Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2008.12.12. 14:18:12
Ok, befogtam. Ott a pont
Mondom, soha nem tanultam ilyen szinten Magyarország földrajzát.
Dátum: 2008.12.12. 13:44:12
De most őszintén. Veszprém megyének mi lenne más a székhelye? Én soha nem tanultam magyar földrajzt, de úgy tudom, hogy csak Komárom-Esztergom megye olyan, hogy bár a neve városokból áll, mégsincs közöttük a megyeszékhely. Ha tévedek, szóljatok
Dátum: 2008.12.12. 13:39:59
Idézet: Bekas - 2008.12.12. 13:30:52
A bock rendszerű fegyverekben a csövek
egymás hoz képest függőleges helyzetben vannak
egymás mellett vannak
száma 4
száma 1


Bock? Esetleg block?
Életben nem hallottam róla, tippeltem, persze nem talaltam el. Nem túl spec ez?
Agyaggalamb lövészet. Spec, bár kikereshető.

Idézet: Flexi - 2008.12.12. 13:34:13
Melyik nem körökre osztot stratégiai játék ?

Act of War
Shadow Grounds
Red Alert
Battlefield 2142


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Az indokláshoz csak annyit füznék hozzá hogy én csak a a játékok ( mivel megvan eredeti dobozban ) cimét a eredeti csomagolásrol másoltam .
osztott. Valószínűleg vki bepipult, a sok helyesírási hibán, és Rajtad (is) csattant az ostor...
Dátum: 2008.12.12. 13:07:36
Nézd, én egyetértek Veled ebben is. Teljesen jogos lenne az is, hogy ki nyerte a 2006-os olimpián a biatlont (férfi egyéni, ill válogatott), melyik snooker játékos beceneve, hogy Rocket, és ha már itt tartunk, ki volt az első bíró, aki snooker VB döntőt vezethetett nő létére. Másfelől a foci VB az egyik leginkább figyelemmel követett eseménye a világon, és mint olyant, az emberek általában ismerik. Mondom ezt úgy, hogy nem tudom, ki nyerte a legutolsó VB-t. De a "XY hol játszik?" típusú kérdések szinte azonnal törlődnek. Egy-kettő még kering, sőt, be is jut, de szerintem lassan elfogynak...

Szerk.:
És ha arra tennél fel kerdést valahogyan értelmesen, magyarul megfogalmazva, hogy a síugrást pontozzák távolságra, illetve ugrás szépségére, szerintem továbbkerülne... Pl. "A síugrásban miből tevődik össze a versenyző végső pontszáma?" Vagy vmi ilyesmi
Dátum: 2008.12.12. 12:47:02
Idézet: Typhoon - 2008.12.12. 12:29:31
Szerintetek ez a kérdés túl speciális ?

Milyen típusú mágia nincs a Heroes of Might and Magic 5 című játékban ?

Summoning
Control
Adventure
Light

Na csak azért kérdezem, mert ha a HKK legbelső bugyraiból is kérdeznek és az jónak van minősítve, akkor úgy gondoltam, hogy egy másik fantasy játékból feltehetek általános kérdést. Arról meg nem is beszélve, hogy az én kérdésemnek kb.20 másodperc alatt utánna lehet nézni a neten, de annak, hogy minek a kijátszásához kell mittomén milyen komponens annak nem nagyon.
Én látom rosszúl ?

Mert nagyon olyan érzésem van, hogy csak azért értélelte valaki rosszra a kérdést, mert nem tudta a választ!
Igazad van, 2 perc alatt rákereshető attól függetlenül ez még speciális. Bár nekem a HKK is az. Sőt, bát tegnap játszottam vele, mégsem kérdezem meg, hogy Command and Conquer Generals: Zero hour-ban milyen előnyt kap General Malcolm Granger. Pedig ez is kikereshető nagyon könnyen...

