Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2010.05.27. 20:45:28
Idézet: Miklós - 2010.05.27. 16:39:00
Ha viseled, és megtámad valaki, a győztes csatáért LE-t, TP-t nem kapsz, állataid nem kapnak TP-t.
Ha nem viseled, megtámad valaki, és van energiahasznosítás szakértelmed, a csatáért fele TP-t kapsz.
A gyűrű további statokat nem ad.


Rosszul vizionálsz.

A VF-es semmit nem kap ha viseli.
Ha nem viseli, minden marad a mostaniban.

Az EH-s, ha viseli, semmit nem kap.
De ha nem viseli?
Akkor biz lehet kenődni.

Szerintem.
Dátum: 2010.05.27. 20:32:16
A VF-es pókoknak LE tömés?
Vagy kinek?

Ezt fejtsd már ki, mert én egyelőre csak azt látom, hogy az EH-s kariknal lesz rá brutáljó okuk, (tengermély tisztelet minden tisztességesen játszó EH-snek) Hogy kiskarikat regelgessenek maguk alá, és még a TP-t is megússzák, amikor azok kenődnek.
Dátum: 2010.05.27. 20:29:38
Akkor neked nem igazán van erre szükséged, mert közel nem tp-tömnek, tehát viselhetsz mást.
Dátum: 2010.05.27. 20:23:37
Jelen állás szerint ha EH szakija van, akkor nála relikként működik a cucc, nem is kell viselnie ahhoz, hogy működjön. Viselhet helyette bármit.
Dátum: 2010.05.27. 18:19:04
Jó, de az EH lényege az, hogy ne lassuljon a kari szintlépődése, ezért lett a VF ellenpólusa.

Akkor miért csökkentünk neki TP-t?

Edit:

Miklós, ugyanúgy tud védekezni a TP tömés ellen, mint a VF-es.
Viseli a tárgyat.
Ha nem viseli, akkor gondolom mást akar viselni.
Rá is csak akkor hat, ha támadják.

Vagy mit nem értek?
Dátum: 2010.05.27. 17:55:20
Idézet: Miklós - 2010.05.27. 16:39:00

Ha nem viseled, megtámad valaki, és van energiahasznosítás szakértelmed, a csatáért fele TP-t kapsz.


Ismét értetlen vagyok.
Erre miért van szükség?

Egyébként remek az ötlet, grat!
Dátum: 2010.05.26. 08:39:13
Igen, nagyjából ugyanez a helyzet volt vele, súlyosbító körülményként pedig ott vakrepültünk jutalmazásilag, nem lehetett jelentkezni sem rá, és ha nem csináltad, bünti is járt.
Dátum: 2010.05.26. 06:52:46
25-ös szinten bőven van mit fejleszteni szerintem az optimalitás jegyében, ami közel sem kalandszaki, csak mert most még tök olcsó.
Az erőforrás meg kicsi.
Ha meg már ki vannak optimalizálva a LEszerzései, és az alap harci szakik, már nem olcsó.
Ha nincs megcsinálva még a spekije, csapdája, sajtja, transzplantja, akkor brutálrossz LE/TP aránnyal fog mászni, és közel nem lesz annyi az a spórolás.

Én viszont mindössze arra akartam volna rámutatni, hogy abszolut életszerűtlen egy 10-es szinttől (ha jól rémlik) kiírt event, olyan erőforrásokra támaszkodva, amiből gyak a nagyoknak majd' duplaannyi áll rendelkezésére, de még ezt is fejeljük meg egy negyvenes szinttől használható szakival, ami a nagyobbnak többszörözi az esélyét, vagyis annak, akinek alapból is több van.

Utána viszont lehet bölcseket mondani a kicsiknek, hogy vadásszá mégtöbbet!
Nyomd fel a mászásod, mert optimális lészen az majd!

Edit:
Arról nem szólva, hogy akinek már összejött pár térképe, az valószínűleg nem ült a végén a babérjain, hogy hát elég nekem a végzetmedál.
Dátum: 2010.05.25. 19:33:01
Azért valamelyest a a realitás talaján kéne maradni.

Egy 25-ös karakter fejlesszen mászást egy reménybeli relikért, egy olyan szakit, amit 15 szint múlva fog tudni használni.

Ez mennyire életszerű?

Szerintem semennyire.
Dátum: 2010.05.25. 15:46:37
Nem tudom mihez képest tudott volna elkésni a téma, amikor kb fél éve mondjuk.

Néminemű reakciót már én is várok az itt felvetett módosító javaslatokra.

Hátha csak nem érnek rá, és nem az lesz, hogy megkérdezték, és ettől abszolut függetlenül lesz majd valami, amit aztán lehet nerfelgetni.
Dátum: 2010.05.25. 15:21:43
Jó, engem meggyőztél.
Ez is jó, csak valami használható legyen.
Dátum: 2010.05.25. 15:00:35
Ezzel gyak végtelenítenéd az epikfarm szöviket, és huszas szinten rohangálhatna mindenki triásszal, zafírcsillaggal, magyarul értéktelenítenéd a tárgyakat.

