Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.08. 17:09:34
Idézet: Enzoka - 2009.02.08. 15:34:21
Melyik vadászaton elejthető teremtmény hasonlít Chuck Norrisra (LOL)?
Harcias manó
Sunyi manó
Izmos manó
Vérszomjas manó
azonal törölni

Igaz!
Chuck Norris nem manó hanem menő!
======================================
Melyik szörny okozna problémák Chuck Norrisnak?
Egyis sem, mert ő mindegyiknél szörnyűbb!
Dátum: 2009.02.08. 16:56:06
Idézet: FeketeS - 2009.02.08. 15:23:00
Ma kaptam egy kérdést, hogy 1 inch az hány cm

Beelöltem, hogy 2.54( ami egyértelműen helyes), erre kiadja, hogy 3 a jó válasz

Javítást kérnék mihamarabb

Kerekítve jó....
Kérdés, hogy hogyan hangzott a kérdés.
Lehet hogy a kérdés javításával javítható.
Persze ez kérdés!
Dátum: 2009.02.08. 15:20:28
OFF vagy mégsem ?

Mások is szenvednek azon, hogy mit olvasnak és nem olvasnak a zsebcirkálók, hogy mi a gyekmekmédia és milyen az ami van!
http://www.gyermekmedia.eu/

OFF vége
Dátum: 2009.02.08. 12:58:39
Ki volt az első római császár?

Augustus
Szeptember
Julius Caesar
Romulus *

Romulus Róma első királya volt,
Augustus [Kr. e. 27-Kr. u. 14] volt az első római császár, Julius Caesar unokahúgának a fia.
Javítandó.

Hány tigris tank őrzi a bankot a Kelly hősei című háborús filmben?

10
5
3 *
1 egyész század

Egy y-al kevesebb!
Javítandó!
Milyen néven ismerték Yagami Light-ot a Death Note-ban?

KIRA *
Mr.D
A megváltó
A 23-as elitélt

De miért kell ezt kikiabálni? De ha te így, akkor én is: SPECIÁLIS!

(az utolsó feltett kvízkérdésem állása : A kérdésre eddig 24 jó és 24 rossz válasz érkezett)
Dátum: 2009.02.08. 09:43:09
milyen állat Csigusz a spongyabob című rajzfilmben?

kagyló
kutya
giliszta
Csiga

Helyesírás!
Mondatkezdő nagybetű, Spongyabob naggyal mert tulajdonnév és csiga kicsivel mert nem tulajdonnév.
Kitalálható, de sztem spec. Speciel kissebbeknek való. Sokkal kissebbeknek.

Mi vol tipikus párbajfegyver az újkorban?

Íj
Pallos
szablya
Rapír vagy tőrkard *

vol-volt
A 4 válasz kezdőbetűje legyen konzekvens: vagy mind kicsi, vagy mind nagy.
Kőmíves Kelemennét melyik vár falába falazták be?

Gyula
Déva
Buda
Eger

Mivel ez egy költői mű, a helyes válasz az hogy sehova. Ha a kérdés úgy lenne feltéve, hogy a legenda vagy a monda szerint ...

