Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Idézet: Nobika - 2009.01.15. 14:55:15
Hanyadik tanulásnál kapod meg a szívósság szakértelmet?

10
15
16
22

Ez miért rossz kérdés? 100% hogy tizenhatodik tanulásnál kapod meg a szívosság szakértelmet.
Mert aki még csak a 15. szinten van a tanulásban, nem fogja tudni. Aki meg 3. szinten a játékban még azt sem, hogy van tanulás...
Dátum: 2009.01.15. 14:17:30
Hogy mi a neve nem tudom pontosan, de valami hasonló, mint a 28 karátos aranynak, nem?
Dátum: 2009.01.15. 13:26:41
Hol vannak Cikkek?
Kalocsa
Baja
Szekszárd
Budapest
Kisegítene valaki, hogy miről van szó?
Dátum: 2009.01.15. 11:48:50
Ki irta az "Anyám tyúkja" című verset?

Puskás Ferenc
Arany János
Petőfi Sándor
Toldi Miklós
Milyen szegény ez a magyar nemzet, hogy csak 2 költővel rendelkezik

Ki találta fel a rubik kockát?

Einstein
Copernicus
Caesar
Rubik Ernő
Hol is van az az "Igénytelen válaszok" opció? Ráadásul, ha már megkérdezem, akkor már inkább bűvös kocka...
Dátum: 2009.01.15. 10:57:00
A 19. szintnél megjelenik egy olyan az egyéb menüpontban, hogy Fertőzés csökkentése. Szintlépés utáni 24 órában van lehetőséged csökkenteni azt, ha megteszed, -1% ha nem, +1%-t kapsz rá. Hogy mi történik a 0% vagy a 100% elérésekor, még senki sem tudja.
"Pusztaszetborzasztó" (vagy ahogy felénk hívják Alsósz@rfalva) csak addig van benne, amíg egy-egy emberke (mint pl. cirip, Roseprincess, Kocos, Kagemusha, vagy akár én is) nem találkozik vele. Olyankor szépen feltesszük a Kvíz 2 fórumra (ami lassan Kvíz 3 lesz), és Hatsepsut amikor utoléri magát, törli az adatbázisból.

Jjah és Budapest sem menne át, épp azert, mert túl egyszerű.
Megértelek. Viszont Magyarországon több, mint 3000 település van. És akkor a határon túlról még nem is beszéltünk.
Biztosan ezt akarjuk?

szerk. Hidd el, van belőlük elég.
Ok! Akkor válaszol erre: Hol van Gúta?
De lásd kivel ülsz szemközt, elég lesz az ország is. Én meg ugyanis itt lakom, és szerintem minimum ezzel induljon egy államvizsga...
Teszem hozzá, hogy Gútának 10 000 fölött van a lélekszáma Köröstarcsa 2846 főjével szemben.
De ugye nincs harag

szerk: Most látom, hogy hozzáírtad, miről nevezetes. Nnah akkor nézzük. Mária-Terézia egyik kedvenc vadaszhelyének tartják kicsiny városunkat, és nem utolsósorban akkor fizetett adót, mikor akart.
És nem véletlenül emlegetik a környékbeli településeken a gútai külön nemzettséget...
Egyéb?
A következő jogos indok az lehetne, hogy csak én úgy minimum 3 klónjával találkoztam más-más drága és féldrágakővel.
Idézet: Craslorg - 2009.01.14. 22:34:28
Akkor nekem nem volt. Sőt, bármelyik emlegetett délután (vagy esti) sorozatot megkérdezhetitek, gőzöm nincs melyik csatornán vetítik. Ennek két oka van: Az egyik, hogy délután még melózok, este meg sokszor későn érek haza. A másik, hogy nincs TV-m, ergo itthon soha nem TV-zek.

Az ilyen kérdést én is rossznak jelölném, mint ahogy az összes hasonlót annak jelölöm. Lehet 1 év műlva elkezdi vetíteni a Viasat3 vagy bármely más csatorna. Akkor jó lesz a kérdés?
Nincs TV-d? Hmmmm.... Van német márkám. Érdekel?
Erről nem tudtam. Ez esetben Rene elnézésed kell kérnem. Sajnálom.
Dátum: 2009.01.14. 13:39:05
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában. Az, hogy többen olvasták, mint a Romeó és Júliát, nem minket jellemez, hanem a világot.
Másfelől, ha azt kérdezted volna, hogy milyen színű Júlia báli ruhája, biztosan repül. De mondjuk egy olyan, hogy milyen kapcsolatban állt Tybalt és Júlia...
Dátum: 2009.01.14. 12:58:19
Idézet: Disloyal - 2009.01.14. 12:52:10
Mi amerikai neve az,"Opel" gépjárműnek?
Lincoln
Geo
Pontiac
Vauxhall *

Helyesírás.
Plussz Nagy Britannia (brit neve).
Dátum: 2009.01.14. 12:55:50
Idézet: Kapik - 2009.01.14. 12:50:36
Na mi alapján dobták vissza a kérdésem???
Legutoljára feltett kérdésed
Melyik átok a halálátok a Harry Potterben?

