Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xodar

Oldal: 12
Dátum: 2009.02.19. 11:01:12
Idézet: Xanagas - 2009.02.19. 10:42:20
Ezt a hihetetlen inteligens kérdést kaptam kb. 2 perce:

Milyen szám van a pihenésnél az ábrán?
5634
9
21000
896322

Kérném törölni.


No igen, én ki tudtam venni egy 9-est, két darab 3-ast, egy 7-est, meg egy 4-est. Gondolom a többi kis pont is szám akar lenni.
De aki feltette a kérdést, az nézhetne egy szemészt...
Dátum: 2009.02.19. 10:52:33
Smaragd Harcos: Gyorsan beregel? vagyis legyen felesleges +1000 nem használt reg, ami csak a szervert terheli?
(Legalábbis gondolom, mert az adataikat fel kell dolgozni...)
Szerintem lehet reklámozni itt a fórumon valahol, a kvízt nem arra találák ki...

Melyik egy magyar biztosító társaság?

RTL
Tesco
Allianz*
Aljas


Az Allianz svájci, ha jól tudom, max. német, ha más nem.
Egyébként meg a válaszok is viccesek. Vagy inkább elszomoríóak?

Melyik nem illuzionista az alábbiak közül

David Copperfield
David Blaine
Criss Angel
Rodney Mullan


Egy kérdőjel minimum hibádzik a végén.
A másik meg az, hogy szerintem spec...
Bár lehet, hogy csak engem nem izgat az illúzió.
Kőkemény valóság forevör!

Mikor van Anna nap?

július 26
május 16
január 16
december 6


Számok mögül hiányzik a pontocska, mert ugye dátum.
Vagy esetlen Anna-nap, netán Anna névnap?
Dátum: 2009.02.05. 11:48:35
Ki nyerte az amerikai elnökválasztást?

Barack Obama
John McCaine
Hilary Clinton
Arnold Schwarzenegger


4 év múlva az Obamán kívüli másik 3 közül kinek nem lesz esélye megnyerni? Schwarzinak, mert ő elvileg nem lehet elnök, ugyanis alkotmányba ütközik. A többiek viszont nyerhetnek még választást. Vagy addigra már nem lesz Végzetúr játék?
Dátum: 2009.01.13. 11:16:06
Pia, cigi...mi jön még? :S

Melyik filmben játszott együtt Nicola Kidman és Sandra Bullock?

Mouline Rouge
Átkozott boszorkák
Másvilág
Beépített szépség 1

Szerintem: Nicole, Moulin, az 1 meg felesleges

Hol élnek a Jakkok?

Himalája
Alpok
Sziklás-hegység
Kárpátok

A jak kis kezdőbetű és 1 k.
Dátum: 2009.01.07. 12:35:19
Idézet: winnie - 2009.01.07. 11:54:56
Idézet: Liadas - 2009.01.07. 11:36:54

A farkasember mire érzékeny?
arany
vas
acél
ezüst


erről az jut eszembe, hogy a kérdésfeltevők egy része miért nem hsznál toldalékokat? akinek nincs kedve, az meg tegye fel úgy a kérdést, hogy ne kelljen...


Én már láttam olyan filmet, amiben a farkasember nem volt érzékeny az ezüstre. (Az is lehet, hogy valami sorozat egyik része volt. Csak a feszületre volt érzékeny. És nem, tuti nem vámpír volt.) És ha írok egy könyvet, amiben az acélra érzékeny, akkor mi lenne a válasz? A kérdés feltevésében is van hiba szerintem.

Nem mentettem a kérdést, de valami hasonló volt:
Milyen alakzatot kapunk, ha félbevágunk egy 6 szöget?
trapéz
2 trapéz
(meg még 2 másik )

Kérdem én, szerencsétlen hatszögnek nem 2 felezője van?
Akkor a másik felezőnél kettévágva nem 2 ötszög jön ki?
(Nem szabályos ötszög!)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.04. 21:27:21
Szerintem amíg az IMDb-n csak Leeloo-nak írják a nevét, és csak a karakterhez tartozó párbeszédek között lehet megtalálni a teljes nevet, addig filmrészletre kérdez, ami spec. Egyébként meg helyesen írva: Leeloo Minai Lekarariba-Laminai-Tchai Ekbat De Sebat.


