Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kataaa

Oldal: 1
Érdekes cikk érdekes gondolatokkal bár szerintem itt-ott pontosításra szorul.Az EQ volt az alappillére az MMOknak ahogy említetted éppen e zért nem tartom helyesnek a WoWal való összehasonlítását már csak az idő különbségek miatt is.A következő lépés az EQ2 amivel én kb 4 évet játszottam sajnos - egyetemere nézve - hard core szinten tehát van belátásom a fent emlitett világba.EQ2 megjelenésére 1-2 évvel jött ki a WoW és itt már nem lehet olyanokat mondani hogy everquest csunyácska a világok harcához képest...max grafikán 1-2 éve az eq a legszebb-legélethűbb grafikával rendelkező játék volt egészen az Age of Conan megjelenéséig.Az álltalad emlitett összeshasonlítás kicsit s zámomra olyan mintha egy záporjózsefet próbálnál egy ferrarihoz hasonlítani, egyszerüen nem egy kategória.Végezetül a pro és kontra szerintem ami nem objektiv hiszem én "eq örült" voltam és wow-ot csak pár napra kértem kölcsön kipróbálni.Everquestnek nem 500k előfizetője van hanem pár millió bár nehéz pontosan meghatározni hisz sok embernek sony station teljes előfizetése van amivel minden sony mmo hoz joga van (sw:galaxies,eq1,eq2,..) de még igy is hozzávetőleg 8-10x több a wow-os.Ennek az oka az álltalad említett dolgok, miszerint: egydül is könnyen játszható és végigvihető,gyerekeknek is élvezetes( a "gyerekes grafikának köszönhetően ") és leginkább hogy single player built a játék.Viszont pont ebben van a hátránya is..hamar megunható,minek MMO-zol ha egyedül játszol csak??, sok fiatal a fiatalság számlájára irható problémák miatt (túl fiatal hogy megértse,simán buta,morális hiányosságok, stb stb ) tönkre teszi a játék élvezetét.EQban nem igazán találsz 16-18 évesnél fiatalabb játékosokat ami egyrészt kár mert sok-sok potenciális játékost vesztenek de másrészt jó mert tud tartani egy bizonyos "szintet" ami miatt az emberek könnyebben "szocializálódnak" egymással.Emiatt is nem értek egyet veled hogy ez volt a bukása miszerint csapatjáték nehezen jön létre:( A mi oldalunkról nézve inkább az időzónákkal van baj, hisz wowban sok server van külön időzónákra méretezve mig eq inkább egy USA preferált játék,bár semmi sem lehetetlen én anno egy server best klánban voltam ami csak európai,főként ázsiai és néhány örült amerikaiból állt.Elnézést hogy ilyen hosszu lett de nem tartottam fairnek a jó öreg everquest vs wow összehasonlítást:D
Végezetül a másik hozzászólóhoz miszerint unalmas ide-oda rohangálás az egész: pont ez az a réteg akiknek nem ajánlom az mmokat mert nem értik igazán meg.Mi anno honapokig dolgoztunk egy sárkány megölésén a tökéletes időzitések,stratégiák megtalálására és végül 7 óra megállás nélküli munkával meg lett a siker amit nem tudok leirni mennyire jó.Ez persze negatív véglet is, inkább úgy mondanám ha összejön a csapatod és jó emberekkel vagy körbevéve akkor teljesen más mint ide oda rohangálni, folyamatosan megy a "csacsogás" viccelődés és a barátkozás ( rengeteg ázsia,amerikai barátom van azóta és nem egyet már meg is látogattam legutóbb átugrottak europába legénybúcsra és eltöltöttünk pár napot közösen ami a játék nélkül soha nem jött volna létre ) és észre se veszed hogy közben játszol.Mindezek mellett egyetértek az emberekkel hogy nem jó dolog az MMO ha túlzásba viszik és sajnos elég könnyen lehet...úgy fogalmaznék hogy az mmok a mai kornak a virtuális addiktív drogjai és sajnos az idősebb generáció még nem eszmélt rá hogy ettől óvni kell a gyerekeket.Én 24 éves fejjel majdnem 3 évet vesztettem miatta és így utólag csak a szerzett barátokat tudom felmutatni ami persze mindig jól jön de 3 év árán?

mielőtt a nevem miatt valaki félreértésbe kerülne véletlen asszony accjáról irtam ( bár vannak lányok is sokan mmosok között )
Oldal: 1