Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.18. 10:34:55
... és ha a kérdésfeltevő csak a 10%-t használja, és ezt tapasztalatból írta ?
... mert hogy ugye ott tanulta, ahova azokat gyűjtik, akik csak a 10%-t használják?
Dátum: 2009.02.18. 10:32:32
Re: Kvíz 2.
8612. hozzászólás - Ma, 01:03:47 (Válasz Lanmandragoran #8500 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.16. 23:43:31
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Mit jelent a spanyol niño szó?
fiú*
öreg
lány
barát

miért olyan nehéz felfogni, h tilos fordítást írni? biztos én vagyok túl hülye....

Az a baj, hogy sehol sincs kiírva, csak itt a fórumon szapuljuk ezeket a kérdéseket.
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.16. 22:59:28

Itt inkább pontosítást javaslok, ugyanis az El niñoáramlat a Golf áramlattal kontrapunkt dolgozik, és a jelenlegi ökolögiai katyvaszban sok helyen hivatkoznak rá. Szóval az a kérdés, hogy mit jelent a lajka szó magyarul, az fordítás de Lajka kutya utolsó repülése történelem.
Dátum: 2009.02.17. 20:50:23
Melyik a leghatékonyabb szám ?
-5 mert egyből hat
42 mert az a világmindenség, meg minden
1/0 mert ha van, akkor végtelen
2 mert azzal már átmentem


És mi lett volna, ha ezt fel is teszem a kvízbe? Kvizbe folytotok? Vagy nem kapnék tejbekvízt vacsorára?

Miért csak én fáradjak le?! Ezt nektek! Is!
Dátum: 2009.02.17. 20:24:06
Idézet: Mormord - 2009.02.17. 19:44:35
Idézet: Szly - 2009.02.17. 19:30:59
Kinek volt saját főnixe az alábbiak közül?
Daren Shan
Dumbledore
Murtagh
Szauron

Na ezek közül Szauronon kívül egyiket sem ismerem. DE még az ő ismerete sem tartozik az általános műveltséghez, így a kérdés törölhető, túl speciális.

Darren Shan egy félvámpírról szóló naplóregény főszereplője.
Albus Dumbledore egyenesen a Harry Potter könyvekből jött, ott az iskola igazgatója, hozzá tartozik a főnix.
Szauron a Gyűrűk Ura főgonosza, és abból ítélve hogy hány Gyűrűk Urás kérdés van, ezt szinte tekinthetjük általánosan ismertnek. Murtaghról fogalmam sincs, hogy kicsoda, de a kérdés megválaszolásához nem szükséges.

Murtagh vagy az Eragorn vagy a Sötét királynő árnyéka (A kígyóháború legendája sorozat I. kötete) , mindkettőben van ilyen nevű szereplő.
Dátum: 2009.02.17. 18:31:26
Adam Smith melyik tudományág képviselője volt?

müvészet?
közgazdaságtan,
anatómia,
fizika,

A válaszvégi írásjelek törlendők (egy kérdőjel és három vessző)
Mi a filmben lévő óriás majom neve?

ping pong
nincs is ilyen film
king kong
hong kong

Törlendő: a nincs is ilyen válasz miatt.
Törlés elött a személynevek nagy kezdőbetűsre javítandók.

Ki volt a görög mitológiában Arész?

a szerelem istene
a tengerek istene
a háború istene
nimfa

Ha magyar kiejtés szerint írod, akkor másik magánhangzó is legyen ékezetes: Árész.

Milyen hatóanyagot tartalmaznak a vakcinák?

anti-allergikumokat
antibiotikumokat
kizárolag toxoidokat
antigéneket *

Mikor mit. 1796-ban Edward Jenner angol sebészorvos a tehénhimlő kórokozójából védőoltást készít az emberek számára, himlő ellen. A vakcina (oltóanyag) elnevezés a tehén latin nevéből (vacca) ered. Innentől kezdve minden gyengített biológiai hatóanyag, ami a szervezet eröltetett immunreakcióit váltja ki, ezen a néven fut.

Mikor indúlt a Puskás Tivadar-féle telefonhírmondó?

