Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.14. 18:41:36
Hány karaktert tartalmazhat maximálisan EGY SMS?

180
120
90
160 *

Szoftverfüggő adat. Következő verzió más lesz, másik készülék másik szoftvere más lesz, sőt még olyannal is találkoztam, hogy egy szoftver az ékezetes és az ékezet mélküli sms-t eltérő hosszmaxban küldi (az ékezetes kétszer annyi).
Kérdéspontosítás!
Dátum: 2009.02.14. 18:29:06
Melyik internetes játék az alábbiak közül?

World of Warcraft *
Call of Duty
Rayman
Prince of Persia

- Interneten elérhető (letölthető) mindegyik (Pl. www.amazon.com).
- Hálózaton keresztül (internet) játszható mindegyik.
- Több felhasználó hálózaton keresztül egymással csak a WoW-ban játszhat - de nem ez volt a kérdés!
Pontyosítást kérek hamár keszegkedek! (a zolimpiai halas kérdések még mindig szálkák a torkomon!)
Dátum: 2009.02.14. 16:02:21
A fejlesztésre már beírtam, most ide is beírom a javaslatot - rövidítve: a kvízkérdéseket osszuk három csoportra.
A, alap - ide ír be a versenyző, ezt kapjuk alapban vadászatkor - ebben lehet gyengébb kérdés is, majd kifórumozzuk.
B, szűrt - ez az, ami már átment, és nem született rá morgós bejegyzés mondjuk egy hónapon át a fórumban. Ez megy a Küldetésekhez (válaszolj 5-10-30 kvizkérdésre) .
C, tuti - ez már tuti jó, ez megy az olimpiára, ide a 25%-on kiesetteket is visszavenném, mert azok tulajdonképpen jó kérdések csak az átlagjátékos nem tudja rá a választ, de az olimpián nem az átlag, hanem az élcsapat kerül az élre, nemde elvtársak?!

Ja, az ötletért kérek 3.14 LE-t a 9 3/4 szintemhez.
Dátum: 2009.02.14. 14:19:50
Melyik országból ered a Tacskó ( kutya) ?

Németország *
Olaszország
Franciaország
Oroszország

Wiki: A tacskó változatainak eredete a régmúlt időkbe nyúlik vissza. Egyiptomban találtak olyan emlékeket, melyeken megtalálható ez a rövid lábú, hosszú hátú kutya. Származása vitatott; egyesek szerint a francia bassetek (szó szerint: alacsony kutya) rokona. Közkedvelt elnevezése a dakszli, amely az eredeti német névből, a dachshundból ered, amely borzkutyát jelent.
Javítandó - így inkorrekt!
Mit jelent a pókerben az all-in kifejezés?

drillnél erősebb lapkombinációm van
minden pénzt elnyertem az ellenféltől
minden pénzem betolom a bankba *
a legerősebb lapkombináció nálam van

Ha minden pénzem betolom a bankba, az még nem all-in, hiszen a köv játékos emelheti a tétel és kiestem (I-out ).
Hibás, javítandó válasz!
Hol készítik az animéket?

Canada
Kína
Amerika
Japán *

Bárhol: a nálunk vetített japán megrendelésű animék nagy mennyiségben Franciaországban készülnek. Rofusz Ferenc (aki A légy című Oszkár díjas rajfilm alkotója) japán megrendelésre New Yorkban készít rajzfilmeket.
Javítandó!
Hol található Magyarországon az Audi gyár?

Tetétlen
GYŐR *
Kocsord
Esztergom

Halkabban, ez így megsüketít!
Mi a csomiszló?

szőlődöngölő *
nemesi kard
ló ütleg
lószerszám

Ez tetszett!
Az alábbi játékok közül melyik kártyajáték?

Catan telepesei
Ki nevet a végén?
Bohnanza
Mah Jong

Már bocsánat, de Mahjongból és römiből is van készlet kártyalap és dominókő formában is. Ez a legjobb hely annak az ismeretnek az elismerésére, hogy egy adott játék előfordul egyszerre kártya, online számítógépes játék, offline számítógépes játék, könyv formájában is.
Javítandó!
Hányan játszanak egy rögbi csapatban?

14
12
13
15

Wiki: A rögbinek több fajtája van. Magyarországon az „uniós” azaz a 15 fős változat terjedt el, melytől az amerikai foci 19. század második felében vált le. További változatai a 12, a 10 és a 7 fős rögbi. A XX. század elején elindult a ligarögbi változat is, amelyben 13 fő játszik. Pontosítandó!
Melyik hal nem esik méretkorlátozás alá!
compó
keszeg
...


