Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.07.18. 11:50:41
Otoaak, valahol már beszéltünk erről, olyan alapjaiban kellene megreformálni az egészet, ami bőven kimerítené a 2.0 verziójú végzetúr fogalmát.
Ehhez kellene egy komplett harcrendszer reform, többfajta, a játék minden szintjén reálisan elérhető cél.
Avagy maradhat minden így, viszont meg kell szüntetni a végtelenséget, és úgy sacc havonta egyszer elindítani egy startlövéssel egy új futamot, ami végetér, amikor valaki eléri a célt.

De hogy a játékosok 90 %-ának ne legyen reálisan a játékban elérhető célja, legfeljebb, hogy a 16489. helyről felmásszon a 9831-re, az nem az.

Hogy a középmezőny talált magának egy célt, az még a szerencsésebb eset szerintem, mert legalább még "élnek", nem törlődtek, tehát lehet velük számolni.
És lehet hülyeség, de nem vagyok róla meggyőzve, hogy nem a VF-nek köszönhetően maradt jópár játékos.
Dátum: 2009.07.18. 11:18:58
Azon gondolkodtam...(próbáltam)

Ha nem lennék prémes, csak úgy ímmel-ámmal, mikor eszembe jut, késztetne-e arra a minél több szavazat, hogy folyamatosan, akár az igényeimen túl is vegyek őskövet, hogy több szavazatom legyen.

Vagy az késztetne inkább folyamatos vásárlásra, ha nem túl kellene vásárolnom másokat, hanem stabilan hoznom kéne azt, hogy szavazókörben maradjak, tehát prémiumos legyek.

És amikor már meglesznek a szavazandó témák, és egy prémes szövitárs bemásol egy fejlesztésterv sort, amiben van egy nekem különlegesen tetsző, és neadjisten épp nem vagyok prémes, beáldoznék-e pár forintot arra, hogy az legyek és szavazhassak, tudván, hogy ez ugyan csak egy szavazat, de mindenkinek ennyi van, vagy "eh, úri huncutság, tuti, hogy mások hatszázat tesznek ellene" legyintéssel hagynám az egészet...

Hát nem tudom.
Dátum: 2009.07.18. 10:33:44
Otoaak, rendben, ne mondjatok le. Az eredményeitekhez tisztelet és gratuláció.
Nekünk is volt előnyünk azokkal szemben, akik utánunk jöttek, lemondtunk róla.
A TOPfóbiás baromság onnan indult, ha visszolvasol, hogy hű de szemét ovibavisszamenősök, akik VF-et fejlesztenek.

Ötletelés.
Mint írtam, a kivételeknek tisztelet.
Azt meg te lásd, orbitális "mackósajtok" legalább olyan számban hagyták el az ötletelők klaviját, mint önfeláldozó javaslatok. És itt azt hiszem barokkosan túlzok.

Egy dologban értünk egyet.
A játékot át kellene alakítani, mert most úgy néz ki, hogy ez egy attól végtelenített játék, mert ezt írták ki elé, de egyébként a ki-a-legnagyobb körül forog az egész, ami végtelenítve értelmetlen.

A holnap regelő Bélának mi legyen a játékcélja?
Dátum: 2009.07.18. 10:23:46
Hogyan módosul azon karakterek játéka, akiknek nincsen még kínzókamrája, Ultrája, krit varija?
De teszemfel a szintjuk megvan és felérnek a TOP-ba, egyéni szintileg?

Hogyan módosul a Zöld pókok (sorry, csak most ti jutottatok eszembe) játékstílusával szemben az összes többi kisszintű játéka?

Miért nem láttatok problémát abban, hogy az új szövi épületeket egyesek csak hónapokkal később fogják elérni, mint az első pár szövi?
Dátum: 2009.07.18. 10:02:30
Ariel, az a TI játékstílusotok.
És pont.
Igen, körülnéztem, az érdekelne, hol a viharban van 3000 belőle?
Dátum: 2009.07.18. 09:58:12
Látod Morti, akkor nem tudom miért nem érthető, hogy itt, még nálatok is lejjebb, szöviTOP-ban meg még csak látótávolságban sem, úgy gondoltuk, hogy na jó, hát ez nem fog menni, játszani szeretnénk és nem Jancsibóhóc lenni, tehát akkor menjenek csak ők előre, mi itt elleszünk.

