Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Nem vagyok jogász. Nem tudok fejből sok paragrafust. DE! Mivel van néhány olyan jogszabály, amibe könnyedén beleütközünk (szerzői jog, hackertörvény stb), emiatt a kiválasztás szintű ismeret szerintem javasolható.
Hiszen a jog ennél többet is elvár minden nagykorú állampolgártól, nemde?
Büntetőjogilag!
Össze kéne járnod a Wiki barátnőmmel!
Hol van a legrégebbi ma is működő számítógép?

a moszkvai Lomonoszov Egyetemen
a washingtoni Capitoliumban
a londoni Tate múzeumban
az angliai Salisbury-síkságon található Stonehenge az

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Pedig jó lenne tudni, hogy miben különbözik a számológép, a számítógép, és az elektronikus számítógép.
Melyik NEM igaz?

A haiku az OpenBeOS operációs rendszer 2004 óta használt elnevezése.
A haiku a japán költészet egyik jellegzetes versformája.
A haiku tréfás japán alkalmi versek (az un. szenrjú-k) kedvelt formája.
A haiku a japán császári teaszertartás ünnepélyes elnevezése *
.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kár, mondta a holló, és töltött még egy csészével a szamovárból a rókának.
A BTK 300/C. § (hackertörvény) szerint büntethető aki hacker program, adat készítésére alkalmas ismereteit másnak a rendelkezésére bocsátja.

Mivel szövegszerkesztővel létre lehet hozni kódsorozatot, emiatt aki tanítja, az büntetendő.
Igaz, hogy szövegszerkesztővel létre lehet hozni tetszőleges kódsorozatot, de a Word tanítható.
A szöveg- és táblázatkezelést kivételként említi a törvény.
Bár a törvény az eszköz birtoklását, tanítását is büntetné, a gyakorlatban a bíróság mérlegel. *


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
A speciális réteg a jogkövető állampolgár. Valóban elképzelhető, hogy már nem domináns.
Dátum: 2009.02.10. 21:53:13
T. programozók!
Javasolt a tesztértékelést úgy átszervezni, hogy a helyes válasz ismerete UTÁN kerülhessen csak sor rá.
Igen sok esetben a hiba a helyes/helytelen válasz kiválasztása.
=========================================================================
Nem tudom idézni, mert alakilag jónak tünt.
Melyik város van legdélebbre?

Három olasz (Roma, Firenze, ..) és Bári, ami Kassa mellett van.
A várt helyes válasz Bári!
Mivel ezt nem feltételeztem volna, jónak értékeltem!!!!
Javítandó! A kérdés válasza, és a válaszadás módja. Egyaránt.


Hány százalékkal lehet csökkenteni a fertőszést szintenként?

4
1
5
3


fertőszést -> fertőzést

A felsoroltak közül ki játszott a Dragonball cimű manga rajzfilmben?

Vegeta
Kömény
Bazsalikom
Vegíta *

Spec. Manga vs anime?

A világ egyik legnépszerűbb sportjában az elitbe jutottunk! Melyik sportágban?

Szörf
Teke
Jégkorong!!
Késdobálás

Felkiáltó jelek elhagyandók! A kérdésben szereplő jelző vitatható. Szerintem a gombfoci megelőzi!

Milyen nyelvet lehet tanulni Magyarországon?

magyar,orosz,angol
magyar,német,olasz
magyar,angol,német *
magyar,angol,francia


Hogy mehet át egy ilyen kérdés ilyen válaszokkal? Törölni!
Minden nyelvet lehet tanulni Magyarországon, a felsoroltak közül is mindegyik válasz tanulható nyelvtriád.
Dátum: 2009.02.10. 21:42:46
Idézet: cirip - 2009.02.10. 21:03:11
pedig cuki

akkor törlendő mert diabet
Mikor adják? Még nem láttam!
Dátum: 2009.02.10. 16:37:40
Idézet: MatykoIV - 2009.02.10. 14:48:57
Hány GB-ni adat fér rá egy egyrétegű DVD lemezre?
1.33 GB
4.7 GB
700 GB
8.5 GB

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Én elfogadtam volna. Korrekten van megfogalmazva, számítógép elött ülőknek napi munkakörülmény. Legfeljebb egy y-al egészíteném ki a kérdést: GB-nyi.


Se oldala, se feneke, mégis megáll a víz benne.
...... ()
Tenger []
Érdekes edény []
Felhő *


A sok pont miatt pontatlan. Mindhárom másik válasz -szerintem- elfogadható lenne. Igy nem jó: törlendő vagy javítandó.
Mikor szállt le a Marsra a Spirit mars-robot?
2004.01 01.
2004.03.01. * ()
2004.02.01.
2004.04.01.

