Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.12.14. 19:25:01
Viszont nagy 3séllyel minden másban felülmúlsz, különösen mágikus tulajdonságok tekintetében!
Dátum: 2008.12.14. 19:14:29
Idézet: Cherokee - 2008.12.14. 19:13:24
J A város leiása nagyon tetszik.


Köszönöm!
Dátum: 2008.12.14. 19:11:19
Reggelre Danka állapota stabilizálódott, a fiatal mágus immár sokkal jobban volt. Incubus, mivel Fantasylia véleménye szerint Danka már elég erős volt a rövidebb beszélgetésekhez, felkereste a tudóst. Az ifjú betegágyában felülve, érdeklődve fordult az érkező felé. Incubus gondolatait összeszedve belekezdett:
- Üdvözöllek Napkapu tudósa. Gondolom bírsz már információkkal arról, milyen tekercseket hoztam el hozzátok.
- Nem is bírtam ki - mosolygott Danka, - hogy az ilyesminek ne kérdezzek utána. De még nem volt lehetőségem a tekercsek tanulmányozására.
- Nos, igen... Mi magunk csak és kizárólag Tharr tekercseit néztük át. És ebben találtunk bizonyos részleteket, amelyeket, nyugtalan lennék, ha nem osztanék meg veletek...
- Igen?
- Nos én nem sokat értek a mágiához, noha szüleim valaha a Mágus Klán tagjai közé szántak, de mint láthatod, én a fegyver útja és a Katonák Klánja mellett döntöttem. Ezért lehet, tulajdonképpen nem is lényeges, amit mondani kívánok...
- Azért én szeretném hallani - válaszolta határozottan Danka.
- Nos akkor inkább szó szerint idézem, úgy bizonyosan nem mondok ostobaságot.
Ezzel lehunyta a szemét és emlékezetből, meglepően könnyedén kezdte szavalni a sorokat:
- "És hogy ősi ellenségéről eme világnak is szó essék, az ősi időktől kezdődően a káosz embertelen ura, Chara-Din is kinyilvánítá az akaratát, hogy az ősi istenek, Bufa és Rhatt mellett helyet és részt követeljen magának a világból, melyet együtt alkotának. S akkoron ő megkapá Ghalla egy részét, s az esélyt, hogy teremtmények szolgálják. De Chara-Din hite gonosz s embertelen vala. S kevesen hajták nyakukat igájába. S akkoron egy más világon, hol a sötétség örök győzelmet arata, s melyet nevezének Ghalla szerte a Sötét Földnek, azon ott élő démonokból szereze magának híveket, kik neveztetének thargodanoknak. S mikoron eljöve az Istenek Háborújának kora, mikoron a három örökkévaló, öröktől fogva létező megküzde egymással, Chara-Din kaput nyita eme sötét világra, s Ghallára szabadítá a thargodanok gonosz légióit. Ám Chara-Din vereséget szenvede s saját ereklyéi által bebörtönöztete. Ám korokkal később, a Nagy Világégés során Dornodon tüze meglazítá a gonosz nagyúr béklyóit, s ő újra hívekhez juta a megkínzott földeken. S nekik megtanítá az igéket, melyek megnyiták a tér s idő szövetét, s elhozhaták Ghallára a thargodan démonokat. S e tudást a mai napig őrzik, Chara-Din szentségtelen tekercsei. Ki óvatlanul fogalmazza annak szavait, az elhozza újra e sötét rettenetet a világra..." Ez volt amit fontosnak éreztem, hogy megismerjetek. Szerinted lényeges ez?
- Nos, erről a korszakról a legtöbb tudás már elveszett - kezdte megfontoltan Danka. - Annyi biztos, hogy a thargodanok a démonok leghatalmasabbjai közé tartoznak. Bár egyes fajtáikat, mint pl. a Taalrukat, Taalriai behemótokat, mágusaink is képesek voltak megidézni. De ezek csak a gyengébb fajták. Vannak közöttük hatalmas urak és hercegek és akkor még nem esett szó, a hozzájuk hasonlóan romlott ősellenségeikről, a mérhetetlen hatalmú éjfattyakról... Mindenesetre nagy óvatossággal fogom kezelni az említett tekercseket. Ám végül is ez csak egy egyszerű térmágia, térkapu nyitása. Meggyőződésem, ha hibáznék is, be fogjuk tudni zárni, mielőtt nagyobb baj lesz.



Néhány órával később Incubus búcsúzott a Napkapu lakóitól. Az udvaron már idegesen kapált wantuja, vágyta a szabadságot, a futás örök élvezetét, melyet fajtája ösztöneiben hordott. A termetes harcos meghajolt a búcsúztatására kivonult mágusok előtt.
- Köszönöm szíves vendéglátásotok. Azt pedig nem tudom elmondani, mennyire hálás vagyok a tekercsek megőrzéséért. Ha valaha, bármiben segítségetekre lehetek, keressetek meg, becsületem maradékára esküszöm, számíthattok rám.
- Merre tartasz most? - kérdezte Csirguz.
- Van egy kis hegyvidéki rablóbanda, akik kiképzőt keresnek, jó fizetségért... Hát talán nem a becsület útja, de hát...
- Zsoldos leszel - biccentett Mortazor. - Nem rossz foglalkozás az!
Incubus egyenként kezet rázott mindazokkal, akikkel valaha küzdött a háborúban, amikor szemükbe nézett a mágusok elismerést és tiszteletet és valami újat, őszinte barátságot láttak felvillanni a fellegszürke szemekben. Végül Gloom elé lépve fejet hajtott, majd csendesen kérdezte:
- Béke?
- Béke és barátság - suttogta a mágusnő, ajka szélén először bújkált csendes mosoly.
A nagydarab fickó felszállt a wantu hátára, amikor Khetty lépett elébe egy papírtekerccsel.
- Ezt fogadd el kérlek. Én másoltam le neked. Talán hasznát veszed. Egyszerű varázslat. A neve fagycsóva. Hatékonyabb mint a méregfelhő.
- Köszönöm - hajolt meg a nyeregben a férfi és iszákjába süllyesztette az iratot.
- És még valami - mosolygott barátságosan a magisztressa. - Ha erre vezet az utad, nem sértődnénk meg, ha néha benéznél hozzánk.
- Köszönöm a meghívást. Nem lehetetlen, hogy néha élek is vele. Fairlight áldjon titeket!
A harcos elvágtatott a hegyek felé, de a mágusok érezték, lehet, hogy nem ez volt az utolsó találkozásuk a különös harcossal.
Dátum: 2008.12.14. 19:08:24
Ne hülyéskedj! Szerencsém volt! Amúgy te vagy a jobb! Hogy lásd is, tulajdonságlista:
Erő: 48
Támadás: 52 (+6)
Védekezés: 51 (+23)
Egészség: 30
IQ: 38
Mágia: 24
Taumaturgia: 30 (+2)
Szerencse: 31

