Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.07.21. 08:47:38
Melyik NEM prímszám?

3
1*
2
4*
2 megoldás van mert a prímszám az aminek csak és kizárólag 2 osztója van!

- prímnek nevezzük azokat a természetes számokat, amelynek pontosan két osztójuk (az 1 és önmaguk)
- a 0-t és az 1-et egyik kategóriába sem soroljuk bele
QED: igazad van:
prim: 2,3
összetett szám: 4
prím és összetett szám felépítés szerint csoportba nem sorolható: 1
Gondolom a kérdező ilyen mélységekbe nem ment bele.
Dátum: 2009.07.21. 08:41:36
Hány személy szükséges legalább egy társaság megalakításához?

A helyes válasz 1, a kérdező (társasági jogban nyilván igen járatos) emberke 2-t jelölt meg. Rettentően örülök, hogy most nem a kvízolimpián futottam bele - mint már két alkalommal - mert tuti kihajítom a monitort, ha harmadjára is ilyen balf*szságon megy el az 50. helyes válasz...

Én is kettőt tudok. BT esetén kültag-beltag, ebből 2-3 évente változó feltételrendszer szerint csak az egyik dolgozhat vagy mindkettő, de a megalakításhoz kell a kettő.
Az egyéni vállalkozó az számlaképes (céges), de nem társaság, a KFT, RT, ZRT az társaság, ott megint több személy kell stb.
Dátum: 2009.07.20. 21:04:46
adatbázis kapcsolódási hiba! - miért is kaptam ezt kvíz alatt többször is?
--------------------------
A RAM milyen memória az alábbiak közül?

Csak írható memória.
Gyors elérésű memória.
Csak olvasható memória.
Véletlen elérésű memória. *
Is. Véletlen elérésű memória lehet gyors elérésű is, és lassabb is (kőtábla, kipu, SDRAM, DRAM, stb.). Ez így nem jó!
Melyik NEM PC játékokkal foglalkozó portál?

pcguru.hu
pcdome.hu
gamestar.hu
pcworld.hu *
Is. PC-World foglakozik játékokkal, is - ha van valamilyen általánosabb informatikai érdekesség, amit be lehet mutatni azokkal. A CD-DVD mellékleteken is szoktak előfordulni játékok.
Mennyi a víz forrás pontja?

155 fok
200 fok
55 fok
100 fok *
Nyomásfüggő és hőmérsékleti skálafüggő adat. A Csomolungma tetején és a Holt tenger mellett talán 10 fokos különbség is mérhető. A tengerszinten és Celsius skálán 100 a válasz.
Mi a csűrdöngölő?

régen építésnél használták +
ezzel csépelték ki régen a kalászból a búzát
ipari eszköz
tánc *
Két jó megoldás van. A csűr padlatát döngölték le a csűrdöngölő alkalmával. Ez a táncot tehát régen építésnél használták.
Mit jelent a terraformálás?

Terrárium átalakítást.
Bolygók, holdak, vagy más égitestek lakhatóvá tételét. *
Politikai terror alkalmazását.
Szoftverrel tájkép generálását
Nem! Nomen est omen: a Föld képére átalakítást jelent. Az hogy aztán az jó-e lakásra vagy nem, az más kérdés.
Milyen szerkezet a rotor?

esztergapad
légcsavar +
fúrószár
forgószárny *
Sztem két jó megoldás is van. A légcsavar és a forgószárny.
miaz FTC cimerálata ?

fekete rigo
zöld sas
zöld harkály
zöld kacsa
Te biztos egy cúnya kék-fehér vagy, aki ezzel az ílásmóddal akarod beszálozni az intelligensz zöld-fehélek hílnevét!
Miután ez a kéldés már szelepel helyesílási hiba nélkül, ez a plovokatív folma visszaküldhető a Hidegkuti Nándol stadionba.
Alexandre Dumas- A három testőr regényének mi a folytatása?

húszév múlva *
negyvenév múlva
tizév múlva
harmincév múlva
Mind a négy válaszban az év elé kellene egy space. Tudjátok olyan évelő ...
Dátum: 2009.07.19. 23:54:07
Melyik tárgyadat adhatod el a lélekkufárnak?

bármelyiket, kivéve a kezedben levő fegyvert *
csak azokat, amelyek nincsenek bekészítve
a fegyver és varázslat kivételével bármit
bármelyiket
Nem! Bármelyiket, kivéve a rajtam levő valamit (fegyver, paizs, páncél, varázslat).
Melyik magyar királynak volt Fekete serege?