Na itt estem ki, mert elkezdtem keresni. Jól kifogtam ez a kérdést, én, aki nem vagyok sem halász, sem horgász, csak halevő.
Az alábbiak közül melyik a legmélyebb tengerárok a Földön?

Filippinó-árok *
Puerto Rico-árok
Peru-árok
Japán-árok

Wiki: A Mariana-árok a Föld legmélyebb pontja, ahol a tenger mélysége 11 034 méter (későbbi mérés szerint 10 911 méter).
Szóval a Filippinó-árok a legmélyebb tengerárok a Földön, de a Föld legmélyebb pontja mégis a Mariana-árokban van?
Itt nincs valami gebasz?
Mekkora a tömege egy 80kg-s embernek a világűrben?

80kg *
20kg
0kg
40kg

Ez csúcs!
És már hegyeztem a billentyűzetem, hogy micsoda marhaság, mert attól függ, hogy milyen messze van valamelyik bolygótól vagy.... amikor leesett, hogy tömegre kérdezett rá. Gondolom tömegesen beleszaladtunk a csőbe. Gratula! Ez egy súlyos kérés volt!
Dátum: 2009.02.13. 22:37:59
Bocs, tévedtem. Töröltem.
Dátum: 2009.02.13. 19:59:41
Idézet: Kagemusha - 2009.02.13. 19:33:32
Idézet: Pietrus - 2009.02.13. 19:27:06
Mit jelent a Gül Baba név?
szerelem mestere
seregek ura
rozsák atyja
pici baba

Mellesleg még véletlenül sem ezt jelenti a neve.

Vita lesz!
- Wiki szerint (Gül baba türbéje cím alatt) a "Rózsák atyja" jelentésű.
- a Rózsadombon kipakolt emléktábla szerint azt jelenti.
- kutyarégen, amikor még iskolába jártam, nekem is ezt tanították
De én törökül nem tudok (ótörökül pláne). Még neked is lehet igazad - pakolj ide néhány érvet!
Dátum: 2009.02.13. 19:53:54
Idézet: Tosca - 2009.02.13. 18:58:05
Miről szól az 1996. évi LIII. törvény?

Bocsi, ha én feltenném, hogy "Melyik állatnak az atlasán nem találhatunk foramen transversumot?", neked ez spec lenne?

(nekem egyértelmű, és mindenkinek aki állatorvosnak tanul, mert ott az első anatómia óra anyaga...de nem hiszem h mások tudnák)


Az én atlasomon vajaskenyérnyom lenne, ami nem spec hanem reklám, ha megmondom a márkáját. Az a fore izét mellik bótba vetted?
Dátum: 2009.02.13. 15:10:03
A világon elősször ki tett ABS-t UTCAI sportmotorba?

Kawasaki
Suzuki
Honda *
Yamaha


elősször - a helyesírása kétes, ide elég egy s.
Spec, vagy az előző technikával Sspec.

A Mdagaszkár c filmnek hány része van??

1 *
2
5
11

Immár 2 része van, és egy "a" is szükségeltetik bele

Melyik volt előbb a csirke vagy a tojás?

a csirke
nem is léteznek
a tojás
egyik sem mert a tyúk (tyúk,tojás,csirke) *

Hibás kérdés - bármilyen válasz megcáfolható. Ui. az egyedi és faji tulajdonságok összecsúsznak nyelvi pontatlanság miatt.
Törlendő!
Ha 4*4=16 akkor 16=....?

6*8
5*4
4*4
2*6

Törlendő!
Ki találta fel a szódavizet?

Jedlik Ányos
Kempelen Farkas
Lechner Ödön
Asbóth Oszkár

Hibás! Magyarországon való gyártását Jedlik Ányos dolgozta ki, a nevéhez inkább a szódásüveg kapcsolható.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%B6ccs
Javítandó!
Hogy hívják Tarzan "nevelőapját" a rajzfimben?

Nanbo
Fermon
Balu
Kercsak *

Útálom a Disney inkorrektségét, ahogyan az eredeti művek (Dzsungel könyve, Tarzan) szereplőivel bánik. Én olvasok, emiatt becsapódom. A kérdés korrekt, panaszomat postázom magának Waltnak!

Melyik kutyafajta nem agár?

Arab agár
Hovawart
Afgán agár
Angol agár

Ahol a válaszban nem szerepel az agár szó? Igy törlendő vagy javítandó!

Mikor esett el nándorfehérvár?

1520
1560
1519
1521

Elesett, ez igaz, de attól még nagybetűs!