Szóval ne keseredj el!

És a 228-100 nem olyan csúnya vereség!
Engem Cirip 50-525-re taposott el!
Dátum: 2008.12.14. 18:58:23
Megfelelt Atre mester?
Dátum: 2008.12.14. 18:55:33
Idézet: Cirmos cica - 2008.12.14. 18:50:18
Atre! Én nem tudlak leütni?


Nem tudod, gyémánt.
Dátum: 2008.12.14. 18:46:02
Idézet: Atreus - 2008.12.14. 18:38:36
Byzon, nincs kedved egy kicsit csatázni? Akarok venni egy Pulzátort, és le kéne gyengüljek egy kicsit a vadászathoz..


Le vagyok éppen ütve haver, sajnálom. De ha vársz két vadászatot, akkor szerzek egy gyógyitalt.
Dátum: 2008.12.14. 18:11:00
Westen mehetsz építeni Cirmos. Most pakoltam be egy 100-ast.
Dátum: 2008.12.14. 17:27:37
Szívesen máskor is.
Dátum: 2008.12.14. 17:25:29
Mindegy. Sikerült megtalálnod?
Dátum: 2008.12.14. 17:21:42
De meg tudsz. (Pontosabban 11. szintűt, de ha te is 18-on leszel akkor már 12-es szintűt is).
Kattints a Portyázásra, ott lesz olyan hogy portyázási pontok beállítása. Ha rákattintasz, akkor ott átállíthatod. Ekkor elveszíted az összes portyapontodat, de cserébe mostantól szintedtől függő mértékben üthetsz lefelé is (jelenleg te max 3 szintig) viszont csak fele annyi portyapontot kapsz.
És ha lehet, kissé kevésbé agresszív hangvételt a későbbiekben, jó?
Dátum: 2008.12.14. 17:08:33
Jaaaaaa! Én nem szeretem az enyémet. Jobban szeretem, ha Bölénynek szólítanak...
Dátum: 2008.12.14. 16:55:54
Idézet: Kortevirag - 2008.12.14. 16:54:40
Olyan szép neve van mindenkinek.Nagyon örülök neki.


Ezt most nem értem...
Dátum: 2008.12.14. 16:48:17
Szia Atre! Elment a novella, sokra ne számíts, ennyi telt. A vége elég kusza, ahogy Körte is megjegyezte. Sajnos. Ha nem érted, szólj!
Dátum: 2008.12.14. 16:39:39
Egyrészt: finomabban. Nem kell káromkodni.
Másrészt: ez nem hiba. Ilyen a játék. Minél magasabb szintű vagy, annál jobban tudsz visszafelé ütni. Engem 5 szinttel magasabbak is támadhatnak ha ez megnyugtat. Ki is kapok tőlük. Én is tudnék lefelé támadni, ha akarnék. Ennyi. Élj együtt vele!
Dátum: 2008.12.14. 16:35:45
Jé! Ci Rip, te is lelkesen véded az erődöt?
Dátum: 2008.12.14. 16:30:32
Üdv!
Dátum: 2008.12.14. 16:11:04
Azon az alapon, hogy ezeket választottuk.
Mondjuk kb ezért:

Byzon: régi haverja, talán a bosszú első időszakából. Valahogy egymás mellé sodródtak.
Tornádó: a helyismerete okán, régen ezen a területen él.
Atreus: a helyi helyőrségben mondjuk híre ment, hogy szoknyapecér, ezért könnyű célpont a fegyveresek gyűjtéséhez.
Ci Rip és Lágy Szellő: kellenek az indián nyomolvasók, meg a törzsi kapcsolatok ha az indiánokhoz menekülnének.
Telk: Mit tudom én. Nincs most ötletem.
Dátum: 2008.12.14. 15:59:38
Én is szeretem a Kárpátiát, pedig nem vagyok ultrajobbos... Vagy ha szívesen hallgatom ezt a nekem tetsző, pörgős zenét és a kellemes hangú énekest, akkor már igen?


Körte: Bocsánat, sajna nem vagyok valami nagy fogalmazó. Az volt a lényege, hogy Cirmos családját valaha kiírtotta egy rablóbanda, bosszút akar állni, ezért összeszed egy rakatra való elszánt alakot. De hogy biztosítsa az "együttműködésüket" mindenkinél eléri valamilyen módon az összeütközést a törvénnyel, vagy kirobbantja a bosszút, hogy irányíthassa őket. Ez lett volna. Sorry.
Dátum: 2008.12.14. 14:30:59
Úgy van. Poker Cape gyönyörű városa.