Dobzse László
Hunyadi János
Nagy lajos
Hunyadi Mátyás
lajos -> Lajos
Dobzse László -> II. (Jagelló) Ulászló
Dátum: 2009.07.19. 20:02:34
Tiszavirágzás ...

És akkor május vagy június a helyes?

A fogalmat ismerem, és hivatkozást tudtam találni rá, de a kérdésre adandó válasz pontosításához kevés vagyok.
Dátum: 2009.07.19. 20:00:29
Milyen állat Volt?

... Volt nevű állatról még életemben nem hallottam.

A Volt (eredeti címén Bolt) egy 2008-ban megjelent amerikai animációs film, amelyet Magyarországon 2009-ben mutattak be. Főhőse egy kutya, Volt, aki szuperkutyát alakít egy hollywoodi filmsorozatban.


Mit lehet nyerni, ha győzől egy portyázásban?

Varázspontot
őskövet
Fegyvert
Lélekenergiát
győzől -> győzöl

"Düledék-árnyán ringatózom,/Lehelletedbe burkolózom." Ki írta a verset, emlyből a részlet származik?

Ady Endre
Lator László
Babits Mihály
József Attila
emlyből -> melyből
Dátum: 2009.07.19. 18:22:35
Melyik Stendahl (Henry Beyle) leghíresebb regénye?

Pármai kolostor
Vörös és fekete *
Vörös és fehér
Monte Cristo grófja

A leghíresebb kifejezést nem tartom elég objektívnek. Ha kiesik a Dumas, még marad három. Sztem a Pármai kolostor és a Vörös és fekete egyformán ismert és híres (bár a Gugli sokkal több találatot hozott a Vörös és feketére).
Melyik állat készít vakondtúrásokat?

gepárd
giliszta
sas
Vakond
Túl egyszerű, és a megoldás nagybetűs :-))
Ki rendezte a testvériség című filmet?

Renny Harlin
April Napier *
Tyler Sims
Nicolas De Toth
Ez közismert? ... és kisbetűs?
Ki mindenidők legeredményesebb öttusázója?

Maracskó Tibor
Balczó András *
Gál Gyula
Sasics Szvetiszláv
mindenidők -> minden idők
Az alábbiak küzöl melyik NEM lila-árnyalatú?

levendula
rubin *
ametiszt
padlizsán

küzöl -> közül
Magyarországon meyik településen található a Körtvélyessy-kút?

Bárándon *
Földesen
Egerszalókon
Nagyszalontán
meyik -> melyik
Ja, és persze közismert, bár én leragadtam a Trévi kútnál, amit Moldovától ismerek.
Dátum: 2009.07.19. 18:19:46
Mikor virágzik aTisza ?
Május
Szeptember
Augusztus
Június

Mi a ?


Főleg tavaszi és nyáreleji rajzáskor figyelhetők meg a tiszavirágok ( kérészfélék [Ephemeroptera]- 8-12 centiméter hosszú, színpompás rovarok) násztánca, amit a Tisza kivirágzásának nevez a népnyelv.
Melyik tárgy elkészítéséhez használnád az őselemeket (föld, víz, levegő, tűz)?

cserépedény *
műanyagpohár
kvarcóra
homokvár

Nekem naddon teccett!
Ezt általános iskolában tanítják, annyira spec. Viszont a kérdés feltevésében szakmai tévedés van, a semmi miatt meg amúgy is törlendő. Meg valahogy ezt nem lehet normálisan kvízként megkérdezni. Szóval, bármennyire ötletes a téma, a kérdés sajnos kuka.

Azt hiszem ez az az eset, amikor a "semmi" az valami.
Tehát az az információ, hogy hazánkban minden hüllő védett, és az hogy egyik hüllő sem védett, az két jól megfogható (és nem válaszkerülő) válaszlehetőség.
CLLVII, ilyen nem látezik.

Sztem létezik.
A római számokat - ma - szigorúbban képezzük, mint annak idején, ennek eredménye a számábrázolás egyértelműsége.
A fenti szám CLLVII=207 (100+50+50+5+1+1). Ma egy "címletező" programmal képeznénk a CCVII alakot.
Pl. két - a maival ellentétes (elfeledett) - szabály:
az I-es ből lehet négy is : IIII
Nem kötelező a minimálisjegyre optimalizálás (CC = CLL)
Ha elsétálsz pár temetőbe, régi épületek közé, ahol korabeli számábrázolások vannak, akkor találhatsz ilyen példákat.
A IX-XII századból vannak feljegyzések arról, hogy a lovagi viadalhoz hasonlóan uralkodók matematikusai (filozófusai) összemérték tudásukat számolásba. Római számokkal kellett szorzásokat, összeadásokat közönség elött elvégezni. Dürer valamelyik metszetén meg is örökít egy ilyen tornát.
Dátum: 2009.07.19. 08:12:31
Milyen színű tea nincs?

