Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.06. 00:04:38
Ém azért végzeturazom, hogy ne a robotstresszben poshadjak. A realtime élet szinte elkerülhetetlenül stresszes. Az itteni problémát (hogyan oldjam meg a következő küldit, mit vegyek pajzsot vagy fegyvert vagy az állatnak új cuccot) nem merem komolyan venni, emiatt lazán átlépem, gyorsabban és egyszerűbben döntök. A billentyűk elöl felállva a svungot átviszem a valós életbe.
És ez sokszor még sikerül is
Dátum: 2009.02.05. 21:44:48
Melyik sportból alakult ki a Floorball nevű sport?

Vízilabda
Jégkorong *
Sakk
Football


Húzós kérdés, bár az elvárt válasz megegyezik a Wikiben rögzítettel.
Csoportos labdajátékok lóval vagy anélkül, ütővel vagy valamelyik végtag konzekvens használatával, vizen vagy szárazon vannak. Ezek egymásból való kialakulása olykor követhető de nem minden esetben. A négy választható lehetőségből kettő okozhat vitát, ugyanis a sportcsaládfa talán Football-Jégkorong-Floorball lehetett, emiatt mindkét korábbira ráhúzható az előd szerep.
De lehet hogy csak a kekecmanó beszél belőlem.
Akkor vegyétek és vigyétek lélekenergiámat.
Vagy inkább az Övét.
Dátum: 2009.02.05. 20:55:51
Idézet: Bekas - 2009.02.05. 20:25:55
Mozás hány álatott vitt át a Csendes- óceonon?
51
422
egyet se
200000000


Atyaúristen...


Szerintem mégsem az Atyaúristen volt. Nem eleht valaim hiba kvízfeletevői részben?
Dátum: 2009.02.05. 20:53:52
Idézet: CaveMaN - 2009.02.05. 20:40:30
Mondjuk épp a futónál nagyon nemmindegy, hogy D4xE5 négyzetben, vagy C3xF6 "szélén" áll, ami nem szélső helyzet, de lépésszámot elég komolyan limitál.

Stimt.
Nézd meg, mondjuk a Wikit (Sakk) hogy a sakkozók mást értenek "közép" alatt, mint mondjuk a geométerek.
centrum: a sakktábla szimmetriaközéppontja, a centrummezőt is értik alatta

Ezek szerint ez egy korrekten meghatározott mező (ezért is számolható jól a futó lépésszáma), viszont pontosan emiatt a kérdés komoly spec minősítést érdemel!
Valamint a Nimzo-indiai védelem sem ide való.
Vannak ilyen asszimetrikus specifikumok, gondolj például a folyók folyásirányú tárgyalására, vagy a közlekedési szabályok irányfüggő elemeire (pl. balra kanyarodási előnyrendszerek a magyar és az angol KRESZ esetében).
Szóval SPEC. De szép kérdés - irány a sakkszövetség honlapja.
Dátum: 2009.02.05. 20:38:12
Idézet: kgbmaffia - 2009.02.05. 20:08:48
Hány lehetséges helyre léphet az üres sakktábla közepén álló futár ?
14
8
32
64


Nincs közepe, mert páros számú négyzetből áll.

A kérdés valóban pontosítandó:
Hány lehetséges helyre léphet az üres sakktábla nem szélső helyzetű négyzetén álló futár ?
Dátum: 2009.02.05. 20:33:17
Elfelejtettem leírni egy pontosítandó kérdést.
Kb.
Hogyan hívják a harmadik világot?
3. világ
Békés világ
Fejlődő világ
Harcos világ

