Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Én is szeretném tudni,hogy miért nem fogadták el a kérdésemet,hogy az Arany Lacinak című verset pl. miért nem Petőfi Sándor írta?

Sztem inkább duplátum mint tartalmi hiba, ugyanis én már találkoztam a kérdéssel, és Gugli nélkül sikerült válaszolni rá.
Idegennyelvű feliratot is fontos néha szótár nélkül ismerni. Az alábbi víruskergető üzenetek közül melyik engedi szabadon garázdálkodni a kártevőt?
Delete
Rename
Deny Access
Ignore *

A kérdésben nem megengedett szó szerepel! - 158 pontért
Ha valaki nem ismerné a kifejezéseket, íme:
Delete (Töröl)
Rename (Átnevezés)
Deny Access (Megtagadja a hozzáférést)
Ignore (Figyelmen kívül hagy)
Ad.1 Mi a meg nem engedett szó? Nincsen benne sem szarvas, sem szemfenék.
Ad.2 Remélem ez nem számít szótározásnak - bár a szótár szó szerepel benne. Talán az a hiba?
Dátum: 2009.04.02. 15:51:56
Melyik Formai-1 es csapat lépett ki a forma1 ből 2008 évvégén?
BMW
Honda
Toyota
Ferrari

Formai-1-nek? Valaki hallott már erről? Én még nem... szóval nem hiszem, hogy Forami-1-be bárki is beszállt vagy kiszállt volna belőle.


Mi a problémád? Tipikus formai hiba! Sőt! Formai-1. Lesz még több?
Dátum: 2009.04.02. 15:49:40
részemről a vodkás meleg tej!
Dátum: 2009.04.02. 14:06:20
Minek az elfogyasztása után csökken az emberi test hőmérséklete?

kávé
tej
alkohol *
tea

Visszanéztem a kérdést. Az igaz, hogy az alkohol párolog és hőt von el. De fogyasztás esetén testen belül történik ez a folyamat! Ha ráöntenék a kezemre, akkor egyértelmű hogy ez számítana a legnagyobb mértékben. Valamint mindegyik folyadék párolog (különböző mértékben) és ráadásul hiányzik a folyadék vizsgálati időpontbelii hőmérséklete.
Egy langyos kávé, jeges tea, forró tej, testhőmérsékletű alkohol esetében a jelzők (hőmérsékleti adatok) dominánsabbak lennének a folyadék párolgási adatainál.
Pá!
rolgok
Dátum: 2009.04.02. 13:27:36
Ezek szerint te gondolatolvasásból doktoráltál
Ez a tulajdonság itt gyakran elkél
Akkor ez egy teljesen hagyományos TV sorozatkérdés, elgépeléssel. Nem spec - pont ideillő
Dátum: 2009.04.02. 13:16:18
Roseprincess : Azt hiszem, hogy a kígyó nem pislog.
Viszok009 : Nem az kacsint...
Mielőtt bekap?
A szakirodalom (WD: Jungelbook) szerint a kígyó nagyra nyitja a szemét ( a szemét) és azt énekli közben, hogy "Bizzzz bennem!"

... és ez disznóság, mert a Guttenberg változat szerint jófiú és segít, itt meg átállt a gonoszkákhoz. Fúj!
Dátum: 2009.04.02. 12:51:22
Minek az elfogyasztása után csökken az emberi test hőmérséklete?

kávé
tej
alkohol *
tea
Nem! Nem csökken az ember hőmérséklete alkoholfogyasztás után, csak a hőérzete (ami egy pszcihológiai információfeldolgozási rutin), meg a reakcióképessége stb. A téli alkoholos állapotú fagyhalálok pontatlan médiatálalása vezethette félre a kérdezőt. Vagy egyszerűen részeg volt.
hányat lép a veréb egy évben?

10000
100
500
eggyet sem mert nem lép hanem ugrál
Kérdés és válasz kezdete nagy betű,egyet egy gy, összetett mondat elemei közé vessző, mondat végén ponty. Javítható.
Melyik az a sziget ami a mesefilm két részében is szerepel?