Kék *

Sőt! A ....
Ez kékeckedés

Az. De ne felejtsd el, hogy színek itt kétértelmű jelentéssel bírnak. Egyrész a fermentáltsági fokozatokat jelentik (fehértől a feketéig), másrészt a vizualitási (fény - rezgészszám) jelző.
Van a Pickwick cégnek egy T-Kick sorozata, ahol a tea fekete (fermentáltsági jelző) és az ízesítés egyszínű adalékokból van megoldva:
Piros (Red): cékla, meggy, eper, fekete(black): guarana, maté, fahéj, gyömbér, édesgyökér. Stb.
Szóval ez is játék a szavakkal.
Mit javasolsz a kék tea összetevőiként?
Ja, és a tea elnevezés!
Egyrészt lehet a tea növényből készített ital, másrészt egy elkészítési technika (pl. gyógytea). Hasonló elnevezési mizéria van a sörnél: az angol gyömbérsör a magyar piacon gyömbér ízű üdítőként fut.
Dátum: 2009.07.19. 08:10:56
-
Dátum: 2009.07.19. 07:25:17
Melyik egy higított mézből erjesztett szeszesital neve?

fullánkpálinka
kaptárbor
darázskonyak
méhsör*

Nem. Sztem mézsör.

Ha jól tudom, mindkét név elfogadott.

A Wiki mindkét verziót ismeri, az én eddigi kocsmáimban csak mézsör volt. Okosodtam. Hát szépülni már nem fogok.
Dátum: 2009.07.19. 07:20:42
A számítógép billentyűzetén milyen betű található a H mellett?

P
G*
A
É

Ööö, melyik irányban? Ja, csak ezek közül? Akkor a Gö.
Melyik étteremben eheted a tortillast?

mexikói *
magyar
kínai
olasz
Utoljára a magyarországi Moszkva téren az amerikai frencsáj szerinti Mekdonaldszban. Egyébként bármelyikben, ha felszolgálják vagy ha bevihetem.
Pontosítható alakban pl. melyik nép étele?
Milyen színű tea nincs?

Kék *
Fehér
Fekete
Zöld
Első közelítésben azt mondom: igaza van. Azután csak rákérdeztem a Wikiben, mit szól hozzá, és több fajta kék teát is találtam:
Kék indiángyökérből (Caulophyllium thalicroides) készült, illetve a közönséges cickafarkból (Achillea millefolium) nyerhető kék színű proazulént tartalmazó illóolaj teaszínező anyag külsőleg és belsőleg egyaránt.
Sőt! A Gatorade egy szénsavmentes sportital, ami teaként (icetea) is csomagolható és fogyasztható és színezékkel jelezték az ízesítését: 1977-ben Frost Glacier Freeze (világoskék), 1999-ben Fierce Grape (sötétkék-ibolya) - ezeket már nem gyártják, de ma is van 2002 óta Frost Cascade Crash (kék), 2003 óta Cool Blue (kék), 2005 óta All-Stars Berry (kék). Amrikán kívüli kékes színzékűek a Blue Bolt, a Blue Raspberry , a Blue Thunder , a Cool Blue és a Cool Blue Raspberry elnevezésűek. Hát nem hittem volna, de itt leálltam, kicsit elkékülve.
Ki hord rózsaszínű ruhát Walt Disney meséiben?

Bell
Hamupipőke
Csipkerózsika*
Hófehérke
Van több játék (Walt Disney), ahol 6 hercegnőt kell párosítani: mindegyiknek van egy párja (hercege) és különböző logikai és ügyességi játékokon keresztül lehet a megfelelő összeállításokat elérni. Vannak öltözős, ruhaválogatási részek is, és két szín van, amiből minden hercegnő rendelkezik ruhaügyileg: a rózsaszín és a fehér.

Melyik számnak a négyzetgyöke 5929?
....
Az utolsó jegyek alapján eldönthető volt a művelet elvégzése nélkül, de azért mégis ...

Melyik mese bábfilm?

Kisvakond kalandjai
Maci Laci
Vitéz László *
Magyar népmesék
Mármint eredetileg? Mert amúgy bármelyik lehet.

A Klónok háborúja című film hol helyezkedik el?