Idézet: Lady Arkon - 2008.12.12. 12:34:53
Melyik játék stílusa nem FPS?
Archlord
Crysis
Quake
Half Life

Mi az az FPS?Speciális.
Az FPS a First Person Shooter (mikoron csak a fegyver csövét látod, és a monitor alá lavórt kell tenni a kicsöpögő vér miatt), de abban igazad van, hogy speciális.
Dátum: 2008.12.12. 12:15:01
Bizonyos szinten egyetértek Veled, de megismételném az első mondatomat. Egy kicsit esetleg átírom, miszerint normál körülmények között a higany rövid úton elpárolog. Ha már cseppfolyós, akkor már inkább a bróm.
Dátum: 2008.12.12. 11:46:48
Meg aztán az se mindegy, hogy pl. a higany -9 Celsiuson párolog, ergo szobahőmérsékleten rövid időn belül gáznemű lesz. És ha már itt tartunk, nem vagyok benne 100%ig biztos, de szerintem minden anyag felveszi a cseppfolyós illetve a légnemű állapotot is, a körülményektől függően...
Dátum: 2008.12.12. 11:34:26
Idézet: Bekas - 2008.12.12. 11:22:03
használ a japán konyha vajat?
igen
nem
minden ételhez
csak bizonyos ételekhez

Nagybetűk? Mondatok végén pont?
Ráadásul az Igen, Minden ételhez, Csak bizonyos ételekhez "kicsit" fedik egymást

Melyik magyar születését jövendölte meg egy álom?

Vajk
Álmos
Géza
Árpád
Lehet, hogy többét is... De hogy melyik magyar vezér/fejedelem születését, már más kérdés...
Dátum: 2008.12.12. 09:40:07
Melyik fokkal mérnek szöget?

Baumé
Kelwin
Maligán
Radián
Kelvin
Dátum: 2008.12.11. 16:27:04
Ok, kiegyezek egy döntetlenben.
De nem segítek rekettyést keresni
Dátum: 2008.12.11. 16:16:16
De a kilogramm a tömeg SI alapegysége, bármely test súlyát newtonban adjuk meg...
És hogy ideidézzük Sir Sal Haschogatho szellemét is, ha a vas a Földön a toll a Holdon van, hiába 1 kg mindkettő, a súlyuk más.
Mindazonáltal örülök, hogy csak ennyire hagytad itt ezt a fórumot Hydro Globus
Dátum: 2008.12.11. 16:11:58
Idézet: Cosmo - 2008.12.11. 16:07:51
Az alábbi művek közül, melyik nem H. G. Wells alkotása?
A láthatatlan ember -Gárdonyi Géza
A Világok harca -H.G.Wells
Dr. Moreau szigete -H.G.Wells
A város és a csillagok -Arthur C. Clarke.

Rányomtam a -A láthatatlan emberre, gondolván szép magyar mű biztos ez a helyes válasz.
Erre mit kaptam? Rossz válasz, a helyes:A város és a csillagok.
Értékelés persze nem volt.
Elhiszem hogy akik a kvízkérdéseket leellenőrzik azok is elfáradnak, de azért ez nem lexikális tudás,hogy egy magyar művet ne ismerjenek fel.
Dehát már egy topic betelt a sok kifogással.
Azoknak, akik kiértékelték csak gratulálni tudok.
H. G. Wells: A láthatatlan ember 1897. Sci-fi.
Gárdonyi történelmi regényt írt Attiláról, és annak haláláról, addig Wells egy sci-fit egy emberről, aki láthatatlan volt
Dátum: 2008.12.11. 16:05:26
Idézet: Sophiehun - 2008.12.11. 15:56:29
Edie a csaj a Született feleségekből. De azért abban egyetértünk, ha Eddiere gondoltam volna, Chandler szobatársára, rá semmiképp nem mondhatjuk h főszereplő...
Aláírom, de a kérdésedet idézve:
Ki nem szereplője a Jóbarátok c. sorozatnak?

