Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viskos

Dátum: 2013.02.13. 13:56:46
Győzz 84 portyában úgy, hogy te támadsz!

A kufár-portya portyának számít majd a feladatsorban?
Dátum: 2013.02.11. 15:18:07
Szeretném egyszer azt látni, hogy vasárnap délután leülök a játék elé és amikor kattintok, fürgén reagál.
Most vasárnap nem volt semmilyen event, mégis 10 mp volt egy támadás, sokszor a kattintások is. Ha event kezdés van, akkor ez felmegy 20-30 másodpercre is akár.
Szerencsére este nincs ilyen bajom. 1 perc alatt próbálok csatázni 4-et (kattintásonként 10 mp), ebből 2-3 nem jön össze, mert már 5-en támadták 3 órán belül és megyek, keresek más elfoglaltságot...
Idézet: Craslorg - 2013.01.28. 09:44:50
Tükörfegyver: Amennyiben magasabb szintű fegyverrel és/vagy varázslattal támadnak téged, te is megkapod a harc idejére ugyanazt a fegyvert és/vagy varázslatot. (R)
Te is 60e fölött akarsz varázsolni az entitásba?
Dátum: 2013.01.28. 03:39:14
Hát ezen jót nevettem. Helyes a kérdés, csak könnyű a "tök" főnevet melléknévként értelmezni.
Melyik tök magas cukortartalmú főzeléknövény?
Laskatök
Sütőtök
Patisszon
Cukkini
Ezt nem is ertem. Miben szamitana rendesnek? Amugy nagyon karosnak gondolom, ha ugy erted, hogy minden szemontbol. Tipikusan az a targy ami miatt tomegevel kapcsolnak ki az emberek a plazmat.
Tnyleg, eszembe sem jutott, hogy a szubplazma kikapcsolható. IGen, ha normál a portya, akkor egy 150. szintű egy lövéssel leszedi a 30. szintű minden állatát. Ez nem cél.
Továbbra is tartom a véleményem, hogy az ismételhető küldetés dukátjutalma nem változtat semmin az AH relikviák elérhetőségében. V5-ön max 2500 dukát egy tárgy? Havi 100-at tudsz összeszedni, tehát ha kitartóan gyűjtögetsz kicsit több, mint 2 évig akkor lesz szívósság öved? Ez lenne a megoldás? Erősen kétlem. Vagy vegyük azt, hogy 6000 egy öv és egy hónapban tudsz szerezni 300 dukátot, az kevesebb, mint 2 év. Ezek szerint a V5 rosszabb, mint a mostani rendszer.
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 15:47:20
Párat megkritizálok.

Idézet: Viskos - 2013.01.25. 12:12:53
- Minden 3. elfogadott általad írt kaland vagy kvízkérdés után kapsz egy hűségszilánkot.

Az alkotó kreatívitás és a táp összekapcsolása nem szerencsés.

A művészek meg haljanak éhen. Szerintem igen is szerencsés extra jutalomban részesíteni azt, aki lelkesen kalandokat és kvízkérdéseket talál ki. Elviszi ezt a tárgyat és onnantól kezdve talán kap is valamit az erőfeszítéseiért. Szerintem ne csak a Bivalybercik élvezzék a játékot.

- Szövetségi küldetés jutalomként szerezhetsz 4x-es jutalmat is.


Szép. Ez lehetne a max jutalom és az egy szintlépéses jutalom összege, hogy ne szálljon el nagyon.

Igen, én is így értettem. Támogassuk a szövetségért többet tevőket.

- Az általad végzett tevékenység duplán számít szövetségi küldetésnél

Ezen en is gondolkodtam, de tul taposnak ereztem, raadasul masik karinak ad tapot kozvetve, ami nem szerencses.


Nem érzem túl táposnak. Aki rengeteget tesz a szövetségért, az így duplán segítheti a szövetséget. Lesznek potyautasok, de ők már most is vannak. Ha felgyorsul a küldetés ciklus, akkor kevesebb jutalmat kapnak a potyautasok, ha nem jeleskednek a TP szerzésben. VF-eseknek, LE/TP sportolók még kevesebbet profitálnak az eredményből. Mi ezen a túl nagy táp?


