Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Insane

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.27. 23:43:48
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.27. 22:54:40
Ráadásul a Plútónak van is holdja, a Charon.


Ha már ilyen mélyen a csillagászat berkeiben járunk, akkor megjegyezném, a Plútónak jelen ismeretek szerint 3 kísérője van, ezek közül a Charon is Törpebolygó minősítést kapott, csakúgy mint a Plútó, lényegében egymás körül keringenek.

A Vénusszal kapcsolatban igazad van, és csillagászok sokszor elmondják, hogy valószínűleg valamikor a Vénusznak lényegesen ritkább légköre volt, csak valamilyen hatásnak köszönhetően, hirtelen beindult az üvegházhatás ( a hirtelen itt csillagászati léptékkel értendő), és ilyenkor említik meg csöndesen Földet, ill az itt zajló eseményeket is...
Dátum: 2008.10.27. 13:01:43
Idézet: Dess - 2008.10.27. 12:31:49
Ize-mize, nem szegyen kulso forrasbol gyartani szo szerint a kvizkerdeseket?
Ilyen es ehhez hasonloval sokkal talalkozok...


Én eddig kútfőből írtam a kérdéseimet, de most h felhívtad a figyelmem erre az oldalra...

Szerintem egy ilyen "lopott" kérdés még mindig 100* jobb, mint amikor érdektelen évszámok, vagy 2+2*0+3/9... és társaik villognak a képernyőmön.

Ráadásul a kérdés és válasz mellé még 3 hibás választ is ki kell találni, ami azért agymunka, és a kérdésben is kisebb eséllyel lesz pontatlanság, vagy helyesírási hiba. Ettől függetlenül bíztatok mindenkit, hogy a "szürke kis agysejtek dolgoztatásával" ( na ez vajon kinek a mondása volt? ) találja ki a kérdéseket.
Dátum: 2008.10.27. 12:24:03
Idézet: Aisling - 2008.10.27. 11:37:06
Az írót tiszteltetem, de a "Mi a neve a piros színnek a HKK-ban?" kérdésnél szerintem a piros színt ott is pirosnak hívják... Maximum a piros lapoknak van valami elborult egyéb összefoglaló neve.


Azon túl hogy az ilyen kérdések túl specifikusak, még csak nem is biztos, hogy pontos. Egy rövid HKK gyorstalpaló.

Kezdetben volt a Túlélők Földje nevű játék (levelezős RPG), amelyben voltak különböző istenek. Később amikor erre épülve megjelent a HKK a lapokat főbb csoportokba osztották az istenek szerint, viszonylag logikusan attól függően hogy melyik szférát uralták a játékban.

Sheran - természet, víz - zöld;
Fairlight - pénz, mágia - sárga;
Tharr - harc, föld - barna;
Raia - fény, jóság - fehér;
Elenios - szerelem, szél - kék;
Dornodon - tűz - piros;
Leah - halál - fekete;
Chara-din - káosz - lila;

Vannak még más színek is, de ez most érdektelen (pl. semleges lapok- szürke)

Aztán később megjelent az újabb PBE(e)M, az Ősök Városa, ami szintén nem kerülhette el a sorsát és beépült a HKK-ba, azonban itt nem istenek hanem un. klánok vannak, amelyek hasonló szerepet töltenek be. Meglepő módon ezek is pont 8-an voltak, tehát egyszerűen csak hozzápárosították a meglévő színekhez, lehetőség szerint ezt is logikusan:

Tudós - zöld
Tisztogató - barna
Mágus - sárga
Katona - fehér
Pszionicista - kék
Halhatatlan - fekete
Tolvaj - piros
Mutáns - lila

Tehát a kérdésre a pontos válasz Dornodon / Tolvaj. Mint említettem ezek a kérdések túl specifikusak, tehát alap törlés javallott (szerintem), de addig is amíg nem akarnak elfogyni, remélem segít sokaknak ez a kis összefoglaló.
Dátum: 2008.10.27. 10:55:21
Idézet: Aisling - 2008.10.27. 09:52:41
Milyen sportág képviselője (volt) Jiri Holecsek?
jégkorong *
Semmilyen nyelven nem találtam róla infót.


Nem volt egyszerű
http://nascar.hu/versenysorozat-jegkorongtorna_1972_szapporo-6589

Az 1972-es téli olimpián a csehszlovák jégkorong csapat játékosa volt (Holecek)

Idézet: Rammstein - 2008.10.27. 10:42:36
Most nem azért hogy szőrözzek,de a "mól"-t azt véletlen nem úgy írják hogy "mol"?


Ne is.
http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3l
Dátum: 2008.10.26. 12:18:37
Idézet: Csirguz - 2008.10.26. 12:10:44
Idézet: Szdik570 - 2008.10.26. 10:25:57
Üdv mindenkinek!
A következő számok közül melyik illik bele legkevésbé a számsorba: 2 - 3 - 6 - 7 - 8 - 14 - 15 - 30 ?
3 ...
7 ...
8 ...
15 ...


Azért kaptál rossz értékelést, mert a játékosoknak lövése nincs a megoldásról. De most kiváncsivá tettél: mi a logikája? Mert én sem értem!