Mit tart a jobbján a milói vénusz?
semmit *
bot
tekercs
koszorú

Mivel a nevezett hölgy ominózus karja nem publikus, nem tudni mit tart. Lehet hogy holnap megtalálják, és egy 4. szintű szilmill tőrt tart benne.
De lehet hogy csak görcs van benne.
A V3 békés világ.
Mágusocska - egy a 4. szintű végzetúrak közül - a Gyémánt szív szövetség kiemelkedő tagjaként hideg márvánnyal próbálja sajgó homlokát hűsíteni a fal tövében ülve. Most éppen egy hatalmas púp emelkedik ki homlokán, amit zavartan próbál a felvett fagyos kővel visszanyomni.
- Protolisk lárva legyek, ha tudom hol gyűjtöttem be ezt az emléket - morfondírozott hangosan. A sziklaüreg nem igen visszhangozta: a dús sziklamoszat felfogta a hangot. De nem csak az övét! Hatalmas csattanással esik át rajta egy sötétzöld árny.
- Kinyuvasztalak! - sziszegi zuhanás közbe.
Gyorsan ellenfele felé hajít egy 29 sebzést okozó energialövedék varázslatot, de semmi viszonzás.
Most meg van támadva, vagy nem van megtámadva? Ennyi Ghallai köbányai után sem a nyelvtan, sem a felállás nem megy könnyen. Lesújt ellenfelére a szilmill tőrrel (22 pontnyit sebzés), és felpattan védekező állásba. Ekkor végre felismeri Zentraxot a zafírt, az Éjszakai lovagok szövetségének tagját. Iszik mint egy koreni sün, és úgy fizet mint egy márványatka. Már ha megtalálod.
Hogy miért jött utána, az rejtély, mindenesetre még egyet odacsap. 26 sebzés - és elájult az ellenfél, már ha ellenfél az ilyen.
Megnyeri a csatát, de semmi jutalma nincs - minden lélekenergiát együtt ittak el az éjjel. Ezért is rejtély hogy miért támadt rá.
Na mindegy, ma úgy sincs rá több ideje.
Megy új bajtársakat keresni a szövetségbe, hiszen elkészült az őrtorony.
Gyámánttorkúak kellenek, hiszen a Gyémánt szív szövetség tagjainak legfőbb ellensége az üres kupa. Meg a teli. Egyiket töltik, másikat ürítik - még senki nem keverte össze!
Dátum: 2009.02.07. 20:00:10
Gyufa, golyóstoll,porlasztó,hidrogénbomba. Mi a közös bennük?

Semmi
Mind magyar "találmány" *
A színük
A szaguk

...csak a kérdésben a vesszők utáni üres karakterek kellenének ... Egyébként naddon jó!
Dátum: 2009.02.07. 19:55:07
Idézet: Crimson - 2009.02.07. 19:47:01
Az oktatás diadala, hogy a T. általános iskolás úri közönség fejébe sikerült beleverni az Aranybulla dátumát (bár ha a cinikusabbik énemre hallgatok, akkor ehhez annak is lehet némi köze, hogy az évszám viszonylag egyszerű, ráadásul csak 1-es és 2-es található benne - ennél nagyobb számok talán már gondokat okoznának). Ezt jelzi az is, hogy a legutóbbi 20-as vadászatomon három ilyen kérdést is kaptam.
Mindegyikben volt helyesírási vagy egyéb hiba, de ez akkor is mindent ütött:

"Mikor adták ki az Aranybulát?"

ROTFL

Hát ha szerinted a számjegyek fajtájának csökkentése növelheti a közönségünk információs adatbázisának használhatóságát, akkor álljunk át a kettes számrendszerre. Bináris ábrázolással mindent fognak tudni. Vagy nem. Ez a két eset lehet.

Ja, és a hölgyet én is szívesen megtekinteném.
Dátum: 2009.02.07. 19:37:25
Melyik nem Magyar alapítású bank?

OTP Bank
FHB Bank
MKB Bank
UniCredit Bank*

Kérném kis m-mel.
Dátum: 2009.02.07. 16:50:55
Mit nem találhatsz egy állam határán?

1 m magas határkővet
5 - 20 m széles határnyiladékot
2 m magas határoszlopot
államhatárt jelölő folyamatos vörös vonal *

Az én térképeimen valamilyen színű folyamatos vonal mindig van. Olykor vörös. Szerintem a kérdés pontosítandó. Értem mire gondolsz, de elfogadod, ha a jó válaszra gondolok?
Egyébként Rowan Atkinson valamelyik filmjében valóban ott volt földre-vízre festve a határvonal.
Feltételezések szerint milyen csillagászati objektumok vannak a galaxisok közepén?

fekete lyukak *
barna törpék
semmilyen, üres tér van
fehér törpék

Helyesen válaszoltam, mert nem régen hallottam erről a feltételezésről, de éppen ezért lehetnek olyan feltételezések is, amik szerint barna törpék, vagy a barna törpék által hátrahagyott barna kupacok.
Javaslom pontosítani a kérdést, mert ebben a formában bármelyik válasz elfogadható lenne.
Ki volt Marx szerzőtársa?

