Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Flasi

Oldal: 12345
1781. január 1-én, megépült a világ első vashídja.UNESCO 1986-ban a világörökség részévé nyilvánította.Hol található?

Iron Bridge, Angliában Shrewsbury közelében, a Severn völgy fölött.
Bertalan híd, Magyarországon Szegeden a Tisza fölött.
Forth Rail Bridge, Skóciában a Firth of Forth felett.
Lajos király hídja, Portugáliában Portóban a Douro folyó felett.
Dátum: 2009.10.09. 16:28:51
Az 1. világ nem elérhető.
Nem ártani valahogy a szűrőt még finomítani.
Ezek szerint a fosszília, fosztogató, és egyébb ilyen szavak sem mennek át.
Idézet: cirip - 2009.10.09. 15:47:04
foszfátbányája


na akkor hogy írjam le a foszfátbányát?
Melyik a világ legnagyobb, ember készítette bányagödre, amely még az űrből is látszik szabad szemmel?

Utah államban (USA) a Bingham Canyon rézbánya.
Dél-Afrika Kimberley vidékén a De Beers gyémántbánya.
Lengyelország a wieliczkai sóbányák.
Nauru szigetállam foszfátbányája.

A 4. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Melyik szó? Vagy a főváros zárt ki?
Melyik a világ legnagyobb, ember készítette bányagödre, amely még az űrből is látszik szabad szemmel?

Utah államban (USA) a Bingham Canyon rézbánya.
Dél-Afrika Kimberley vidékén a De Beers gyémántbánya.
Lengyelország a wieliczkai sóbányák.
Nauru szigetállam foszfátbányája.

A 4. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Melyik szó? Vagy a főváros zárt ki?
Kösz. Mint írtam a helyes írás sose ment.
A folyadékkristáy valóban egybe, a palzam kijelző viszont külön van minden hol.
/ui.:még se van ahol egybe/.

Az előző vita át írt változata meg felel?
Újabb kérdés jó lesz?

Miért van a repülégépek után a kondenzcsík?

A repülő hajtóanyagának elégésekor keletkező füstöt látjuk.
A repülő össze zavarja légáramlatokat és azt látjuk.
Biztonsági előírás, hogy biznyos magasságban úgynevezett füstgyertgyát kell működtetni.
A repülőgépek hajtóműveiből kiáramló égéstermékek a légköri vízpárában elindítják a felhő képződést.


Milyen fajta tv, vagy monitor működik sugárcsővel?
CRT (Cathode Ray Tube)
LCD (Liquid Crystal Display)
PDP (Plazma Display Panel)
OLED (Organic light-emitting diode)

Ebben nem is gondoltam hogy fordítás lesz így, igazából könnyítésnek írtam le milyen szóból rövidítik.Végül is írhatnám így is:

Hagyományos képcsöves (CRT)
Folyadék kristályos kijelző (LCD)
Plazma kijelző(PDP)
Szerves fénykibocsátó dióda (OLED)
Itt egy másik ha már itt járok vajon ez át menne, vagy a fentebbi a módosítással?
Milyen fajta tv, vagy monitor működik sugárcsővel?
CRT (cathode ray tube)
LCD (Liquid Crystal Display)
PDP (Plazma Display Panel)
OLED (Organic light-emitting diode)
Melyik a világ legnagyobb, ember készítette bánya gödre, amely még az űrből is látszik szabad szemmel?


Utah államban (USA), Bingham Canyon rézbánya.
Dél-Afrika Kimberley vidékén, De Beers gyémánt bánya.
Lengyelország, Wieliczkai sóbányák.
Nauru szigetállam foszfátbányája.
Gondolkoztam be másoljam e két világ két karakterem helyes válaszat és elfogadott kérdéseit.
Nem teszem. Fölösleges. Ezért majd döntsd el hogy cska a stílusom ne ide való, vagy kultúrálatlan vagyk a kettő nem ugyan az,. Nem vagyok nagy fórumozó, jobb szeretem ha élőben beszélek, lehet a nagybetűs kiemelés /mivel az orditást jelenti mostanában a fórumokon/ nem volt szerencsés.Inkább más hogy kelett volna ki emelni.

Viszont mi az hogy nem emberként bántam valakivel?
Az hogy hangot adok véleményemnek ami nem egyezik a tieddel, és ez sérhet másokat egy dolog, és valahogy a szép szavakat senki nem hallja.A hozzászólásaid minőségére nem utalatam, /bár az osztod az észt valóban lekicsinylő/ inkább a mennyiségre.

A helyesírásom pocsék volt mindig is, sajnálatos de ez van. Nem mindenki járkáló helyes írási lexikon.

A kérdésed amúgy más formában már láttam volna a játékban. Ha jól emlékszem azt kérdezték ki találta fel a macskaköves/ makadám/ utat. 4 névvel.
Ime egy már elfogadott kérdésem a sok közül talán látszik hogy nem csapom össze a válaszok:

Milyen jármű a batiszkáf?

Önjáró mélytenger kutató hajó.
Magas légköri meteorológia léggömb.
Az ISS Nemzetközi Űrállomás "mentőcsónakja".
Nagy mélységű kontinentális lemez szonda.

