Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsolesz

Elképzelni se tudom. Ha már ezt se lehet megkérdezni, akkor menjenek a "Milyen színű a hajam?" típusú kérdések? De a HKK-s milyen színű az xy lap, az bezzeg mindig átjut a rostán, pedig eleve nem lehetne feltenni. Kész vagyok.
Idézet: Miklós - 2008.12.03. 15:43:57
Eddig ugye a lélekkút növeledésbe az alap építés számított, tehát ha építettél 100 LE-t, 20-as építéssel, akkor 200-zal nőtt az épület, de a lélekkút csak 10-zel nőtt. Ha viszont az építések átlagát nézzük, ott az építés szakértelem már be van számítva (és be is kell számolni), tehát 60-as építésnél 4x gyorsabban fog nőni a lélekkút: 10-es osztó helyett 35-ös lesz, de megszorozzuk 4-gyel, ott vagyunk, ahol a part szakad.


Ha ezt úgy terveztétek, hogy így működjön, akkor itt sz@r van a levesben, mert a lélekkút most is az építés bónusszal felszorzott értékkel növekszik. Én építek 2000-et 10-es építéssel, akkor a lélekkút se 200-al fog nőni, hanem 300-al. Nem tudom, hogy ez másnál is így működik-e, de gondolom, mert a http://vegzetur.wikidot.com/skill24 -en is ezt írják a fiúk.
De két év múlva?
Dátum: 2008.12.02. 15:15:39
Akkor még a "Megvagy!" , és hasonló üzenetekre is válaszolhatsz.
Dátum: 2008.12.02. 11:40:08
Nálam épp most sárgult be.
Idézet: Miklós - 2008.12.01. 14:39:02
Példa. A szövetségnek 12 tagja van, és 11960-as lélekkútja. Az egyik tag épít 140-et az egyik épületbe. Ezután összeadjuk a tagok építéseit, amit ebben a szövetségben csináltak, és elosztjuk 12-vel. Az eredmény 12000. A lélekkút mérete tehát megnő 40-nel.


Itt megint csak van egy kis probléma. Ha jól értelmezem, amíg az átlag a kút mérete alatt van, addig nem nő a kút, hanem csak felzárkózik az átlaghoz, ha az leelőzte. Azoknak a szövetségeknek ebből nem is lesz gondja, akik megválogathatják, hogy kit vesznek fel, mert biztos csak olyat engednek maguk közé, aki a kezdetektől beleveti magát az építésbe. Nálunk ez nem így van. Néha napokig is eltart, mire megértetem egy-egy új taggal, hogy miért fontos építeni, miért ennyit kell stb... . De amikor ezen túl vagyunk, akkor hasznos tagjai lesznek a közösségnek, viszont így nem tudnánk kivárni, hogy ez bekövetkezzen. Előbb meg kéne válni az illetőtől.

A legnagyobb szövetségek, akik elég csábítóak, hogy magas szintű tagokat toborozzanak másik szövetségekből, szinte semmiben nem vennék észre a korlátozást, mert ezek a játékosok sokkal gyorsabban előteremtenék a feltöltéshez szükséges LE-t, mint mondjuk egy 7-8.szintű.

Mi, szövetségen belül, próbálkoztunk egy olyan építési adó számítással, hogy az eddig tagok átlagát kellett mindenkinek beépíteni, de a számításból mindig kihagytam a három legalacsonyabb építéssel rendelkező játékost, így az újak nem húzták le az átlagot. Itt is meg lehetne tenni, hogy csak a teljes értékű tagok számítsanak az átlag számításnál, de akkor meg valószínű, hogy semmilyen megkötő hatása nem lenne a módosításnak. Csak attól tartok, hogy ezt megint csak a kisebbek szívják meg, meg azok akik úgy jelentkeznek, hogy még nem tartoztak előzőleg más szövetségbe, mert aki már épített valahol, az kevésbé húzza le az átlagot.
Dátum: 2008.12.02. 09:22:18
Nem tudom, hogy hogy működik, de én is megfigyeltem, hogy szintlépés után egy ideig nagyon gyengén jönnek, aztán a következő szint közelébe érve egyre jobban.
Dátum: 2008.12.02. 01:46:27

Volt egy ilyen tippem, mert együtt láttam a találkozós medállal. Köszi a felvilágosítást. Jó éjt!
Dátum: 2008.12.02. 00:53:46
Lehetséges az, hogy a jelenlegi kvíz olimpia dobogósain kívül, másnak is legyen kvíz medálja? Mert nálam csak Crimson , Rius és Asmodeus Mortimer jelenik meg a listán mint olyan, aki medált kapott(grat. nekik ), de én másnál is látok a toplistát böngészgetve. Ez vásárolható lesz, vagy szimplán csak lemaradtam valamiről? Előre is köszi a választ.
Dátum: 2008.11.30. 07:43:41
Valaki, aki már harcol térkapun átlépett szörnyekkel, megmondaná nekem, hogy az ott szerzett LE növeli-e a szerzett LE differenciát? Előre is köszi.
Dátum: 2008.11.30. 07:29:22
Azt írja, hogy ma regisztrált. Nem valószínű, hogy olyanokat támadna akiknek már van transzcendális projekció-ja.