Namármost a Wiki szerint A harmadik világ (franciául tiers-monde) azokat az országokat jelenti, melyek a hidegháború időszakában sem a nyugati hatalmak, sem az egykori szovjet blokk országaival nem kötöttek szövetséget. A kifejezést Alfred Sauvy francia demográfus alkotta meg 1952-ben.
Tudom hogy a Wikibe bárki beírhat kivéve a Microsoft szimpatizánsokat és a gyevi bírót, de a kérdés így is pontosításra szorul.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- ----
Pesszimista perceimben tudom, hogy várható még Lőwy féle nyelvtani kérdés (lsd. Érettségi tételek), a mi van a hónalj felett vagy hogy milyen az, ami nem ormótlan? No és a következő kvízolimpia győztese a Gőgős Gúnár Gedeon és a Helyesírási tanácsadó között választhat.
Dátum: 2009.02.05. 19:10:22
Idézet: cirip - 2009.02.05. 16:46:15
Idézet: Magusocska - 2009.02.05. 16:17:15
Melyik a microsoft legújabb operációs rendszere ?
Windows 7
Windows Vista
Windows XP
Windows NT

Valóban kicsi és puha, de mégis nagy kezdőbetűvel írandó!

+ a kérdés rossz, jelenleg még csak a tesztverzió van kinn

Kicsi puháéknél a tesztidőszak e termék bevonásáig tart. Erre bizonyíték a havi frissítés a teljes élettartam alatt.
Vajon hogy állna hozzá a közvélemény, ha ezt az Opel megpróbálná bevezetni?!
No persze tudom hogy ez jogos - szerzői jogos, szerzett jogos, de akkor is .
Dátum: 2009.02.05. 16:58:24
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.05. 16:18:15
Idézet: Magusocska - 2009.02.05. 16:10:05
Idézet: cirip .[date=1233825480

Ezekkel meg nem tudom mit lehetne kezdeni
Ki a tolvajok istene a görög mitológiában?
Herxész
Hermész
Xermész
Xerxész


Az elsővel az a probléma, szerepel egyszer a jó válasz, egyszer Xerxész mint perzsa király, meg két idióta anagramma, aminek semmi értelme. Két (három) másik válaszlehetőséggel jó lenne.
.
.

Ha szerepel a jó válasz, és három másik alternatíva, ami nem olyan, hogy Én, meg nem tudom, vagy nincs ijjen, akkor rendben van. Szerintem. Ugyebár a négy Tini-nindzsa teknős nevét is használhatom komolyabb értelemben. Is. A kérdésfeltevő szerint ezek hasonló hangalakú idegen szavak, és neki problémás lehetett a megkülönböztetés. Gondolom te is tudsz legalább három különböző hangalakot Hamurabbi vagy Nabukodonozor személyéhez kötni a különböző fonémiai feltételek alapján. Ugyebár! Hát húzd ki magad.
Dátum: 2009.02.05. 16:25:37
Kedves "gyermekem"!
Ha idézőjelet kérsz, kaphatsz: a 2-es billentyű felett, a Shift segítségével aktivizálható, meg még 5-6 féle módon.
A tanárod jellemzése nem kvíz kérdés, bár lehet hogy megfogalmazható, de mindenképpen spec, jelöléssel visszapattanna.
Erdély mint fogalom a XI-XIII sz. között alakult ki, ha utánanézel pl. a Wikiben megláthatod, hogy egyrészt nem egyértelmű (történelmi, jelenkori, Belső-, Nagy-, politikai stb.) másrészt biztos hogy Géza fejedelem UTÁN keletkezett. Tehát ezen a területen Géza ugyan fejedelemkedhetett, de ez még akkor nem volt Erdély.
Dátum: 2009.02.05. 16:17:15
Melyik országban található a világ legmagasabb épülete?
Tajvan
Japán
Egyesült Arab Emirátusok *
Amerikai Egyesült Államok

Mikor? Meddig? Pontosítandó. A Rekordok könyve is frissül!
Pontosítást a kérdésben!