Értem én mi a baj, de ne legyünk el, menjünk csak fel, mert viszont ti-ők is játszani akartok-nak, csakhátugye itt jön be az a bizonyos erőforrás, az idő. Később épült szövi még max gyaktérnél sem jár, nem újrahúzottnál. De a tagok szintje már megfelelő.
Dátum: 2009.07.18. 09:45:10
Akkor mondjuk úgy, TOP szintre, TOP elérhetőségre kerül a tag.
Tehát ha nincs abban a megfelelő 4-5 szöviben, akkor a személyi TOP kizárt?
Dátum: 2009.07.18. 09:29:36
Ariel, így is azt csináljátok azzal a pár emberrel, aki bevállalja, hogy felér hozzátok normális fejlődéssel. Ami jelen esetben TPhabzsolás.
Csak mivel ti régebbóta habzsoljátok, netán több LE is társul hozzá, így aztán van sansza a tagnak.
Nem tudom hová lettek azok az ígéretesen erős felfelé törekvők, akik befutottak a TOP-ba.
Persze, lehet példálózni mindig az aktuális 1-2-vel, aki épp benn van.
Miért nincsenek többen? Miért tűnnek el?
Dátum: 2009.07.18. 08:59:44
Otoaak, azért talán nem annyira véletlen ez a VF népszerűseg, főként középszinteken.
Erősen összefügg azzal, amit írtál, a brutális sebzésekkel, az ennek a rétegnek elérhetetlen lehetőségekkel, és azzal, hogy amikor a "normál" játékosok azt kérték, valami történjen a sebzésekkel, az élvezhetetlen Bajnoksággal, hogy számukra is élvezhető maradjon a játék, jöttek a roppant empatikus javaslatok, úgymint tessék egészséget, meg állategészségügyet, meg minden egyebet fejleszteni, teljesen természetes, hogy nektek eztán így KELL játszani, mert ez így jó. Nekik. Sőt, még azt is elmagyarázták igazság szerint, hogy ez a játék nekünk is így jó. Ami azé vicces.
De amikor LanMaffia mégis megtalálta a módját, hogy eredményt érjen el, és teljesen etikusan, akkor a sikoltozás jött, hogy ez kéremszépen vírus.

Igen, a TOP-ban baj van, kezd nagyon magára maradni.
De ha netán hagytak volna mást is játszani, akkor ez nem lenne így.
És tán nagyobb lenne velük szemben az empátia is, ha ők csak nyomokban mutattak volna hasonlót a kisebbek gondjai iránt, és nem vicces kompenzációkat és hajmeresztő ötleteket tártak volna a nagyérdemű elé.
Akinek nem inge, ne vegye magára, a mindig lévő kivételnek tengermély tisztelet, őket valóban sajnálom..

Magyarul, a húzóemberek egy részének aboszolut közönye, sőt, megkockáztatom, a többiek, a kisebb szintűek cinikus hülyének nézése elvezetett oda, hogy ahogy ez a szaki bejött, jópáran azt mondták, na jól van, ha ti nem akartok velünk egyenlő félként játszani, hanem csak úgy, hogy mi folyamatosan a talpatok alatt legyünk, akkor tudjátok mit? Csinálunk magunknak egy másik játékot, ti meg játsszátok tovább a tieteket nyugodtan. Ez ezzel pát intett az amúgyis üstökösgyorsan távolodó TOP-nak, és megindult mondhatni visszafelé.

A VF a nagyoknak készült.
Csodálatos volt olvasni valahol hátrébb, hogy a TOP azé nem fejlesztette ki, mert ragaszkodott az előnyéhez. És ez szerintük elegendő indok, hogy mi is ragaszkodjunk a TOP előnyéhez és mi se fejlesszük ki.
Kíváncsi lennék mi történt volna, ha merik venni a bátosrságot, és kifejlesztik.
Szerintem az lett volna inkább a kihívás. No, én meg mertem tenni, ismét elérnek fentről akárhány szinttel.
Lenne itt népnemzetközi felháborodás, meg gyávázás, meg há ménem akarnak ezek felnőnizés, meg oviba visszaíratkozás?
Neeeem, dehogy lenne.
Az lenne, hogy mink vagyunk a nagyok, nekünk ez jár, majd ha te is nagy leszel, akkor neked is jár.
Dehogy jár, ugyanis sose leszek nagy, hozzájuk képest. Ahogyan a 25-ös Józsika sem.