1897
1893 *
1905
1902

indúlt - > indult
Wiki: Puskás Tivadar 1892-ben szabadalmaztatta legjelentősebb találmányát, a telefonhírmondót, amely a mai rádió elődjének számít.
Nem tudom kinek van igaza, itt ellentmondás van. Hívja fel valaki a telefonhírmondót!
A manó tudja az átlagos szintet bekalibrálni!

A Két Lotti-s kérdésem helyzete: A kérdésre eddig 16 jó és 31 rossz válasz érkezett.
Dürer bűvös négyzetének helyzete: A kérdésre eddig 32 jó és 5 rossz válasz érkezett.
Szerzői jogos kérdés helyzete : A kérdésre eddig 17 jó és 31 rossz válasz érkezett.
Az ősmagyar számírásos még meleg... A kérdésre eddig 2 jó és 1 rossz válasz érkezett

A haiku, a számítógép és a geometriai felületes kiesett :-(
Dátum: 2009.02.17. 13:41:59
Idézet: Kagemusha - 2009.02.17. 13:39:11
Idézet: Magusocska - 2009.02.17. 13:01:06
Hány éves kortól számítjuk az aggkort?

75 *
50
120
100

Ki mennyire aggódik érte. Az aggkori végelgyengülés egyértelmű orvosi tünetegyüttes, ami nem biológiai korfüggő. Van olyan betegség, ami miatt az egyén 20 éves kora körül meghal aggkori végelgyengülésben. Ismerek olyan negyvenest, aki rosszabbul néz ki mint egy-egy jól karban tartott hatvanas...
Javítandó.

Karban tartott vagy karbantartott?

Szerető feleség, ápoló esetén karban tartott karbantartott formátum.
Dátum: 2009.02.17. 13:39:45
milyen szinű a kék?
A színes kérdésedre egy másik amit a lányom kémiatanára tett fel dolgozatírás közben:
Milyen hárombetűs magyar színt ismerek ami nem kék?
A válasz: ződ.
Közben még nekem eszembe jutott a rőt, sőt a hupikékis, ami @Óđ
mert ugye a hexa kódja 40 e0 d0 , és ez átváltva decimálisba 40->64, e0->224, d0->208,
és ezt a három kódot Alt billentyűvel leírva kaphatjuk a @Óđ formát
Dátum: 2009.02.17. 13:28:21
Most kaptam, de nem mentettem el, a "Hányadik a sorban a jelenlegi dalai láma" alakú kérdést. Mivel a dalai lámák a reinkarnációtól eltekintve konkrét személyek, ezért ha nevesíti a kérdésben a "jelenlegi" helyett, akkor nem válik a kérdés hibássá lámacsere esetében.
A javasolt kérdésalak:
Hányadik a nyilvántartott reinkarnációs sorban Tendzin Gyaco dalai láma?
Dátum: 2009.02.17. 13:20:07
Válasz : Roseproncess 8542. hozzászólás - Ma, 13:10:01
Mi történt a Niagara vízeséssel 1925-ben?
megfagyott
kiszélesítette egy földcsuszamlás
kiszáradt
semmi

Semmi? De hiszen akkor kapta meg postán a http://hu.wikipedia.org/wiki/Vízesések listája linket, amiután azonnal kivett egy hónap szabadságot és összejött az Iguazu-vízeséssel. Sajnos kis vizeséseik nem lettek, mert nagyon eltért a ph-juk. Állítólag bánatában úgy leitta magát, hogy félig átcsúszott egy másik országba. Annyi bizonyos, hogy jelenleg kettős állampolgárságú, de sem Kanada sem az Egybesült Állatok nem hányja ezt szemére.
Dátum: 2009.02.17. 13:01:06
Folytasd tovább:Néma gyereknek annya sem .......

látja fától az erdőt.
beszél vissza
vesz semmit.
érti a szavát. *

annya - anyja, a zannya púpos, hiányoztál nyelvtan óráról?

Hogy hívják azt a magyar orvost, akit az "anyák megmentője" néven is nevezünk?

Teller Ede
Czeizel Endre
gróf Széchenyi István
Semmelweis Ignác Fülöp *

Inkább stilisztika, mint helyesírás, de javításra javaslom. A "néven nevezzük" alak olvasata hasogassa a fülemet
Meliyk cég nem gyárt órákat?

Casio
Danone *
Rolex
Quartz

Meliyk - Melyik

Hány éves kortól számítjuk az aggkort?

