Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.12.13. 18:34:06
De nagyon röhögök én most!!!
Dátum: 2008.12.13. 18:28:41
Mi történt Westen? Nekem eltűnt a Csevej topic...
Dátum: 2008.12.13. 18:27:31
Én már elvből nem reagálok Sir Ny hsz-ra (ahogy Edefére és Kagemusháéra sem). Nekem ebből elég volt.
Dátum: 2008.12.13. 18:23:00
Incubus nehéz fejjel ébredt a torony rengéseire. Véreres szemekkel csóválta meg a fejét. Lassan kitápászkodott az ágyból, és zúgó fejjel próbálta azonosítani hol van. Aztán ahogy lassan visszajöttek az emlékképek lesétált a gyakorlótérre. Út közben senkivel nem találkozott, de meglepetten állt meg gyakran megcsodálni a torony feltáruló részeit.
"- Mit nem adtunk volna a háború alatt ezért a tudásért, hogy hol milyen erős a fal, milyen az alaprajz..." - keserűen elvigyorodott. Még mindig úgy gondolkodik mint egy katona. Pedig többé nem volt az. Sem tiszt. Csak egy csavargó, akit megszántak egy éjszakára.
Leérve az udvarra azonnal meglátta a gyakorlóteret. Egy kardforgató az ilyet mindig megismeri. Körbenézve nem látott senkit, így remélte, nem zavar senkit ha kiadja magából a feszültséget egy kis gyakorlással. Levetkőzött, csak bőrnadrágja és csizmái maradtak, aztán belekezdett egy hosszú, 1000 lépéses gyakorlatba. Láthatatlan ellenfelekkel harcolt, rettenetes csapások elől tért ki, melyek nem is oly régen a kaszárnya védelmében még nagyon is valóságosak voltak, izomszakasztó gyakorlatok űzték el fejéből a halott bajtársak emlékét. Hirtelen megérezte, hogy valaki áll mögötte. Gyors mozdulattal befejezte a gyakorlatot és felmérte a mögötte állót. Fantasylia állt ott és meglepett arccal figyelte a gyakorlatozó harcost. Incubus fejet hajtott üdvözlésképpen:
- Köszönöm a szállás ajándékát. Átadom a küzdőteret.
- Szívesen - mosolygott a hóhajú máguslány. - Ha befejezted, akkor kaphatsz az étel ajándékából is. Egyébként nagyon sokat fejlődtél a háború óta.
- Mégsem voltam elég jó - rázta a fejét keserűen az egykori tiszt.
- Lássuk - válaszolta hirtelen a lány, intésére egy gyakorló buzogány röppent a kezébe. Incubus meglepetten bólintott.
A nagydarab harcos csikorogva mormolta a méregfelhő igéit, a zöldes köd beborította mágusnőt, aki nehézkesen köhögve intett a fegyveres felé. Az ujjaiból előtörő energiagömbök Incubus mellkasába vágódtak, a fickó szinte szaltózott a mágia erejétől. De aztán oldalra tárt karokkal előrelendült, mint a háború alatti utolsó küzdelmükkor. Lia már emelte is a buzogányt, de meglepetten kellett tapasztalnia a férfi gyorsaságát, akinek vaskos karjai átfonták a derekát és a levegőbe lendítették. Tüdejéből kiszorult a levegő, a bordái megreccsentek, ahogy az ölelés egyre szorosabbá vált. Lia nagyszerű harcos volt ugyan, de nem birkózó, ez a helyzet meglepte és pillanatnyit késlekedett, hogy mit csináljon. Többre nem is maradt ideje, mert Incubus egyszerűen belefejelt az arcába. A hóhajú mágusnő fogai megcsikordultak a nagy erejű találattól. Megszédült, érezte, már nem lenne ellenfél a harcosnak. Ekkor egy lágy, kellemes női hang harsant mögöttük:
- Megint te? Még mindig a mágusokat pusztítanád?! Nem hagyom, hogy megint ezt tedd! - kiáltotta.
Vörös hajú, sápadt, fiatal lányka állt előttük, meglehetős zavarban. Látszott, maga is meglepődött azon, hogy felemelte a hangját. Incubus elengedte Liát, és érdeklődve fordult az új jövevény felé. Szeme összeszűkült, látszott, ismerős neki az előtte álló. A pálinka élvezetétől karcos hangján kérdezte:
- Ismerlek?
- Igen - suttogta most már a lány. - Ismersz. Mágustanonc voltam a Kezdetek Gyöngyei között. Így sem ismerős te gazember?!
- Fékezd meg a nyelved Gloom - mondta csendesen Lia. - Incubus a vendégünk!
A fiatal mágusnő zavarodottan nézett Fantasyliára.
- Egy barbár mint vendég a mágusok tornyában?
- Igen - bólintott a lány. - Méghozzá mindannyiunk által kedvelt vendég.
