Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2008.09.22. 19:25:40
Idézet: Tier - 2008.09.22. 19:22:14
Ezt én se értem a vadászatokért 2 tp-t kapok legyőztem portyán egy másik játékost kaptam 1-et na mentem is vissza vadászni :-) Pedig ő is ugyanúgy 1. szintű volt mint én csak gondolom biztos levolt gyengülve szegény azért ért csak 1 pontot :-(


a portyáért kezdetben 1 tp jár, de magasabb szintü játékosokért egyre több fog járni (lesz olyan küldetés pl, hogy szerezz 20 TP-t egyetlen portyából...)
Dátum: 2008.09.22. 19:24:13
Idézet: Tündibündike - 2008.09.22. 18:30:39
Elertem a masodik szintet. Jelenleg ketten vagyunk 2. szintuek. Portyazasnal beallitom, hogy max 1 szintkulonbseg, de senkit sem ir ki, azt irja, hogy a lehetseges jatekosok lathatatlanok, de nincs is senki, akire ra tudnek kattintani


Ne aggódj, hamarosan lesz több 2. szintü is... 1. szintüeket csak 1. szintüek támadhatnak.

Idézet: tatuparegab - 2008.09.22. 18:39:12
Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!.....most akkor örűljek vagy ne?Jó valamire ez az őskő?.

A karakterlapodon a kiégett őskőre kattintva kapsz részletes leirást.

Idézet: Shiako - 2008.09.22. 18:21:02
A kiégett őskő hogyan lesz aktív? VAn rendes őskövem is. Kell vele valamit csinálni?

A kiégett őskövek trükkösek. Amikor rendes őskőhöz jutsz, akkor a már a birtokodban levő kiégett őskövek átváltoznak. viszont, ha utána szerzel kiégett őskövet, az csak a legközelebbi őskő szerzéskor fog átalakulni.

Idézet: Zamodemon - 2008.09.22. 17:55:32
Ja és amugy ha elhagyom a gépet a beprogramozott vadászat végbe megy?

igen, sőt ha a gépet kikapcsolod, a böngészőben elkattintasz, kilépsz a játékból stb akkor is! ja és itt jegyzem meg, ha megszakitod a vadászatot, a cselekvéspont nem vész el.

Idézet: Zamodemon - 2008.09.22. 17:54:47
K kösz és ez akkor a köviket elméletileg éjfélkor kapjuk meg vagy 48 percenként kapunk eggyet?

48 percenként egyet.
Dátum: 2008.09.22. 17:52:10
Idézet: tramenes - 2008.09.22. 17:46:29
A "Kvíz" menüpontra vonatkozólag; összeállítottam & beküldtem egy feleletválasztóst de azóta nem mutatja a következő 30hoz meglévő helyes válaszok számát + nem látok semmi mást azon kívül h "kérdésed elbírálás alatt van". A mások által beküldött kvízeket hogyan tudom így megnézni?


A következő 30-hoz szükséges lényegtelen, mert addig úgysem irhatsz új kérdést, amig ezt nem birálták el. A mások által beküldött kvizeket a vadászatod során kaphatod meg, 2. szinttől, és ekkor lehetőséget kapsz az értékelésre is. Ha a kérdésed elég "jó" (vagy esetleg elég "rossz") választ kapott, akkor kiértékelésre került, és irhatsz új kérdést (ha volt már közben 30 jó válaszod).

Idézet: Zamodemon - 2008.09.22. 17:47:19
Milyen idö közönként és mennyi cselekvés pontot kapunk?


Naponta 30 (prémiumos naponta 37) cselekvéspontot kap. Tehát ha jól számoltam, 48 percenként kapsz 1 csp-t.
Dátum: 2008.09.22. 17:49:15
Idézet: Tündibündike - 2008.09.22. 17:33:52
Ha jol latom nem lehet jatekoskent topikot nyitni. Jelenleg ugy erzem, hogy nincs egy olyan forum sem, ami arrol szol, hogy a jatekban felemrulo gondokat a jatekozok egymas kozt megvitassak. Talan a "halandoknak" csoport, de ott jelenleg csak egy szavazas van. Tehat kellene nyitni egy-ket megvitatos forumot. szerintem.