Vagy szövetségben vannak és beépítik, vagy tényleg elhagyott karakterek. Legalábbis szerintem.
Dátum: 2008.11.29. 16:56:44
Idézet: LacaX - 2008.11.29. 14:41:52
Sziasztok!
Meg lehet valahol nézni, hogy állunk az éppen zajló háborúban?
(nyert/vesztes csaták száma)


A szövetségen belül meg kell jelennie egy kapituláció ikonnak, ha háborúban vagytok. Arra kattints rá. (Nyugodtan megnyomhatod, csak utána kell kijelölni, ha tényleg kapitulálni akarsz.)
Dátum: 2008.11.29. 14:09:38
Erre nem is gondoltam. Bocsi . De már csak egy hét után válik pirossá a név. Lehet, hogy csak utána nem számít.
Dátum: 2008.11.29. 14:08:02
Ez most nehéz ügy. Ha nem költöttél még sokat a szövetségi épületekbe, akkor azt javasolnám, hogy hozz létre másik szövetséget. A másik lehetőség, hogy írd le Miklóséknak a problémát levélben, és talán törölni tudják a szövetségből a tagot. Ha valahogy sikerült megoldani, és lesznek új tagok, akkor szerintem eleinte kérj tőlük szavazatot, míg meglátod mennyire aktívak, hogy ne kerülhess ilyen kellemetlen helyzetbe.
Dátum: 2008.11.28. 14:58:52
Tanúsítom.
Azért ékezetek nélkül is sikerült leszűrni a lényeget. Ha olyan szinten kerülne bevezetésre a korlátozás, amit még senki nem ért el, az elfogadható lenne.

Az a probléma, hogy egyre alacsonyabb szintű tagokat tudunk toborozni, és ahogy elnézegetem a szövetségek lapjait, ezzel szinte mindenki így van, aki nem tudja, vagy nem akarja máshonnan elcsábítani a tagokat. Nekünk csak 40000LE körüli a kutunk, de egy 7-8.szintű játékosnak ezt is nagyon nehéz előteremteni.

Bár már előre sejtem a választ, azért mégiscsak megkérdezem, hogy az új belépő szintjével nem lehetne kalkulálni valahogyan? Mert hiába fog lassabban nőni a kút, azért mégiscsak nőni fog. Mondjuk vennénk a szövetség legmagasabb szintű tagját, a lélekkút méretét elosztanánk ezzel a szinttel, aztán a kapott értéket felszoroznánk az új belépő szintjével, és ennyit kéne betöltenie.

PL.(Az egyszerűség kedvéért kerek számokkal):
Lélekkút: 40000LE
Legmagasabb szintű tag szintje:20
Belépő szintje:10

40000/20=2000
2000*10=20000

És máris arányosan kell építenie az új tagnak. Sokan a kötelező adó mértékét is a szinthez kötik, tehát logikus lenne ezt is.
Ha ez a lépés megtörténik, akkor én végleg búcsút mondok a játéknak. A jelenlegi fejlődéssel még több mint egy hét, mire elérjük a térkaput. Akiknek már kész van, azok ez idő alatt is behozhatatlan előnyre tesznek szert az ott szerzett TP-vel, és LE-vel. A "fontos" klánoknak már elkészült, most nehezítsük meg a többieknek? Nincs még elég előnyük? Köszi, de akkor a továbbiakban nem kérek az egészből!

Egyébként az új tagok lassan tényleg képtelenek lesznek feltölteni a kutat, de a lehetséges megoldások közül ez a legrosszabb! A pont Jerikonál van. Az ő ötletei sokkal ésszerűbbek.
Dátum: 2008.11.25. 16:58:51
Idézet: Kortevirag - 2008.11.25. 12:27:13
Valaki már megint indokolatlanul pontozgat lefelé.


No! Én jól felpontoztam minden hozzászólásod, úgyhogy majd ellensúlyozom.
Dátum: 2008.11.25. 16:25:21
A 400 és a 250 a valós. Rossz a kérdés. Ismét nem volt képes utánaolvasni a kérdező, hogy mit is ír.
Dátum: 2008.11.24. 23:16:27
King tulajdonnév. Nem kell "a".