Adava Kedavra
Stupor
Invito
Lumos

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Tudtomal egy ismert regény kötelező olvasmányból lehet kérdezni!!!!!!!!!!!!!
Most 1000 LE minusz a köcsögje miatt!!!!!!!!!!!!!!!!
ilyenkor miért nem kapok visza kérdezési jogot?hm??????
Harry Potter, mint kötelező? King mikor lesz az? Vagy Lovecraft (előre az álmatlan éjszakák útján, hehhe). De szívesen vettem volna akár Rejtőt is...
A fogalmazásodon meg légy oly kedves finomíts!
Dátum: 2009.01.14. 12:49:07
Világosítsatok már fel, mi a különbség a félvámpír és a dhampire között?
Teljesen megértelek.
Viszont az évszámok lexikalitását illetőleg... Nos egy 1526 kontra Mohácsot ismerni illik, akárcsak azt, hogy 1301 mihez köthető (teszem hozzá halkan, hogy jan 14.-n történt). Viszont nem kérdezem, hogy mikor találták fel a tranzisztort, és hogy mikor kaptak érte Nobel díjat.
Ha valaki nagyon durva kérdést tesz fel ilyen témával (Mikor született Einstein) akkor az is kikerül. Jelezzük Hatsepsutnak, a Kviz fórumon, és Ő kiveszi az adatbázisból.
Illetékes én vagyok. Én mondtam, lehet érte szidni. Hogy miért, cirip már leírta (nem a lexikális, hanem az érdektelen a lényeg).

Jjah, és Édesanyámat Cecíliának hívják.
Dátum: 2009.01.14. 11:30:25
Idézet: Roseprincess - 2009.01.14. 11:22:45
Jah és a rómais kérdésedhez: a phalanx az gall
Akarod mondani: görög
Dátum: 2009.01.14. 11:27:28
Melyik rövidités nem telefonhoz kapcsolódik?

PIN
ESP
GSM
SMS
Inkább "Melyik rövidítés nem kapcsolható a telefonokhoz?" Mert pl. a bankkártyáknak is van PIN-jük.
Dátum: 2009.01.14. 11:10:34
Húú de rég volt:
Idézet: Zoli - 2008.09.29. 09:45:25
Liadas, nincs elég LE-d a tanulás növelésére. Ha ráviszed a kurzort, ki is írja, hogy mennyi LE kell a növeléshez. Egy szakértelem növeléséhez annál több LE kell minél magasabb szintre növeled, de az is növeli a szükséges LE-t, hogy összesen mennyi a többi szakértelmed összege. Minél több a szakértelem összeged, annál több LE kell egy szakértelem növeléséhez. A szakértelmek növelése semmilyen szinten nem függ a tulajdonságaidtól.

Idézet: tramenes - 2008.09.29. 07:21:21
Elfogtam egy állatot, beidomítottam, harcol is mellettem csatákban. Az volna a kérdésem hogy hol lehetne megnézni az adott lény sebzését és támadási értékét? A "karilapján" látom az ép-it, a morálját és a szintlépéshez szükséges tpket de semmi mást; így mégis hogyan döntsek az elengedése vagy megtartása mellett ha elfogok egy másikat? A vásárolható felszerelés szempontjából sem mindegy hogy mekkora alaptámadáshoz akarok még +5öt vagy mekkora alapsebzéshez +1-et vásárolni.



Az állatoknak nincsenek harci adatai, nem tudod megnézni őket. Az állatok a saját szintjüktől függően tudnak találni és sebezni, valamint védenek téged. A saját szintjük pedig 2 dologból áll össze: milyen szintű volt az állat az elfogáskor (ezt mutatja közvetlenül az, hogy mennyibe kerül idomítani), valamint hány sizntet fejlődött mióta nálad van. Ez a két dolog egyenlő értékű, tehát 2. szintű elfogott, 2 szintet lépett állat megegyezik a 4. szintű elfogott állattal.

Pár szó még a szakértelmekről és béta teszterekről. Nyilván van egy kis előnye annak, aki tesztelt a bétában, de azért az a béta teszt nem ment olyan sokáig, és nem léptek olyan sok szintet, szóval a bétásoknak is lesz majd jó sok fekete folt. Akkora elénybe azéret nem kerültek. A szakértelmeknél valóban az egy jó opció volt, hogy 10-es tanulás és elementáris fúzió, de ne felejtsük el, hogy az alfa tesztnél kevés karakterrel teszteltünk, a bétánál már többel, de ott se volt ennyi játékos, mint most. Szóval a portyázást segítő, vagy abból tápoló szakértelmekről nem tudni biztosan mennyire hasznosak sok játékos esetén. Szóval mint látjátok, nincs nyerő taktika, mindent ki lehet próbálni.

Itt válaszolnék újra a vilag 2 kérdésére is. Kb. 1 hónap múlva indul a vilag 2, ahol mindenki kamatoztathatja a vilag1-ben megszerzett tudást. De ne feledjétek, 100 szint van a játékban, az első 5, de még az első 10 szint után se fogjuk/fogjátok biztosan tudni, hogy 80. szintre mi lesz a nyerő taktika.

Viszont azóta nem jött rá kérdés: És mi lesz azután? És mi történik azzal, aki a 100. szint elérésekor pl. 32%-ra van fertőzve (nem 100 % és nem 0%)