Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2008.12.02. 14:01:25
Bocs, előbb félrenyomtam, a kommentek lemaradtak:

Mennyi 2×5? Fordítva: mennyi 5×2?

5
10
2
7
MIVAN???????

Melyik könyv nem része A Pókkirálynő háborúja sorozatnak?

Elkárhozás
Klánok ura
Hanyatlás
Lázadás
Tudom, én vagyok a műveletlen, de az mi? Mármint, melyik világban, meg ilyenek...

Hogy hívják a Blizzard Entertainment minden kategóriájában minden rekordot megdöntő mmorpg-jét?

Warcraft 3
World of Starcraft
Starcraft 2
World of Warcraft
Fáradt vagyok én az ilyen hülyeségekhez...

Ki nyerte az 2007/2008 Uefa-Kupát?

Zenit Szentpétervár
Bayern München
Fiorentina
Glasgow Rangers
Uefa helyett UEFA lévén betűszó. A másik kommentemet lásd eggyel fentebb.

Más: Kérhetném, hogy a "Melyik nem..." típusú kérdésekben legyen kiangsúlyozva a nem? Nekem az is megfelel, ha csak csupa nagybetuvel írják ki, hogy NEM, esküszöm, nem kiabálásnak fogom venni...
Dátum: 2008.12.02. 12:54:35
Az első küldetésre 50 LE-t kapsz. A másodikra 100-t, a harmadikra 150-t. Egy ideig. A tizenötödik után ugyanis már nem ötvenesével, hanem 350-l ugrik minden befejezett küldetés után a kapott LE mennyisége. Szóval a kérdés törlendő.
Most nem tudom, hogy érthető voltam-em így átolvasva az egészet. Neked világos a válasz?
Dátum: 2008.12.02. 12:33:33
E hét kérdés közé csak 3 normális tudott beférkőzni (bár utána már volt még 10 elfogadható, azért kezdtem kétségbe esni):

Melyik csapatban játszik Raúl González Blanco?

Real Betis
Barcelona
Real Madrid
Villareal
Mármint most? Vagy majd a 2012/2013-s idényben?

Ki volt a penicilin atyja?

Semmelweis Ignác
Dr. Bubó
Alexander Fleming
Dr. Hause
Részint Dr. House, részint odaírhatott volna még 2 jelenleg/valaha létező embert doktorátussal.

Melyik csapat a legsikeresebb a "BL"-ben ?

Real Mardrid
Arsenal
Milan
Liverpool
No comment.

Milyen halmazállapotú a Volfram elem?

Folyékony
Légnemű
Szilárd
Mesterségesen előállított elem
Mármint szobahőmérsékleten? Egyébként kis v, hosszu á vagy wolfram. Lehet válogatni.

Hogy hívják Kiszel Tünde kislányát?

Donatellócska
Daniellócska
Daniellácska
Donatellácska
Részint Donatella (ácska nélkül hacsak nem úgy van anyakönyvezve), részint kit érdekel.

Hány szomszédos ország határolja hazánkat?

7
6
5
8
A kérdés nem rossz, de gondolom ezzel a tekervényes, magyartalan kérdésfogalmazással oldotta meg a kérdező a "már szerepel az adatbázisban..." jellegű problémát.

Ez meg már csak a ráadás:
Kié lett 2008-ban az Aranycipő?

Luca Toni
Cristiano Ronaldo
Miroslav Klose
David Villa
Dátum: 2008.12.02. 10:39:15
Melyiket NEM József Attila írta?

Favágó
A Dunánál
Betlehemi királyok
Hídavató
A kérdező valószínűleg Arany Hídavatására gondolt
Dátum: 2008.12.02. 10:01:16
És azt sem ártana hozzátenni, hogy mikor. Mert pl. ha a 4. percben egy nagykéssel kergeti meg az egyik játékos a bírót, valószínűleg piroslapot kap...
Dátum: 2008.12.02. 09:01:23
Idézet: Clanner - 2008.12.02. 05:20:20
Idézet: Stalker88 - 2008.12.01. 23:24:52
Esti termés:

Mit csinálok akkor mikor az ételt staubolom?
melegen tartom
hűtöm
vajdarabkát rakok az étel tetejére
lisztel sűrítem

Oké, hogy főzés, de nem alapműveltség, ráadásul a staub németül habot jelent(ok, ki lehet következtetni, hogy akkor liszt, és akkor sűrítés/habarás/ de nem egyértelmű, ráadásul nyelvtudás.