A kérdésre eddig 15 jó és 16 rossz válasz érkezett.



Vissza a vitatott kérdésre bár nem számít:
Ha felületesen nézted, csak a számokat lehet lexikális.

Ugyan akkor ha gondolkozol is rajta kicsit, a lényeg nem az hogy pontosan mekkora bár könnyen ki logikázható ha nem hogy mekkora?

Utah államban (USA) található Bingham Canyon rézbánya a világ legnagyobb, ember készítette gödre.Még az űrből is látszik szabad szemmel.Mekkora?

Mélysége mintegy 800 méter, átmérője pedig 4 kilométer.

Mélysége mintegy 100 méter, átmérője pedig 1 kilométer. (100méter*1km még itthon is van,és látni sem lehet szabad szemmel az űrből)

Mélysége mintegy 5 kilométer, átmérője pedig 4 kilométer. (a tengerekek kivételével a földön még természetes szakadék se ilyen mély, ráadásul a méretek miatt igy nem lehet külsziní fejtést csinálni, az ilyen bányák tál alakúak)

Mélysége mintegy 1 kilométer, átmérője pedig 100 méter.( ez egy kút inkább,és az űrből se lehet látni szabad szemmel)



De át fogalmaztam más képp áttettem, másik topicba.
Idézet: Awenhai - 2009.10.08. 07:48:25
Szervusztok!

Flasi, a stílusod botrányos, szedj fel egy kis kultúrát, mielőtt billentyűzetet ragadsz.

A kérdésedről: úgy, ahogy megkérdezted, a kérdésed egy száraz statisztikai adat, ami a kutyát nem érdekli, tehát érdektelen is.

Ha úgy kérdezed meg, hogy hol van a világ legnagyobb emberalkotta gödre, amely 2009-es adatok szerint akkora, amekkora, és értelmes, logikusan kitalálható válaszlehetőségeket adsz, akkor talán átmehet... de még akkor sem kezeskednék érte.
Én nem csak amerikai választ adnék meg, hanem kínait, oroszt, esetleg indiait, vagy bármely más, nagyobb területű országot, azonos egységig, mint az amerikait, ügyelve arra, hogy valós neveket használjak.


Hmm mint irtam meg magyarázzátok. Bár mivel legalább hárman már elmeszelnék, lehet tényleg más hogy jobb lett volna. De szerintem az hogy Ukrajnánban , Délafrikában, van egy-egy bánya és azok nevét írom, ugyan úgy vissza jönne, csak nem lexikális érdektelen, ha nem túl speciálissal.De nem érdekel maga a kérdés, az eljárást vitatom hogy EGYETLEN ember dönt kérdésekről az ő apró tudásával. /Az aprót itt nem kis tudású, ha nem mint egy csoport tagjaként de még is egyedül./Nem pedig az eredetileg kitalált 20 szavazással, mégha az nem is a játékosok teljes száma, hiszen gyorsan látszott az önös magyar virtus a bekerült kérdések színvonalát tekintve.

Awenhia érdeklődnék mitől is botrányos és kultúrálatnal a hozzá szólásom?
Sértő lehet, az is volt a szandékom, de egyetlen fórumra nem való szót sem találsz benne,
nem szidtam sem az illető felmenőit, nem utaltam foglakozására, vagy nemi beállítotságára.
Legfeljebb meg kérdőjeleztem erősebb jelzőkkel a hozáértését, és pártatlanságát.
Ha ez is kultúrálatlan akkor lehet neked nem árt , talnulni még ezt azt.
Innen nem derül ki , ki vagy mi vagy, hány éves, de mielőtt írsz még ha sokat is osztod itt azt észt mint látom, olvass figyelmesebben, ha pedig magadra vetted, nos akinek inge ne vegye magára, de ha ráillik akkor visleje a közszereplés árát.
Tudod mit felteszem holnap úgy.
De te is figyelsz, nem speciális ha nem érdektelen lexikálist kapott.

Vagy is az hogy ásott az ember egy 1kmnél mélyebb 4kmnél szélesebb gödröt. Amibe a Kékest is bele lehet dobni úgy hogy ki se látszana/az új adatok szerint/, és 100km magasból is észlelhető, érdektelen.

Valóban nem kötelező tudni a pontos számokat, de elég tág határokat adtam a 4 válaszban amiből kitalálható anélkül is hogy utána nézne valaki.

Számomra tudod mi az érdektelen? Hány bajnokságot nyert xy csapat, hány F1ben győzött a McLaren.
Na ezek érdektelen és lexikálisak, mert pár év és hol lesznek már. De a gödröt több mint 100éve ássak és a betemetése se sokkal kevesebb idő. Ha meg hagyják , nagyobb tó lesz mint a Velencei-tó, és igen ez ÉRDEKTELEN LEXIKÁLIS.
Nos a magyar wikin csak 800 métert ír. Gondoltam inkább azt írom mert a végén nem tudják a játékosok.
Lehet közben mentek még mélyebb ástak azt a gödröt, és a magyar nem követte a változást.
De ha jobban nézed itt nem is hibás válaszokról van szó.