Hali! A játékot rengeteget teszteltünk, de van egy pár dolog, ami csak igy, 1000+ játékosnál derült ki. Ilyen pl. a fórum "terhelése". Jelenleg akkor nyithatsz új topicot, ha volt már számottevő hozzászólásod, és az ezekre adott osztályzatok átlaga elérte a 6-ost. Ez azért van, mert egyéb esetben hihetetlen sebességgel átláthatatlanná válna a fórum a rengeteg új topictól.
Viszont látom, hogy ennél azért árnyaltabb "hangolásra" van igény. Az egyéb kategóriában és a szövetségeknél meg fogjuk engedni, hogy bárki nyithasson topicot (vagy legalábbis alacsonyabb követelményekkel, min. 4-es osztályzattal és néhány post után). Ez azonban programozást igényel, most van egy pár fontosabb dolog, de amint lehet, ezt meg fogjuk csinálni.
Addig is, aki új topicot szeretne nyitni, küldjön egy privát üzenetet nekem vagy Zolinak, és ha a kérést jogosnak látjuk, megnyitjuk a topicot.
Dátum: 2008.09.22. 17:40:39
Idézet: VaBene - 2008.09.22. 17:27:40
ismét egy szar Kvíz kérdés:
Ki győzte le Napóleont Waterloonál? hát persze, hogy Nelson admirális!!!


Ez valóban hibás kérdés lenne... csakhogy a kérdés nem igy szólt... hanem igy:

"Ki győzte le trafalgarnál Napóleont?"

Érezd a különbséget
Dátum: 2008.09.22. 17:19:09
Ha bármilyen kérdésed, problémád van, akkor
Először olvasd el a játékleírást, és a játék GY.I.K-et!
Ha ott nem találsz választ, fusd át az ugyanebben a fórumban levő GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK topicot!
Ha ezek után sem boldogulsz használd a fórum keresést (oldal tetejénm gyorskereső).
Ha még mindig problémát van, akkor kérdezz itt:

Itt lehet feltenni a játékkal kapcsolatos kérdéseket. Lehetőleg próbáljatok röviden, lényegre törően fogalmazni.

Pl. kérdés "Mi az oka annak, hogy a portyázásért 0 lélekenergiát kaptam?"
Válaszom: "Ha olyat győzöl le, akinek nincs lélekenergiája, attól rabolni sem tudsz. Ráadásul, maximum annyit lophatsz, amennyi neked van, tehát ha 0-val támadsz, 0-t is fogsz szerezni."

Fontos: a fórumot bizonyos időközönként nézzük, és tőlünk telhető alapossággal válaszolunk, és persze sok játékos van, aki szintén szívesen segít. De ha közvetlenül tőlünk akarsz segítséget kérni, továbbra is megbízhatóbb, ha emailt küldesz vagy a chaten kérdezed Zolit (l. a játékon belül a Segítség gombot).
Dátum: 2008.09.22. 16:40:47
Milyen böngészőt használsz?
Dátum: 2008.09.22. 13:53:37
Egy tippet szeretnék megosztani veletek:

Az első vadászatkor kaptok egy elég könnyű kvizt. Ennek kitöltéséért 6 őskő a jutalom. Az őskőveket érdemes arra felhasználni, hogy a Prémium tagság gomb alatt 1 heti prémium tagságot váltsatok, ami plusz cselekvéspontokkal és számos más előnnyel jár.
Dátum: 2008.09.22. 12:31:46
A szerver elindult és nem omlott össze, ez már jó kezdet

Láttam egy hibát a cselekvéspontokkal kapcsolatban, ez remélhetőleg néhány percen belül javitjuk:
- Néhány játékos 30 helyett 16 cselekvésponttal indultak, mindenki meg fogja kapni a +14-et.
- A prémium váltáskor jár még +7, amit nem mindenkinek osztott ki a gép, ezt is beirjuk hamarosan és javitjuk a hibát.
Dátum: 2008.09.22. 11:53:50
Ma, szept. 22-én pontban 12 órakor indul a szerver! Ha bármilyen friss hír lesz, rakom fel ide!
Dátum: 2008.09.20. 12:04:08
Idézet: Sztavrogin - 2008.09.20. 07:47:25
Az lenne a kérdésem, hogy kereskedni előre láthatóan csak a lélekfutárokkal lehet, vagy esetleg játékos karakterekkel is?

