Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Spityu

Dátum: 2009.01.22. 19:15:12
A film végén Boromir áldozta fel magát Tufa és Pippin védelmnek érdekében, Gandalf a film közepe-vége fele áldozta fel magát a bányában....
Ezeknek szerintetek mi az esélye? Fel merjem majd tenni őket?

Kik a Darwin-díjasok?

Hány olimpiai érme van Cseh Lászlónak (2009)?
Dátum: 2009.01.21. 22:40:43
Kinek volt az eredeti neve Aurore Dupin?
G.L. Bernini
Donatello
Moliere
George Sand *


Azon felül hogy férfi nevű regényíró volt, annyi érdekeset találtam róla, hogy ezek a férfiak voltak a szeretői: Balzac, Berlioz, Delacroix, mind a két Dumas (apa és fiú), Flaubert, Heine, Liszt Ferenc, Mérimée, Saint-Beuve, Stendhal, Musset és Chopin. A műveit szinte meg sem említik... Amit megemlítenek tőle, azok nekem nem mondanak semmit, de lehet, hogy csak azért, mert műveletlen vagyok.



Melyik nép eposza a Kalevipoeg?
lett
finn
észt *
litván


Nincs bajom a kérdéssel, (bár nem tudtam, de utána olvastam) csak felmerült bennem egy gondolat...

Sokan a híres magyar műveket nem tudják és már azt lexikálisnak ítélik meg, és pampognak miatta, akkor ezeket miért kell eröltetni? Először a magyarokat tanulják meg, aztán lehet hozni ezeket.



A húszas vadászatomból ennyi kérdés jutott ide, a többi 18-at, megkaptam az előző kettő (szintén húszas) vadászati körben.
Dátum: 2009.01.21. 22:26:05
Hogy kicsit Férj és férj-esre vegyem a figurát:
A kölnek szoszinc vége, a többinek szalka van.
Dátum: 2009.01.21. 22:24:20
TÖRTÉNELEM és SPORT TÖRTÉNELEM... Nem tudom észrevetted-e de nem ugyanaz a kettő.
Én szerettem a törit, mindig odafigyeltem rá, de egyszer hallottam csak sporttal kapcsolatos dolgot, mégpedig azt a bizonyos 1972-es München-i olimpiát, a Félelem Olimpiáját. Azt is csak futólag említette a tanár.

És ahogy Csonti_himihumi is írta, attól, hogy tömegsport, nem vagyunk kötelesek tudni.

Lehet jönni azzal, hogy Aranycsapat, meg jók voltunk a fociban, de ott a szó, hogy voltunk.

Most az úszásban, vízilabdában vagyunk jók, azokról miért nincs kérdés? Én akartam már feltenni kérdést, de tuti kiesne az "értelmiség" miatt... "Mer' mi focinemzet vagyunk, vazze!" (Ezt most ne vedd magadra, mert az írásaidból az jön le, hogy kultúrált, normális egyén vagy). Mert amit Cseh Laci, vagy a pólósok művelnek, az tényleg fenomenális.

Na befejezem az OFF-olást.
Dátum: 2009.01.21. 19:58:41
Most komolyan... Mi az az LLL? Az lenne a 150? vagy ha képileg nézzük: 500505050...
Dátum: 2009.01.21. 19:55:43
Idézet: Gau84 - 2009.01.21. 19:18:25
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:35:51
Idézet: Gau84 - 2009.01.21. 18:12:23
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:05:11
Az első 1930-ban megrendezett labdarúgó világbajnokságon hány európai csapat vett részt?
4
5
egy sem
8
Nem voltam ott,sőt,szerintem egyikünk sem,és szerintem ez a kérdés mélységesen kimeríti a speciális fogalmát.Törölni való!


No azért álljunk csak meg itt! Akár ott voltál, akár nem, ezt tudnod illik, de a minimum, hogy utánanézel. Ez nem épp azonos kategória a "hol játszik Béla?" típusú kérdésekkel, ez speciel Sporttörténelmi kérdés. És igen, ezeket akár szereted a sportot akár nem, szépen megkeresed és utánanézel rosszabb esetben, ugyanis az sporttörténelem az általános műveltség szerves része. Ha gondolod, szívesen elmagyarázom miért, de szívből remélem, hogy szükségtelen.


