Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CDALLAS

Oldal: 12345
Bocsánat, ha nyitott kapukat döndetek, de nincs időm 140 oldalt átnyálazni.
Miért vannak a rendszerben az olyan szavak letiltva, mint a "zsidó", a "cigány"?
Dátum: 2011.03.03. 20:25:34
Hányszor nyerte meg Olaszország a labdarúgó Vb-ét 2006-ig?

6
1
4
2
2006-ban nyerték meg negyedszer, tehát 2006. július 9-én este 22:30-ig háromszoros, utána négyszeres világbajnok. A négy válaszlehetőségből ki lehet dekázni, de akkor is pontatlan.
Dátum: 2011.03.02. 10:59:37
"Meddig jutott hódításai során II. Alexandros"
"helyes válasz: India"
A faxom jutott Indiába, nem II. Alexandros, ő még nagyon a hazája határait sem lépte át.
Aki Indiában hódítgatott, az Nagy Sándor volt, ezen a néven a III.
Tényleg kéne figyelni! Szerintem.
Dátum: 2011.02.28. 12:22:37
Olyan rend, hogy növényevő, olyan nincs, viszont rágcsáló van, és abba tartozik.
Dátum: 2011.02.28. 12:04:42
A kérdés feltevője "elfogadható helyesírásról" beszél. Tulajdonnevek elfogadható helyesírása a nagy kezdőbetű. Tök mindegy, hogy milyen könyvben, miért van másképp írva, a kis kezdőbetű nem helyes. És a kérdés erre vonatkozik. Át kell írni a kérdést, (pl.: melyik regényhős nevével találkozhatunk ilyen formában leírva, vagy mit tudom én) és akkor jó. Így nem. Szerintem.
Dátum: 2011.02.27. 20:03:44
Én is kötözködök egy kicsit, mert nem mindenki olyan okos és művelt, hogy a kétszer kettő kérdésre is a wikiért kapkodjon, hanem esetleg buta módon a tanulmányaira támaszkodik, és megpróbál fejből válaszolni, azoknak ez nem egyértelmű.
Dátum: 2011.02.27. 19:32:10
Konklúzió:
Nem egyértelmű a válasz, törölni.
Dátum: 2011.02.27. 18:36:27
Akkor velem van baj, de én úgy tanultam, hogy az angol polgári forradalom az időpont, 1642.
Dátum: 2011.02.27. 18:03:14
Melyik ország EU-tagjelölt az alábbiak közül?

Montenegro
Svájc
Macedónia
Szerbia
http://ec.europa.eu/enlargement/countries/index_hu.htm: jelölt Montenegró és Macedónia, potenciális jelölt Szerbia.
Amúgy egy időpont megjelölést is elbírna ez az egyébként több helyes választ tartalmazó kérdés.

Mennyi aranyat nyertek a magyarok a pekingi olimpián?
Milyen mértékegységben? Kilo, karát, szakajtó?
Mert akkor nulla. Amiből meg három darabot, azt meg aranyéremnek nevezik.
Dátum: 2011.02.27. 17:52:20
Nem tudom pontosan idézni a kérdést, de azóta is csak pislogok:
"Mikor kezdődött a magyar újkor", vagy valami ilyesmi.
A jó válasz meg a mohácsi csata.
MI VAN???
Dátum: 2011.02.05. 15:27:48
Melyik országban található a legtöbb piramis?

Mexikó
Egyiptom
Irak
Kína
Ebben a megfogalmazásban hibás a megjelölt válasz (Kína), ugyanis a modern építészet figyelembevételével USA-ban található a legtöbb.
Dátum: 2011.02.05. 15:18:13
Mikor koronáztak utoljára magyar királyt Székesfehérváron?

1527-ben I. Ferdinándot
1095-ben Könyves Kálmánt
1342-ben Nagy Lajost
1867-ben I. Ferenc Józsefet
A helyes válasz jól van megjelölve, de több forrás szerint is 1526-ban volt.
Dátum: 2011.02.05. 15:15:34
Melyik anyag nem hőszigetelő?