Melyik _nem_ emlős?

Beluga
Ámbás Cet
Cetcápa *
Narvál

Sztem az Ámbás cet sem emlős, csak az Ámbrás.
Javítandó!

Viskos Válasz erreIdézetRe: Kvíz 2.
8085. hozzászólás - Ma, 12:26:08
Vajdaság (SRB) három részre van osztva. Melyik nem illik ide?
Bácska
Szerémség
Bánát
Löszhát*

Azt nem tudom a "Bánát" mi a bánat, de "Bánság"-ról már hallottam. Kérném javítani.

Bánát-Bánság azonos terület eltérő elnevezés. Nyelvi megfeleltethetőség bilingvizmus miatt.
Dátum: 2009.02.12. 22:41:11
Milyen kiegészitők kerültek piacra a wow-ból?

World of Warcraft,Burning Crusade,Wotlk
Mi az a WOW?
Draenei wars,Dead knight tier6
The iceking, Rozsdás szög


Bár nekem a WoW inkább "hűha" értelemben funkcionál, tudom hogy van aki komolyan veszi. De akkor ne ilyen komolytalan kérdést tegyen fel vele kapcsolatban az, aki számára jelent valamit. . Ez igy, hangosan TÖRLENDŐ!
Szerintem.

Ki nem lakik az alábbiak közül a százholdas pagonyban?

tigris
zsiráf
micimackó
malacka

Jelen esetben a nevek, az állatnevek is, személynevek, tehát nagy kezdőbetűvel írandók.

Melyik szám abszolút értéke a legnagyobb?

-10
-7
nulla
7


Sztem a 0x0 azaz a lusta nyolcas, másképpen a végtelen. Ez viszont hiányzik a válaszok közül.
Ha a válaszok jók, akkor a kérdés bővítendő "az alábbiak közül" pontosítással!
Dátum: 2009.02.12. 11:43:04
Melyik a hat verslábból álló verssor?

a hommage
a hexameter *
a hozsánna
a balandzsa

Formailag tökéletes, csak nekem jobban tetszett volna, ha a másik három válasz is költészeti fogalom, vagy legalább a negyedik is h-betűs lenne :-)

Angol hadiflotta tisztje, aki a királynő parancsára főleg a Karib térségben kalózkodott nagyon sikeresen. Elismerésül lovaggá ütötték. Ki ő?

Sir Francis Drake *
Sir Alex Fergusson
Sir Elton John
Sir Arthur Conan Doyle

Ez Magyarországon így ahogy van tökéletes.
Viszont ha megkérdeznénk néhány karibi focirajongót Sir Alexander Chapman Fergusonról, vagy zenei érdekeltségűt Sir Elton Johnról, akkor kaphatnák pár a kalóz jelző közelében értékelhető kifejezést.
Fergusson neve kétes! A focimágus a nevét egy s-el írja.

Mikor lett vége az első világháborúnak?

1918. november 11. *
1918. november 12.
1918. november 13.
1918. november 14.

Ez így aljasság. Még jó hogy nem óra, perc, másodperc.
a, lehetnének konkrét dátumok; pl. az első világháború 5-6 békekötés sorozataként jött össze.
b, lehetnének jobban elhúzott intervallumok a választható lehetőségek között

Hol gyartjak a Daciat ?

Hollandia
Romania
Franciaorszag
Magyarorszag

Brrr. Ékezetek! á -> Alt+160,
Dáciát, Románia, Franciaország, Magyarország.
A fák melyik oldalán nő moha?

Keleti
Déli
Nyugati
Északi *

Nem korrekt. A moha a fa árnyékos, szeles, hűvösebb, nedvességgel jobban ellátott oldalán nő. Ez az északi félgömbön gyakorta az É-i irány. Tehát pontosítás: félteke, általában.
Dátum: 2009.02.12. 11:17:50
Idézet: Kissolyom - 2009.02.12. 10:36:41

Mi a győzelmünkhöz minimálisan szükséges anyag a sakkban ?
Királynő
Két bástya
Futópár
Egy futó és egy huszár

Nahh számomra ez az ami már egyértelműen speciális mert azért valljuk be a sakkot nem oktatják mindenhol, nem lehet napi szinten látni a tévében stb...

Annyi sulitípus van - és néhányban a sakk része az iskolai tananyagnak. Na és van ahol a magasabb matematika. És van ahol a háztartástan (ide járhatott kiskorában Atlasz, később továbbtanult).
Mikor kezdődött a második világháború?