Valamint így utólag látom , a lényegét nem olvastad el, vagy túl bonyolultan fogalmaztam.
Utah államban (USA) található Bingham Canyon rézbánya a világ legnagyobb, ember készítette gödre.Még az űrből is látszik szabad szemmel.Mekkora?

Mélysége mintegy 800 méter, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 100 méter, átmérője pedig 1 kilométer.
Mélysége mintegy 5 kilométer, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 1 kilométer, átmérője pedig 100 méter.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Akkor kérném kivenni ezen az alapon a legmagasabb hegyeket,
legmélyebb tengereket, leghosszabb, legrövidebb dolgokat, helyeket épületeket, , az összes hányszor nyert F1, foci, akármilyen arany érmet.Minden olyan kérdést ami a világ egyetem bármely helyének bármelyik adatát tartalmazza.

Szüntessük meg a kvízt mert valamelyik lexikonban biztos ott az adat , és akkor ez már lexikális.

Kérdem hogy mer egyetlen ember döntést hozni arról mi lexikális, vagy speciális? Mekkora ego kell hogy merje ezt vállalni? Kijelenteni hogy ő tudja? A hatalma meg van hiszen kitudja hogy de meg kapta a Beholdertől, de hogy merte ezt bárki is így elvállalni.
Ha már kivették a játékosok kezéből a döntést , sajnos érhető módon, és egy csapatnak adták, amit kiválasztottak valamilyen módon, amiről szinten senki nem tudja miképp, legalább a csapat jellegét meg hagyták volna. 30-50ember aki szavazhat és ebből jönne össze a 20 ami eldönti a kérdés sorsát. Talán akkor elég sok különböző ember ítéli meg. De így hogy egy ember ítéljen semmi kép sem elfogadható. Mert mi van ha fáj a foga, vagy épp rossz kedve van vagy lusta megnézni. gyorsan rá mond valamit akár rossz indulatból is és már is elkaszáltak akár egy jó kérdést is.

ITT MEG AKIRŐL CSAK TUDOK HIÁBA ÍRT. JAVÍTÁST VAGY HELYRE IGAZÍTÁST NEM KAPOTT. LEGFELJEBB ADDIG MAGYARÁZTÁK AZ OKOSOK AMÍG KI NEM JÖTT AMI NEKI JÓ.ESETLEG SAJNÁLKOZTAK KICSIT ÉS ENNYI VOLT.

LÁTOM VALAKI KEDVESEN LEPONTOZOTT.FÁJ A KRITIKA, VAGY TALÁN TALÁLT?
Dátum: 2009.08.28. 11:30:39
Kvíz olimpia:

Hol található a Harvard Egyetem?

A válasz helytelen, a helyes válasz a következő lett volna: Boston

A Harvard Egyetem (Harvard University) amerikai magánegyetem a Massachusetts állambeli Cambridge-ben.

General Information :
Primary address:
Massachusetts Hall
Cambridge, MA 02138

Tel: 617.495.1000

Akkor hol is van?
A 3. világon felhívnám a figyelmet erre klánra és benne erre az 5emberre

Szövetség - Gyémántosok Klánja
Jozsi22 33 291 2009. Júl. 24. 601.8k LE
Vinsz 31 294 2009. Júl. 24. 580.1k LE
Diego10 30 264 2009. Júl. 24. 560.7k LE
Gregorian 29 258 2009. Júl. 24. 500.2k LE
Predator 27 250 2009. Júl. 24. 475.5k LE

Előfordul hogy másik serverről besegítenek építeni a régi társak.De hogy 5 aki egy nap lép be , kezdő felszerelés 30 szintre, 0 szakértelem , fél millió feletti építés mindnek azért elég fura. Nagyon úgy néz ki hogy multik akikkel próbálnak a szövetségi szinten építéssel előny be kerülni.
Dátum: 2009.06.16. 17:19:03
Mióta város Dunaharaszti?

2002
2000
2007
2004

Általános műveltség.

Hol található az AVAR HOTEL???

Veszprém
Szolnok
Sopron
Mátrafüred

Ez is fontos általános műveltségi kérdés. Ja és lehet hogy reklám is?
Idézet: gsziszi - 2009.05.29. 22:18:49
Bár a három világon 9000 helyes válasszal nem találkoztam vele.


Több, mint 120.000 kérdés szerepel az adatbázisban. A rossz kérdések fele legalább a már szerepelt problémával szembesül.


Aham csak van némi különbség hogy már szerepelt a kérdés vagy túl speciális a minősítés.
Az egyiknél írhatsz újat a másiknál meg rossz kérdés minősitésed van.
Mivel 2es világon épp küldi nagyon nem mindegy hogy +100 vadászat 2szinten vagy nem.
Na tessék. Szóval szerepel. Akkor még se lexikális? Hiszen ha bent van akkor már jó volt. Bár a három világon 9000 helyes válasszal nem találkoztam vele.
De ha bent van vissza kaphatnám a kérdés feltevés jogát?
Ugyan is 2 szinten újabb 100 helyes válasz 3 vagy 4 szintre is vihet ami a csak portyázó karinak nem épp előny.
Oldal: 12345