75 *
50
120
100

Ki mennyire aggódik érte. Az aggkori végelgyengülés egyértelmű orvosi tünetegyüttes, ami nem biológiai korfüggő. Van olyan betegség, ami miatt az egyén 20 éves kora körül meghal aggkori végelgyengülésben. Ismerek olyan negyvenest, aki rosszabbul néz ki mint egy-egy jól karban tartott hatvanas...
Javítandó.
Milyen állat NEM szerepel a MADAGASZKÁR c.animációs filmben?

zebra
viziló *
oroszlán
zsiráf

Mindegyik szerepel, és még egy csomó másik, hiszen egy komplett állatkertben kezdődik. A válaszlehetőségek nevesítve:
Marty (zebra) , Gloria (víziló), Alex (oroszlán), Melman (zsiráf). Szerintem javítandó - de nagyon!
Továbbá : c.animációs -> c. animációs
Kivel találkozott Piroska az erdőben?

rigó
vadász
szajkó
farkas *

Mivel rendszeres járt a nagyihoz, emiatt a vadásszal és a madarakkal gyakran, a farkassal csak egyszer. Így hibás. Javításra javaslom.
Mi az a lafetta?

ágyútalp
édesség
kard
növény

Nem tudtam, megkerestem. Nem érzem szüséges tudásnak, de nem lehetetlen a megtalálása. Sztem tegyük rá a kérdezőre - ha kimászik alóla, megmaradhat.
Melyik nem kacsát jelent?

Réce
Kicsa
Kácsa
Ruca

Naddon primitív, de legalább nem p-vel írta! Ahogy a sebész mondja: "Nővérke drága, törlést kérek"! (kösssz! )
Hogy szokták még nevezni a pókerben a 66 (hatos pár) lapot?

Street 66
Route 66 *
City 66
Country 66

Elég rút kérdés! De nem szeretnék a 69-essel is itt találkozni! Spec-iel törlésre javaslom.
Elhull a virág, eliramlik az élet... Ülj, hitvesem, ülj az ölembe ide! Ki most fejedet kebelemre tevéd le, Holnap......

nem omolsz-e sírom fölibe?
nem omolsz-e másnak ölibe?
nem teszed-e másnak keblére?
nem szúrsz-e tőrt a kebleme?

Petrovics költőisége nem tartozik a kedvenceim közé, de a válaszokban lévő hibát kijavítva tőlem maradhat a nemzet nagy tollasai között.
[nem szúrsz-e tőrt a kebleme? - ezt át kellene fogalmazni.
Ki az előadója a Mici mackó címü gyermek dalnak?

Halász Judit *
Zalatnay Sarolsta
Hernádi Judi
Koncz Zsuzsa

Mikor ki. Zalatnay Sarolsta kivételével mindhárman előadták már. Da ha Saroltának írod, akkor sem énekelte nyilvános előadáson, de a válasz ilyen kérdés mellett nem egyértelmű. Javítandó.
... és persze
Zalatnay Sarolsta -> Zalatnay Sarolta
Mici mackó -> Micimackó

Milyen üzemanyaggal működtetik a salakmotorokat?

Benzin
Kerozin
Metanol *
Gázolaj

Valami egészen speciális folyadékkal működtetik, a nyelvem hegyén van, na ezért hülyülök!
Szóval a metanol nem iható, és így nem kérdezhető. Egészségedre!
A legeltejedtebb elmélet szerint, mit jelent az eszkimó szó?

"Nyershúsevő" *
"Jéglakó"
"Akik jól bírják a hideget"
"Fehér tájak vadázsai"

Javítandó hibák:
legeltejedtebb -> legelterjedtebb
vadázsai -> vadászai
Melyik az a sportág, melynek fő amerikai bajnoksága az MBL?

Kosárlabda
Jégkorong
Baseball *
Amerikai foci

Ezen gondolkodtam, nem tudtam, megkerestem. Annyira beült a nappalinkba az amerikai sportélet, nem csak a filmeken keresztül, hogy ez szerintem belefér. Majd megjegyezzük. Mi is volt?

Ha elfogott lényed idomítása 12000 LE-be kerül, akkor hanyadik szintű?

35
12
40 *
45

Én felmentem a http://vegzetur.wikidot.com/allattartas -ra. Próbáltam számolni, de kiszámoltak. Nekem túl spec.
Melyik megyénkben található Dombóvár?