Mi az a "Waltzing Matilda"?
Egy dal *
Ital
Egy nő
Étel

Is. Mivel eléggé elhíresült fogalom, már van ezzel az elnevezéssel film, könyv, koktélbár, múzeum és szálloda is.
A felsoroltak közül étel és ital van - bár magyarul tényleg nem kereshető :-)
Pontosítandó. Eredetileg valóban dal, illetve a dalban szereplő zsák (amiben a lopott birka van) is érthető a "tácoló Matildán".
Melyik a microsoft legújabb operációs rendszere ?
Windows 7
Windows Vista
Windows XP
Windows NT

Valóban kicsi és puha, de mégis nagy kezdőbetűvel írandó!
Dátum: 2009.02.05. 16:11:30
Válasz erre Gyereide takaroggy 7208. hozzászólás - Ma, 16:08:22
Ki volt az első erdélyi fejedelem?
Szent István
Szapolyai János
Luxemburgi Zsigmond
János Zsigmond*

Szerintem meg Géza fejedelem.De javítsatok ki ha tévedek.

Ki vagy javítva. Géza fejedelem idejében még nem létezett önálló Erdély.
Dátum: 2009.02.05. 16:10:05
Idézet: cirip - 2009.02.05. 10:18:00

Ezekkel meg nem tudom mit lehetne kezdeni
Ki a tolvajok istene a görög mitológiában?
Herxész
Hermész
Xermész
Xerxész


Hogy írják helyesen?
Wartburg
Vartburg
Warburg
Varburg

Nem értem miért vagy kiakadva?
Az első esetében még TV sorozatokban (lsd, Xena, Herr Kules) is szerepel ez az információ. A kis Hermész, aki már a bölcsőben csen.
Várható még az Internet védőszentje (azt hiszem benne van), illetve a Végzetúr istene.
Ő pl. velünk van és türelmes, mert nem csap oda ahova kellene - ez bizonyítja, hogy nem munkásököl.
A második ismét pártolandó, hiszen olyan sok a helyesírási hiba, hogy egy ilyen jellegű felismertető alak csak seggíthet egyeseknek. Egy g-vel is írható, de úgy nem érthető félre.
Csak háromnegyedre.
Dátum: 2009.02.05. 00:16:45
Hát ha a kicsiktől lehet kérdezni magasabbat, akkor a nagyok is megtekinthetik a http://vegzetur.wikidot.com/ címen az adatbázist

Tévedsz, nem lehet kérdezni a kicsiktől magasabb szintű információt. Nem véletlenül hordjuk ide azokat a kérdéseket.

Hát én egyre inkább azt a nézetet képviselem, hogy bizonyos végzeturas információkat nem csak lehet, hanem érdemes is szint alatt kérdezni/megtudni, hogy fel lehessen készülni rá. Van ugye az a négy ominózus küldetés, amit csak konkrét szint legendájából lehet végrehajtani (Drakin, hordaparancsnok, orákulum, sárkány), és akad még több hasonló is. Pl. most kaptam a "Gyógyítsd meg az állatod" küldetést, amihez három konkrét szakértelemmel kell rendelkeznem (csapdakészítés, idomítás, sebgyógyítás), és kell keresni egy ellenfelet egy negyedikkel (másodlagos támadás).
No persze panta rei!
Dátum: 2009.02.04. 23:53:20
Nagyon jó a borító, maximális elismerés!
(nem Elf Harsona amúgy a napilap? xD)
Mindenesetre poén lenne tényleg csinálni egy hetilapot. Kik vállalják?