Megkerestem,helyesen válaszoltam,de ez a kérdés akkoris kukába való,mivel semmiféle köze sincs az alapvető műveltséghez.A labdarúgás csak egy sport.Mint olyan pedig soha és senkire nézve nem lehet kötelező az ismerete,főleg nem a kérdésben említett időtávlatból.Az,hogy első VB volt,lényegtelen.Ennyi erővel mindenkinek tudnia kellene azt is,hogy az első Forma-1ben hány vagy milyen csapatok indultak vagy hány és milyen nemzetiségű pókerjátékos volt az éllovasok közt az első póker VB-n,esetleg milyen volt az első tabella Wimbledonban stb... (Ezeket csak azért emeltem ki,mert legalább annyian nézik-figyelik ezt a sportot mint a focit,de számtalan más példát hozhatnánk még fel.)
De nem haragszom.A goromba hangvételért sem.Szavaid alapján elfogult vagy,ergo: vagy futballal foglalkozol,vagy te tetted fel a kérdést. És ha nem tetszik a kifejtés,akkor tényleg magyarázd el,mert nem értem,mi ebben a korszakalkotóan közismertségre kötelezett dolog,amiért akár csak érdemes is lenne tudni.


Nos, az általad említett kérdéseket is tudnia illik olyanoknak is, akik nem szeretik a sportot. És igen, elfogult vagyok, mert - ha éppenséggel nem tudnád - kis hazánk egy sportnemzet volt, és jó sokáig az is lesz, tetszik vagy sem. No de ezen felül minden sporttörténelmi kérdést igenis tudni illik. Vékony a határ, amely a túl speciális kérdések, és a sporttörténelmi kérdések között van, ám például hogy mikor, hogyan, mely nemzetek részvételével zajlott le pl az első labdarúgó VB, az szerintem nem kérdéses hova esik.
Ezen felül azért azt se feledjük, hogy a sport nem unatkozó nők és férfiak hobbitevékenysége. Tudom, nehéz elképzelned, de anno és ma is olyan ereje volt/van a sportnak, ami példaértékű. Feltételezem a történelemmel nem állsz hadilábon, így azért nagyjából sejted, hogy a világesemények jelentős hányadában a sport, mint olyan kiemelkedő szerepet játszott.
Emellett akadnak olyan személyek, akikre emlékeznünk kell. Emlékeznünk kell a hihetetlen, emberfeletti kitartásukra és/vagy akaratukra. Kíváncsi lennék, hogy ha Steve Prefontaine nevét említem, mit mond ez neked? Ha nem ismered, és veszed a fáradtságot hogy utánaolvass, nagyon megköszönném ha leírnád ki is volt, és miért is vált ismertté, vagy érdemes őt ismerni. Hidd el, nem fogod megbánni, ha tanulsz belőle

U.I.: A hangnemem olyan amilyen, mindig is ilyen lesz. Nem neked szól, hanem annak, hogy olyan kérdéseket is töröltetni szeretnének egyesek, amik igenis ide valóak. És most nem arra gondolok - amit írtam is-, hogy hol játszik pl Nikola Anelka, mert az a reptéri kutyát sem nagyon érdekli, valóban.


Akkor minden fajta segítség (google, wiki, stb.) nélkül válaszolj kérlek erre:

Hányszoros darts bajnok Phil "The Power" Taylor?

Ez is sport, és engem ez érdekel, nem a foci, akkor most hogy is van ez?

Írtad masterv-nek, hogy nem bánja meg, hogy tudja... El nem tudok képzelni egy olyan helyzetet, amikor szüksége lehet arra az embernek, hogy mikor volt az első focivébé...
Dátum: 2009.01.21. 19:36:30
Valami hasonlóra én is emlékszek közép iskolás töriórákról, de utánanéztem, ami 1 dollárral kapcsolatos eladás volt az USA-ban - és nem kisebb tárgyakra gondolok, - ezt találtam:

"A vasutak New York kikötőjében irodát tartottak fenn, hogy fogadják az Ellis Islandról szabadult bevándorlókat. A vasutak vonalépítését az állam úgy támogatta, hogy a tervezett pálya mellett földet adott a társaságnak. Az továbbadta a földet a letelepedőknek, gyakran 1 dollárért acre-nként (elég olcsón). Mindenki jól járt: a bevándorló olcsón kapott földet, a vasúttársaság pénzt, később utast és szállíttatót kapott, az állam pedig virágzó gazdasági rendszert."
Dátum: 2009.01.21. 19:34:48
Ha jól tudom a '80-as '90-es években volt egy sorozat szerűség belőle...
Dátum: 2009.01.21. 19:33:20
Plusz az elementáris fúzió nem az első, amit megtanulsz, és emiatt lehet, hogy már magasabb szinten vagy, mire megkapod, mert addig mást fejlesztettél, nem a tanulást... Egyik ismerősöm pl. 13-as szintű, és még mindig nincs neki elementáris fúzió szakértelme.
Dátum: 2009.01.21. 17:52:05
Mely földrészeken élt a Lystrosaurus?
Észak-Amerikában, Afrikában és Európában
Afrikában, Ázsiában és az Antarktiszon. *
Ázsiában és Európában
Ausztáliában és Dél-Amerikában


Még életemben nem hallottam a Lystrosaurus-ról... Hogy került ez be?
Dátum: 2009.01.20. 23:18:57
Ki alapította a Szovjetunió első hivatalos néptáncegyüttesét (róla is nevezték el)?
Rudolf Nurejev
Maja Pliszeckaja
Vaclav Nizsinszkij
Igor Mojszejev *