A Spirit 7 hónapos, több mint 400 millió kilométeres utazás után 2004. január 4-én épségben leszállt a Marsra, a Guszev-kráterbe.
Ellentmondás. Pontosítandó!
Mi a Csaba név jelentése?
Kóbóró (l)
Ajándék
Áldott *
Király

Kóbóró -> Kóborló javítandó
mi a neve ennek a játéknak?

végzetúr
ki végzett úr
világúr
nagyúr

Törlendő! Komolytalan.
Az alábbiak közül melyik nem lehet "Pascal"?

egy francia matematikus, fizikus, filozófus
egy bolgár nemzeti étel
a nyomás SI mrtékegysége
egy programozási nyelv

mrtékegysége -> mértékegysége
Mit olvashatsz a Legenda menüpontban?

Minden játékkal kapcsolatos kérdést
A karakterem történetét
A többi játékos személyes blogjait
A játékszabályokat

Történet, de ... sztem nem. Bár... na mindegy.

Melyik csapatba igazolt Robinho 2008-ban?

Manchester City *
Chelsea FC
AC Milan
Barcelona

Kereshető, de spec.

A Wiki tele van játékinformációval (Diablo - Blizzard), sporttal. A keresés-kereshetőség ismert eszköz. Mindenesetre az én általános műveltségem eltér a te általános műveltségedtől. A Sárkányölőt is csak a múlt héten kezdtem el.... A két végzeturas karakteremet eltérő stratégiával fejlesztem. Az vesse rám az első követ, aki utána megkövet.
Dátum: 2009.02.09. 20:46:05
Idézet: Kagemusha - 2009.02.09. 20:35:32
Idézet: Roseprincess - 2009.02.09. 20:28:22
Csakhogy ahhoz vissza kellene térnie, azt meg lássuk be, arra nem sok esély van... már jó pár éve nem versenyzik... elég idős is már, a rutinja sem a régi ennyi év kihagyás után, kizárt, hogy valaha is vissza tér az F1-be.

A kérdés nem az, hogy visszatér-e, hanem az, hogy visszatérhet-e? Amíg életben van, erre van lehetôség...

Nincs lehetőség!
Már tavaly egy old star bemutatón (öregek) nem engedték versenyezni. Eü alkalmasság is kell. Érdekes viszont, hogy otthon különböző motoros szánversenyeken igen jól szerepel.
Dátum: 2009.02.09. 20:42:42
Idézet: Kagemusha - 2009.02.09. 20:27:47
Idézet: Magusocska - 2009.02.09. 19:16:06
Idézet: tonyod - 2009.02.09. 18:51:02
Melyik olasz fociklubnak van a világon a legtöbb szurkolója?
AC Milan
Internationale
Juventus
Udinese

Most ez komoly? Megszámolták?

Meg fogsz lepődni: igen. Az úgy nevezett szurkolói klubok nyilvántartása publikus, és összehasonlítható. Lehet, hogy te is Inter szurkolónak tartod magad, de ha nem jelentkeztél egyik klubba sem, akkor nem számítasz annak. Ez - mint sok minden - meghatározás kérdése. Szurkoló az, aki klubtag. Ez nem feltétlen fizetős (van persze olyan is, meg pártoló tagság stb.) de elérhető neten, levélben sok helyen. Ha ennyit nem teszel meg a csapatodért, akkor az nem a te csapatod.
Mielött vitába szállsz gondolj arra , hogy minden háromszög egy kör, csak még a megközelítés kezdeti fokán.

publikus, és összehasonlítható

Ja, meg az alapmûveltség része, mi? Na ne röhögtess!

Abban igazad van, hogy nem alapműveltség - de ez magától értendő. Én a megszámlálhatósági kérdésre reagáltam.
Akkor most együtt: Spec. Törlés.
Így ok?
Dátum: 2009.02.09. 20:13:17
==============================================================
Fájdalomtól megtört szívvel tudatom, hogy a haikus kérdésem is kihullott a 75%-os rostán.
Nem adom fel! Még lecsapná valaki!
==============================================================

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból, helyére ... került!

Most kaptam, ez tényleg jobb!

....... út, ha végig megyek rajtad én. Milyen szó illik a kipontozott rész helyére a nóta szerint?

Akácos
Kanyargós
Csillagos
Görönyös

Görönyös - Göröngyös javítható, és a You Tube-on meghallgatható. http://www.youtube.com/watch?v=fTWAXin4jKY
Dátum: 2009.02.09. 19:16:06
Idézet: tonyod - 2009.02.09. 18:51:02
Melyik olasz fociklubnak van a világon a legtöbb szurkolója?
AC Milan
Internationale
Juventus
Udinese

Most ez komoly? Megszámolták?

