Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sztavrogin

Oldal: 123456789
Dátum: 2008.09.20. 14:53:01
Tapasztalattal egyet kell sajnos értenem. Mindenhol ez megy... Így is lesznek, akik négy karatktert fognak futtatni +3 százalékért...
És a normális játékosok is, ha nem is feltétlen szeretnének az elsők lenni, de csak megnézik, hányadik helyen állnak, és dörmögnek egy csúnyát, ha ricsi005 karakter elveri őket, főleg, ha megtalálják a másik négyet is...

De ami nekem nagyon hiányzik a játékokból, az valamilyen gazdasági mechanizmus. remélem ide majd kitalálnak valami jót!
Amiben most nagy reménységem van az épületek építése klánszinten...
- Üdv néked is Shul barátom! Köszönöm a segítséget. *Szól nagyot fújva, és lecsücsül egy... Na igen, itt kezdődnek a problémák egy kocsma életében. Egy kiálló kődarabra csücsl le, ami nyomja a tomporát, de minden kezdet nehéz...*

Ez a hely talán megteszi fogadónak. Úgy nézem a kristályok folyamatosan világítanak, azzal nem lesz gond. *Sóhajt* Száraz is, talán a kristályokkal van összefüggsében.
Fentebb van egy forrás. Tiszta vízű, hideg. Ha jól sejtem, ha egy kicsit átütjük itt a sziklát, * a pult mögé mutat* akkor könnyen ellpohatjuk azt a forrást, legalább legyen mit inni, amíg más nincs.
A pultot a földből vájjuk ki, jó másfél méterre le kéne ásni. Ott felette meg a lelógó szikladarabból tárolót kell majd kialakíani.
Az asztalokat is a kövekből kell majd kialakítani... Székeknek meg majd hozunk be fát. Kivágunk néhányat, törzsből kifaragjuk... Legyen mit egymáshoz vagdosni a duhaj népségnek!

Ott a pult érjel e a falig... Majd lecsiszoljuk... Mert a pult mögött úgy sejtem, hosszabb barlangjárat lesz. Talán egy kicsiny fogadónak elég mély lesz a járat... *köp egyet*

Van abban valami keserű, hogy 1000 évig vártunk a föld felé jövetelre, és most a földbe kell vájni az első kocsmát...
Dátum: 2008.09.20. 14:35:46
Idézet: Orsi - 2008.09.20. 14:27:13
Én belépnék és még csajszi s vagyok


//bocsánat az offért...
Akkor várunk a Lélek barlangjában, elkél oda egy segítő kéz! Ha arra jársz, ugyan, hozhatnál egy talicskát is! //
*Sztavrgoin felnéz a belépő alakra. Előbb megmarkolja csákányát, de ahogy felismeri társát, fújtatva biccent egyet felé, és keserű mosollyal mélyebbre vágja a csákányt a földbe. *
//off: Elnézést, hogy az információk topic alá csináltam, de feljebb nem tudok topicot nyitni...//
* Sztavrogin nagy reményeket fűzött ehhez tágas barlanghoz, amire kalandozásai során talát. Talán a sziklák között, ami elkerül a vortexek pusztítása, ebben a lilás fényű kristállyokkal borított teremben megszülethetik egyszer egy békésebb zug, egy kocsma ebben a világban. De egy kocsmát nem lehet csak úgy előhúzni a föld mélyéből sem. Megtörli homlokát, majd kardjával a barlang bejárata fölé belevési ezt a két szót: LÉLEK BARLANGJA.
Innentől ezt a tágas termet sajátjának - és klántársai házának tekinti. Nem jog szerinti földje ez, hiszen ebben a kaotikus világban alig él még jog. De az övé - és amíg karjának ereje bírja, megvédi ezt a helyet.
Szemébe beleég a barlang lilás fénye, elkeverdve íriszével kékesen ragyogó, kegyetlen gyűlölettel teli, de nyugodt tekintete lesz eztán. Mert már van egy talpalatnyi hely, amit azövéjének tudhat.