Madagaszkár
Borneó
Hawai
Jersey
Ez ugye a Pán Péter vagy a Hótehénke mesefilm? Nem? Honnan tudjam? Pontyosítandó!
Hol lehet kérdést felteni?

Kvíz
Blog
Szakértelmek
Küldetések
Itt, ezen a fórumon. Nekem lehetne az a küldetésem, hogy kvízkérdésírói szakértelemről vezessek egy
blog
ot.
Tulajdonképen ha a felteni -> feltenni hibát kijavítja, akkor törölhető lenne ....
Hogyan nevezik a fekete lyuk közepében lévő pontot?

Szingularitás *
Akkréciós korong
Magnitúdó
Meridián
Az a gravitációs szingularitás. A kvízkérdések környékén pedig egy társadalmi-technikai szingularitás fedezhető fel:
egy olyan előrejelzett pont a végzetúrcivilizáció fejlődésében, melynél a kvízkérdésírói fejlődés annyira felgyorsul,
hogy a jelenkori végzeturak nem képesek azt teljesen megérteni és megjósolni.
Hányszor lehet úgy portyázni hogy nem kapsz mínuszt a tulajdonságaidra?

egyszer
kétszer
ötször
háromszor
Nincs erre valami szakértelemfüggés? Én még alacsony (szellemi) szinten vagyok....
Hol forgatták a Hellboy II - Az Aranyhadsereg c. filmet?

Bollywood
Etyekwood *
Elijahwood
Hollywood
Ezek az elnevezések tetszenek. Úgy érzem, hogy kvízkérdéseink egy része nem egyedi végzetúrkoponyák szüleménye, hanem Végzetwoodi sorozattermék.
Hány fajta S.C.I. című sorozat van?

2
3
1
4
Én az alábbi hármat találtam, bár egyik sem sorozat. Ez biztos hogy ált.műv. elem?
SCIENCE CITATION INDEX, Soeurs de la Sainte-Famille du Sacré-Coeur Iesu, SCI-Network Telecommunications and Networking, Inc.
Hány évig járja mindenki általában az Álltalános Iskolát ???

4
8
6
10
Hát a második végén már csak egy kérdőjelet teszünk a kérdőmondat végére, sőt a általánost is egy l-el írjuk. Aztán az általánost elhagyhatjuk a 4.,6.,7.,8., vagy a 12. osztály (év) után iskolatípustól függően.
Az igaz, hogy a kérdésben ott az "általában" határozószó, ami a kisebb kivételeket megengedhetné, de ez sajnos jogi kategória, ami valahogy így fogalmazható meg másképen:
Mikor tekinthetünk valakit általános iskolai végzettségűnek? A válasz nem időfüggő. Elvégezhető 3-4 év alatt is (tudok rá példát). Kötelező a nagykorúságig próbálgatni (18. év) de ha addig nem sikerül, korlátlan ideig folytatható (lásd. Éretlenek film legidősebb tanulója).
Dátum: 2009.04.02. 11:40:14
Én már nem fűzök semmit hozzá. Lényegtelen aki ismeri a szabályokat az úgy is tudni fogja. Aki meg nem az anyázni, hogy miért, másoltam be ide.

Pedig jó lenne!
Emlékszem olyanra, ahol a kérdés tartalmi részét hárman 4-5 forumbejegyzésben megvitattuk, és akkor beszólt egy újabb emberke, hogy a helyesírás sem kóser - és addig azt nem vettük észre.
Szóval a szabályok egyértelműek egyeseknek, viathatók másoknak, és ismeretlenek egy-két kivételnek
Onnan fentről biztos igazad van. Mi megpróbáljuk itt lentebb, földközelben, hordában értelmezni.

