Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Drakov

Oldal: 1
Dátum: 2011.02.23. 18:09:29
Legalább volt időm dokumentálni a kalandokat, ellenfelek, próbák, jutalom, stb., kell az optimalizáláshoz.
Meg kipróbáltam mindegyik kasztot, most már láthatóak nagyjából az erősségek-gyengeségek (bár a magasabb szintű képességeket,8+, még nem láttam). Egy apró tipp: a szintenkhüz képest +2-vel látjuk "előre" a tárgyakat, képességeket, szóval lehet előre tervezni mit akarunk megvenni!
És még egy nem prémeseknek: ha ki akarjátok használni a tíz szintet, akkor alaposan nézzük meg, h milyen kaszttal indulunk és mennyit rakunk a tulajdonságokra pontokat, mert harcosból varázsló (vagy fordítva) 13 tulpont! Viszont papnak "csak" 9 tulpontot kell raknunk! Az előkövetelmények nagyon fontosak, csak egy kis előregondolkozás kell.
Dátum: 2011.02.22. 12:01:19
Én már kezdtem nagyon unni a VU-t, pont "jókor" jött az MM! A leállás csak azt bizonyítja, hogy az érdeklődés nagyobb a vártnál! :-)
Szerintem egy kicsit több grafika és "interaktívabb" kinézet nagyon nagy élmény pár év VU-zás után, az is szimpatikus, hogy a PvE-n van a hangsúly, a PvP túlhangsúlyozása már kezdett az agyamra menni, de ez csak saját vélemény.
Váltogatható kasztok, NPC-k, kalandok, egyszeri prémfizetés, több karakter egyszerre... Engem megvett kilóra!
Dátum: 2011.02.21. 19:09:19
A tokenek miatt ne aggódj, jönnek majd azok! Alacsony szinte nem sok van, de viszont ha nincs energiád, akkor lehet farmolni.
Addig is vas token lelőhelyek: Pantírváros, bolt, Maurica, látogatás, 3db 1. szintű martalóc, na mégegy 3. szinten: templom, Fepethas, betegség 2db 4. szintű szörnyi (kapsz sárga gyógyitalt is). :-D
Oké, jelentkeztem, kemény 1 ponttal ment feljebb a csapaterősség. Hail to the king, baby!
Dátum: 2010.10.13. 11:56:24
A szövetségi toplistát megnézve (http://www.vegzetur.hu/index.php?m=toplistak&sub=szovetsegek&order=epuletek) egyből kiderül, hogy csak az Azúr Légió van ezeknek a feltételeknek a közelében (http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=4223&sub=epuletek)!
Viszont még nekik is a Nagymesteri Építészet hiányzik, hogy legyen egy 30-as gyakorlóterük!
Meg legalább 50-es szintre kell majd húzni a piramist... Nem mondom, sok szerencsét hozzá!!!
Dátum: 2010.07.27. 19:23:15
Csak fantasy:
1. Roger Zelazny: Amber-sorozat (imádom Corwyn és "kedves" családja rivalizálását)
2. Jack Vance: Cugel-sorozat (Ravasz Cugel szuper jó, Fürge Calver a magyar klónja)
3. China Miéville: Armada (iszonyatosan jó, van benne steampunk vonal is!)
4. Glen Cook: A Fekete Sereg-trilógia (best dark fantasy könyv, semmi vámpírhülyeségek)
5. Tad Williams: Az arany árnyék városa-sorozat (kakukktojás, van benne sfvonal is, de... hihetetlenül jó)
6. John Caldwell: Káosz-sorozat (best magyar fantasy hent/humor! )
7. Raymond E. Feist: Résháború-sorozat (de az egész Midkemia-ciklust ideírhatnám, Pug! )
8. Terry Pratchett: A mágia fénye (Széltoló rulezz)
9. Robin Hobb: Orgyilkos-sorozat (avagy miből lesz az Assassin)
10. R.A. Salvatore: Kristályszilánk (-trilógia) (D&D hent/gagyi aktivizálva, go Drizzt!!!)
Mi volt előbb: a tojás vagy a csirke? Úgy látszik a tojás!
Dátum: 2010.04.01. 09:56:12
Jujj de cukik! Szerezd meg mindet!!! Pokem..., izé
Nekem kellenek ezek! Nem működik a csapdakészítés...

http://images.vegzetur.hu/pic/creature/iszonyatosmaki.jpg
http://images.vegzetur.hu/pic/creature/szornyusegespolip.jpg
Nem vagyok demagóg. A demagóg jelentése: nagyhangú, hazug ígérgetés és az érzelmek, szenvedélyek felelőtlen felszítása a tájékozatlan néptömegek megnyerésére; népcsalás, népámítás.
Hacsak nem mondod azt, hogy most a tájékozatlan nép szenvedélyeit felelőtlenül felszítottam. Aki úgy érzi, hogy megbántottam, attól bocsánatot kérek.
Én kultúráltan érvelek, nem kezdek el egyből bunkózni, mint mások. Hogyam adjam meg a tiszteletet olyanoknak, akik nekem nem adják meg? Ez nem alapvető? Ez is kultúrális megnyivánulás.