Funtasztikus versíró vagyok: heti egy haiku két kőszilánkért az ajánlatom.
Ha szükös a keret, másfélre lemegyek.
Negyedkor már találkozhatunk is két kupa Ghallai Kőbányai mellett.
Dátum: 2009.02.04. 22:19:11
A vörös köpeny alól fellebeg egy valódi Hermione féle rúnafordító szemüveg és
pillangóként rálebben az orra nyergére.Csönd majd hökkent horkantás, szinte csodálkozó felhanggal.
- Ez harc és varázslat, sőt lehet hogy költészethez is van köze, hiszen a legtöbb csapdaleírás versben maradt fenn.
Ez itt Horke Fersané volt. Akit egyesek galetki prófétának tartottak. Az biztos, hogy miután a Bolhedor Lovagrend tagja lett eltünt. Pont úgy mint a többi manaművész, buzogány babráló a barlangcsarnok minden Lélekenergiájával együtt.
És ez itt, a borítón, az ő jele.
Sörszagú szünet egy sziklaárnyéknyi pillanatig.
- ... és te csak rám gondoltál?! - a kérdő vagy kijelentő hangsúly összemosódik, ha a sziklakemény ajkak nem nyílnak eléggé széjjel. Ilyenkor mögöttes feltételezések másznak förtelemféregként a hegymélynyi gondolatok között.
- Kicsi és magányos végzetúr vagyok, a hatalmas galetkik felszíni utóda.
De kemény, mint minden gyémánt, hiszen legjobb verseimet zöld smaragdhátakba karcoltam.
Nekem is megvan a gyengeségem: minden végzetúrnő a páncélom alá tud hatolni.
Ha hagyom. De miért ne hagynám? Abból születnek a legszebb versek és a legerősebb végzeturak.
De egy taurussal nem bírnék el, bár van egy eredeti bakelit ELP-m, amit még soha nem használtam.
Tarkushoz, aquatarkushoz biztos jó- talán a taurushoz megfelel.
De egyedül biztos kevés vagyok, mint a quaward dárda oldóige nélkül.
Dátum: 2009.02.04. 20:52:29
Ki a NAGY HÁZALAKÍTÁS csapatvezetője??

Tracy Hutson
Paul DiMeo
Ty Pennington *
Ed Sanders


1. Nagy házalakítás, és psszt!
2. Nem általános műveltség, bár a párom nézi (talán azért).
3. Én törölném (és nem kérem helyette az Amcsi motorokat sem !).

Egy DVD-re hány percnyi film vagy zene fér rá?

130
110
140
120 *


Hát ugye ez attól függ! A készülékek egy része több sebességgel képes dolgozni. A DVD-k kapacitása elég különböző lehet. Most a szobában találtam 1 GB-tól 9 GB-ig terjedőt. A hagymányos 1 oldalas 4.7 GB-os hordozóra un. alapsebességgel valóban 120 perc vehető fel. Pontosítandó a kérdés.
Hol találhato Magyar országon atomerőmű?

Kecskemét
Békés
Paks
Budapest

1. található
2. Magyarországon
3. Csapda! Csillebércen is van egy reaktor, de az nem működik erőműként. A fűtés- és melegvízszolgáltatást pedig összehozná
Dátum: 2009.02.04. 17:42:48
Idézet: MIvan - 2009.02.04. 17:28:10
Mit lehet vadászni 1 szinten????
kőzúzó
jégféreg
nerub féregember
orglin disznó

Hiányzik egy pont, sok a kérdőjel, és én nem várnám el senkitől, hogy emlékezzen, mi jött 20-30 szinttel ezelőt.


Hát ha a kicsiktől lehet kérdezni magasabbat, akkor a nagyok is megtekinthetik a http://vegzetur.wikidot.com/ címen az adatbázist
Erre a kérdésre ugyan nem lehet ott választ találni, de nagyon hasznos hely
Dátum: 2009.02.04. 16:16:38
Melyik a legújjab a play station konzolok közül?
ps2
ps1
mind régi
ps3

Helyesírás problémás, de nagyon. A mind régi válasz sem stimmel, mert a kérdés (legújabb) összehasonlításra utal.
Minta: "Melyik a legújabb fegyver az alábbiak közül? Kőbalta, dárda, nyíl, kőhajítógép"
Válasz: Bár mind régi, de azért van a régiek közül legújabb, itt az utolsó.
Emiatt javítást kérnék a "mind régi" helyett PS4 vagy PostScriptum7 vagy bármi más. Mondjuk gumicsirke.