Ezer bocs,
meg egy anyamedve.
Grizzly.
Dátum: 2009.04.02. 10:29:56
Bezzeg az én kémia kérdésemet, ami a halogénekről szólt, azt kidobták, hogy túl speciális!
Ha ez a kérdés átment az ellenőrzésen, akkor én büszke vagyok, hogy az enyém nem!

Ad.1 A Bezzeg Béla díjat megkaphatod (ui. bezzegeztél)
Ad.2 G.B. Shaw mondta [többek között] hogy " Nem lennék tagja annak a klubnak, amelyik felvenne". Ebből kiindulva szégyeljük magunkat, hogy még mindig itt vagyunk, ezen a forumon, játékon. Te + én emeljük ezt a szintet az elviselhetőségünk határáig. Ez nem nagyképűség, csak elkerüljük az álszerénység látszatát.
Dátum: 2009.04.02. 00:14:48
A Csínom Palkóból lehet ismerős.
Szerintem alap, talán még az általános iskolai énekkönyv is tartalmazza.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cs%C3%ADnom_Palk%C3%B3

A Tenkes kapitányában is szerepelt.
Dátum: 2009.04.02. 00:13:47
Melyik a legnagyobb kombináció a POKERBEN?

A ROYAL FLÖSS
A Színsor
A Poker
A Full

Csak csöndben szabad súgni. Javítás!
Mi a fidula? .

régi vonós hangszer
jókedv
zenés mese
ókori ütőhangszer
Pontos kérdés - én kivenném a pontot a kérdőjel mögül.
Hogy hívják a föld teremtöjét?

Jakab
Isten
Jézus
Mária
Brrrrrr. Törlés! Nem akarok belemenni (legfeljebb fórumon kívül) de még hibás is. Törlendő!
Melyik vulkán csúcsa Afrika lemagasabb pontja?

Chimborazo
Krakatau
Mount St. Helens
Kilimandzsáró
lemagasabb -> legmagasabb
Folytasd: Okos azt is elhallgatja ,amije van, a bolond azzal is dicsekszik,......?

szék
amije nincs
asztal
fazék
Okos -> Az okos
,amije -> , amije (vessző elött nincs space, utána van)
Felszólító mód (folytasd) után a kérdőjel hibás, de tudom, hogy a rendszer kéri.
Ez nem hiba - csak megjegyzés.
Kényszer.
Kényszeres megjegyzés.
Miről híresült el Paganini?

hegedűiről
pizzájáról
gőzgépéről
zongoraversenyeiről
Nem! A hegedűjátékáról, amit Stradivari hegedűjén adott elő. Ő sem nem gyűjtő, sem nem készítő hogy a hegedűiről híresüljön! Javítandó!
Ki az USA új (2008) külügyminisztere?

Győzike
Kovács János
Hillary Clinton
Barack Obama

Törlendő! Ilyen blőd válaszokkal agyonverni egy egészen elfogadható kérdést!
Dátum: 2009.04.01. 16:35:49
3944. hozzászólás - Ma, 16:02:23 (Válasz Magusocska 3938 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - Ma, 15:43:07
A mai National Geographic-ban (Hatsetszut - úrnő a fáraók trónján) van egy hatalmas cikk a Végzetúrról. Hacsak nem értettem valamit félre.

Nagyon félreértetted, az a cikk Hatsepszut-ról, az ókori egyiptomi uralkodónőről szól.

Mé? A Végzetúrnak nincsen Egyiptomból elérhető verziója? Hatsepszut nem uralkodik a fórumon? Bár lehet, hogy nem ókori - de nekem úgy tanították, hogy hölgyeknek nem kérdezzük meg a korát.
Dátum: 2009.04.01. 16:31:26
Melyik nem Microsoft termék?

Windows
Office 2003
Open-BSD
Visio

Open-BSD -> OpenBSD (lásd a honlapjukon)
Sztem egyszerű helyesírási hiba. Valszeg kaptál lehetőságet arra, hogy javítva visszakerüljön. Ha nagyon durva, akkor ugyanis tiltás jár érte.
Dátum: 2009.04.01. 15:43:07
Melyik nem Microsoft termék?