Klánon belül lesz lehetőség Belső lélekfutárra, mint a TK-ban?


Más játékossal nem tudsz kereskedni (abból lenne csak a visszaélés), csak a lélekkufárral.
Dátum: 2008.09.19. 14:32:48
Nagyon sok információt a játék közben adunk meg. A legtöbb játékos nem örül neki, ha rögtön induláskor egy terjedelmes szabályleíráson kell végigrágnia magát.
Dátum: 2008.09.18. 14:26:23
Idézet: Karpatia - 2008.09.16. 21:56:08
Kedves Miklós!

Mi a módja, ha egy gépről többen akarunk játszani?


A multizást, vagyis azt, amikor egy játékos a szabályokat megsértve, egy számítógépről több karakterrel játszik, fejlett algoritmusok ellenőrzik. Ha többen ugyanarról a gépről játszotok, figyeljetek oda, hogy ne tűnjön úgy, mintha ugyanaz az ember játszana. Ha mind a ketten ugyanakkor, ugyanazokat az embereket támadjátok, azonos módon játszotok, azonos szövetségben vagytok és az egyik csak épit, a másik nem épit semmit, az egyik folyamatosan segiti a másikat és még sorolhatnám, nos, akkor gondok lehetnek... de ha egymástól függetlenül játszotok, akkor nem lesz ebből probléma.
Dátum: 2008.09.16. 14:30:18
Idézet: logan07 - 2008.09.16. 09:34:44
Ha lesz prémium tagság , mikortól lesz elérhető és mennyi plusszt fog jelenteni ?


A prémium tagság már a játék kezdetén megvásárolható lesz. A prémiumosok több cselekvéspontot kapnak, harcban valamivel kevesebb lélekenergiát veszitenek, és az ép-jük vp-jük valamivel gyorsabban regenerálódik. A prémium tagság ára 1 hétre kb. 90 és 180 Ft között lesz, attól függően, mennyi időre váltod meg előre, és milyen módon fizetsz (átutalás, csekk, zsetonból, paypal, sms). A játékban lesz néhány egyéb extra is, de a leglényegesebb előnyt a fizetős játékosoknak a prémium tagság fogja jelenteni. Ezt az ár még tovább csökkenhet a játékban található ún. kiégett őskövek segítségével, ill. ha további játékosoknak ajánlod a játékot.

Idézet: Asmodeus - 2008.09.15. 19:45:53
A 22. e mennyire biztos/valószínű indulási időpont?


A kiírt időpont a legkorábbi, amikor szerintünk el tudunk indulni. Viszont csak úgy akarunk startolni, hogy már semmilyen probléma nincsen, most is intenziven tesztelünk és javitunk mindent. Nagyon remélem hogy a 22-i, hétfői indulás működni fog! Előtte (ha 22 lesz, akkor pénteken) mindenképp küldünk emailt mindenkinek ha megvan a végleges időpont.

Idézet: Keledor - 2008.09.15. 18:00:34
A játék leírása alapján valóban minden lesz benne ami az eddigii játékokban de még mindig nem értem miért nem lehetett egy felfedezhető térképet készíteni?


A béta teszten több ember is mondta, hogy hiányolja a térképet. Őszintén szólva, nekem ez itt nem jutott eszembe, ha tudom, hogy a térkép fontos, eleve az egész játékot így tervezzük! De ebbe sajnos már nem tudjuk utólag berakni.

Idézet: Lernun - 2008.09.16. 13:45:04
Aki most regisztrál és beírja a nevem ahhoz hogy én értesítettem a játékról annak a leendő karaktere már termelni fogja nekem a lélekenergiátvagy csak ha már elkezdődött a játék és akkor regisztrál?? Ugye érthető mit akarok?


