.rl] :D:D
Dátum: 2008.11.12. 13:46:26
Udv!

Szerettem volna a szovetsegunk forumaban elhelyezni egy linket a http://vegzetur.wikidot.com/-ra, de nem sikerult megtennem hyperlink-kent.

Lehet ezen valamit javitani?
Dátum: 2008.11.12. 12:34:30
Az alábbiak közül melyik modell nem Fender?

Jaguar
Telecaster
Stratocaster
Les Paul

Két dolog. Az első, hogy szerintem speciális, mégha tudom is a választ. A másik, hogy legalább annyit oda kéne írni, hogy gitárokrol van szó
Dátum: 2008.11.12. 10:13:41
Ok, majd intézkedem ez ügyben...
Dátum: 2008.11.12. 10:11:07
Aláírom, mondtam, hogy érdekes kérdés, és tetszett is...

De van itt még:
Hány részből áll a teljes Rurouni Kenshin mangasorozat?

32
30
28
25

Nnah akkor ez most speciális, avagy nem? Csak úgy irányadásnak.
Egyébként készítettek belőle rajzfilmet is (95 részt), nem kötelező pontosítani, de majdnem rossz kérdésnek jelöltem emiatt.


Melyik csoporthoz köthető az 1848. március 15-én kirobbant forradalom?

Márciusi ifjak
Novemberi nénik
Augusztusi apukák
Januári jófejek

Nem szeretem, ha hülyének néznek...

Kinek a nevéhez fűződik a Dinamit feltalálása?

Marie Curie
Alfred Nobel
Kopernikusz
Albert Einstein

Nikolausz Kopernikusz
Dátum: 2008.11.12. 09:46:12
Buzogány??? Ez azért még nekem, mint hithű ateistának is durva...

Más:
Hány részből áll a Mátrix?
A válaszokra nem emlékszem pontosan, de vmi 2, 3, 7, 10 volt talán...

Amilyen hülye vagyok, először a matematikai jelentésére gondoltam... Oda lehetne esetleg biggyeszteni egy "c. film sorozat"? Vagy széria, történet...
Dátum: 2008.11.12. 09:12:17
Meddig tartott a világtörténelem legrövidebb háborúja?

38 perc
18 óra és 5 perc
3 nap és 2 óra
9 perc

Wiki Szerint:
Az angol–zanzibári háború az Egyesült Királyság és Zanzibár között tört ki 1896. augusztus 27-én. A világtörténelem legrövidebb háborújaként tartják számon, mivel mindössze körülbelül 40 percig tartott.

Mashol:
A világ legrövidebb fegyveres összecsapását, amelyet ultimátum és hadüzenet előzött meg, egy szétszórt figyelmű helyi lakos sem biztos, hogy észrevette. Az 1896. augusztus 25-én elhunyt, angolbarát Hamad bin Tuvaini szultán halála után unokaöccse, Kalid bin Bargas ragadta magához az ország irányítását. A britek viszont egy másik utódnak, Hamud bin Mohamednek örültek volna, akivel szerintük jobban tudtak volna együttműködni. Ezért ultimátumot adtak az új szultánnak, hogy mondjon le a hatalomról. Ő ezt nem tette meg, így augusztus 27-én, reggel 9 órakor öt brit hadihajó elkezdte lőni a palotát, ahol híveivel együtt elbarikádozta magát. Eközben partra szállt több angol tengerészgyalogos alakulat is. A királyi épület hamarosan ledőlt, a britek pedig precízen 45 perc után abbahagyták a tüzelést. Az új uralkodó a német nagykövetségre menekült, a legújabbat megkoronázták, a támadók pedig kártérítést fizettek a rommá lőtt épületért.

A kerdes erdekes, de megis rossz. Reszint kulonbozo forrasok kulonbozo idot emlitenek, reszint lehet, holnap lesz egy 12 perces haboru is...
Dátum: 2008.11.11. 15:57:29
Idézet: Edef - 2008.11.11. 15:51:08
12 Őskőből hány hétre lehetsz prémium tag?
4
2
5
1

Majd, ha prémium tag leszek, biztos tudom. De ha így folytatódnak a kérdések, én nem leszek semmilyen tag...

Főleg, hogy azt látom, hogy lassan csak Őskőért lehet tárgyakat venni, azt meg csak pénzért...


Az első kettővel egyetértek, viszont ez kis matemetikával es a játékleírás elolvasásával megválaszolható.

És, ha nem vagy prémiumteg, mint mondottad volt, akkor a Prémium tagság gomb valosággal világít a bal oldalon. Sárgával. Egy kicsit lejjebb.

Utolsó előtti mondatodra meg az Üvegtigrisből jutott eszembe egy mondat:

"Phúú, ettől ki lesznek páran!"
Dátum: 2008.11.11. 15:31:43
Az Öreg halász és a tengerben az öreg halász kedvenc sportja?

Röplabda
Kézilabda
Baseball
Futball

Ezt a kérdést valahogy sajnálom... Szégyen, hogy nem olvastam, és nem tudom...

Ezt mar kevésbé:

Hány horda tagja NEM lehetsz?

1
3*
4
2

Az 1-n kívül mindegyik helyes válasz. Plane, ha hozzávesszük, hogy a második vilagban lehetsz pl. smaragd, míg itt rubin vagy...
Dátum: 2008.11.11. 14:18:36
A valasz egyértelmű
Pontosan azért, amit Te is mondtál.
Az nem egyértelmű, hogy legyen-e törölve. Lehet, hogy én vagyok nagyon kockafejű, de ezt józan paraszti ésszel is meg lehet oldani. Másfelől azzal is tisztában vagyok, hogy valakinek már a matematika szó hallatán feláll a szőr a hátán...
Meg az sem mindegy, hogy ott van-e a "legalább" szócska. Én így fogalmaztam volna:
"Egy ládában 8 sárga 10 lila és 6 piros labda van. Legalább hány golyót kell kivenni a dobozból, hogy mindegyik színből biztosan legyen legalább egy golyónk?"
Dátum: 2008.11.11. 10:16:12
Idézet: Aisling - 2008.11.11. 10:13:31
Mit jelent a " River" a pókerben?
A lapok megmutatása
Dobás
Emelés
Az ötödik felfordított lap az asztalon

Nem értem miért kell ezt tudnom.


Valaki mintha emlegette volna Korda Gyorgy tel. szamat
Egyebkent jol tudom, hogy az 5. felforditott lap?

Raadasul, ha jol tudom, akkor a River csak a Texas Hold'em-ben szerepel. (a kizarolagossagban nem vagyok biztos)