Az I. és a II. rész között
a VI. rész után
A II. és a III. rész között *
a III. és a IV. rész között


Na ezt a Wikiből készítették - a válaszból látszik. Nekem a "A II. és a III. rész között" azt jelentené, hogy ez a 2.4 - dik rész lehetne, ami marhaság.
Egy filmsorozat elemeinek sorrendje mindig egész szám kellene hogy legyen. Ez lehet bemutatási sorrend, lehet történeti sorrend, bevételgenerálási sorrend, de egész.
Ez a megfogalmazás egészen abszurd!
Egyébként nálam a TV-től balra a Dzsekicsánok és a Bádszpenszerek között helyezkedik el.
Ki játszotta C3PO-t az eretei csillagok háborújában (4-5-6)?

Alec Guinness
Peter Mayhew
Anthony Daniels *
Kenny Baker
Akko' ez nem az amerikai hanem az eretei változata a filmnek? Hol is van Erete?
eretei -> eredeti
Dátum: 2009.07.18. 21:58:59
Melyik egy higított mézből erjesztett szeszesital neve?

fullánkpálinka
kaptárbor
darázskonyak
méhsör*
Nem. Sztem mézsör.
Ki forditotta le elöszor magyar nyelvre a bibliát?

Kinizsi Pál
Gábor Dénes
Károli Gáspár *
Oreszlo Péter
elöszor ->először
Ez a jó kérdés jobb válaszokat érdemelne. Ja, és mintha már szerepelt volna jobb válaszokkal. Vagy ballal.
Melyik elit katonai alakulat mottója a "Menetelj vagy dögölj meg!"?

Spetznaz
SAS
Francia Idegenlégió
SEALs
Öööö. Ez talán fordítási hiba.
Milyen formájú a Föld?

Lapos
Mi az a Föld???
Gömb alakú,geoid
Háromszög
Vagy gömb, vagy geoid. Ja, és mi az a Mi az a Föld???
Mennyi az eredménye 25*1-nek?

25
1
250
nincs értelme
Túl egyszerű matek. Nincs értelme a nincs értelme válasznak sem.
Mikor lehet holdfogyatkozás?

Csak újholdkor.
Csak teliholdkor. *
Csak augusztusban.
Csak napfogyatkozás előtt 28 nappal
Itt fogalmi zavart érzek. Telihold UTÁN lehet fogyás, de teliholdKOR sohasem.
Dátum: 2009.07.18. 21:56:30
Hány évesen lehet elkezdeni az autós jogosítvány megszerzését hazánkban?
20
18
16.5
14
Ez változhat.

Nem változhat. Az elkezdése nincsen korhoz kötve. A ma született csecsemőmet elláthatom személyivel és beirathatom egy jogsitanfolyamra. Tolatási kísérlet elött tisztába teszem.
A magyar Omega együttes a honlapjára feltette néhány másik Omega együttes lemezcímeit: ez nem az övé. Az alábbiak közül melyik a magyar Omega lemeze?

Journey into the Life (CD 2000)
The Prophet (LP 1985 Heavy Metal Records)
Dreaming of a better World (CD-Single 1998)
200 Years after the Last War (LP 1974 BACILLUS BLPS)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Biztos Illés- vagy Metro-rajongók értékelnek
Dátum: 2009.07.18. 11:38:34
Ki írta A Viking visszatér című könyvet (nagyon jó, mek-en is meg van)?
Zsoldos Péter
Harcos Tamás
Zsolozsmás Jámos
Kardos Eszter

a kérdés szempontjából totál irreleváns, hogy jó-e vagy sem. mint ahogy az is, hogy hol érhető el.

Én is mekőrültem érte annak idején. El is olvastam a trilógia mindegyik részét. Sőt megvettem másodszor is, amikor szétesett az első példányom a ronggyáolvasástól.
Nem irreleváns, hogy megvan-e. Esetleg bescannelve?
Dátum: 2009.07.18. 11:35:00
Újabb blődli:
Milyen nemzetiségü volt Petőfi Sándor ?

Magyar
Palesztin
Orosz
Elefántcsontpart

Sőt! Problémás - és itt nem a nemzetiségü -> nemzetiségű hibára gondolok.
A trianoni elcsatolt területek sok esetben vitára adnak okot: Ady, Petőfi pl. román tankönyvekben román költő, aki idegen nyelven publikált. Van ilyen nálunk is: Janus Pannonius (alias Csezmicei János) nem magyarul publikált, mégis magyar költőnek aposztrofáljuk.
Szóval nekünk magyar.