Ezt én is megkaptam egyszer. A főzéshez csak basic szinten értek, de tudtam, hogy a staub németül port jelnet és ebből a lisztre asszociáltam és bejött. Szerintem így, hogy főzési ismeretek vagy nyelvtudás alapján is rá lehet jönni nincsv ele akkora baj.
Viszont nekem, aki csak angolul, szlovákul, csehül és egy kicsit lengyelül tudok (a magyart csak töröm ), a staub cigarettát jelent az "Adj egy staubot" frázisból. Akkor én mit csinállok? Cigarettával sűrítem?

De van itt saját is:

Melyik gyárt buszokat is?

Mercedes
Suzuki
Fiat
Opel
Még. Vagy már. Én hallottam Opel teherautóról, és a Skoda is mozdonygyártással kezdte. Arról nem is beszélve, "Melyik cég gyárt buszokat is?"

Hogy hívják R.A Salvatore barbár hősét(a sötételf történetekből).

Conan
Wulfgar
Kalidar
Bredan
Kicsit speciálisnak érzem. Plusz szóközzárójel, R. A. Salvatore, és a végén kérdőjel.

Melyikük keresztneve nem John?

Locke
Jordan
Steinbeck
Travolta
Tehát Robert Travolta nem létezik. És a világon nincs egyetlen John Jordan sem...

A jelen pillanat szerint(2008.11.28.) hány világ indult a Végzetúr című internetes kalandjátékba?

4
1
2
3
Szóközzárójel, kalandjátékban és a helyes válasz nem 1, hanem 2. Tudtommal. Így első ránézésre ennyi.

Melyik egy lófajta?

Deres
Paripa
Lipicai
Nyárifekete
Helyes válasz a Lipicai. Nem értek a lovakhoz. DE... Mi is van azzal az Almás-Deressel?
Dátum: 2008.12.01. 11:38:41
Mi az ellenállás jele?

U
volt
Ohm
R
Volt, nagy betűvel
Dátum: 2008.12.01. 11:13:52
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.01. 10:51:24

Melyik NEM konyak?
Courvoisier
Hennessy
Remy Martin
Johnny Walker


A konyakot nem szeretem, de a whisky-t igen. De koromból kifolyólag, nekem már szabad szeretnem, sok játékossal ellentétben.
És tenném hozzá, hogy a konyak az konyak. Ha jól tudom, a Hennessy már csak egy nagyon jó minőségű Brandy... (javítsatok ki, ha tévedek)
Dátum: 2008.12.01. 09:30:18
Ezzel a kettővel meg a szokásos baj van: Most még igaz, de mi lesz pl. két év múlva?
Melyik kézilabda csapatban játszik Görbicz Anita?

Dunaferr NK
DVSC-Aquaticum
Györi AUDI ETO KC
Budapest-Bank FTC

Melyik csapatban nem játszott Zlatan Ibrahimovic?

Internazionale
Ajax
Juventus
AC Milan
Dátum: 2008.12.01. 09:23:23
Üdv mindegykinek!

Ez a sor egesz jo volt, 10 kérdésből csak egy volt említésre érdemes (hiba miatt):
Hogy hívják a végzetúr egyik adminisztrátorát?

Viktor
Miklós
Zsolt
Péter
Ha nem lennék fórumon, fogalmam sem lenne... Egyébként nem tudom, hol lehetne megtalálni


Idézet: Bekas - 2008.12.01. 08:53:36
Milyen napra esett 1848. március 15-e?
Vasárnap
Kedd
Szerda
Hétfő


spec
Nem is mondanám. Alapiskola 6.-7. osztály. Ha jól emlékszem, azért döntöttek a szerda mellett (kedd este), mert részint akkorra ért oda a párizsi történések híre, részint vásár volt pesten, és lényegesen több ember volt a városban, mint egyébként szokott. Nem tudom, mi igaz a legendából.
Dátum: 2008.11.30. 11:49:54
Üdv mindegykinek!

