Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Freemy

Oldal: 1
Dátum: 2015.01.21. 11:33:12
Köszi szépen. Pont erre voltam kíváncsi, de megcsinálni nem mertem volna.
Dátum: 2015.01.21. 09:24:54
Sziasztok!

Állatnak adható, aukciós házban nyert visszaváltható tárgy visszaváltásáról szeretnék kérdezni.

Keresgéltem a fórumban, de nem találtam ilyen kérdést. Csak a fókuszkristályok visszaváltásával kapcsolatban olvastam, de állatos tárgyaknál nincs törlés gomb.

Szóval a probléma és a kérdés:
Pont azt az állatot szeretném csatlóssá emelni, akin ez a visszaváltható tárgy van:
Az állat aktuális tárgya: Brutális karom
+10 Sebzés, +20 Támadás, +4 morál győzelmenként (csak portya és kihívás során)


Nem merem nekiadni a Karácsonyi fétist, mert félek, hogy elveszik a karom.
Mit tegyek? Hogy tudom visszaváltani a karmot?
Dátum: 2014.04.17. 13:00:31
Köszönöm!
Ezt valahogy mobilról nem vettem észre...
Dátum: 2014.04.17. 12:40:17
Sziasztok!

Hétfőn vettem őskövet, de nem tudtam ajándékot küldeni, pedig szerettem volna küldeni magamnak.
Vagy ha küldhetek, akkor hol találom?
Köszi a segítséget.
Dátum: 2014.04.03. 13:58:23
Erről beszélünk.
A lényeg az, hogy így bukta a háború.
Dátum: 2014.04.03. 13:44:12
Miért nem számolja?
Dátum: 2014.04.03. 13:21:54
Igen, ha a portya menüben hozza. De ez elég ritka.
Ha viszont portya ablakba beírom a nevét és úgy támadom, akkor kufár csata lesz belőle. Nekem ez nem tetszik, nem logikus. Az lenne az igazi, ha lehetne választani vagy portya ablakba beírva portya lesz és kufár csata ablakba beírva kufár csata.
Dátum: 2014.04.03. 11:57:45
Köszönöm a választ.
Akkor valahogy azt kéne még majd megoldani, hogy ha a kufár csata nem is, de rendes csatával meg tudjuk nyerni a háborút.
Most ha a karakter melletti kardra kattintok, vagy ha portyázásnál nevet beírva támadok, automatikusan kufár csatát csinál.
Hacsak nincs a portyázási listában a személy, akkor nem tudok háborúzni vele. Ez szerintem probléma.
Dátum: 2014.04.03. 08:14:58
Idézet: Freemy - 2014.04.02. 11:54:29
Sziasztok!
Jelezni szeretném a következőt:
Mióta beindult a kufárok csatája, nem számolja a háborús csatákat.
Kufár-csatával és sima portyával is legyőztem már két különböző szövetségben lévő ellenfelemet is többször. Nem számolta bele...
Így bukta a csata, ha nem számolja.

Kérnék valami visszajelzést!
Köszi!


Hozzátenném, hogy most gyorsan ismét két csatát lenyomtam és nem írja, de a csata végén se jelzi.
Nem írt senki, rossz helyre írtam vagy nem sikerült még megoldani?
Köszi előre is a válaszokat! Várnám a visszajelzést.
Dátum: 2014.04.02. 11:54:29
Sziasztok!
Jelezni szeretném a következőt:
Mióta beindult a kufárok csatája, nem számolja a háborús csatákat.
Kufár-csatával és sima portyával is legyőztem már két különböző szövetségben lévő ellenfelemet is többször. Nem számolta bele...
Így bukta a csata, ha nem számolja.

Kérnék valami visszajelzést!
Köszi!
Dátum: 2009.08.13. 00:56:25
Ahogy halad előre az ember a szakértelmekkel, annál hatékonyabbakká válnak. Így van ez a lélekenergia sajtolással is. Mivel már elég sűrűn kapok el lényeket, számomra fontos a sajtolás.
Ezért a következő lélekenergia sajtolásig hátralévő időnek a visszaszámlálását is megérné feltüntetni ott, ahol már most is van az alacsony ÉP meg a térkapus visszaszámlálás, hogy az ember állandóan lássa.

Kéne valami véletlen esemény, ami a PP-ket is viszi, nem csak a CSP-ket.
Most már minden fejlesztés elviszi a CSP-t, ez a mostani legújabb borzasztóan és éppen ezért nem is nagyon élek a lehetőséggel, hiszen egyszerűen nem éri meg. Inkább fejlesztem a mágiámat...
Hiszen ez inkább portya, mint vadászat, ezért is jó lenne, ha akár 3 PP-t is vinne egy alkalom.

A felszaporodott PP-ket szívesen beváltanám az aukciós házban munkára vagy bármi másra. Napi 10-15 pont (nekem) elég, így mindig túlcsordulok ebben, hiszen nem tartom túl barátságos fejlődési módnak a portyákat. Sokkal inkább a szerencsén múlik a dolog...
Dátum: 2009.08.13. 00:46:13
Most is ezzel kapcsolatos a hiba?
Már kb. egy órája nem bírok belépni, de talán még régebb óta...
Idézet: Kocos - 2009.03.04. 15:45:13
Idézet: Freemy - 2009.03.04. 14:51:35
Vagy egy órán át gondolkodtam, hogy hogyan tegyem fel a kérdést, mire megszületett ez a verzió. A karját tudnám lecsapni annak, aki rossznak minősítette!!!

Vajon miért lehet ez a kérdés rossz?

Melyik nem alkalmas digitális adatok tárolására?