Ősdrágakő csiszoló (ritka)
Az ősdrágakő adta bónusz másfélszeresére nő.

Szubplazma transzmutátor. A szubplazmával támadás rendes portyának számít. Ha 30 pp-n vagy és lefelé támadsz, akkor olyan, mintha szubplazmáért 15 pp-s lennél. Ha -20 szintre támadsz, akkor a jutalom 0.

A dukátinfláció nem azért van, mert túl sok a dukátszerzési lehetőség, hanem azért, mert a kereslet nagyobb, mint a kínálat. Vannak szupererős tárgyak, amiért sokan sokat adnának. Ez lehet 100, lehet 1000 és lehet 10000 dukát is. Mindegy hogy nevezzük. A fix lista megoldás lehet azoknak, akik elveszítették a reményt a tülekedésben, de nem old meg semmit. Ha a kínálat arányba kerül a kereslettel, akkor az árak lemennek. Ha lemennek az árak, akkor mindenki sírni fog, hogy mindenkinek minden megvan. Szerintem ez feloldhatatlan konfliktus. A kínálaton kell növelni több erős tárggyal, vagy például olyannal, hogy különválasztjuk az aukciós házat szintenként. 80 szintenként új aukciós ház van, ami közt nincs átjárás. 40-120, 120-200, 200-280. Aki eléri az adott szintet az gyakorlatilag bármit megvehet amíg nem lesz nagy a konkurencia. Lehet cuccért szinthuszárkodni. Így a top értéke felmegy.
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 18:36:45
Két újabb ötlet:

A szerencse fia
Ha a szerencséd és megfelelő tulajdonságod elég magas, az ellened irányuló támadások minimalis találati esélyét 0%-ig csokkentheted.
Biztos kéz
Ha a szerencséd és megfelelő tulajdonságod elég magas, a támadásaid maximális találati esélyét 100%-ig növelheted.

És akkor már terjesszük ki és ha az IQ tulajdonságom az ellenféléhez képest legalább szintnyivel magasabb, akkor én 100% eséllyel lövöm be a varázslatot, ha a támadásom szintnyivel magasabb, akkor 100% eséllyel találok szerencsétől függetlenül, stb.
Vagy menjünk tovább. Ha egészségem legalább szintnyivel magasabb, akkor kevesebbet sebződök a csatában, ha 3x szintnyivel akkor pedig jelentősen kevesebbet sebződök. Stb.
Az 5%/95% szerintem is nagyot dobna a játékon, de akkor Miklós matematikai modellje borulna.
Szükség van teljesen új aukciós házas tételekre, mert fel kell frissíteni az érdeklődést és ne szívassuk azokat, akik már vásároltak, hanem lehessen új csecsebecsékért küzdeni. Ha most hirtelen átalakul a sárga gógyitalos relikvia, hogy szintednek megfelelő italt adjon, akkor lehet sokaknak nem tetszene a változás. Első sorban olyanoknak, akik nem vették meg.