Ez a széria sem volt rossz...
Melyi az alábbiak közül amelyik átlag életkorban a legfiatalabb focicsapat?
Juventus
Milán
Chelsea
Arsenal


A Resident Evil 4-et melyik cég készítette?
Capcom
Nincs is ilyen játék
Namco
Naughty Dog

Mindkettőre no comment.
Dátum: 2008.11.27. 15:09:11
Amint elmondod, mi volt a kérdés...
Dátum: 2008.11.27. 13:19:29
Azon kívül "Hymnus, a Magyar nép zivataros századaiból"
Vagy "Magyarország nemzeti himnusza"
Lehet válogatni
Dátum: 2008.11.27. 12:56:55
Szerintem inkánn "Melyik dal-t NEM énekelte el a Guns N' Roses?"
Vagy "Milyen címmel NEM énekelt dalt a GN'R?"
Dátum: 2008.11.27. 12:45:59
Idézet: Kortevirag - 2008.11.27. 12:38:27
Az alábbi dalok közül egy NEM Guns N' Roses szám, melyik az?
Knocking on Heaven's Door
Welcome to the jungle
Cryin'
Paradise City


Hát, igen. Tudni illene, ha már annyira szeretjük Axl Rose-t, hogy Bob Dylannal tollával is dicsekedett. Amúgy gondolom az Aerosmith-féle Cryin' (néhol Cryin', néhol Crying) a helyes
Mint pl. Leon? Nem vagyok az a jelentgetős fajta, és ezúton kérek elnézést ELŐRE az illetőtől, de egy kicsit fura, és gyanús a karaktere... Főleg, ha összehasonlítjuk a szövetség többi tagjával is...
Igen, háborúban állunk Velük, de mindösszesen csak támadni akartam, akkor láttam. Ellenőrizné valaki, ha kérhetem?
Mégegyszer: Elnézést Leon a gyanúsításért.
Dátum: 2008.11.26. 13:19:42
"Ki Apám lányanak húga, ha én a legidősebb fiú vagyok?"
Vagy valami ilyesmi
Dátum: 2008.11.26. 11:17:04
Idézet: Mucmuc - 2008.11.26. 11:12:59
Idézet: Denisa - 2008.11.26. 10:30:57
Ki volt az oprocsnyikok vezére?

Rossevelt
Churcill
Graf von Zeppelin
Maljutaszkuratow

Kérem az ezem kérdést jónak nyilvánítót, képezze magát tovább helyesírásilag...



Neked se ártana: "ezen", "nyilvánított", de így még jobb lenne: "Aki ezt a kérdést..."
Szóval jobb ha nem szólsz semmit, vagy akkor szedd össze magad te is.
A "nyilvánítót" itt a helyes, mert nem a cselekvést, hanem a személyt emlegeti. Az "ezem" meg egyszerű gépelési hiba. Ne bántsuk egymást! OFF vége.
Dátum: 2008.11.26. 11:04:51
Melyik dalt fordították le és énekelték el a legtöbb nyelven?
A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Szegény Seress, minthogy nem fekete és rapper (sőt el merte követni még azt a vétséget is, hogy nem a tengeren túlról jött), már nem is ismerik. Pedig lenne mire büszkének lenni.

Most nézem, hogy a
Kiről írta Zrínyi: "Fegyvert, s vitézt éneklek, török hatalmát, Ki meg merte várni, Szulimán haragját"?
kérdésem is 25%-n áll. No comment
Dátum: 2008.11.26. 09:56:14
Erre a témára az utolsó OFF:
Köszönöm a kiegészítést, mondom, 10 éve volt kezemben a könyv utoljára (ha ugyan nem több). A Bene Gesserit rende tagjait nem hívták boszorkányoknak is? Hisz Paul nevelője (Gurney Halleck) is úgy emlegette, Jessicát, hogy Bene Gesserit-boszorkány.

Más:
Mitől függ, hogy milyen színű lesz a fénykard?

az energiateleptől
a prizmától
a belehelyezett kristálytól
a használójától
Kicsit spec., bár kitotózható.

Hányadik születésnapját ünnepli az idén a Hallmark csatorna?

10
9
7
8
Ez már másfél hónap múlva aktualitását veszti.

Mely országban mondanak köszönetet ,,Merci''-vel?

Brazíliában
Franciaországban
Japánban
Irakban
Látom magam előtt, ahogy egy Irakban állomásozó francia katona átnyújta a kávét társának, és az, minthogy arab területen vannak, azt mondja Neki, hogy "Shukran".