Csak tippeltem én is, de bejött. Egyébként miért olyan fontos ez és miért tartozik az általános műveltséghez?
Dátum: 2009.01.20. 21:20:11
Ezzel az elmélettel csak az a baj, hogy 24 féleképpen jelenhetnek meg egymás alatt a betűk, mivel keveri a válaszokat a "gép", plusz ábécé sorrendben meg rögtön a K az első... Bölcsebb maradtál volna, ha hallgatsz.
Meg Lan-nak (ha baj, hogy így hívlak, szólj nyugodtan) a primitívségével van baja, szerintem.
Dátum: 2009.01.20. 21:13:17
Mi a méretaránya a H0 modellvasútnak ?
1:87 *
1:120
1:160
1:35


Enyhén speciális, törlésre küldtem.


Melyk egy híres -hitchcock film címe?
Veranda
Hátsó abak *
Bejárati ajtó
Padlásfeljáró


Ha már Hitchcock, akkor nagy Hitchcock...


Mennyi lett a Magyarország-Szlovákia meccs a Horvátországi kézilabdavb-n?
24-24 *
30-25
28-27
20-23


Ez aztán a friss kérdés! Szinte még meleg... De kérdezem én, akit nem érdekel, az honnan tudja?
Plusz: kézilabda VB

[OFF]
Én speciel iszonyatosan felmérgeltem magam a meccsen.
[/OFF]


Melyik a helyes megoldás?
1+1=111111
1+1=2 *
1+1=11111
1+1=111


Egy újabb debil kérdés, ami Azonnali törlést és Rosszul feltett kérdést kapott... Véleményem szerint ez egy árnyalt megfogalmazása a primitívnek.


Melyik hősnek nem "men"-re végződik a neve?
Cat
Super
Bat
Spider


Egyiknek sem men-re végződik a neve, hanem man-re. Ja és a Catwoman is arra végződik, mégha a kérdező szerint nem.


Tarján település melyik megyében található?
Győr-Moson-Sopron
Bács-Kiskun
Komárom-Esztergom *
Heves


Azért kell tudni, mert Pesti Frigyes szerint először II. Endre idején, a XIII. században említik az oklevelekben?
Valamint az 1048 lakoson kívül tudja ezt még valaki?


Mikor született Tom Cruise?
1962.július 3. *
1960.április 28.
1958.január 23.
1968.október 10.


Percre pontosan?
Dátum: 2009.01.20. 18:25:55
Persze ennek is különböző anyagi megfontolásai vannak...
De elég hosszú a történet, és igen erős OFF-olás lenne.
Dátum: 2009.01.20. 18:24:48
Idézet: masterv - 2009.01.20. 16:23:01
Milyen FB gyártó létezik?
Tech Deck ---->a helyes
Tec Deck
Deck Tech
Dec Tec

De mi az az FB? Kicsit lehetne pontosabban is kérdezni,így túl spec,mert bármi lehet! Kérném törölni!


Fingerboard... Mini gördeszka, a kezed helyettesíti a deszkást.
Dátum: 2009.01.20. 18:00:26
Azért ami nekem van 80%-os Black Absinthe, azt nem mondanám silánynak..
De az íreknél megtalálható 88%-os vodka sem lehet semmi...

Bocsi, az OFF-ért!
Dátum: 2009.01.19. 23:14:37
Aki mondjuk angolul tanul, annak tuti megemlítik, meg mint írtam, nem egy filmben benne volt a cím, plusz az elnökválasztások által is megemlítik, stb.
Ez általános műveltség. Nem kell angolnak lenni, hogy ezt tudja az ember, csak figyelni kell a hírekre is néha... Meg olvasgatni sem árt.
Dátum: 2009.01.19. 23:12:14
Idézet: Drag00nKnight - 2009.01.19. 23:06:41
Pardon nem láttama filmet, és Porton meg nem írta.... az volt az első h ott néztem meg!


Akkor nézd meg ezt...

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page? i_where=2&i_film_id=31&i_city_id=3372&i_county_id=-1

De azért kimásolom:

...szereplő(k):
George Clooney (Seth Gecko)
Quentin Tarantino (Richard Gecko)
Harvey Keitel (Jacob Fuller)
Salma Hayek (Táncosnő)...
Dátum: 2009.01.19. 23:08:26
Erre csak annyit mondok, hogy rengeteg olyan film van, amiben a mellékszereplő nagy színész.. Épphogy csak feltűnik, de annyira ismert, hogy nem siklik el felette az agyunk.
Ez kb. olyan, mint az, hogy Adam Sandler szinte minden filmjében van szerepe Rob Schneider-nek és fordítva, még ha azok a szerepek csak 1-2 mondatosak is...