Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Disloyal

Oldal: 12
Dátum: 2009.01.13. 20:01:08
Mekyik filmet forgaták magyar studióban?
Titanic
Terminátor 2
Resident Evil
Hellboy 2 *

Melyik, forgatták.
Dátum: 2009.01.09. 13:51:41
Én a kötőjeles kivételével mindenhogyan láttam már leírva termékeken és reklámokban is, szóval ennyi erővel akármelyik lehetne helyes.
Bár ha abból indulunk ki, hogy a videót hogyan kell helyesen írni, akkor a 'videójáték' a helyes válasz.
Dátum: 2009.01.09. 00:19:04
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.08. 23:06:37

még a neve sincs helyesen leírva
Christiano Ronaldo


Bocs, hogy csak így megcsonkítva, de nem akarok túl hosszú posztot. Cristiano Ronaldo helyesen leírva a neve, szóval az említett kérdés azon kevesek egyike, ahol helyesen van írva.

Mi volt 1956 októberében Magyarországon?
forradalom *
népfelkelés
szabadságharc
ellenforradalom

Necces téma, nem hiszem, hogy a politikába érdemes ilyen mélyen belenyúlni egy játékban.


Hol volt Númenor?
Középfölde északi részén
Középfölde nyugati részén
Középfölde déli részén
Egy szigeten *

Csak a válaszlehetőségekből jöttem rá, hogy egyáltalán miről is lehet szó. Spec.
Dátum: 2009.01.08. 11:34:14
A SPORE játékot kicsinálta?
Maxis *
Blizzard Entertainment
Activision
JoWooD Production

Ki csinált ki mit?
Az alábbiak közül melyik egy fafúvós hangszer? 18.18%-on áll, ma, vagy holnap ki fog esni.
tuba
vadászkürt
szaxofon *
trombita

Úgy látszik, ez már túl nehéz volt - elismerem, nem olyasmi, amire kapásból rávágja akárki. A szaxofon csöve ugyan fémből készül, de a hangszereknél nem ez határozza meg a besorolást, hanem a megszólaltatás módja. A szaxi pedig náddal működik, akárcsak a klarinét vagy az oboa, ezért fafúvós (magyarul: be kell kapni a végét, és úgy fújni). A többi felsorolt hangszer mindegyike tölcséres fúvókájú, azaz rézfúvós hangszer (a szájjal csücsörítve kell belefújni, nem kell bekapni).
Egyébként soha nem tudtam játszani egyetlen hangszeren sem, nincs zenei képesítésem, csak érdekességként gondoltam, beteszem ezt a kérdést.
Dátum: 2009.01.08. 10:33:00
A felsoroltak közül melyik DJ Holland nemzetiségű?
Nick Warren
Sander Kleinenberg *
Dave Seaman
Sasha

Soha nem hallottam egyikükről sem, de nem érzem magam rosszul ettől.


Nagy kiterjedésű tavakra épült Barokk Magyar kisváros.
Velence
Komárom
Tata *
Szolnok

Ez így erősen kozmetikázásra szorul, mert ez nem kérdés, hanem egy állítás.


Melyik magyarországon jelenleg (2008) a legelterjettebb hipermarket-lánc?
Auchan
Cora
Plus
Tesco *

Az, hogy reklám, nem is annyira zavar, de a Plus-t 2008-ban megvette a SPAR. Azt meg nem tudom, hogyan lehet mérni, hogy mennyire elterjedt, mert ha pl. üzletek száma alapján, akkor tuti több a SPAR van, mint TESCO.


Skócia legnagyobb városa?
Edinburgh
Lochness
Dundee
Glasgow *

Talán: "Melyik Skócia legnagyobb városa?"
Lehet, hogy nem célszerű belemenni ilyesmibe ilyen késői órán, de azon továbbra is lehetne vitatkozni, hogy mennyire egyértelmű.
Szerintem például egyáltalán nem. Vázolnám a lehetőségeket:
Először is: nem mindegy, hogy éppen akkor, amikor megelőzi az éppen második helyen lévőt (ekkor lesz második), vagy a verseny végén (azaz a dobogón állva, illetve a listán) megelőzi a második helyezést elért versenyzőt (ekkor első).
Másodszor: nincs ott, hogy milyen versenyről van szó, tehát lehet akár körverseny is, ahol ugye bárki megelőzheti a másodikat, az első helyezett (lekörözés) illetve az utolsó is (kör visszavétele) - mindkét esetben 'nem változik a helyezés' áll fenn -, illetve ha a harmadik helyezett veszi vissza a körét, akkor a 3. is helyes válasz a kérdésre.