Csákányt ragad Sztavrogin, és a padlóból elkezdi kivájni a majdani söntéspult helyét. Hiszen egy területet karddal szerzünk meg, de munkához szerszámmal kezdünk... Reméli, hamarosan segítő társakra lel a fogadó létrehozásában...*
Dátum: 2008.09.20. 14:04:22
Nem bánom, sőt! Ez a topic erre van... Szerintem Mi Kublások lassan nyitunk egy saját külső toborzó fórumot.

(A TK.-hoz hasonlóan itt is kéne némi szerepjátékot vinni a fóruméletbe, főleg, amíg nem kezdődik a játék....) Szóval hamarosan megnyílik az első klános fogadó a játéktérben. Ott lehet majd hozzánk bejelentkezni, és szerpejátszani. (Nem konkrét mesélőset, csak hangulatfestőt...) Javaslom, ha ti is megvagytok páran, akkor ti is nyissatok egy külön színteret magatoknak.
És ha emlékeim nem csalnak, akkor Taylor0209 nevű játékos rubinhordás szövettség iránt érdeklődöt...
Dátum: 2008.09.20. 12:40:44
Annyiból jobb a kezdetben 5 teg, hogy 4-en 1250-et kell beadni, öten meg csak ezret. Tekintve, hogy egy tulajdonság fejlesztése kezdetben 300 LE, nem lesz olcsó mulatság így sem, (Még nekünk sem, szerintem! ) sokat érhet talán az a 250 LE.
Dátum: 2008.09.20. 12:07:22
Köszönöm!

Egyéb gazdasági tevékenységek folytathatóak lesznek? Szövettségen belül lehet valami gazdasági hatalomra szert tenni?
Dátum: 2008.09.20. 11:37:02
Meg így távlati tervek között szerepel, hogy nem szeretnék mindent egyedül csinálni a klánban, erre vélhetően nem is lesz időm. Így különböző feladatok, szerepkörök, rangok lesznek kiosztva a klánon belül. De ezek a rangok nem azt jelentik, hogy a rang tulajdonosa a szerepkörén belül tejhatalmú döntő, inkább (az elvi demokráciának megfelelően) ő lesz a szerepköréhez tartozó terület/tekért a felelős a klánon belül...
Dátum: 2008.09.20. 11:34:49
Az ötlet nekem is tetszik, remélem lesz rá lehetőség!
Dátum: 2008.09.20. 11:12:29
Ebben igazad van, akkor én fogok utoljára szavazni, és arra szavazok, amire a többség, ha ezt lehet látni előre. Egyébként meg a fórumon kitárgyaljuk a zsvazásokat. Így jó?
Dátum: 2008.09.20. 11:11:29
Kitenéysztett szolgákat én sem szeretnék! Ez a szavazati jog kb tényleg csak az építkezések miatt érdekel. Jobb szeretem a csapatjátékot, mint a csapatmozgatást!

Addig is egy kis ízelítő, hogy mégis, tudjátok, mi az a Kubla Kán-ság, mit keresünk mi Xanadu földjén. Köszönet érte COLERIDGE, Samuel Taylornak (1772-1834), az angolszász köszlőnek... Szabó Lőrincnek meg a fordításért..

KUBLA KÁN
Kubla kán tündérpalotát
építtetett Xanaduban,
hol roppant barlangokon át
örök éjbe veti magát
az Alph, a szent folyam.
Mérföldnyi jó földet tizet
gyorsan torony s fal övezett:
s itt tömjénfa nyilt, illat volt a lomb,
tündöklő kertek és kanyar patak;
ott sötét erdők, vének, mint a domb,
öleltek napos pázsitfoltokat.

De óh, amott a cédrusfödte bércen
a mélybe milyen hasadék szakadt!
Micsoda vad hely! démon-kedvesét sem
siratja szentebb, iszonyúbb vidéken
elhagyott nő a sápadt hold alatt!
S e szakadékból, forrva, zakatolva,
mintha a föld gyors lélegzete volna,
hatalmas forrás lüktetett elő:
torkából, mint felugró jégeső
vagy mint a pelyvás maga a csép alatt, -
ívben repült a sok nagy szirtdarab:
s táncos sziklákkal együtt így okádta
a folyót a kút örök robbanása.
Öt mérföldet átkanyarogva szállt a
szent Alph a völgybe, nagy erdők alatt,
aztán elérte a barlangokat
s leviharzott a halott óceánba:
s e messzi zajból Kubla ősatyák
szavát hallotta, hadak jóslatát!