Arrol nem szólva, hogy játékélményileg is nullát adnál.

Minek csapkodja a kisebb a visszahívottat, ha a nagy három ütéssel leüti?
Dátum: 2010.05.25. 14:26:13
Na és ez szerinted mit old meg?
Dátum: 2010.05.24. 13:05:59
Idézet: Dozer - 2010.05.24. 12:46:13
Úgy tűnik nekem ez az egész mintha alapból az lenne az elv hogy MINDENKINEK JÁR epikus kincs... Alapvetően nem is rossz, a lehetőséget meg kell adni... Az epikus kincseknél nem rég behozott szabály szerintem nagyon is kellett már, hiszen véleményem szerint egy karakter ne viselje egy olyan epikus kincsét ami ellen nem bír ki legalább 1 csatát úgy hogy Ép-je is marad... (én még drasztikusabb lettem volna, mert ha innen nézzük jócskán lehetett volna még szigorítani rajta...)


Egyetértek, ne viseljen nagyot.
De gyak most semmilyet sem tud.
Nagyot nem, mert ugye kicsi.
Kicsit nem, mert ahhoz nem jut hozzá, kivéve ha kilépnek vele páran a szöviből, körérántanak egy epikszövit, és ottan vicceskedik. Vagy ő, vagy a felrántók neki.

Amit említesz: 130-as a 30-as karakterhez...
Nos egy harmincas karakter ne akarjon olyan kincset viselni mint egy 130-as, ez természetes dolog rájöttek már a JV-k is.... minthogy az is hogy egy 30-as karakter ne ugyanazt az epikust üsse mint a 130-as...


Itt is egyetértünk, ne üsse a kicsi a nagy epiket, adegy úgyse tudja, ad kettő, a tárgyát sem tudja viselni.
Ne is legyen köze sem a nagyobb epikjéhez, hozzá se férjen a kincséhez.
Foglalkozzon a visszahívottal, amit ő, sk magánerőből tud gyepálni.



De azért nézzük már meg ezt az epikus dolgot egy kicsit más szemszögből is:
Az epikus csata minden tekintetből szövetségi csapatmunka! (legalábbis annak kellene hogy legyen) A szövetség tagjai összefognak és közös erővel leütik... igen vannak akik eredményesebben vannak akik kevésbé tudják ütni... és igen abban is igazad van hogy van aki abszolút esélytelen az epikussal szemben! A te példádban egy 30-as karakternek egy 100-as epikus ellen sincs már sok esélye...


Itt megint egyetértünk.
Az epik szövetségi játék.
Lenne.
De most gyakorlatilag 4-5 ember játéka, a többi meg nézi őket fájó szívvel, vagy ráse, hogy azok ott küszködnek, mert nem tud mit kezdeni a szörnyek ellen.
Ezért adj neki esélyt, ha akar epiktárgyat, akkor kategorizálja be magát, és tessék, üssed, vidd, használd, hisz a tárgyszint is jó, ütni is tudod.
És itt már mondhatják a nagyobb tagok, akik eddig az egész szövinek ütötték, hogy na kedves, immár van lehetőséged csapkodni, tedd meg, és lesz tárgyad, nem a mi jóindulatunkra leszel rászorulva.
Vagyis igaz, hogy nem az egész szövinek egyszerre, de legalább kategórián belül lévő klántagokkal visszatérne a közösségi élmény benne.


De összességében ezen dolgok nem jelentik (jelenthetik) azt hogy ugyanazon szövetségben a "kicsiknek" is epikus elfoglaltságot kell találni... Mondjuk az a 30-as először jusson el oda hogy üssön entitást, kalandozzon...stb

Ne érts félre az ötleted alapja jó Darah, de jelenleg így nem küszöböli ki az új szövetség alapítását epikusütés céljából, sőt meglátásom szerint hatványozza annak jelentőségét...


Miért kéne a kicsiknek kevesebb élményt adni?
Miből gondolod, hogy az neki elég?
Jól emlékszem, közel nem voltunk harmincasok, amikor már ütöttük az epiket.
És mi' lelkesen.
A mostani 30-asoknak is jár, ne szűkítsük be a játékterüket, mert nem fognak felnőni.
Így is az a gond, hogy nincs utánpótlás.
Szerintem meg épphogy nem szaporítaná az epikszöviket.
Mert jelenleg a kisebb Kénytelen más szövibe menni pl a 3000, vagy 30000-es küldit megcsinálni, otthon egyszerűen nem tudja, míg ha tehetné eszében nem lenne kimenni egy rosszabb, fapados szövibe, ha otthon a luxusvillában is harcolhat a maga cuccárt.