Tehát mindegyik válasz lehet helyes, mert a kérdés pontatlanul van feltéve.
Dátum: 2009.01.05. 08:51:47
Na, azért álljunk itt meg egy pillanatra! Én nekem kellene szégyellenem magamat, amiért egy 1 szinttel alacsonyabbat ütöttem? Azt hiszem, ezt megengedik a szabályok, és ezért vagyok 15 pp-n, hogy megtehessem. Arról nem én tehetek, hogy az illető nem vette a fáradságot, hogy fejlessze magát (akár tulajdonságokban, akár szakértelmekben, akár felszerelésben). És nem "pont őt" néztem ki magamnak, portyalistáról választottam, a nevét sem néztem, csak a tulajdonságösszegét - szerintem sokan csinálják így.
És szerintem visszafogott, kulturált módon írtam le, mi történt. Nem sírtam, csak egyetértettem masterv-vel abban, hogy túl nagy a random szerepe, és ezt saját példámmal illusztráltam.
Dátum: 2009.01.04. 21:06:22
Én megértem a kifakadásodat.
A második világban ma levert egy 140-es tulajdonságösszegű, 6-os szakértelmösszeggel rendelkező (azaz szinte fejlesztés nélküli) 10-es szintű kari, mithril buzogánnyal, méregfelhővel és első szintű pajzzsal illetve páncélban.
Én 11-es vagyok, 244-es tul. összegem van (51 tám., 47 véd., 33 iq és tau.), enyészmester + mindenből a legjobb prémium cucc, ami 12-es szinten kapható (kereskedelem 10), és szívósság 10-em is van.
Úgy indult, hogy belémnyomott 35-öt varázslattal, én sebeztem 7-et a villámmal. Utána ő egyszer talált el és sebzett 12-t, én pedig 4-ből egyszer sem találtam el, és a 8-as szintű állatom se. Ennyi. /Nem volt láthatatlan, nem is pihent, nincsen szövetségben./
Nem az elbukott 250 le zavart, hanem az, hogy ilyen megtörténhet.
Gondolkodtam rajta, hogy kiírom ide, de letettem róla, csak most, hogy látom, mással is megesik, muszáj volt hozzászólnom.
Dátum: 2009.01.04. 15:45:55
A Magyar forradalom idején kivel harcoltak a Magyarok?
Amerikaiak?
Orozsok(Ruszkik) *
Japánok
Németek

Törlést neki! El is tiltanám, aki ennyire hülye.
Dátum: 2009.01.04. 14:02:35
Én már nem az "átkosban" jártam általános iskolába, de ha a szorzótábla nem ment fejből, mi sem mehettünk harmadik osztályba.
Egyébként kár is ezen vitatkozni, a lényeg, hogy teljesen egyértelmű, hogy az oszthatóság maradék nélkül értendő.
Dátum: 2009.01.04. 12:48:38
Melyik az a módszer, amivel megkeserítheted a végzeturak életét?
Portya *
Prémium tagság
Pihenés
Vadászat

Szerintem ez nem egyértelmű. Ha pihenve védekezek, és ezért lepattan rólam valaki, az bosszankodhat. Ha prémium tag vagyok, azzal közvetett módon ugyan, de erősebb lehetek a nem prémiumosoknál, így ők is kesereghetnek.

Melyik lila????

Püspök *
Égszín
Bronz

A fejem - attól, hogy ekkora barmok vannak, mint te, kedves kérdező...
Dátum: 2009.01.04. 11:15:04
mikor volt az első világ háboru??
1941
1456
1564
1940 *

Jesszusom! Azonnal törölni!
Dátum: 2009.01.03. 15:12:07
mi a Vakitó fény varázslatnak a képessége?
15-34 sebzés
Ellenfél támadási ereje csökkentése
+ 5 védekezés
- 18 támadás *

Bár nem teljesen egyértelmű, de a 2. válasz is helyesnek tekinthető.
Dátum: 2008.12.31. 11:01:59
melyik a ókori világból való 7 csoda egyike?
cuzco
egyiptomi piramisok
sidney-i operaház
budai vár

Kis kozmetikázással még jó is lenne.
Dátum: 2008.12.30. 16:08:42
Hány lába van egy lónak ha felemel belőle hármat?
4
1
3
2

Ez már szerepel 1 és 2 felemelt lábbal is, már várom a 4-eset...
Dátum: 2008.12.30. 15:11:20
Melyik a harmadik legnagyobb kontinens?
Amerika
Ázsia
Afrika *
Izland

Mi lenne, ha az utolsó lehetőség is egy kontinens lenne? Vagy épp nem jutott eszébe több a kérdezőnek?
Oldal: 12