A kéjpalota nézte sok száz
lenge tornyát a vizen
és egy zene volt a forrás
és a barlang, egy ütem.
Ritka művészet, ihlet és csoda:
jégbarlangok és napfénypalota!
Dátum: 2008.09.20. 10:32:58
Kezdetben 5, aztán hoyg hogyan lehet bővíteni, még nem tudom (de van egy tippem, hogy építeni kell valami klánház szerűt, és annak nagyságától függ a későbbi limit...)

Akkor majd egy szavazati jogot kérek minden kedves tagtól, hogy tudjunk építkezni!
Dátum: 2008.09.20. 10:29:46
* Egy alacsony, pocakos entitás fújva-morogva lép be a fogadóba. Biccentve üdvözli a többieket, leül a pulthoz, és mintha a foga fájna, olyan alig-hangon és tömören közli a kocsmárossal:*
-Bort.
*Majd szemét résnyire húzva felméri a jelenlévőket.*
Dátum: 2008.09.20. 10:21:23
Úgy is jó, ha a kezdő névsor " hellblade, Trinigan, Zamodemon, Shul, Sztavrogin" és akkor majd később csatlakoznak még, és ott a hölgyek pozitív diszkriminációban részesülnek!

Akor ha mindenkinek jó, akkor Kubla Kánsság néven egy harcolós-"termelős" mentalitású szervezet fog megjelenni, játék közben meglátjuk a lehetőségeket, hogy ez pontosan milyen elvek szerint fog végbe menni!
Dátum: 2008.09.20. 10:14:57
Akkor első sorban Shulra bíznám a későbbiekben a tagtoborzást. Én még nem tudom, mennyi időt fogok itt tölteni, ugyanis éppen diploma előtt állok, azzal is kéne szórakoznom egy keveset. MEg köv félévben államvizsgával... Már ha nem következő évben csinálom csak meg mégis... Szóval lehet, hogy nem leszek álló nap itt... (De félek, hy igen!... )
Dátum: 2008.09.20. 10:12:39
Travivabn úgy is kellett! Germánnal lenni, közelben egy-két kockára gall szövetségessel, hát nem volt az az isten, hogy ellenfeled legyen! :D:D

Általában ha valahol klánt indítok akkor azt Kubla Kánságnak nevezem el. Ez általában egy félig katonai-félig gazdasági szervezet //hol mire van lehetőség, persze...//. Ha mindenkinek megfelel, akkor azt elindítanám itt is...
Dátum: 2008.09.20. 10:02:22
Shul és Trin igan!
ha jól sejtem, ti elég sokat lesztek gép előtt, ugye? Csinálnátok majd a tagtoborzást?
Dátum: 2008.09.20. 09:59:28
Végül is, mindegy is. MAjd jönnek Hölgy karakterek is... (Érdekes gondolat, hogy nőt indítsak, de különböző pszichológiai sajátosságok miatt nem lenne okos dolog! )

Ki milyen karakterű játékos? Én alapjában véve, ha van rá lehetőség, akkor inkább gazdaságis vagyok, kereskedős építkezős ((Itt külön tetszik az állatbefogós, majd meglátjuk, mire lehet menni vele! )), de ha nics más út, hát leszek gyakós is, csak gyakni kevésbé izgalmasabb...
Dátum: 2008.09.20. 09:54:33
Nekem a Sö kimaradt, Travi volt, Bitbe belenéztem, de nem fogott meg, travzini egy ideig nagyon traviztam, csakhát az túl sok időt vesz el, Tk-ztam, hogy cégen belül maradjak (azt hiszem...), larkinorba is beletekintettem úgy 30. szintig, Xurowozni is toltam a tesztet meg egy kicsit az elejét, csak aztán átprogramozták a rendszert, és nem volt kedvem az új rendszerbe beletanulni... Most ránéztem a klánháborúra, de egykutya a travival, és akkor már inkább traviztam volna... Remélem nem hagytam ki semmit!
Oldal: 123456789