Windows
Office 2003
Open-BSD
Visio


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ezzel mi a baj?

http://www.openbsd.org/ Ez NEM M$, csak szeretnék
A mai National Geographic-ban (Hatsetszut - úrnő a fáraók trónján) van egy hatalmas cikk a Végzetúrról. Hacsak nem értettem valamit félre.
A linket nem tudom beilleszteni, mert az et-jelnél mindig kiakad
Dátum: 2009.04.01. 14:07:21
Nekem ez mákosbejglinek tűnik kenyérhéjában.
Ideje belőle egy kvízt csinálni, hogy ne legyen off.
Dátum: 2009.04.01. 13:42:21
Tekert kalácsot (kürtős kalács) néven rendszeresen lehet kapni több helyen. Spenyiel paprikásat még nem ettem, de borsos-sajtosat, gombásat, köményeset és a legkülönböző fajtájú édeset - igen. (Bp.: Óbuda - Eurocenter, Moszkva téren Karácsony környékén)

Ki írta a Páluca fiúk című magyar ifjúsági regényt?

Nem volt szívem helyesírással visszaküldeni.

Nem szív kell hozzá: Helyesirtási tanácsadó!
Dátum: 2009.04.01. 13:37:34
Testvére a harmatnak, a hideg idő társa, mert az ember őt csakis, télidőben látja. Mi az?


jégvirág +
eső
zúzmara *
Két jó válasz lehet!
Hány éves az, aki 20 év múlva kétszer annyi idős lesz, mint 10 évvel ezelőtt volt?

80
8
40 *
20
Ma tek, de holnap calc. Törlés.
Melyik énekes, vagy együttes száma a Mesebeli Afrika?

100 folk celsius
Koós János
Piramis
Komár László
Nem! Ez egy régebbi szám, Kómár is G.Dénes György frissített szövegével énekelte. De hallottam már Koóstól is.
Eredetileg pedig sokkal régebbi!
August Msarurgwa: MESEBELI AFRIKA (Skokiaan)
Sláger dal 1954-ből
100 folk celsius -> 100 Folk Celsius ui. ez a nevük, amióta az Anakonda bőrt levedlették.
Mi a világ legnagyobb gerinctelen állata?

polip
csillag
tintahal
csiga
Tekintettel az igazán mélytengeri élővilág hiányosan azonosított egyedeire, mind polip mind tintahal lehet nagy (óriás-), és nem tudjuk, melyik a legna. Gyobb.
Dátum: 2009.04.01. 13:07:44
http://www.tutireceptek.hu/bogres-makos,
http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=7597 ,
http://www.webcukraszda.hu/edesseg_search.php?id=82
és van több hasonló. A cukor-mák-liszt mennyisége azonos (bögrényi) és pár apróbb hozzávalóval kiegészítendő.
Dátum: 2009.04.01. 11:45:35
Mi az a böde?
szerszám
sertés
betegség
sütemény

Jó volna tudni, hogy a kérdező mit jelölt meg - esetleg visszakérdezni.
Na, akkor most jön a archaikus módszer: gondolkodom!
Mákos bögrés sütemény előfordult ilyen néven emlékeimben északmagyarországi (felvidéki) hivatkozásként.
De a jegyzeteimben találtam szerszámot is:
böde, mint szerszám: intoleráns végzetúr abszurd tartalmú kvízkérdés feltevőjével szemben alkalmazható, valószínűleg miskárolási eredményt okozó eszköz
böde, mint betegség : bizonyos fertőzés (lsd végzetúr) eredményeképpen kialakuló szellemi hanyatlás, amely elsősorban kvízkérdésszerű kommunikációban valósul meg
böde, mint sertés: azt a disznószerű kvízkérdésfeltevőt nevezik így, aki kérdésében a böde betűkombinációt használja

(ui. Móricznál katicabogár)