Egyébként meg nyugodtan érvelj, azért írtam, végre már valakik észreveszik.
Dátum: 2010.05.24. 11:58:52
Nem 4-5 különböző epikus tárggyal rohangálnak, hanem gyakorlatilag egyetlen eggyel sem.
És minél nagyobb (tagszintileg) szöviben van a minél kisebb, annál inkább nem lesz neki semmilyen tárgya, ugyanis fel sem tudja venni őket az elfuserált köréépítésnerf miatt.

Semmit nem veszítene az értékéből semmi, egy pöttyel nem lennének gyakoribbak az epik ütések, de a tárgyak sem, de ha elolvastad volna amit javasoltam, akkor ezt magad is látnád.
Ha két epikszekció van a szöviben, alapból dupla időbe fog kerülni, amíg a te szekciód újra epiküthet, elvégre a másik is üt közben egyet.


Fejlődj.
A harmincas a 130-ashoz.
Tapsvihar.

Edit:
"Ez a fejlesztés is számomra 1 valamit sugallna: Nem megy az epikus? Kérd ki őket megint elölről... "

Nem kérheted ki őket előlről, mert egy kicsihez egy nagy dukál.
Ha pedig felkategorizálod magad a nagyba, a kisebbe nem léphetsz visszafelé.

"akkor sem megy már? alapíts új szövetséget ideiglenesen és üsd ki ott..."

Mert most nem ez van?
De miért?
Mert más lehetőség nincs.
Dátum: 2010.05.24. 11:44:56
Jogos a kérdés Razor.

Erre lehetne benn egy olyan, hogy mondjuk egy visszahívott X ideig foglalhatja az emlékművet.
Ha mondjuk egy hét alatt nem kerül kinyuvasztásra, visszajön a választás, illetve az öt szavazatos, vagy egy újabb szöviszavazás is megoldhatná a gondot.

A kicsi haladása -40-ig azért nem jó, amit fentebb írtam.
Ha teszemfel a nagy jár 128-nál, akkor gyak a legnagyobbak a visszahívottat csapdosnák, amíg az el nem éri a kikérhető maxát, és csak aztán lépnének át a nagy kategóriába.
Dátum: 2010.05.24. 11:01:40
Azért kell rá várni, mert ha a nagytól egyáltalán nem függ a kicsi, akkor ha már felütötték 90-ig, mindenki újrakezdi az egészet 50-től, vagyis a kicsik megint nem jutnak szóhoz a nagyoktól.
Sem ütésben, sem licitben.
Aztán ha a második ötvenest is felverték 90-re, akkor felváltanak a nagyra és folytatják azt.
Ezzel csak több tárgy lesz, de nem a megfelelő szinteknél.

Nem okvetlen lesz beállás.

Ha tóken, akkor 8 nap, ha már van egy visszahívós szekció, ha pedig ebből már kettő van, az 12 nap.
Ezalatt már egy megveszekedett VF-es is közel szintet lép.
Dátum: 2010.05.24. 10:46:32
Mármint melyik problémát nem oldja meg?
Dátum: 2010.05.24. 10:29:24
Idézet: Byzon - 2010.05.24. 09:44:49
Darah, az nem újdonság, hogy nagyon szimpizek a visszahívható epic ötletével. Viszont bár nagyon jónak tűnik amit leírtál, nem sikerült 100%-ban felfognom asszem. Írok egy példát és kérlek válaszolj majd a kérdéseimre.
Adott példaszövetségünk 8 egész tagból áll:
Kandúr (75-ös szint)
Pandúr (68-as szint)
Kata (51-es szint)
Tata (48-as szint)
Romboló (35-ös szint)
Pusztító (35-ös szint)
Karvaly (24-es szint)
Keselyű (23-as szint)

Így van némi szintbeli széthúzás a tagok között. Tegyük fel, hogy most csapták le a 92-es epicet és bejön az új lehetőség a visszahívásra. Pusztító épp vizsgaidőszakban van, 2 hétig nincs, ő nem reagál semmit.
Kandúr és Pandúr úgy érzik simán elbírnának a 93-as epivel is, így ők ugye kapásból arra böknek.
Kata, Tata, Karvaly és Keselyű viszont vakarják a fejüket, az előző is erős volt, ők inkább a kicsit hívnák be, ami (50 vagy 53-as?)
Ekkor szavazás jön létre? Mert akkor jön a kisepik és Kandúr meg Pandúr csak csóválják a fejüket. Vagy 5 szavazat? Ha az egy nagynál van, akkor a kicsik morognak. Vagy mindenki megkapja amit kért? (Ha igen, akkor mire van a szavazás?)


