Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - PAStheLoD

Oldal: 1
Dátum: 2009.04.07. 23:24:13
Lehet, hogy túl könnyű volt. Mi volt a kérdésed?
Dátum: 2009.04.07. 23:02:45
' estét!

Melyik szervünk nem páros?
Máj
Mandula
Vese
.. [itt volt még valami]

Van páratlan is meg páros is mandulából.


Hányan élnek Magyarországon? [ vagy hasonló]
8 millió
10 millió
6 millió
[ stb.. ]

Szerinte a 8 a helyes válasz. :o (A helyes válasz 10 millió.)


Kik ettek leghamarabb paradicsomot?
Inkák
Indiánok
Tibetiek [ebben nem vagyok biztos]
Kínaiak

Szerinte az inkák. De nem, mert az Aztékok, az inka birodalom pár ezer kilóméterrel délebbre volt.



Miért nem lehet utólag értékelni egy kérdést? Miért nem lehet minden kérdést értékelni?
Dátum: 2009.02.11. 11:09:42
' reggelt!

Hol koronázták meg Mátyás királyt?
Esztergomban
Budán
A Duna jegén << ezt fogadja el.
Visegrádon


Viszont Mátyást Székesfehérváron koronázták meg, más kérdés, hogy a nép királlyá hol választotta.

Ilyenkor szokott jönni valami visszajelzés, ha történik intézkedés? Vagy bízzunk erősen a játékmesterek szabadidejének bőségében?
Dátum: 2009.02.10. 11:31:28
Persze, nem tartják be. De egyszerűbb a szabályokon változtatni, mint "kvízrendőrséget" felállítani. Remélem ezt elfogadod te is.
Dátum: 2009.02.10. 11:27:01
Elnézést, az utolsó mondat kicsit kiesett a szövegkörnyezetből.

Annyi, hogy ez az információ (kelet-nyugat ellentét), nem lexikális tudás, hanem trivia. Apróság, nem alapműveltség, de tipikus kvízkérdés. Ilyesmikre gondolom azt, hogy akár "érdekes is lehet" (nyilván lesz, akit egyáltalán nem érdekelne ez a téma, de általánosságban nyitott mindenre), függetlenül attól, hogy beleillik-e az Oktatási Minisztérium által jóváhagyott, a jelenlegi formájában teljesen felesleges, "alapműveltségbe".
Dátum: 2009.02.10. 11:07:32
Egy érdekes kérdést többen hajlandóak kikeresni, így a 75%-os szabály ösztönzőleg hat, hogy ne unalmas kérdések tömkelegét kelljen végigkattintani.
Dátum: 2009.02.10. 10:58:39
Mikor mondtam, hogy a Babitsos kérdés nem gúglizható? Mikor mondtam, hogy alapvetően rossz kérdés volt? Szerintem könnyű megfejteni. És egy évszám egyértelműen lexikális tudás. Lévén ha ülsz az iskolában és megtudod, hogy Babits mikortól meddig élt, semmilyen mértékben nem fejlődik egyetlen képességed sem (talán kicsit az agy memóriaközpontja). Az más kérdés, hogy alapműveltség-e. Ami pedig ezt az amerikai repperek dolgot illeti, http://hu.wikipedia.org/wiki/Trivia
Dátum: 2009.02.10. 10:48:04
Megértem, hogy úgy gondolod, ha lenne egy külön "kvízadmin" csoport, akkor minden gondunk megoldódna, de felhívnám a figyelmedet arra az apró problémára, hogy tökéletesen specifikálni kéne a megengedett kérdések körét, ellenőrizni kéne az adminok munkáját, ellenőrizni az ellenőrzők munkáját .. stb.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha a kérdések nyilvánosak lennének, az értékelésük is nyilvános lenne. Ugye felteszel vagy értékelsz egy kérdést, vállald érte a felelősséget, még ha csak virtuálisan is, egy nicknévvel.
Dátum: 2009.02.10. 10:44:29
Szerintem jó kérdés. Tényleg műveltség. Művészettörténelem méghozzá. A téma még érdekes is lehet, akkor is, ha az adott műfajért nem kifejezetten rajongsz
Szerintem, lenne aki írna, és pont az ilyen játékosok értékes véleményéből kialakuló álláspontot tartanám érdemesnek arra, hogy nagyobb súllyal essen a latba.
Dátum: 2009.02.10. 10:23:03
Igen, szerintem is van még mit csiszolni a kérdések értékelésén. Ráadásul nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan tudják pontosan, mit is jelent a lexikális tudás kifejezés, és pontosan mire is gondoltak a játék készítői, amikor a Kvíz menüben azokat a sorokat írták..
Nagyon kevés olyan témát találni, amihez kapcsolódóan az összes játékos _tudhatja_ a választ kapásból, fejből, Google nélkül. Lehet törekedni arra, hogy a kvíz ne váljon keresőversennyé, de akkor elég hamar eljutunk az oviban elvárt színvonalhoz, csak itt felső nívóként, nem alapkövetelményként...
Dátum: 2009.02.10. 10:10:45
Spec, de google "legenda vagyok kutya" és a harmadik találat leírásában ott van, még kattintani sem kell
Dátum: 2009.02.10. 10:07:57
Attól lexikális, hogy a pontos választ nagyon kevesen tudják. Hiszen más "érzésből" mondani egy korszakot, vagy emlékezni egy időintervallumra, mint percre pontosan megmondani egy dátumot.

Mondjuk a kérdésed szerintem túl könnyű (hiszen nyilván nem 300, 2000 akkor marad az 1200 és az 1883, 1200-ban még tatárok rohangáltak és jóval kevesebb költő).

Az ilyen kérdéseket úgy tudnám elképzelni, hogy évszázadra kérdezel, vagy inkább irodalomtörténeti korszakra.
Üdv,
nem lapoztam át az előző pár száz hozzászólást, viszont nem találtam sehova kiplakátolva, hogy pontosan hogyan is zajlik a kérdések értékelése.

Ha tényleg több ember értékelését is figyelembe veszi a rendszer, akkor van rá esély, hogy később a pontos statisztikákat is megtudják a kérdésfeltevők?

Illetve, elég sok kérdés értékelésénél nem derül ki, hogy konkrétan mi volt a probléma az adott kérdéssel. Miért nem lehet megjegyzést fűzni az értékeléshez?
Dátum: 2009.02.10. 09:21:38
#7666, #7673: Precedencia. A műveletek elvégzésének sorrendje. Nézzetek már utána
Dátum: 2009.02.10. 09:18:23
Nem "kéne", de ennyi erővel indokold már meg, hogy miért kéne tudni, mikor született IV. Béla, miben halt meg Hunyadi János, hány versszakos a Toldi, és egyéb "általános" műveltséghez tartozónak tartott dolgokat. Hol húznád meg a határt?
Oldal: 1