Most leírok pár javaslatot. Minden agyament dolgot összeírtam, hogy legyen miről beszélni. A példában lévő számok, százalékok, gyakoriságok finomhangolásra szorulnak.
- Minden 3. elfogadott általad írt kaland vagy kvízkérdés után kapsz egy hűségszilánkot.
- A kalandok megcsinálása nem csak LGY-t ad, hanem ad egy kiégett őskövet is.
- A kalandos ismételhető küldetés megcsinálása jutalomként ad 1 templomkristályt is.
- Minden egymás után következő 50. nyert portya (50-ből 50-et nyersz, utána 0-ról indul) ad valami extra jutalmat (1 vagy több sisakszilánk, 1 templomkristály, 10 kristálypont, 1 aranydukát, aktiválódik egy bónusz EH esszencia (VF-nek is), stb.)
- A templom végső jutalmának átvételekor 5% eséllyel kapsz egy templomi pálcát.
- Kalandpróbákra a maximális 100 helyett maximum 80 kristálypontot kell felhasználnod.
- Minden egymás után következő 50. nyert kihívás (50-ből 50-et nyersz, utána 0-ról indul) ad egy ismételhető küldetésnyi jutalmat. Esetleg ha van ilyen relik, akkor választhatod, mint ismételhető küldetés.
- Szövetségi küldetés jutalomként szerezhetsz 4x-es jutalmat is.
- 5% eséllyel az epikus/entitás megtámadásakor az epikus/entitás állatai nem vesznek részt a csatában
- Pörgethetsz egy harmadikat is kőért a szerencsekeréken
- Kaphatsz a szerencsekeréken ritka nyereményként egy 5 ősköves találkozós pörgetési lehetőséget, mint most a sorsjegyeknél. Ennek az ára lehet 5 őskő, nem kell ingyen lennie.
- munka az aukciós házban 13 csp-ért 3 aranydukát jutalomért
- minden katalizált esszencia ad +1% LE-t sajtoláskor
- A csata során kapott regeneráció csökkenti a csata végi sebződést, és így módosítja a csata végeredményét is.
- Minden szintlépéskor kapsz egy katalizátor esszenciát
- Ha elvisznek kínzókamrába, nem kapnak utának LE-t
- A 20. templomi relikvia megszerzése után minden következő templomi medál egy nappal csökkenti a templom befejeződésének idejét. Ez lemehet 20 napra. Ez nem kötelező, mehet 28 napig, de ha korábban átveszed a jutalmat és letelt a nap, akkor felajánlja az újraindítást. (Igen, templomi minipálca)
- Minden katalizált esszencia létrehozásáért kapsz egy relikviakupont.
- Kronokompenzáció és kontinuumszűkítés +1
- +1 upgrade lehetőség a relikviáknál (többször is megvehető)
- Az általad végzett tevékenység duplán számít szövetségi küldetésnél
- Amikor szinguláris anomáliát találsz tevékenység közben, akkor a tevékenység jutalma duplán számít
- bármibe helyezhető fókuszkristály, amely ad +1% LE-t ismételhető küldetés jutalomnál. Többször is megvehető.
- vadászatért és portyáért -1 tpt kapsz a jutalomnál (pld. 13 helyett 12).
- varázslatba helyezhető fókuszkristály, mely a kábítás% arányában kábítja az ellenfelet, ezzel kapsz +1 kábításkört.
- minden fókuszkristályod újrafelhasználhatóvá válik
- +1 intelligens kedvenc
- vadászamulett. Vadászatod ideje 10 mp-cel csökken.

Ha úgy érzed, hogy ezeknél még te is ki tudsz jobbat találni, akkor nyomd meg a válaszol gombot és hajrá.
Túl kevés ÉP.
Második támadáskor lefut a csata. Ha nem fut le harmadjára sem, akkor általában elhiszem, hogy kevés az ÉP.
Mivel a célpontomat fejből is fel tudom sorolni, mindig névre támadok. Annyi, hogy van, amikor többször kell próbálkozni. Mint írtam a topban kevés értelme van a dinamikus portyalistának. Ha kikerülne a karakterlapra, hogy épp hány %-os valaki, akkor onnantól a portya oldal megoldható egy név bekérésből és egy statikus listából, meg egy kedvencek statikus listából. Esetleg mellé lehet írni, hogy épp hány %-os, ha terheli nagyon a szervert.
Dátum: 2013.01.07. 17:12:42
Idézet: Kocos - 2013.01.05. 15:23:24
Kisebb terkapu stimulator 12 terkapu pontot ad, ami egy fel kuldetes, ami igen komoly LE bevetel (nalam a piros LE jutalom triplaja) jo LE/TP arany mellett, atlagosan 6 aranydukat, allatfejlodes, es mindes tartalekolhato modon. Ez teljesen rendben van.
Hát nincs rendben. Az egy dolog, hogy több LE-t ad, mint a piros, de hogy jó a LE/tp aránya, az tiszta mellébeszélés. Neked építőként lehet, hogy nagyot dob a karaktereden, de ha összehasonlítom a portyával, akkor nagyon sovány nyeremény! A felsorolás többi része jár akkor is, ha 2 nap alatt gyűlik össze a pont és nem pluszban kapod. Nyerek 6 dukátot? Fantasztikus. Van 10 dukátos kék nyeremény, ami simán jobb ennél.