Mivel kitalált nyelv (tdtad, hogy létezik a Divine Language?), eléggé sokféleképp lehet írni, mivel a "Leeloominaï" lehet ugyebár 2 szó, mint "drága kő", de a magyarban is drágakő, angolban is van rá 1 szavas kifejezés (gem, jewel). De nézd itt (Csak ha valakiben él a tudásszomj nem létező nyelvek iránt!):
http://en.wikipedia.org/wiki/Leeloo#The_Divine_Language
Itt pl. a Te verziódban írják:
http://www.thedivinelanguage.com/
De nem is a helyesírásba kötöttek bele...
Idézet: cirip - 2009.01.04. 11:09:47

Persze nem tudom, mennyire kérdeztél bele a részletekbe.


Ennyire kérdeztem bele:

Mi a teljes neve Az ötödik elem c. film női főhősének, Leeloo-nak?

Lorna Lee Johnson
Leeliana Loomina Plava-laguna
Senno Ekto Gamat
Leeloominaï Lekatariba Lamina-Tchaï Ekbat De Sebat

Szerintem egyszer kell megnézni a filmet, véleményem szerint a legnagyobb poén a filmben Leeloo bemutatkozása Korbennek...
Jó, persze, én se jegyeztem meg, mert nem igen lehetett, de azt megjegyeztem, hogy 4-5 másodperc volt kimondani a nevét, míg az én teljes nevem alig 1 másodperc. Megkeresni meg 3 perc volt. Gugli, majd magyar wiki, végül angol wiki. De én általában angol wiki-n keresek, mert ott több minden van fenn (meg bővebb, igényesebb is szerintem). Javaslom mindenkinek!
Dűne...hmmm! Persze, el kell olvasni. (Ohh, rájöttem, azt is szoktam! Ki tudja, honnan van a nevem?És mert szoktam súgni: E. R. Burroughs) De most szakdogázok, úgyhogy szakirányos könyvekkel bajlódok.
(Persze közben lapozgatom a B. Rascal - J. Caldwell Orkháború 2-jét is... )
Viszont a Tutajos kérdésnek beugrottam volna! De nekem nagyon tetszik a kérdés! 1x elrontom, utánanézek, legközelebb tudni fogom...
Idézet: Sophiehun - 2009.01.03. 21:58:38
Gondoltam, amit "elsőnek" hallok a tévéében nem lesz gond és tudni fogják sokan.


Szerintem ha az lett volna a kérdés, hogy "Hány évesen vesztette el Luszeszíta a szüzességét?" vagy a "Mit nem vág az Ultimate Y-kés?" (a válasz természetesen: olyan nincs ), akkor vehetted volna a TV-ből. De ha a Híradó-nál kapcsolod be a készüléket, amikor az átlag magyar fiatal, mikor meglátja a főcímet, lóhalálában elrohan netezni...hááát...szóval érted, nem?!
Nekem eddig egy filmes kérdésem sem ment át a rostán.
Az első Tarantino volt. Persze, van aki nem szereti.
Amikor az Ötödik elem is kiesett az általános érdeklődési körből (pedig TV-ben is vagy 2x lenyomták), akkor rájöttem, hogy nem teszek fel több filmes kérdést, mert minek, ha mindet leszavazzák. Eddig ezzel nincs is baj...
Nálam a baj ott kezdődik, hogy töltögetem a kvízt, és jönnek sorban az elfogadott filmes kérdések. Meg a regényekről szólók. Mai példák:
"A Kapcsolat című filmben hogyan "üzennek" az idegen lények?"
Van ilyen film? Még sose hallottam róla. :S
"Hogy hívják a Dűne regényfolyam híres boszorkányrendjét?"
Van ilyen regény? Tudom, hogy van! De sose olvastam.

Szerintem ezek is speciális kérdések, mint minden filmmel/könyvvel kapcsolatos kérdés, mert ugye melyiket ki nézte/olvasta, ki nem. Az ilyen kérdéseket ki szavazta meg?
Na íme az én problémám:

Mely szín nem "szerepel" Tarantino Kutyaszorítóban (Reservoir Dogs) c. filmjében?

Fehér
Fekete
Kék
Rózsaszín


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Lehet volt már a kérdés, de nem kaptam még meg.
Speciális tudás kell hozzá? Nekem ez alap...
(Gugliban meg kb. 1 perc, mire megkeresed.
Direkt ott az angol cím is, ha magyarul nem találja valaki.)
Helyesírási hiba nincs...szerintem.
Vacc dö problem?

Megjegyezném: online voltam, párszor ránéztem. 1-1,5 órán át 0 jó 0 rossz volt az arány. Egyszer csak rossz lett. 1 rossz szavazat elég?
(Többet nem hinném, hogy kapott...)
Oldal: 12