Engels
Friedrich
Cla..
Fr..

A teljes neve Friedrich Engels, emiatt ha szerepel a helyes válaszok között a vezeték és a keresztnév is, az nem kóser! Javítandó!
Ki volt az előző Köztásasági Elnök?

Mádl Ferenc *
Göncz Árpád
Horn Gyula
Sólyom László

Pontosítandó!
A következő köztársasági elnök személyekor választ cserélünk?
És a felesleges nagybetűket kicsire még ebben a ciklusban!
Ki repülte át elsőnek a La Manche csatornát?

Otto Lilienthal
David Livingstone
Amy Johnson
Louis Bleriot *

Pontosítandó!
Először a francia Charles professzor hidrogén töltésű léggömbje 1875-ben repülte át a La Manche csatornát. Repülőgéppel viszont valóban Bleriot!

A sz@rvasfélék közűl melyik nő legnagyobbra (a szűrés miatt használtam @ jelet) ?

jávorsz@rvas
rénsz@rvas
gímsz@rvas
dámsz@rvas

Ez zseniális ötlet! Gratula! Hát nem sz@r van a kutacsaid alatt! Bár a közűl nálam még rövid ü-vel írandó
Melyik a hét második napja?

Kedd
Szerda
Csütörtök
Hétfő

Pontosítandó! Vitatható! A hét első napja Vasárnap vagy Hétfő. Ez országfüggő, és rendelet szabályozza. Az időszámításokkal foglalkozó alkalmazások (könyvelőprogramok, számolótáblák) alapbeállítása rákérdezhet az időzónára, a pénznemre, és így pl. erre is. Persze ez az operációs rendszer alapbeállításának is lehet része.
Milyen színü volt Yoda mester a Star Warsba?

Zöld
Sárga
Piros
Kék

Tengeri beteg lehetett az állandó lebegéstől, meg amikor azt a sok zavart érezte az erőben. Na emiatt lehetett ződ!

hogy hívják Dezső apjának fiát ?

Géza
Dezső
Béla
Arnold
Nem! Legfeljebb ha egyke volt. De ha volt három testvére (Géza, Béla, Arnold) akkor mind a négy válasz lehet jó! Pontosítandó a kérdés, vagy kiirtandó a család egy része, de mindenek előtt a mondatkezdő nagybetűt kérem beilleszteni!
Hány magánhagzó van ebbe a kérdésbe?

12
10
11
9
Két mássalhangzóval kevesebb a kelleténél!
magánhagzó - magánhangzó
ebbe - ebben
Helyesírás!

Mennyi a Magyar aknászpók természetvédelmi értéke?

10000 Ft *
55000 Ft
50000 Ft
61000 Ft

A pénz jogos, de a nagy kezdőbetű nem. Ő ennyi pénzért is csak egy a sok magyar aknászpók közül.

Melyik megyében található szombathely ?

Csongrád Megye
Vas Megye
Fejér megye
Békés Megye


Kis kezdőbetűvel sehol!


Mit csinál Rihanna az "Umbrella" nevű videoklipében az esernyő alatt?

elázik *
eszik
énekel
tátog
Felháborodik a speciális kérdés miatt!

A kvíz olimpiára meik menüpont alatt lehet jelentkezni?

Szövetség
Legenda
Lélekkufár
Kvíz
Meik alatt, meik alatt? Bármeik alatt , amik a Kvíz menüpont felett vannak, pl. a Szövetség, a Legenda, a Lélekkufár.
Pontosítandó!

Egy egészségügyi iskolában tanulónak felsőfokú képzésen melyik tantárgyat kell tanulnia biztosan az alábbiak közzül?