1944
1939 *
1937
1940

A második világháború Ázsiában 1937. június 7-én , Európában 1939. szeptember 1-jén kezdődött.
Vagy a kérdés pontosítandó, vagy a válasz javítandó.

A Harry Potter hatosnak mi a címe?

Harry Potter és a félvérharceg *
Harry Potter és az ufok támadása
Harry Potter és a börtön fogjai
Harry Potter és a tűz serlege

A hercig herceg sem harceg-nek írandó !
Dátum: 2009.02.11. 19:00:03
Idézet: Mortu - 2009.02.11. 16:45:49
Ki Joh ikertestvére?/Shaman Király/?
Zik
Len
Joco
Anna

A fás kivan már a hülye animéktől...

Hát van aki a matektől, a jogi kérdésektől, a sporttól, a magasabb végzeturas kérdésektől akad ki.
Sztem amikor karaktert definiálunk, ki-ki az általa preferált témát is jelölje be. Én alkoholost nem kérek, de főzés (kóstolás) minden mennyiségben jöhet.
Hogy ezt hogyan oldják meg Miklósék nem tudom, de ha jó a kaja, akár be is mehetek egy kóstra!
Dátum: 2009.02.11. 18:40:17
Hány húrja van az akkusztikus gitárnak?

6
5
10
4

A Wiki 5-6 fajta gitárt felsorol, ha a Guglin keresztül a hangszerboltokat, vagy a Vatera/Teszvesz ajánlatokat nézem akkor sem egyértelmű. Legfeljebb az, hogy a kérdésfeltevő látott vagy hallomásból tudomást szerzett egy hathúrosról.
Javítandó! Vagy a kérdés, vagy a válasz.
akkusztikus - > akusztikus
Dátum: 2009.02.11. 15:24:12
5-ös szintű vagyok, immár 120 : 124 csataaránnyal oda, de ez sokkal jobb volt, amíg nem akartam veszteni :-(
A maximális veszteségem 61 LE a nyereségem 94 LE. Még nyerni sem tudok ennyit, nemhogy veszteni!
Megyek vissza a pástra. A következőt pástétommá aprítom ha nem fogad el tőlem 201 LE-t!


Később:
Nem fogadott el !
Ma már egy 6. szintű zafírt 175-ös tulajdonságösszeggel legyőztem!
Van olyan hogy győzelemátok? Én már nem potyázok és vadászok, hanem midászok

Mai legjobbam: egy zafir ellen 72-t vesztettem. Ez a tegnapihoz képest 11-el jobb. Akkor ez nem reménytelen! Reményes. Ha ez így megy tovább, akkor három nap mulva meglesz, csak addig túl sokat kell veszítenem
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------
Ma (13-án) minden komolyabb ellenfelem 60 LE felett de 65 LE alatt vitt. Nehéz ügy!
Átiratom a karakter nevét Ügyetlenkére.
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------
Még mindig csak 70 alattit tudok veszíteni. Szahar ühügy!
Dátum: 2009.02.11. 12:27:52
Próbálkozom keményen a könnyített változattal (már csak 100). Eddig 61 LE-nél többet nem sikerült odaadnom a kollégáknak :-)
Tudom, hogy a leírás alapján egyezteteni kéne (Gyere Géza, nekivetkőztem és tele van a .... zsebem!) De én szeretném megcsinálni anélkül.
Majd jelzem, hogy megy ha nem cseresznye!

-----------------------------------------------------------------
Zsákmányoljanak tőled legalább 100 LE-t úgy, hogy te támadsz!
Dátum: 2009.02.11. 12:00:30
Hol található a Csád - i tó?

Amerika
Ázsia
Afrika
Ausztrállia



1. Több helyen utána néztem (térképen is!) az elnevezés Csád-tó.
Több Csád területén lévő elzárt vizterület viszont csádi tó megnevezésre tarthat igényt, a saját neve mellett (kis kezdőbetű kötőjel nélkül).
2. Ausztrállia -> Ausztrália

A következő mondatok közül melyik állítás igaz a végzetúr játékában(server2)?

Naponta bármennyiszer kezdeményezhetsz pihenést és bármeddig eltarthat.
Naponta 3 pihenést kezdeményezhetsz 5 órára legfeljebb.
Naponta 3 pihenést kezdeményezhetsz 10 órára legfeljebb. *
Naponta 1 pihenést kezdeményezhetsz 10 órára legfeljebb.