*Ezek szerint te úgy gondolod, hogy amiben szerepel a szó az mindjárt jogilag és földrajzilag is létező ország?*
Persze, hogy nem. Érveket kérek, nem személyeskedést.
Country jelentése NEM csak ország, hanem: környék, terület, vidék, vidéki táj is lehet.
Elismerem, hogy csak szó szerint véve Anglia nem ország, az élőbeszédben nem így fordul elő, gyk. Anglia ország, de azért ettől még nem teljesen helyes. Csak hívjál egy brit állampolgárt (aki lehet hogy skót vagy ír!) angolnak, majd megtudod!
*Te állítasz valamit, én meg forrásokkal támasztom alá az ellenkezőjét.*
http://hu.wikipedia.org/wiki/Anglia_történelme = "Anglia az Egyesült Királyság egyik tagországa"
Ezt mondom, Anglia mint földrajzi terület a középkorban volt utoljára meghatározva mint ország.
Valószínüleg ez a kavarodás alapja, a földrajzi területet (ami tényleg egy autonóm politikai egység is volt) nem szabad megegyeztetni a hasonértékű fogalmakkal. Én eddig csak a magyar nyelvben találkoztam azzal, hogy Nagy Britanniára, mint politikai egység és ország, egyben mint földrajzi területre és népességre is hivatkozunk.
http://www.britannia.com/history/ Itt is magukra britként hivatkoznak, Anglia is egy "native".
http://en.wikipedia.org/wiki/England
England is a country that is PART of the United Kingdom. (kiemelés tőlem)
http://en.wikipedia.org/wiki/Country
In geography, a country is a geographical region. In common usage, the term country is used in the sense of both nations and states, with definitions varying.
Some cohesive geographical entities, which were FORMERLY sovereign states, are commonly regarded and referred to still as countries; such as England, Scotland and Wales – in the United Kingdom. (kiemelés tőlem)
Lefordítom: Anglia önnálló állam (gyk. ország) VOLT. Most már UK van.
Itt is említi szépen leírva, hogy vannak ellentmondások a country szót illetően. NEM csak ország!

A forrás még nem bizonyíték, főleg úgy, hogy félre is lehet értelmezni.
www.tenyek-tevhitek.hu Állítanak olyat, hogy koleszterin nem veszélyes a szervezetre, forrásokkal alátámasztva, nagyon is meggyőzően. Attól, hogy nem közelfogadott, lehet még igaz is. Emlékszünk Galileire?

*Nem mellesleg azzal magyarázod, hogy nem tudsz valamit, hogy mások mennyit forgatják a bibliát, mennyire ismerik a himnuszt?*
Nem ezzel magyarázom, értelmezd amit leírtam az előbb.
*Ettől még alapvető marad a híres magyar festők és költők élete és a hozzá kapcsolódó évszámok.*
Pont ezt fejtegettem az előbb is. Vannak a közhiedelemben "illedelmesnek" tartott hitek, de ezek nem mutatnak hiteles mintát a mostani gondolkodásról. Amiben sokan hisznek, nem biztos, hogy igaz, ennyit akartam csak mondani, nem kell keresni mögöttes tartalmakat, a szélsőségeket egyébként is elítélem.
Persze, fontosak az évszámok, de megismétlem, hogy nem ez a lexikális, gépies tudás a legfontosabb.
Ez csak a porosz oktatási stílus egyik hiedelme.

*Érveid egyetlen alapja az, hogy nem tudsz valamit. Dicséretes magánprobléma.*
Nem igaz, ezt inkább másokon szoktam érezni. De igazad van, ez az én problémám, meg úgy mindenki mássé.

Bocsánatot kérek az admintól, ha esetleg úgy érzi floodoltam. Vita, offtopic lezárva.
Hihi, már rég nevettem egy ilyen jót! Én is találkoztam már elég eredeti jelentkezésekkel, de ezek!!!
Bár még az akadémia-fejlesztés bevezetésénél én még emlékszek az Első Végzetúr Akadémia megalapításáról!

u.i. Anglia NEM ország! Amire Te gondolsz az Nagy-Brittannia = United Kingdom (ami áll Angliából, Skóciából, Walesből és Észak Írországból!!!). Skócia, Wales se országok, ahogy Anglia sem, hanem Nagy-Brittanniának az alkotó részei!
Ugyanúgy ahogy Erdély se ország, hanem Romániának egy része!
Vicces, hogy a mutatott oldalak is pont ugyanezeket írják le, különesen az elsőn szembetűnő, vagy csak angol nyelvtudás nincs?

u.i.2 A kultúrának nem a lexikális tudás az alapja! Az "illendő" évszámokról csak annyit, hogy hány ember tudja egyáltalan fejből a *teljes* Himnuszt? Megy az első pár versszak, utána meg a tátogás! Ez ugyanolyan, mint ahogy minden háztartásban van Biblia, persze mindenki ismeri, de ki olvassa egyáltalán?
Ezért én se tartom kötelezőnek tudni fejből minden évszámot! Fontos azt tudnom, hogy pont 1738 éve született meg Nagy Konstantin római császár? Nem! Azt inkább, hogy milyen szerepe volt a történelemben!
Oldal: 1