Tehát akkor ezennel a játék befulladt abban, hogy egy éve Sharpát unnepeli 17000 ember, mert ő nyert?
Dátum: 2009.07.17. 22:50:57
Hauer, nagy VF-esnek nem érzem magam, de ha megengeded, válaszolok.
Nálam a portya a kínzókamrásokra szűkül, ami a lehető legnagyobbak bekamrázásánál éri meg legjobban, a szinte "biztos" LE-s tagokra, és a háborúkra. Ha nem fogy el a pp-m az utolsó szálig, hát na bumm.
Nem csapkodok csak azért lefele, hogy mert állatmorál. Ha nagyon savanyodgatnak, legfeljebb adok nekik némi meggyőzést.
Én ilyen béna optimalizátor vagyok.
Nem azért visszafogok, hogy na most aztán széééétverek ám mindenkit, mert szét tudok!
Hanem mert nem szeretek fogcsikorgatva, és vért köpve kilátástalan utolérésekben részt venni.
Inkább csak úgy jóelvagyok, ahogy a célokban is összfoglalták.
Dátum: 2009.07.17. 21:45:02
Hagya, ha felérsz a TOP-ba, mit fogsz csinálni?
Ők nem vadásznak?
Dehogynem.
Na jó, ők Kristályoznak, meg ismételhetőznek.
Mi meg simaportyázunk helyette, és épületfejlesztünk, míg van mit.
Aztán meg majd mi is ismétlőzünk, és még mindig sima portyázunk.
Dátum: 2009.07.17. 21:26:00
Ebben lehet hogy igazad van, de tudod mit?
Engem még az sem zavar, ha nem kell hónapokat az új cuccra várni majd.
Dátum: 2009.07.17. 21:14:12
Idézet: Butchman - 2009.07.17. 20:48:46
Morti
10 pontos. Milyen vetélkedés az ahol az elsőkre úgy néznek, hogy "lám-lám a hülyéje akar itten versenyezni, megérdemli, hogy kitörjön a bokája, én inkább ülök itten a hüvösben és sörözgetek amíg a barom futkározik..." ?


Meg vagytok koronázva. Részemről nyertetek.
Én ellötyögök itten a kis visszafogottammal, és egyszerűen nem akarok veletek versenyezni.
És amit most itt csináltok, az ennek a kikényszerítése akarna lenni, hogy de én igenis akarjak versenyezni veletek.
Ki fog alakulni a VF-el is a normál játékmenet, ahogy kialakult PPkorláttal, kreabutítással, kivégzéslefokozással is.
Hatvanhétezer féle játékcél lett beírva, amit csak fitymáltatok.
De nekünk teljesen jók, és korrekt célok.

Játsszátok a saját játékotokat, ne a mienket akarjátok helyettünk is.
Dátum: 2009.07.17. 17:34:33
Ott a pont. Fejlesszenek nekik.
De ne elvegyenek tőlem, és dobjanak a TOPnak, mert az nekik jó.

És ismét ott vagyunk, ahol szoktunk.
Vigyázzatok, ha nem úgy lesz törlök!
És prémes vagyok!

Hát párran vagyunk még azok.
Pl a kénylemes, de azért jól haladó visszafogott érdekében.
De ha az én játékom mindig alávetik 50 emberének, akkor biz Mikibának előbb-utóbb a 100 % bevétele onnan fog menni.
Dátum: 2009.07.17. 14:43:42
Tárgyaknál lehetne neki olyan, hogy megmarad ugyan a tárgya lefelé ugrásnál, de amíg azt a kereskedelme újra el nem éri, addig nem tudja használni.

Edit: még egy dolog eszembejutott, méghozzá a karaktervisszaállításról.
Nem tudom mennyiben megoldható lenne az, hogy akár őskőért is, lehetne a karakterről "visszaállítási pontot" létrehozni a rendszerben, mondjuk szintenként egyet.
Ez a pont amúgy is létezik, hiszen törölt karaktereket tudnak visszaállítani, csak épp itt a játékos határozhatná meg, hogy melyik állapotról készüljön pillanatfelvétel.
És aki leugrik, erre a visszaállítási pontra érkezne meg, tulajdonságokban, szakikban egyaránt.
És ahogy írom, a felsőbb tárgyai maradhatnának, csak használni nem tudná őket, míg a kereskedelme nem megfelelő.