Igen Fogja termelni!
Dátum: 2008.09.14. 23:31:49
Igen, használtunk fel hkk-s grafikákat is, de pl. az összes felszerelésnek, varázstárgynak, fegyvernek páncélnak és a legtöbb varázslatnak is egyedi grafikája van.

Hogy mihez hasonlít leginkább, mindenből van benne egy kicsi, meg egy csomó új dolog is... A Sárkányölőben inkább csak a gép ellen játszottál, egyedül, itt fontos szerepe van a többi játékossal való kapcsolatodnak is, harc, szövetségek stb. A Sárkányölőt egyébként 1 hónap alatt irtam, egyedül, ez közel egy évig készült, többen csináltuk, szóval nem egy kategória a kettő
Dátum: 2008.09.12. 11:58:15
Pontos időpontot még nem tudok mondani, 17 a tervezett, de 1-2 nap csúszás elképzelhető. De mindenképp 10 óra tájban indulunk, hogy legyen idő reggelizni

Tudomásunk van egy hibáról, miszerint aki beregisztrált, azok közül van, aki nemi tud a fórumra belépni. A hibát hamarosan javitjuk, addig a türelmeteket kérjük.
Dátum: 2008.08.20. 15:51:45
Egyenlőre amennyi infót publikussá akarunk tenni, az kint van a GY.I.K-ben és a játékleirásban. Ez a kezdéshez bőven elég lesz, utána nagyon gyorsan elérhetővé válik minden további információ is a játékon belül és a fórumokon. A béta teszt egyébként nagyon jól halad! a játék éles inditásának tervezett időpontja szept. 15.
Dátum: 2008.08.02. 22:44:26
A játékban nem lesz külön térkép / játéktér. A játékosok az elején néhány, majd a játék előrehaladtával egyre több lehetőség közül választhatnak, ez fpgja a taktikázási lehetőséget adni. A játékban számos taktika van, és a szövetségek (más játékban klán) is jelentős szerepet kapnak, számos módon tudnak versengeni. Szövetségi háborúk, komplex épületek, sőt, csak szövetségek által legyőzhető epikus szörnyek is lesznek, legendás kincsekkel. Lesznek időszakonként bajnoki viadalok (mint a Túlélők Földje olimpiája) is.
A koncepciónk az, hogy a játék könnyen megtanulható, alapjaiban egyszerü legyen, de a karaktereknek számos lehetőséget kináljon később a fejlődésre.
Dátum: 2008.06.12. 14:53:10
Kedves Játékosok!

Cégünk, a Beholder Kft. több, mint 16 éve foglalkozik játékok fejlesztésével, bizonyára sokan ismeritek a Túlélők Földjét, a Hatalom Kártyáit és más játékainkat. A Végzetúr egy új, böngészőből játszható grafikus játékunk. A játékba igyekeztünk belesűríteni minden játéktervezői tudásunkat, a Végzetúr egyszerűen megtanulható, de rengeteg lehetőséget jelentő játék, amely remélhetőleg sok száz kellemes órát fog szerezni Nektek.

A játék várhatóan másfél-két hónap múlva indul, de biztosan még nem tudunk mondani. Aki beregisztrál előre, vagy csak megadja az emailjét, azoknak mindenképp értesítést küldünk a játék indulása előtt. A játék éles indítását még meg fogja előzni egy zárt körű, meghívásos béta teszt. Egyelőre ne küldjön nekünk senki olyan emailt, hogy szeretne a béta tesztben részt venni.

Amit a játékról egyelőre el szeretnénk mondani, az megtalálható a Játékleírásban és a GY.I.K-ben. Ha valakinek olyan kérdése van a játékkal kapcsolatban, amelyre a választ ezekben nem találja meg, kérdezze meg itt, a fórumon, és ha tudunk, válaszolunk a kérdésre. Természetesen van egy csomó dolog, amit nem akarunk előre elárulni, a játék indulásakor úgyis kiderül.

Fontos tudnivaló, hogy jelen pillanatban az egész oldal (így a fórum is) még fejlesztés alatt áll, ha bármilyen hibát találsz, kérlek jelezd nekünk a vegzetur{kukk}beholder{ponty}hu címen.

Tihor Miklós