Meg fogsz lepődni: igen. Az úgy nevezett szurkolói klubok nyilvántartása publikus, és összehasonlítható. Lehet, hogy te is Inter szurkolónak tartod magad, de ha nem jelentkeztél egyik klubba sem, akkor nem számítasz annak. Ez - mint sok minden - meghatározás kérdése. Szurkoló az, aki klubtag. Ez nem feltétlen fizetős (van persze olyan is, meg pártoló tagság stb.) de elérhető neten, levélben sok helyen. Ha ennyit nem teszel meg a csapatodért, akkor az nem a te csapatod.
Mielött vitába szállsz gondolj arra , hogy minden háromszög egy kör, csak még a megközelítés kezdeti fokán.
Dátum: 2009.02.09. 19:09:52
Folytasd: A lónak mégy lába van mégis ........

tud táncolni
elfárad
elesik
megbotlik

A lónak is négy lába van mégis megbotlik a klaviatúráján a patája, emiatt írt m betűt n helyett a kérdésben.
Javítandó!
Dátum: 2009.02.09. 16:04:31
Mik az igazi terepjáró autók fő erősségei?

Felező, Merev tengely, Mechanikus diffizárak *
Lejtmenet-vezérlő, Kipörgésgátló, Fékasszisztens
Részecskeszűrő, Blokkolásgátló, Terepváltó
Elektronikus diffizár, Haldex-kuplung, Távolságtartó elektronika


Speciel nem értek egyet a kérdés feltevőjével, de mivel ez egy speciális szakmai vita lenne, ezért nem megyünk bele a részletekbe. Tavaly a Chevrolet tereppályáján, miután megtettem a próbakört az "oda tervezett" Chevyvel , mentem egy kört egy Opel Corsa-val is, ugyan olyan tempóban. Nem igen éreztem különbséget. Spec!

Kitől származik azalábbi idézet:" Az állam én vagyok" ?

XIV. Lajos francia király
III. Richard angol király
III. Henrik angol király
XIII. Lajos francia király

Helyesírás: "az alábbi"
Gondolom ez is "A napkirály összegyűjtött aranyköpései" című kötetből való.
Dátum: 2009.02.09. 12:13:48
Hogy hívják híres Magyar lovasíjászunkat?

Kassai Lajos
Hajdu Péter
Papp Ádám
Gaál Gellért

magyar , kis m-mel - ui. nem ez a neve.

Melyik a legnagyobb értékű bemondás ultiban?

Ulti
Terített betli
Pisros parti
20-100 ulti

Piros 20-100 ulti terített durchmars a http://hu.wikipedia.org/wiki/Ulti szerint.
Viszont a nem összetett mondások közül valóban.
Javítandó!

Ki írta a Vuk című kötelező olvasmányt?

Petőfi Sándor
Kosztolányi Dezső
Fekete István
József Attila


Nem mindenütt kötelező. Pontosítandó!

Milyen saláta létezik?

gróf
hadúr
cézár
király

Örülök, hogy megismerted a cesare salátát, ami Cesare Cardini recepje alapján készül. Valóban sok helyen írják hibásan is, de te tanuld meg a korrekt írásmódot.
Javítandó!

Melyik uralkodóház tagja volt III. Károly?

Árpád-ház
Jagelló-ház
Habsburg-ház *
Luxemburg-ház


Melyik III. Károly? Legalább hármat ismer a Wiki. A válasz alapján a kérdező a magyar trónon ülőre gondolt. Pontosítandó!

Melyik output eszköz?

Billenttyűzet ?
Egér
Scan ?
Monitor


A billentyűzet egy t-vel kevesebb, a scanner (lapolvasó) egy "ner"-er több. A monitor lehet kétirányú is, de ez csak kekec. A helyesírás javítandó!
Milyen nemzetiségű az AC-DC együttes?

A pontos írásmód: AC/DC , mint az egyenáram/váltóáram.

Mit nem szabad dolgozat írásnál?

Tanulni rá
Pisztolyozni
Puskázni *
Uzizni

Ezt így nem volna szabad benne hagyni. Szóviccnek gyenge, tartalmilag hibás. Sok vizsgán, írásbelin, dolgozatnál engedélyezett a segédanyag un. puska használata.

Milyen színű a kisvakond nadrágja?


A vakond nadrágja című filmben kék. Pontosítandó a kérdés.

Melyik egy film cime?

450
1200
500
300

Igen megható, hogy a számtalan filmélményed közül pont egy számossal örvendeztetsz meg bennünket, de jobb ha tőlem tudod, hogy van több sőt számos film. Pl. az empireonline.com 2004 óta kiad évente egy filmet, ami a sajtókritikusok szerint a világ 500 legjobb filmjéről szól. Tudod mi a címe: 500. Nem tudok hasonlót 450-el vagy 1200-al, de attól még lehet

Melyik a legrégebbi rock együttes?