Irodalom
Történelem
Orvosi Latin *
Matematika

Hogyne, a matematika mellett biztosan kell az orvosi latin is, de kis l-el.
Javítandó!

Mely hordába tartoztak azok a tatárok, akik a 13.században betörtek Magyarországra ?

kék *
arany
lila
fehér

Hát a gyémántba biztosan nem, a zafírért nem tenném a tűzbe a kezem!

Hányadik szintű tárgy a pulzátor ?

Könnyen elővadászható a http://vegzetur.wikidot.com/ táblázataiból.
Mielőtt vadászom, én megnyitok egy-egy ablakban egy általános keresőt (Gugli), egy web2-es keresőt (Wiki) és egy speciális végzeturas keresőt (vegzetur.Wikidot) és így urasan Alt+Tab-al váltogatva az ablakok között dőzsölhetek a nem mindig korrekt válaszlehetőségekben.
---------------------------------------------------------------------
A haikus kérdésemre eddig 9 jó és 26 rossz válasz érkezett. Most mondjátok meg, a szonett jobb?
Dátum: 2009.02.07. 14:00:00
Hány "abc"-t használ a japán nyelv írásban?
2
4
3*
1

ezt is minden hülye tudja, valamint egyszerűen kikereshető...

Pontosítandó!
Ugyanis a japán nyelvben három domináns írásrendszer van:

a hiragana,
a katakana szótagírások,
a kandzsi kínai eredetű képírás,
valamint a rómadzsi a latin betűs írás.

A kandzsival a szavak fogalmi részét, például a főneveket, az igetőt írjuk le, míg a hiraganával a toldalékokat és a határozószókat, az idegen szavakat általában katakanával írjuk.
A rómandzsi technikai képződmény, pl. a nyomtatások, számítógépes megjelenítések nagy része ezzel működik.
A primitív (leegyszerűsített) abc kifejezést alkalmazni a kérdésben ezekre az írásmódokra nagyfokú pontatlanság, és a témával szembeni tiszteletlenség.

Szajonara (ez a rómadzsi)
Tudod: barátod a Gugli, barátnőd a Wiki és ívócimborád a http://vegzetur.wikidot.com/
Dátum: 2009.02.07. 13:49:43
Mit takar a Spam kifejezés?
Sokat pattogó agyament muksó
Vírus
Kéretlen levélküldemény
Online játék


A spam kifejezés konzervhúst takar (jelent). A Monthy Piton egyik jelenetében a vásárló bármit kér, mindig ezt kapja. Ezután nevezték el a kéretlen elektronikus küldeményeket spam-nek. Kis betű - de sajnos nagy mennyiségben
A válaszok között tulajdonképpen benne van, de ilyen alakban a nem elektronikus kéretlen levél (reklámszemét) is benne lenne. Szerintem pontosítandó.
Ki Uzumaki Naruto legjobb barátja?
Rock Lee
Sasuke*
Sakura
Itachi

Erre ki kíváncsi?

Én, mert nagyon szeretem a sorozatot. Képernyőn és papíron egyaránt. Viszont nem nevezném semmiképpen a legjobb barátjának. Harcostárs, bajtárs, ellenfél, később barát, de semmiképpen nem legjobb. Ráadásul a hős kamaszos mentalitásából következik, hogy a barátait a fehérneműivel együtt cseréli; nem naponta, de azért ....
Melyik megyében található Balaton?

Balaton település, tó vagy szelet?
A település egyértelműen egy megyéhez köthető, a többhöz, a szelet mindhez.
Mi is a vita trágya?
Dátum: 2009.02.06. 22:58:01
Mennyi az első négy prímszám összege?

6
210
30
2310


Csak tudnám, h miként jött ki neki a 210.. vki okos, felvilágosítana?
( no és persze is törlést pls.. )

Köszönöm, T.
szorzata!

Melyik cég gyárt számítogép tartozékokat?