Én is elég jó vagyok ezekben a számmisztériumokban, (Pl. az ősök Városában is külső segitségek nélkül oldattam meg a sorozatok 99%-át) de nekem is agyalnom kellet hogy rájöjjek h 8 a megoldás. ( +1, +az előző szám, +1, +az előző szám....) Amúgy nem durván rossz kérdés csak agyalós....
Dátum: 2008.10.26. 11:50:28
Idézet: Khetty - 2008.10.26. 11:01:07
Mikor született Faludy György?
1910. szeptember 24
1910. szeptember 21
1910. szeptember 23
1910. szeptember 22
Na neee máááár!!! (guglizható, node mégis!)


Ezt megkaptam én is az előbb egyetemben Jókaival és talán Krúdyval. Jó hogy nem órára perce pontosan kell(ene) tudnom.


Hol található a musculus sternocleidomastoideus?
Hát
Kéz
Nyak
Láb

Aki nem biológia tanár, testépítő, vagy latin szakos az honnan tudja? Oké, a musculus az izom, de akárhol lehet, jó itt is segített a Google...

Na ez viszont tetszett:
Hogy becézik az Eiffel-tornyot a Párizsiak?
zsiráf
öreghölgy
óriás
fúrótorony

Minimális műveltséggel lehet tudni fejből, ugyanakkor vicces válaszok is vannak benne, hasonló kérdéseket akarok, nem évszámok tömegét.
Dátum: 2008.10.25. 14:58:06
Idézet: Trockij - 2008.10.25. 14:19:36

Mit kapok ha a VIRÁG szóból kivonok 6-ot?


Ez kifejezetten tetszett Nem tudom, hogy kié a kérdés, de elismerésem.. remélem, h bentmarad..

T.


Köszi. Most már tudod. Én is remélem.
Dátum: 2008.10.24. 16:15:31
Hiba vagy figyelmetlenség (h nem láttam valahol kiírva), hogy ha megváltoztatom a portyázás beállításom, 0-z a portyapontom?
Dátum: 2008.10.24. 15:31:27
Természetesen. 36 órája fent vagyok kezdek fáradni.

Viszont ennek köszönhetően nagyon kötözködős hangulatban vagyok :

Mikor kedődött az 1848-1849 szabadságharc?
Március
Szeptember
****
****

Tuti nem márciusban, akkor a forradalom, valamikor nyáron talán szeptemberben, ha jól emlékszem, de ennek utána kellene nézni, csak lusta vagyok.
Dátum: 2008.10.24. 15:23:15
Mennyi 5+5*10?
10
100
1000
10000000

Egyrészt hihetetlenül fantáziátlan kérdés, másrészt még a jó válasz sincs közte, hisz ha 100 lenne a jó válasz ( mint ahogy a kérdés író szerint az) akkor helyesen Mennyi (5+5)*10 lenne a kérdés, így mivel a szorzás magasabb prioritású azt végezzük el előbb vagyis a helyes válasz eme rendkívül összetett kérdésre 250 kellene legyen. Trükkös lenne ha a 10Millió helyett mondjuk 250-et írt volna és azt jelölte volna jó válasznak, tuti páran besétáltak volna a 100-as csapdájába
Dátum: 2008.10.24. 13:27:21
Köszönöm így értem, mondjuk annyira nem mázli, mert mint látszik kiegyenlítődik (fránya nagyszámok törvénye ). Őskő pedig csak akkor lesz belőle, ha szerzek még mellé - ami nem valószínű-

HP reg kérdése, némi számolgatás után arra jutottam hogy a legvalószínűbb az, hogy minden extra nélkül 24 óra alatt maxba gyógyulsz. (kevesebb idő alatt, nyilván időarányosan kevesebbet) Pihenéssel 8 óra alatt (3* szorzó), további bónuszokat még nem volt alkalmam kitapasztalni. Khetty által leírtak alapján 2* bónusz jár a prémiumosoknak.

Rammstein: A kérdésed első felével már találkoztunk majdnem mind. Én pl rendszeresen kapok ki olyantól aki egy szál alap fegyóval 140 SZK összeggel bóklászik, mig nekem 155 fölötti összegem, ill páncélom meg pajzsom is van, plusz minden csilli villi, valamint energiatüske. Szal ezt úgy hívják random. A VP pedig varázslatokra kell, 3. ( a smaragd vagy 2.) szinttől tudsz varizni.
Dátum: 2008.10.24. 12:56:12
Lehet hogy volt már kérdés, de nem találtam rá választ a fórumok és helpek átböngészése során. Arról van szó, hogy pár napja amikor kezdtem nagyjából 30 VD során 3 kiégett őskő esett, azóta kb 150 alatt egy sem. Mi lehet a probléma?

a.) Szerencsés voltam az elején.
b.) Peches vagyok azóta.
c.) 3 a max ami nálam lehet (esetleg minél több van annál kisebb az esélye a találásnak)
d.) Valamit rosszul csinálok.
e.) Egyéb
Szerintem mert nem egyertelmű. Az 1, 2268 nyílván kiesik, a 3628800-nál tuti van kisebb (pl 113400). A 0 pedig egyes vélemény szerint természtes szám mások szerint pedig nem, én anno még az utóbbit tanultam, de tudom h nem egyértelmű. Persze ebből a 4ből leginkább a 0 a helyes.
Bár én nem találkoztam ezzel a kérdéssel, jó tudni. Talán az volt a megtévesztő, hogy volt a Dragonballban egy Radek nevű szereplő- ha jól emlékszem-
Oldal: 1