Iron Maiden 1975
Metallica 1981
Ac/dc 1973
Nightwish 1996
A jó öreg éjszídíszí még mindig nagybetűvel és perjellel írná a nevét: AC/DC. Ez olyan klerikális hagyomány.

Melyik eredmény helyes?

12*12=140
20*11=200
12*11=132
13*13=206

Ha találkozunk, majd számolunk! Addig javasolható egy kivonás a kvízből!

Mi lehet az a Koboz?

Délázsiában őshonos kígyóféle
A fenyőfafélék termése
Egy pengetős népi hangszer
A szamár török eredetű, csángók által használt neve

Szerintem egy kisbetűs kifejezés, lévén köznév.
Dátum: 2009.02.08. 20:41:58
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.08. 20:17:10
Szerencsére az hogy itt mi kiírjuk a kérdést, csak egy javaslat Hatsepsut felé, azt hogy mi mennyire számít speciálisnak, azt ő dönti el.

Az , hogy mi speciális igen speciális kérdés!
Dátum: 2009.02.08. 19:57:17
Hogy utazik először Harry Potter barátaival a Roxfort kastélyba?
Repülővel, a London International Airport 2-es termináljáról
Repülő szőnyegen, melyet Petúnia nénitől kap karácsonyra
Barátja családjának Repülő Ford Angliájával
Vonattal, a londoni King's Cross pályaudvar 9 és 3/4-ik vágányáról


Potter még mindíg nem kötelező olvasmány!Törölni!

Meg fox lepődni: van ahol igen ! :-)
Dátum: 2009.02.08. 19:55:48
Idézet: Forte - 2009.02.08. 18:51:31
Erre kíváncsi leszek milyen értékelést kap:
Ha egy tojást 3 percig főzzük akkor 4 tojást hány percig?

12
6
3
10

Nem egyértelmű!
Munkaszervezés kérdése. Sorbaszervezve 12 perc, párhozamosan 3. Törölni, és a kérdezőnek a ...ait is - ha van neki.
Persze át is lehet fogalmazni. Nem a tojásait!
Dátum: 2009.02.08. 19:52:48
Mért mindig azt akarják hülyének nézni aki betesz ide egy véleménye szerinti rossz kérdést:O Egyáltalán nem a következő kérdés akart lenni, nem akaratlan egérkatt, nem lejárt idő! Entert nem használom kvíznél! És mi van a windows-al?

Nem bántásnak, vagy cikizásnek szántam amit írtam. Mivel időnként nem érzékeli a rendszer a felhasználói aktivitást, teljesen természetes hogy még egyet ütünk a billentyűzeten vagy az egérgombon. Néha kiderül, hogy mégis érzékelte, csak sokáig meditált rajta.
Ennyit az ismétlésről.
A Windows, mint minden emberi termék, nem tökéletes. Legalább havonta javítjuk (patch) és még mindig van benne javítanivaló. Termék. Sajnos elég gyakran csinál olyant az én rendszerem is (XP), amire kisdobosbecsszó nem én utasítottam. Persze lehet erre azt mondani, hogy vírus, féreg, vagy nem vettem észre amikor rákönyököltem az Enterre, de tényleg volt olyan.
Szóval: Windows, mert csak ezt érdemlem!
És persze az is lehet, hogy a kérdés rossz. A topic alapján ez elég nagyvalószínűségű esemény!
Dátum: 2009.02.08. 17:31:28
Idézet: JohnDoe - 2009.02.08. 17:12:18
Nem tudom, h ezt a kérdést beküldte-e már ide valaki, de az előbb kaptam, pontosan már nem tudom, de a kérdést azt igen:

Bagoly mondja verébnek, hogy ........?

A válaszok között ott volt a helyes megoldás, hogy "nagyfejű", de a drága zseniálprimitív kérdező szerint a helyes válasz: Gyurcsány Ferenc! Kérem, hogy a kérdést törölni!

És megint elgondolkodtam, hogy ilyenkor látszik mekkora nagy hiba, hogy nincsenek kvízadminok, akik kiszűrik az ilyen és ehhez hasonló elmés kérdéseket/kérdezőket!!!

Nem lehet hogy ez már egy következő válasz lehetett?
Akaratlan egérkatt, lejárt idő, beragadt enter, windows stb.

Egyébként nekem teljesen életszerűnek tűnik az a dakota közmondásféle is, hogy Bagoly mondja verébnek, hogy Gyurcsány Ferenc!