Indesit
Logitech *
Boch
AEG

Így, ahogy a kérdés fel van téve, mindegyik. Mert ugyebár amit számítógéphez tudok illeszteni, kapcsolni az lehet tartozék. Javaslom a Jövő Háza nevű kiállítást a Mammut II mögött, ahol látható pl. egy komplett háztartási géppark számítógépre kötve. Mert lehet. Az, hogy mi az értelme, az már egy másik kérdés.

Ki talállta fel a paprikában a C-vitamint?

A tudós nevét senki sem ismeri
Kiszel Tünde
Még nem talállta fel senki!
Szent Györgyi Albert


talállta -> találta
Szent Györgyi Albert -> Szent-Györgyi Albert
Senki nem találta fel a paprikában a C vitamint. Szent-Györgyi Albert kimutatta belőle / benne.
És az alternatív válaszok ne legyenek Kiszel Tünde szintűek!
Mennyi a PI értéke?

3,14
0.004
nincs olyan ,hogy PI
3,014

Javasolandó: a kérdés kiegészítése a "két tizedesjegyre kerekítve" szöveggel, mert ugye a Pi irracionális, tehát nem tudjuk véges tizedestörttel leírni.
Bár valahol olvastam, hogy az utolsó jegye viszont megmondható. Ha ugyanis bináris alakban írom le, akkor mivel az utolsó 0 elhagyandó, emiatt az utolsó jegy biztos hogy 1-es lesz. Bocs!

. heA Végzetúron mennyi Kvíz medált kap az 1.helyezet a kvízolimpián?

1
3
5
2

Az a ".he" előtag zavar. Törlendő!

-------------------------------------------------------------------------------- ------------
A tegnap előtti haikus kérdésem mai állása: "A kérdésre eddig 9 jó és 25 rossz válasz érkezett".
Ez sem megy át a 25%-os küszöbön
Dátum: 2009.02.06. 17:49:13
Idézet: Titus Pullo - 2009.02.06. 17:14:52
Nos, a vallás: kinek mi a fontos... Szerintem jó a kérdés. Amúgy sem nehéz rájönni a megoldásra.
H. G. Wells: Világok harca. Illik tudni, ez ugyanis az első tudományos-fantasztikus mű...

Az első? Még magától H.G. -től sem az első, hiszen pl. az Időgép 3 évvel korábban született!
Dátum: 2009.02.06. 17:45:09
Idézet: Bekas - 2009.02.06. 17:08:48
Felvidék területe ma melyik országoz tartozik?
Jugoszlávia
Ausztria
Csehszlovákia
Románia


Csehszlovákia? Hehehe...

Mit vársz attól, aki országoz !
Javasolt még korrekt területi megfeleltetéssel Kárpátalja, Újvidék, Erdély, Etelköz, Kánaán, Éden.
Dátum: 2009.02.06. 17:01:34
Ki nem volt a Bonanza Bamzai tagja?

Kovács Ákos
Kiki
Hauber Zsolt
Melczel Gábor

A japán szamuráj nyelvőrök hangos BANZAI kiálltással javítanák a kérdést! Persze kiki vérmékséklete szerint.
Engem ma egy hordatársam vert ki az első körben: egy szinttel gyengébb felszereléssel, de 30-al magasabb tulajdonságösszeggel. Nekem volt állatom, ő állatian jó volt. Gratuláltam.
Dátum: 2009.02.06. 13:59:43
Idézet: Wolfy - 2009.02.06. 09:14:40
hogy számoljuk ki a térfogatot?
a+d*2
a*b
a*b*c
nem létezik

azt az erdektelen informaciot elfelejtette kozolni a kedves jatekostars, hogy minek a terfogatat...