Én csak a V1 és V3-at ismerem valamennyire de a fórumos beírások alapján ezek a tulajdonságok azonosak a világokon. Ekkor a server2 információ lényegtelen, de a kérdés és a válaszok jók.
Dátum: 2009.02.11. 11:52:53
Idézet: Rolik - 2009.02.11. 11:19:58
Idézet: Zoltanszon - 2009.02.11. 10:54:51
Kellett nekem elkiabálni
Ki vetette a honfoglaló vezéreke?
Tas
Attila
Álmos
Árpád
Vetette? Egész európa megvetette Őket, mert legyaláztak szinte mindenkit. De a vezéreket Árpád és Álmos is vezette.


Ez valami mezőgazdasággal foglakozó speciális kérdés lehet! Már a vetésből meg a vezérekéből gondolom!


Szakmai hozzáértésed alapján, te is nagy paraszt lehetsz már bocsánat, de úgy adta magát a szóvicc
Dátum: 2009.02.11. 11:47:20
Idézet: Tosca - 2009.02.11. 08:44:35
Akkor itt vagyok mint első kivétel, én nem tanultam, pedig ECDL vizsgám is van...

Mindig mondtam, hogy az csak egy papír ....
Bár azt hiszem a keresés (gugli, Wiki) az ott is anyag volt ...
Szóval visszakérded az iskolapénzt?
Dátum: 2009.02.11. 08:10:53
Kinek a nevéhez fűződik a gyufa feltalálása?

Bánki Donát
Jedlik Ányos
Ashbót Oszkár
Irinyi János*

A http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyufa szerint nem. De ezt a fórumon már kitárgyaltuk korábban. Irinyi nevéhez a BIZTONSÁGI gyufa fűződik.

Hány napbol áll egy normál év?

366
364
365
300

Én inkább az átlagos szót javaslom, hiszen milyen hülyén hangozna ha azt mondom, az idén nem normális év van.
Valamint napbol -> napból

Milyen szerepet alakít Robin Williams a Kétszáz éves ember című filmben?

robotot
mérnők
nyomozó
taxis

mérnők - mérnök


Mit jelent magyarul a Green szó?

Zöld
Kutya
Parfüm
Dobol


Igaz, hogy a kvíz nem szótár, de az általános műveltségbe beletartozik néhány idegen szó ismerete, pl. az angol számítógépes,a a latin közmondás, a francia ételek stb. Én benne hagynám.

Melyik magyar eredetű az alábbi közismert női nevek közül?

Réka. *
Szilvia.
Ludmilla.
Judit.

A Wiki szerint a név török eredetű. Igaz, ez honfoglalás elötti információ.

Mit hívunk mangának?

Egy gyümőlcs fajtát
Egy bajor táncot
Az ertion tigris hím tagját
A japán képregényt


gyümőlcs -> gyümölcs

Kitől származaik a "Veni, vidi, vici!" mondás?

Seneca
Erasmus
Cicero
Caesar


származaik -> származik

Melyik tartozik Végzetúr játékhoz?
www//vegzetur.wiki.hu/
http://vegzet.wiki.info.com/
www//vegzetur.wikidot.hu/
http://vegzetur.wikidot.com/

nc.


Sztem ez IDE ugyanúgy kell, mint a Wiki vagy a Gugli! Nc.
Dátum: 2009.02.11. 08:00:28
Idézet: Vulfynn - 2009.02.11. 01:53:54
Idézet: Magusocska - 2009.02.10. 21:53:13

Nem tudom idézni, mert alakilag jónak tünt.
Melyik város van legdélebbre?

Három olasz (Roma, Firenze, ..) és Bári, ami Kassa mellett van.
A várt helyes válasz Bári!
Mivel ezt nem feltételeztem volna, jónak értékeltem!!!!
Javítandó! A kérdés válasza, és a válaszadás módja. Egyaránt.


Kicsit nehezen értem, mit is írhatsz le szavaiddal, de ha jól értem, a negyedik válasz, azaz Bári helyes válaszként való szereplését, holott a legészakibb.

Ez esetben (tehát ha jól értettelek) vegyél elő egy földrajzi atlaszt, és Olaszország térképéhez lapozz, azon pedig nézz körül az Apuliai-félszigeten (Tarantó közelében). Hamarosan megtalálhatod Bari városát, amit magyarul gyakran Bári-ként is írnak (akárcsak pl. a Palermo-Palermó, Milano-Milánó, Torino-Torinó esetekben).

Ha valóban így van, akkor jó a kérdés / jó a válasz.
Én az első Wikis info alapján reagáltam, az gyorsabbnak tűnt mint a mappa.
Most megyek hamut szórok a fejemre, miközben keresek egy csizmás térképet.