Somogy
Tolna
Pest
Baranya

Nem tudtam, megkerestem - szerintem ennyi megmaradhat az országból, hogy ne csak a négy legnagyobb várost tudjuk elhelyezni.

Mit jelent az arab nevekben az "ibn" szócska?

Fia, és az apa neve elé teszik.
Lánya, és az anya neve elé teszik.
Uralkodó által adományozott címre utal.
Egy adott csoport vezetője.

Ez jó! Nem fordítás, és sokszor találkozhatunk vele olvasmányok (filmélmények) között. Több hasonló szabály van a német, az orosz, a japán névkonvenciókban. Hogy is lehetne ide valami japán karakterfélét illeszteni? Hiraga vagy katana, esetleg ősmagyar rovásírással?
Dátum: 2009.02.17. 12:21:26
Érdemes elolvasni!
Ja és tartsd mindig magadnál a törülköződet!
Ja, és a válasz 42.
Yeees! Douglas Adams forever!
-------------------
klasszikus az, ami nekem klassz! és kuss!
Dátum: 2009.02.17. 00:36:44
Milyen alapanyag nem szükséges a palócz leveshez?

Burgonya
Zöldborsó *
Tejföl
Zöldbab

Ohne z - csak palóc.
Melyik rajzfilm hőse Pityke őrmester ?

Pityke őrmester *
Frakk
Mézga család
Az erdő kapitánya

Így túl primitív Sztem módosítandó.
Melyik mértékegységet NEM a hőmérséklet mérésére használjuk?

Hertz
°Kelvin
°Celsius
°Fahrenheit

Így túl primitív Sztem módosítandó. Mondjuk a Hertz helyet más fokosakat: maligan, Bohmer, szög
Mi a "Páternoszter"?

Középkori ruhadarab
Vallási kegytárgy
Nyitott kabinok láncából álló lift
Autóalkatrész

Nem! A szó szerinti fordítás (Mi atyánk) segíthet az értelmezésben. Zsolozsmánál folyamatosan mondták, emiatt a körforgás jellege miatt lett a körbe futó rendszer neve Páternoszter. Ha zárt kabinokból áll, és körbe megy, akkor is páternoszter, és ha nyitott kabinokból áll, de nem megy körbe, akkor nem az.
Javítandó!
Melyik NEM szín az alábbiak közül?

Piros
Fekete
Kék
Zöld

Értem, hogy mit akar mondani, de így nem jó a kérdés. Pl. a képernyő vagy nyomtató színek közül programozásnál a fekete is színnek számít.
Pontosítani kellene!
Ha kekec lennék, azt is mondanám, hogy a fekete és a kék nem szín, mert a tök és a makk hiányzik a négyből. De francia kártya esetén mondhatom, hogy piros és fekete van (kör és káró illetve pikk és treff), tehát két jó válasz akad.
Hányadik szinttől alapíthatsz szövettséget?

4
9
1
3

Ha már le tudod írni a szövettséget egy t-vel!
===============================================
... és azt tudjátok hogyan lehet a kákán is egy csomót keresni?
Nem nehéz! Olcsón kell venni, és drágán eladni!
Dátum: 2009.02.16. 23:54:11
Ki az ac milan egyik csatára?

Drogba
Ronaldinho
Ronaldo
T.Henry

Nagybetűvel írjuk a csapat nevét többnyire, kivétel a nemecsek ernő Sport Klub.
"- Jövök már! - kiabál Luise. - Öregember nem gyorsvonat! - Aztán csakugyan jön is." Melyik könyvből?

Emil és a detektívek (http://mek.niif.hu/00400/00419)
A két Lotti (http://mek.oszk.hu/00400/00421)
Május 35 (http://mek.oszk.hu/00400/00422)
A repülő osztály (http://mek.oszk.hu/00400/00423)

Na, a fenti kérdésemet most tettem fel.
Még nem értékelték sem így, sem úgy. Kiváncsi vagyok, mi lesz a visszhangja - elvégre a DieHard valahanyadik részében ugyanezt mondja Bruce Willis, és az a kérdés benne van az adattárban!
Ezek viszont a MEK-ben, szabadon olvasható formában!
Idézet: Kocos - 2009.02.16. 10:13:05
Idézet: Magusocska - 2009.02.16. 09:56:38

.....................
[A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ha a kérdésben benne van egy
- átlagember számára érthető meghatározás, továbbá
- a válaszok mindegyike Wikizhető, akkor
- miért spec. ?