Csak kekeckedés, mert alapjában egyetértek veled.
A. Ha a kérdésben beilleszti, hogy a,b,c oldalú téglatest térfogatáról van szó, akkor jó.
B. Lehet a képletek mellé is írni variációkat:
a+d*2 , ahol a az alapterület, d a henger magassága
a*b , ahol a az alapterület, b a gúla magassága
a*b*c , ahol a, b, c egy téglatest három élhossza

C. Ja, és a kérdés nagybetűvel kezdődjön.
ui.
Ma volt egy gigantikus csatám, aminek a leírását elhelyeztem a Gigantikus csaták leírásai között.
És persze jártam a Végtelen Mágia Temploma alatti kocsmában is.
Hukk
09.02.05.16:36
Magusocska(4) Gyémánt szív [gyémánt] vs Toto (3) Lords of the Peace [smaragd]
-----------------------------------------------------------------
Mágusocska magabiztosan feküdt egy smaragdharcoson, akire lesből esett. Mármint a harcos volt lesen. Toto, a Lords of the Peace szövetség böszme harcosa a dühtől zölden feküdt a sziklapárkányon. Az előbb zuhant rá a magasból egy hatalmas tömeg, amit szaga alapján először sörelementálként azonosított, de a harsány csuklásokkal kevert verstöredékek meggyőzték, hogy egy végzetúr. Már ha úr az ilyen. Lefelé figyelt ahol egy komoly csata kezdett kialakulni két klán között, de ez a ghallai golem keresztülhányta számításait. Már össze is mocskolta bőrpajzsát a korábbi étkezésének emlényeivel.
Mágusocska egy energialövedék igéjét horkantja, de ebben a szokatlan pózban a 10 varázspontért csak 8 életpontot tudott szerezni. Hogy fáradt vagy másnapos, nem tudja de legfeljebb 90%-os harcosnak érzi magát.
Toto kigurul alóla és egy alsó támadást indít, elvégre alul van. De elzsibbadt a csápja is, hiszen a majdnem testközeli célt eltéveszti. Mágusocska harci rigmust rögtönöz: "Csatában az sose szív, ha a szövi Gyémánt szív" és a szilmill tőrrel egy alsó támadást kísérel meg. Sikertelenül. Toto sikeresen félre ugrik; érdekes ugrási technika, melynek lényege a földön fekvő test tengely körüli forgása.
Gyors buzogánytámadás, ami nem éri el Mágusocskát.
A dicső gyémánthorda tévedhetetlen alsó szúrása következik - ami célt téveszt.
A szilmill tőr elindul Toto felé, és ártalmatlanul pattan le páncéljáról.
A csatában Magusocska összesen 8 sebzést okozott, és 0 sebzést kapott.
Megnyerte a csatát, jutalma 0 lélekenergia és 1 TP!
Ez biztos a 2-es szerencsebónusz hatása amit egy csuklyás idegen sózott rá a Végtelen Mágia Temploma vagy a kocsma ajtajában.
Dátum: 2009.02.06. 11:00:15
A kérdésre eddig 9 jó és 25 rossz válasz érkezett
Tegnapi kérdésem kukásodik
Pedig annyira egyszerűnek terveztem.
Dátum: 2009.02.06. 00:16:33
Aha. Én azon gazdagok közé tartozom, akinek nincsen felvett hitele. Amikor építkeztünk, akkor kénytelenek voltunk hitelt felvenni, amikorra kiköhögtük az OTP-nek, akkor a kölcsöntechnikával leálltunk. A mostani kocsit már csak akkor vettünk, amikorra összegyűjtöttük a pénzt (a rendszáma KES).
Tényleg sokan rá vannak kényszerülve a kölcsönre. Lakás, munkaeszköz(gép, autó). De sokan kényelemre, luxusra, "mert megérdemlemre" veszik fel. A harmadik csoport, aki később bedölt befektetésre vette fel (rossz spekuláció), nem döntésfixatív. Kötelezővé kellene tenni már kisgyerekkorban pár stratégiát erősítő játékot (Végzetúr, Second Life) akkor talán könnyebb lenne a zéletben is.
Úúúgy el tudnék képzelni egy érettségit a Végzetúr kérdéseivel