- Nos... - mormolta Gloom csendesen - akkor sajnálom sértő szavaim. Csak azt hittem...
- Azt hitted csatázunk a tiszteletre méltó mágusnővel - bólintott a harcos. - Nincs ebben meglepő. Tekintve, hogy nekünk van már közös múltunk. Nagyszerű harcot vívtunk valaha egymással. Kivívtátok vele tiszteletünket és megbecsülésünket.
- Te talán élvezted a háborút, de mi mágusok nem vagyunk a harc megszállottai. Talán, ha te is megismerted volna már a vereség keserű ízét többet tudnál a világról.
A férfi arcán különös mosoly futott át.
- Hmm. Talán igazad van. Nem ismerik egymást a harcosok és a mágusok. Ti vérgőzös vadállatoknak láttok minket. Én meg eddig azt hittem a mágusok megfontoltak és nem szólnak elhamarkodottan.
Biccentett és elsétált a konyha felé. Gloom meglepetten pillantott utána és kérdőn nézett Liára.
- Igaza van - válaszolt a kimondatlan kérdésre a mágusnő. - Ha beszéltél volna valamelyikünkkel, már tudnád, hogy a kaszárnya elveszett. Ők is elbuktak. Legértékesebb kincseiket, az általuk őrzött tudást hozta most hozzánk Incubus, és ha valaki, akkor ő már ismeri a vereséget, hidd el.
Gloom szomorúan pillantott maga elé, majd hirtelen villámgyorsan a férfi után iramodott és halk hangon megszólította:
- Incubus. Én... Én sajnálom. Nem tudtam.
- Egy vesztes háború után mindig érthetőek az indulatok. Nem érdemeltétek ki a támadásunkat, de mi is kényszer helyzetben voltunk. Sajnálom. Te már új otthont találtál magadnak és én is ezen vagyok. Temessük el inkább a múltat.
- Azt hiszem tényleg van még mit tanulnom a bölcs magiszterektől itt a Napkapuban.
- No és? A mágusoknál nem erről szól a tanonc időszak? - vigyorodott el a férfi és kezet nyújtott.
Rövid tétovázás után találkozott a két kéz és a két szempárban is mosoly bujkált. Incubus a közben melléjük érő Liára pillantott:
- A tekercsekkel kapcsolatos beszámolóm még nem fejeztem be. Beszélnem kéne azzal közületek, aki legtöbbet tud népünk múltjáról és az Ellenségről.
Dátum: 2008.12.13. 17:55:14
Szegény Telk, hogy meglepődne ha becsöngetnénk hozzá 5-en, ha Skorm is jön, akkor 6-an...
Dátum: 2008.12.13. 17:50:16
Mikor indulunk?
Dátum: 2008.12.13. 17:34:59
Mindjárt beugrok a Suzukiba! Ne mond mégegyszer, mert nincs olyan messze Szeged!
Dátum: 2008.12.13. 17:04:02
Én körmölöm a novellát, meg vadászgatok, meg közben MSN-en próbálok fordítani egy haveromnak, meg kajálok, meg kávét főzök, meg cigarettázom, meg...
Dátum: 2008.12.13. 16:47:03
Írj privátban Hatsepsutnak. Szerintem a kérdésed nem rossz, valaki rossz kedvében volt. Ha átlagban jók a kérdéseid, akkor esélyes, hogy Hatsep feloldja a tiltást. Én sem értem mi a gond...
Dátum: 2008.12.13. 16:16:56
Sok szerencsét!
Dátum: 2008.12.13. 16:12:06
Hát ha visszajössz (és remélem visszajössz) akkor, ha még van kedved köztünk kalandozni, szólj!
Dátum: 2008.12.13. 16:08:40
Tökéletes. Ki vagyok végezve, ez vagy 2 órányi nyugit jelent. Ez már szorosabb volt.
Dátum: 2008.12.13. 16:06:50
Beszéltem velük. Ha szeretnél visszatérni, miután lejár az újabb távolléted, akkor szívesen látnak. Mennyi időre mész el már megint?
Dátum: 2008.12.13. 16:03:12
Nem, nem.

Asszem nem akarom megtudni, mekkora a támadásod, hogy a 49 (+23)-as védelmem mellett ekkora pofonokat osztasz ki... Jujj!
Dátum: 2008.12.13. 16:01:10
Köszi, szép volt! Nem semmi! Röpke 525 Ép-t vert belém... Nem gyenge!

Cirmi gyere te is please!
Dátum: 2008.12.13. 15:58:49
Gyere nyugodtan!!!
Dátum: 2008.12.13. 15:58:23
Világ1-en vagyok már csak és nem tudsz. Egyrészt egy hordában vagyunk, másrészt 12 szint a különbség. De nagyon aranyos vagy! Köszönöm!
Dátum: 2008.12.13. 15:52:15
Basszus! Szintet léptem! Most kéne nagyon az a leütősdi! Cirip, Cirmi, ha ráértek, akkor nagyon jó lenne!
Dátum: 2008.12.13. 15:34:09
Szerintem ahogy Thyrly!
Dátum: 2008.12.13. 15:26:38
Idézet: cirip - 2008.12.13. 15:24:36
Azzal vigyázz, járnak arrafelé perverz alakok


Kizárt még alszom, nem vagyok ott.