Merev lemez
Mappa
CD lemez
Reklámtáska (jó)


Erdekelne, hogy mi is volt a minosites pontosan. En a rossz valaszokat jeloltem volna be. Ugyanis a mappa sem alkalmas adattarolasra. Az az adatok csoportositasara, rendszerezesere, cimkezesere alkalmas.
Egyreszt.
Masreszt rosszak a valaszok azert is, mert az eredeti rossz valasz nagyon gagyi.
Harmadreszt de tenyleg csak utolsosorban a kerdes erdekessege, izgalmassaga erosen megkerdojelezheto.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Vagy egy órán át gondolkodtam, hogy hogyan tegyem fel a kérdést, mire megszületett ez a verzió. A karját tudnám lecsapni annak, aki rossznak minősítette!!!

Vajon miért lehet ez a kérdés rossz?

Melyik nem alkalmas digitális adatok tárolására?

Merev lemez
Mappa
CD lemez
Reklámtáska (jó)
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Rossz kérdések:
Először is, fontos tudnotok, hogy lehet, hogy a játékosok egy kérdést elfogadnak, de mi, adminok, utólag átminősítjük rossz kérdésre. Ennek a következő okai lehetnek:
- A helyesírási hibáktól nyüzsgő feladványokat alapban elutasítjuk. Kezdetben lelkesen javítgattuk, de túl sok van, lehetetlen minden egyenként kijavítani. És sajnos egyenlőre szerverről futó helyesírás ellenőrzőt sem tudunk telepíteni. Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! Ja, és egy kérdés végére illik a kérdőjelet odabiggyeszteni!


Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Törlendő kérdések:
Egyszerűen megfogalmazva, azok a kérdések kapják a "rossz" értékelést, ahol a kérdés feltevőjének szándéka az volt, hogy egy jó kérdést írjon, de nem sikerült neki. A "törölni" értékelést azok kapják, akik szándékosan rossz kérdést írtak. Megválaszolhatatlan, vagy nevetségesen egyszerű kérdések, netikettet sértő kérdések tartoznak ide. "Milyen színű az ég?" "Mire gondoltam, amikor ezt a kérdést írtam?" "Melyik az az albán folklórzenekar, amely egyetlen albumot sem jelentetett meg?" "Milyen színű volt Kiszel Tünde haja 2006-ban?" és még sorolhatnám.


Mielőtt leírnám a problémámat, írok két helyesírási hibát, amit a fenti sorok alapos elolvasása után találtam. A két idézetben az aláhúzott részek a hibásak.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Természetesen senkitől sem várjuk el, hogy mindig jó kérdéseket írjon - én magam is írtam már olyat, amit utólag rossznak pontoznék. A kérdéseket 10 kérdés feltevése után kezdjük értékelni. Ha valakinek a kérdéseinek legalább fele rossz kérdést kap, figyelmeztetést kap, és ha ez az arány marad, elveszti a kérdés feltevésére a jogot. Emellett, max. 3 alkalommal kaphatsz "törölni"értékelést. Az 3. alkalom után végleg elveszted a kérdés feltevésére a jogot.
Ez nem büntetés, a kérdés feltevésért kapott lélekenergia amúgy sem jelentős, van, aki egyszerűen nem tud jó kérdéseket írni, ezzel nincs semmi gond, attól még a játék többi részét élvezheti.


Az értékelési részhez szeretnék hozzászólni.
Mint ahogy látható, elolvastam mindent, de ezek után sem értem, hogy miért kaptam a következő figyelmeztetést:
"Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel."

Az rendben van, hogy a fentiek után jár, hiszen a következők az eddigi kérdéseim értékelései:
Eddigi kérdéseid értékelései: 10 jó, 6 rossz, 1 törölni.

Azzal viszont nem értek egyet, amiért kaptam a rosszak egy részét.
A törölni értékelést azért kaptam, mert a kakas szót nem fogadta el kérdésbe, ami miatt így írtam be: k a k a s, és a kérdés többi szavát is hasonlóképp, viszont a szavak közt 2 szünetet is hagytam, hogy érthető maradjon. A gép ezt nem fogadta el és egy szünet lett mindenhol, ami azt eredményezte, hogy egy egybefüggő betűkből álló kérdéssor alakult ki. Nem tehettem róla, de elfogadtam.

Ami viszont a rossz kérdéseket illeti, tudni szeretném, a következő kérdések miért rosszak:

1. A brit királyi családban kit ért szörnyű tragédia?

II. Erzsébet királynőt
Diana hercegnőt (ez a jó)
Senkit sem
Mindkettőt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
_________________________________

2. Az angol királyi családban történt szörnyű tragédiának ki volt az elszenvedője?

Erzsébet királynő
Harry herceg
Károly herceg
Diana hercegnő (ez a jó)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
_________________________________

3. Melyik országnak van a legkisebb területe az alábbiak közül?

Kazahsztán
Görögország (ez a jó)
Olaszország
Szomália

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
_________________________________

Az 1. kérdés miért nem egyértelmű? Ráadásul Diana hercegnő közismert személy volt.
A 2. kérdésben hol van helyesírási hiba???
A 3. kérdés csak egy példa arra, hogy az egy tényleg rossz kérdés, amit ezentúl már nem fogok írni.

Szóval csak a magyarázatot várom, mert nem értek egyet az értékeléssel.
Úgy érzem, én megpróbálok mindig helyesen dönteni, amikor kérdés értékelésről van szó. Éppen ezért nem szeretném elveszteni sem az értékelési, sem az írási lehetőséget.

Előre is köszönöm a választ!
Oldal: 1