Nagyon szeretem a temakort, de ezt tenyleg spec.
Az, hogy wikizheto, az ezen nem valtoztat semmit.

Sztem a kvíz célja nem CSAK a meglévő ismeret visszaböfögtetése, hanem a meglévő ismeretre alapuló/épülő ismeretszerzés-megerősítés. Ezzel a véleményemmel már annak idején is problémáim voltak, úgy hogy csak csendben próbálkozom hinteni az igét. A tárgy után. A állítmány mellett. Jelzőként. Jelzőrendőrként, vagy legalábbis jelzőlámpaként.
Ha felület az amin egy írószerszámmal felemelés nélkül végig tudsz menni, akkor melyik NEM igaz az alábbiak közül?

egy labdának két felülete van: a külső és a belső;
a Möbius-szalagnak egy felülete van;
a Klein-féle palacknak egy felülete van;
egy A4-es papírlapnak egy felülete van.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ha a kérdésben benne van egy
- átlagember számára érthető meghatározás, továbbá
- a válaszok mindegyike Wikizhető, akkor
- miért spec. ?

Vagy már a Wikizés is spec.nek minősül?
A múltkor egy jópofa kérdést kaptam, ahol a százéves háborúra kérdeztek rá, de számmal volt írva. A 100éves háború nem szerepel a Wikiben. Volt egy jópofa "aha" élményem, amikor rájöttem a megoldásra.
Ja, és technikailag hány spec. értékelés esetén kapja a kérdés ezt a minősítést?
Dátum: 2009.02.15. 21:59:47
.. És milyen teát iszik Khetty? Lehet hogy le kellene állnom a Lapsang Souchong-al
Dátum: 2009.02.15. 21:19:26
1. Sztem égés hogy nem kiégett öskőért irogatsz.
Több topicban olvasható, hogy a pénzügyi dolgokat nem lehet fórumszinten befolyásolni.
2- A 200-as küldit ma sem sikerült abszolválnom. Van valaki, akinek összejött?
Dátum: 2009.02.15. 16:44:28
Mi a sorozat befejező tagja : 20, 15, 11, 8, 6, ... ?

4
5
3
2

Van akinek spec. nekem speci megy, de én teában is a Lapsang Suchongot iszom - és ki kell mennem a szobából ha iszom
A biológiai rendszertan melyik rendjébe tartoznak a kaszáspókok?

ászkapókok
álpókok
fegyverespókok
kaszáspókok

Ilyen válaszok között túl primitív. Javításra javaslom. Így lom.

Milyen betegség a scoliosis?

Gerincferdülés
Magas vérnyomás
Vesegyulladás
Vérszegénység

Bár spec, orvosi, de mivel a mai gyerekek több mint 70 %-ának van a hibás tartása, és mozgásszegény életmód miatti gerincferdülése, emiatt javaslom, hogy hagyjuk benne. Kéne mellé még pár tornagyakorlat is


MIKOR SZÜLETETT II. RÁKÓCZI FERENC ?

1713
1837
1586
1676

Psszt! Elaludt! Halkabban! Javítsd ki kisbetűkre a nagy emberre való tekintettel.

Melyik nem egy TV márka?

LG
Samsung
Grundig
Genius

Ez nem egy reklámkérdés? Vagy törölni, vagy kérem a reklámbevétel egy részét!

Mi nem kell a Piskóta tésztába?

Tojás
Liszt
Cukor
Olaj

Nem kell bele nagy P. Javítandó!

Hány évente van szököév?

5
3
4
6

Ezt már lefutottuk párszor. A Gergely-naptárban minden 400 évre 97 szökőév jut, az év átlagos hossza 365,2425 nap. Tehát 400/97 azaz kb. 4.123711 évente van szökőév. Ez a válasz nem szerepel a választhatók között.


Melyik nem növény az alábbiak közül?

boróka
Kerti büdöske
Tiszavirág
Vízi liliom

A válaszok mindegyike legyen egységesen írva: vagy mind kicsi, vagy mind nagy. Javítandó!