Ha most jön be a fejlesztés, és ők a 93-as nagyepiknél járnak, akkor is az 50-es lény fog elsőként bejelentkezni visszahívásra, és onnan lehet vele felfelé haladni, simán, egyesével, akár a naggyal.
Amikor majd a legnagyobb eléri a 130-as szintet (vagyis az meghal) akkor ismét legjelenik egy újabb, immáron harmadik üthetőség.

A példádból Katának és Tatának az a kérdés, hogy mit vállalnak be, mennek tovább a nagyokkal, ergo jobb cuccokra tudnak licitálni, viszont mivel akkorát nem tudnak a nagyba ütni, mint Kandúr és Pandúr, nekik rá kell építeni a dologra, hogy kincspontban tartsák a lépést, vagy van a másik lehetőségük, hogy a lentebbi, újonnan bejött 50-es lényre teszik a voksukat, ergo gyengébb tárgyak, de mivel ütni is tudják, gyűlik a kincspont, mint a fene.
Karvaly és Keselyű szintén fenti dilemmába esik, vár-e addig, míg a nagy lény eljut a 130-as szintig, hogy megjelenjen a harmadik kategória, amiben már ők lehetnek a janik, avagy beszállnak Kata és Tata mellé, kevesebbet ütve, mint ők.

A kicsik visszahívása csak lehetőség, az nem kötelező, üthetik a 94-es nagyot is azonnal, ha az a banda ér rá most épp, viszont ez fordítva nem működik, az 50-es halála után meg kell halnia egy nagynak, hogy az 51-es kihívható legyen.
Ha már 130-nál járnak, a 131-esnek meg kell halnia, mielőtt a 91-es és az 51-es visszahívható lenne.
A két kisebb kategória egymástól nem függ, csak a nagytól.

Hogy melyiket hívják vissza, illetve ki, az mindenképp szövimegbeszélés tárgyát kell képezze, bár szerintem alapesetben az egy ide - egy oda - egy amoda lenne reális, ha a nagyot hívogatják csak, akkor egy idő múlva mindenki beáll, kicsi és nagy egyaránt.
Míg ha a nagyok hagynak időt a kicsiknek is "kibontakozni" ők is tudják tartani a lépést a saját epikusuk erejével.

Az 5 szavazatos, aki eldönteni hivatott, hogy melyik legyen hívva, valószínűleg eddig is szövi vezető volt, és valószínűleg nem véletlen, elfogadják a döntését a többiek.

Ha ez mégsem jó, mehet simán, mint a belső fórum szavazás, ki melyiket óhajtja, és győz a többség.
A nagy ezesetben is visszahívásra fog kerülni mindenképp, akkor, ha a kicsik már kicsapták azt az egyet, amit a nagy halála engedett nekik.

Ha a nagyok nem engedik a kicsiket visszahívózni, az már szövigond, nem hiszem, hogy szabályzással kell megoldani, akkor biz abból a szöviből a kisebb keressen jobb szövit.


Ez esetben seperc alatt le lesz csapva a pici epi, viszont Kandúrék mondjuk jól elszórakoznak a naggyal. Addig szépen elmalmoznak a kicsik.
Kandúr és Pandúr vf-esek mondjuk így lassan lépnek szintet (lassan lesznek versenyerősök az epikkel szemben). Vagyis mondjuk olyan 110-120 környékén elkezdik szívni a fogukat, nem nagyon megy több. A 40 szint még nincs meg. Nem válthatnak alacsonyabb kategóriába. Amíg meg nem erősödnek addig a kicsiknek is blokkolt az epi?
Pusztító amikor visszajön majd csak a kövi epik halála után választhat ugye, addig ő licitelni sem tud?
Előre is köszi a válaszokat.


Így van, ahogy mondod, ha a nagy beáll, mind beáll.
Node ez most is így van, ha a nagyok nem bírják már ütni, mindenkinek coki van tárgyból.
Ilyenkor vagy feljebb lépnek az eddig lentebbi kategóriában levők, vagy megvárják, míg a nagyok ismét ütőképesek lesznek, vagy vesznek fel új, nagy tagokat.
Viszont a beállás esélyét épp az csökkenti nagyban, hogy míg eddig folyamatosan hívták egymás után kifelé a lényeket, immár várni kell arra, hogy a kicsik is kicsapják a sajátjukat.
Ha a tókenes 4 nap / lény lesz, akkor meg pláne.

Pusztító bármikor választhat kategóriát, ha visszajön, még akkor is, ha épp félhalott az egyik epik. Ha az a kategóriás döglődik épp, amit ő kiválaszt, már azonnal is csaphatja akár. Ha nem az, értelemszerűen nem ütheti, és míg nem választ kategóriát, egyikhez sem nyúlhat hozzá, de nem is licitálhat a tárgyára.
Dátum: 2010.05.24. 09:00:01
Akik "mászószint" alatt vannak, azok meg gyúrjanak... ööö... mire is?