Idézet: Kocos - 2013.01.05. 15:23:24
Azert ezt egy picit tulspilazod. Nekem 12 piros jott eddig, pedig csak 10 honapja van kerek. Szoval havi egy jon siman.
Mert te ritka mázlista vagy. Nekem 5 piros jött eddig és egyik sem volt tápos nyeremény.
Dátum: 2013.01.07. 17:04:56
Én a LE mellett a 10 AF pontnak és a kisebb térkapu stimulátornak sem örültem túlzottan mikor megkaptam piros forgatásért. Főleg, ha arra gondolok, hogy lett volna sokkal erősebb tárgyból legalább ennyi...
Dátum: 2012.12.22. 22:23:43
Regisztrált 8000
10. szint fölött 654
50. szint fölött 154
85. szint fölött 40
Dátum: 2012.12.21. 21:23:10
Sk1-en összesen 12 embernek sikerült befejeznie a teljes piramist.
Dátum: 2012.12.20. 21:30:23
Az SQL-t szellemi kihívásként én is szívesen megnézem. Fél évente írok hasonló bonyolultságú SQL-eket amiket a kollégák többnyire nem próbálnak megérteni.
Én csak azt nem értem, hogy ha 15 percenként frissül a portyalista és 20%-on ütöttem le az illetőt, akkor miért nem lehet levenni a fél dinamikus listáról akit megütöttek, ha utána nem támadható legalább 15 percig? Így legalább mindenki mástól eltűnne a célpont.
Mod: Igazából sok értelmét nem látom a 15 percenként frissülő portyalistának a topban. Ennél lehet, hogy egy egyszerű statikus portyalista is jobb. Úgyis általában névre támadok, lehetne egy kedvencek lista és puff-puff. A dinamikus portyalista értelme 30 célpont fölött kezdődik.
Dátum: 2012.12.15. 22:50:56
Ez a 150 sisakszilánk gyűjtés elég nagy szívás. Elég egy apró hiba és napokat csúszik a teljesítés...
Dátum: 2012.12.12. 23:26:45
Eszembe jutott, hogy jó-e a szubplazma a célpontok bővítésére. Nekiestem egy nálam 2 szinttel alacsonyabbnak.
Normálisan ilyet rablok tőle:
A jutalmad 17581 (+13593) lélekenergia és 44 TP.
Most szubplazmával támadtam, ez lett a vége:
A jutalmad 6940 lélekenergia és 44 TP.

Vagy épp 0 LE volt nála, ami meglepne (V3), vagy a szubplazma arra jó, amire kitalálták: idegesíteni vele a kicsiket.
Dátum: 2012.12.07. 13:02:01
Ideje megemlékeznünk egy bekerült fontos fejlesztésről, amiről nem volt szó a találkozón.
Költs el összesen xxx lélekgyémántot a kufárnál! (kivéve állatfelszerelés vásárlására)
Köszönjük.
Dátum: 2012.12.05. 09:13:08
Miért van az, hogy ha szubplazmával támadok meg valakit és kivégzem az számít kivégzésnek, de ha az állatot sebezném meg, az nem történik meg. Ha már a karakter nem veszít ÉP-t, akkor meg lehetne az állatra is csinálni ugyanezt...
Dátum: 2012.12.01. 16:51:14
Köszönöm, akkor marad az 1. szintű. Legalább kiderült, hogy azzal is megy.