Melyik Shakespeare műben, nevezik zöldszemű szörnynek a féltékenységet??

Lear király
Otelló
III. Richárd
Rómeó és Julia

A kérdés jó, a válaszok jók, minek akkor a második kérdőjel??????????

Mennyi 22 a négyzeten?

488
498
494
484

Ez így törlendő, de már gondolkodom rajta, hogy hogyan lehetne szellemes, és a 75%-on kieső kérdéssé alakítani!
(Feltettem kvizkérdésnek. Kiváncsi vagyok átmegye-e, és ha igen beleszalad-e a 75%-os korlátba!
A matematika olyan mint a nő: szép - szép, csak kiszámíthatatlan
. )

Egy Megabájt hány Kilobájt?

1000
1024 * és mégis !!!
1204
994

Itt töröljék a karakterem ha nem az 1024-et nyomtam (emlékeim szerint) és mégis az 1024-et fogadta volna el, mivel hibaüzenetet adott, miszerint Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 1024

Melyik nem egy küzdősport neve?

Judo
jiu-jitsu
Karate
Jigoro Kano *


Vagy mind a három küzdősportág nevének első karaktere legyen kicsi (bár akkor könnyű kitalálni) vagy mindhárom legyen nagy.

A Végzetúrban az Extra fülön kinek a blogját olvashatjuk?

Fehér Miklós-ét
Tíhor Miklós-ét *
Miklós Csab-iét
Jancsó Miklós-ét

Gépellési hiba született, az iét rag egzisztencialitását vagyok kénytelen kétségbe vonni.
Dátum: 2009.02.03. 23:43:45
16-os küldetés hiányzott (pont azt vállaltam el). Megcsináltam a leírást, de nem engedte feltölteni, pedig accountoltam magusocska néven :-)
Ime:

Előfeltételek:
- legyen egy harcrakész állatod (Csapdakészítés szakértelem és Idomítás szakértelem szükséges)
- legyen az sebesült (portyázás során az ellenfél Másodlagos támadással sebezze meg)
- legyen neked Sebgyógyítás szakértelmed

Ha a lényed melletti gyógyítás gombra böksz az állatod életpontja annyival nő meg amennyi a szakértelem szinted.
A gyógyítás fél órát vesz igénybe, ami alatt az állatod nem harcol veled.
Ha az állatod életpontja 0-ra csökkenne, akkor elájul és fél nap múlva tér magához.

Ez nem az account, ez a Tanácsok szöveg lenne a küldetéshet - izé, ha nem látszana ..
Dátum: 2009.02.03. 22:35:27
Idézet: Alienkiller - 2009.02.03. 22:13:57
Volt egy kérdés

Melyik nem adathordozó?
Ram
Mobil Rack
Pendrive
Floppy lemez

Jelentem két helyes válasz is van. Az egyik a RAM a kérdező szerint is ez, a másik a Mobil Rack, mivel a mobil rack az egy hardver eszköz amibe a winchestert tesszük, tehát magában a mobil rack nem adat hordozó csak adathordozó eszköz tárolására képes.

Szerény véleményem szerint mind a négy lehet adathordozó, tehát egyik sem zárható ki.
1. RAM - gyorselérésű memória sok technikai megvalósítási módja közül még olyan is van, ami nem feltétlenül felejt el mindent áramtalanítás után. De mindenképpen adathordozó.
2. Mobil Rack - van ahol csak a keret, de van ahol a merevlemezt is tartalmazza. Cég és szerelésfüggő. Ha van merevlemez, akkor van adathordozás.
3. Pendrive - kisméretű flash vagy mástechnikájú adattároló többnyire USB vagy wireless kapcsolatra. Van adathordozás.
4. Floppy lemez - háttértároló - van adathordozás.

Egyedi esetben az 1. és a 2. részhalmaza megfelelő lehetne, de a kérdés ilyen fomában nem jó.