Üveg
Fa
Levegő
Alumínium
Mint olyan, egyik sem. Viszont a hővezető képessége mindnek más, ezt kihasználva alkalmazhatók hőszigetelésre, vagy nem.
Dátum: 2011.01.31. 14:52:59
A wiki szerint az "A" egy svájci folyó neve, nem egy városé. (Combe de l'A)
Dátum: 2011.01.31. 14:50:36
"Melyik helyesírása helytelen?
papapgáj
muskotáj
lakáj
táj"
Na, most akkor melyiknek???
Dátum: 2011.01.28. 21:36:50
Rendben, ezután oda fogom írni, bár sztem fontosabb az, hogy ezt a sok szar kérdést javítsa valaki, mint az, hogy hova írok.
Dátum: 2011.01.28. 20:56:46
Ja, és még egy:
A Vörös-tengert sem Mózes választotta ketté, amikor a zsidók menekültek az egyiptomi seregek elől, hanem Jahve.
Dátum: 2011.01.28. 20:00:37
Mikor volt a khadesi csata?

1200
1002
1285
1315
A helyes válasz:
i. e. 1274 májusában
Bár nem tudom, van-e értelme beírni, mert nem sok változást látok.
Dátum: 2011.01.26. 11:06:59
Ki ismerte fel az urán hasítását?
Neumann János
Szebehelyi Győző
Kármán Tódor
Szilárd Leó
Helyes válasz a kérdés feltevő szerint: Szilárd Leó.
Hát nem.
Wikipedia: nukleáris fegyver címszó:
"Szilárd Leó 1934-ben és 1936-ban két szabadalmat jelentett be a British Admiralitynek. Egy nyilvánosat, melyben homályosan utal az energiatárolásra és egy titkosat, amely a bomba elvét írta le, de nem tudta, melyik elemmel tud a láncreakcióban részt venni. A berlini Kaiser Wilhelm Institut laboratóriumában 1938-ban Otto Hahnnak és asszisztensének, Fritz Strassnann-nak sikerült az uránatom hasítása. Niels Bohr dán fizikusnak aki az atomszerkezet és a kvantummechanika tudományterületén dolgozott, és 1922-ben elnyerte a fizikai Nobel-díjat, szintén sikerült az uránatom hasítása."
Remélem segítettem.
Dátum: 2011.01.24. 10:52:57
Ismét egy hiba:
Kérdés:
"Mit csinált Klapka György a világosi fegyverletétel után?"
A kérdés feltevője szerint védte Komárom várát.
A wikipedia szerint:
"A világosi fegyverletétel után visszahúzódott a várba. Külső támogatás nélkül maradva tárgyalásokba bocsátkozott a vár feladásáról. Engedményeket szeretett volna kapni az ország jövőjével és a már fogságba esettek sorsával kapcsolatosan is, azonban ezt nem sikerült elérnie. Szeptember 1-jén kezdődtek meg a meghódolásra vonatkozó alkudozások. A komáromi őrség 11 pontban állapította meg a feltételeit. Az alkupontok elfogadását osztrák részről megnehezítette az, hogy azoknak az első pontjai az egész országra kiterjedő feltételeket szabtak, pl: Adassék általános közbocsánat az országnak s az összes magyar hadseregnek, a magyar bankjegyek értékesíttessenek s mindazon hazafiak, kik külföldre akarnak utazni, útlevéllel láttassanak el. Csak amikor ezeket a feltételeket kihagyták, akkor kötötték meg a kapituláció szerződését, 1849 szeptember 17-én Haynau hadiszállásán, a Komáromtól félmérföldnyire fekvő Puszta-Herkályon.

A megkötött szerződés értelmében a helyőrség tagjai minden későbbi üldözéstől mentesítő papírt (menlevelet, németül geleitschein-t) kaptak. A feltételek szerint október 2-án kezdődött meg a tényleges kapituláció végrehajtása. Először a dunahídfő és az elsáncolt tábort adták fel a magyar honvédek. Október 3-án az ó- és újvárat és a Duna-szigetet, október 4-én a Vágvonal és Nádorvonal védműveit s a városban levő kincstári épületeket adták át, október 5-én reggel igazoló jeggyel (geleitschein) ellátva a honvédcsapatok tagjai elhagyták a várat. Ezt követően szállták meg a várat az osztrák császári csapatok, Komárom városával egyetemben.

Klapka ezután külföldre távozott."
Kicsit hosszú, de egyértelműen látszik, hogy semmiféle várvédelem nem volt.
Viszont a "rossz" válaszok között ott van, hogy külföldre távozott.
Na ezen is buktam 18 %-ot.
Oldal: 12345