Joey
Rachel
Ross
Edie
Ha ott lett volna az a , asszem azt mondtam volna, hogy nem tudom az okát....
Elnézést a kötözködésért.
Dátum: 2008.12.11. 14:14:06
Idézet: HZsolt - 2008.12.11. 14:02:01
Számlálhatatlan olyan kérdéssel találkoztam ami nincs a leírásban, ha csak az olyanokat vesszük pl, hogy a legenda hanyadik fejezetében találkozol ezzel és ezzel, nem egy ilyennel találkoztam alacsony szinten......
Ha ilyennel találkozol, egészen nyugodtan ideírhatod. Törlésre kerül.

A következő kérdésem ami nemrég hullott ki a rostán:

"Melyik nem RTS (valós idejű stratégia) pc játék?

Empire Earth
Starcraft
World of Warcraft
Red Alert

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!"
Ne haragudj, én nem tudtam volna választani közülük, de ez ebben az esetben az én tudatlanságomat jellemzi. Talán az a baj, hogy játszottam a Red Alerttel, az Empire Earthtel, és a Warcrafttal is. Ez utóbbi megtévesztett volna.
Egyébként az általad felsorolt primitív kérdések is törlődnek...
Dátum: 2008.12.11. 13:14:45
Kösz. Már kezdtem magam magányosan érezni, hogy ilyen hülyeségekre emlékszem...
Dátum: 2008.12.11. 12:55:10
Aki első szinten van, még nem fogott be állatot, ergo nem tudhatja a választ. És ez még a játékleírásban sem szerepel...
Dátum: 2008.12.11. 12:06:37
Ha emlékezetem nem csal, Eddie-nek hívták Chandler szobatársát, mikor Joey az "Életünk napjai"ban játszotta Dr. Drake Ramorray-t (így kell írni?) és elköltözött... Azon kívül a 263 részben lehetett még valamikor, valahol még egy Eddie...

Szerk.: "Csak" 236 rész volt. Elnézést az elírásért.
Dátum: 2008.12.11. 11:49:55
Sólyom László 1990-1999 között milyen tisztséget töltött be ?

alkotmány bíra volt
gazdasági miniszter
az állami számvevőszék elnőke volt
legfőbb ügyész volt
Hivatalos életrajza szerint IS 1998-ig volt tagja az alkotmánybíróságnak. Kérik javítani. Köszönöm. A helyesírást meg nem kommentálom.

Kik vannak bent a Megasztár 4, 3-as döntőjébe?

Viktor,Dávid,Krisztián
Lüszi,Viktor,Dávid
Dávid,Krisztián,Tamara
Krisztián,Viktor,Lüszi
Valaki itt ma idézte Szörényiéket, miszerint "Sikítani akarok.........." Csatlakozom.
Nem tudom, ki hogy van vele, de ha elkezdődik egy Megasztár reklám, én az M-betűnél kapcsolom el/ki a tévét (egyszer "sikerült" elkapni egy reklámot, és majnem leestem az ágyról, milyen szörnyű hangjuk van...)
Dátum: 2008.12.11. 10:01:02
Melyik műsort NEM Vágó István vezette a televízióban?

Legyen Ön is milliomos
Barkochba
Kapcsoltam
Mindent vagy semmit
a "Barkochba" címe, ha jól emlékszem "Van benne valami" volt.

Melyik a nehezebb, 1 kg vas vagy 1 kg tollpihe?

egyenlő súlyú
a tollpihe
a vas
nem tudom
A kérdés teljesen jó azt leszámítva, hogy az első válaszlehetőségben a súlyú helyett tömegűt írtam volna.
Dátum: 2008.12.11. 09:37:01
Bocsi, a sok külön hozzászólásért, vmit ki fogok találni ennek a megoldására, de
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 22:32:44
Az integrált áramkörök alapvető építőeleme...
a dióda.
a tranzisztor.*
a plazmaregulátor.
a fluxuskondenzátor.

ez spec, hiába hallottam róla, nem hiszem, h egy átlag ember ezt tudja
Minthogy ezt (is) tanultam, hozzátenném, hogy az alapvető építőelem a p illetve az n típusú félvezető (hogy ez mit is jelent el mondhatom, de inkább nem itt). Az integrált áramkörökben, ha jól tévedek, diódák is vannak, mégha elenyésző is a mennyiségük a tranzisztorokhoz képest...