Visszaélések persze még így is előfordulhatnak, pl megvárom, míg az ellenlábasom feljebb ér egy Bajnoksági kategóriával, én meg leugrok egyel megnyerni az alsóbb kategóriát, de ide be lehetne tenni azt a korlátot, hogy csak egy mindenkori bajnoksági zónán belül "ugorgat" le egy kari.

Ez nagyon zöldség?

Hauer, semmi gond.
Dátum: 2009.07.17. 14:24:26
Ó, ez igazán kedves tőled, főleg hogy még névvel ide is másolod.
Majd viszonzom szíves látogatásod, lehetőleg akkor, amikor nálam is lesz állat.
Egyénként grat a szemfülességhez.

Én vagyok az ősvisszafogó, mármint annyira, amennyire a bejövő akadémiaszintfejlesztés, és a saját szakim, tanulásom engedte.

Viszont kezdünk offba menni, ezt beszéljük inkább tovább PM, mielőtt Otoaak fenékenrúg bennünket, jogosan.

Ui: maradhatott volna, ha már egyszer beírtad, így meg a válaszom néz ki hülyén, node sebaj.
Dátum: 2009.07.17. 13:49:44
Hát Hauer, bevallom töredelmesen, erre akartam kilyukadni.

De ha nincs berakva a játékba a visszafogott egyáltalán, és nem is létezik ez a szakértelem, akkor ugyanaz a 20 szint állna előtted, ami TP-ben lehet behozható, de erőben nem.
Tehát te arra lennél kényszerítve, hogy loholj a nagyok után, az egyenrangú beéréshez pedig közöd nem lenne.

És biz mindenki erre lenne kényszerítve, az is, aki holnap regel.
Csak tudnám ő már mi a csodának, ha a legnagyobbság az egyetlen célja egy végtelen játéknak.
Dátum: 2009.07.17. 13:27:04
De Hauer.
Hát nem lesz űr, hiszen hogy lenne, ha a visszafogott tetejéről mindig lesznek elrugaszkodók, akik onnan a TOP aljába fognak bejutni, mivel igenhamar átlépnek az egy szinten özön időt elvacakoló visszafogottakon. Mondhatni te kétszerolyan gyorsan fogsz emelkedni a TOP-on, mint mi. Sőt, ha még rá is fejelsz a TP-re, még hamarabb.

A prémes, nem prémes játékosok...
Általában minden fizetős, de ingyenes használatot is engedő játékban a fizetősök érthető okokból előnyt kapnak.
Ha nem kapnának, ki a fene fizetne?

Ismerek más játékokat, tudom, neked nem vígasz, ahol pl direktben őskőrendelés mellé adnak egy rakat LE-t.

Biztos, hogy nem leszel egyedül, láttam már én itt a napokban jópár nyilatkozót, aki nagyon nem érti miért jó a visszafogott, de ő tuti nem fog. Nameg azok is ott vannak, akik a fölöttes szinteken sem visszafognak, mert ez azért nem 100 %-osan kifejlesztett ott.
Dátum: 2009.07.17. 13:14:43
Hauer, hát akkor te vagy a TOP embere.

Tehát akkor nincs itt semmi gond, aki visszafogottal úgy érzi már eléggé felizmolt, és célja beérni a TOP-ot, akkor az úgyis el fogja felejteni, és méggyorsabban szökell át a fölötte lévő visszafogott szinteken, és majd 3-4-5-6-7 szintekről vendettázgat azokon, akik szintazonosan elverik.

Viszont akkor nem értem hol a gond.
Dátum: 2009.07.17. 12:19:48
Hauer, csak kérdezném.
Ha senkinek nem lett volna visszafogottja, akkor kiken verekedted volna át magad és hova?

És ha már felizmoltál, miért nem felejted el azt a visszafogottat, és a helyében azonnal nyomhatnál egy kis TPtuningot, hogy gyorsabban haladj felfelé.

Fölötted (46, én is ott vagyok) már nem sok visszafogott szint van szerintem, mivelhát az a TOP-ban nem dívik. És ha te feltuningolnád a TPszedést, úgy suhannál át rajtuk, öröm lenne nézni. Feltéve, ha ők tényleg visszafognak.