Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kagemusha

Dátum: 2008.11.21. 10:55:53
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 10:50:49
Idézet: Kortevirag - 2008.11.21. 10:48:26

Mely filmben nem Jackie Chan szerepelt?
A halál 50 órája
Rendőr storry
Balhé Bronxban
Ki vagyok én?

Én nagyon szeretem Jackie Chant,de lehet spec.


Hát azért a Halál 50 óráját illik tudni talán... Azért az volt akkora film...


Igen, nekünk, akik láttuk, akkora... és aki nem? "Millió" dolog van, amire pl. gondolkodás nélkül tudom a választ, a '84-ben született kollegám meg azt se tudja, eszik vagy isszák?

Egyébként ebben is van helyesírási hiba, mert ugye story 1 R, nem pediglen 2...
Dátum: 2008.11.21. 10:52:21
Idézet: Hatsepsut - 2008.11.21. 10:43:30
De bizony feltétel, ha elolvasod A kvíz értékelésének rendszeréről című topikban, amit Miklós jó hosszan leírt az első hozzászólásban erről. (A törlendők között szerepel.)
Persze nem kötelező elolvasni, csak akkor ne csodálkozz, ha utólag nem tudod, miért törlünk valamit.

Szerintem a darázs fullánkja nem ez a kategória (bár 3. osztályos tananyag, most tanulta a lányom), mert az lehetne akár a fején is, ahogy némely mesében ábrázolni szokták.


A "nevetségesen egyszerű" eléggé szubjektív kategória, ugyanúgy, mint a speciális... kérdezd meg pl. Józsi bácsit, hogy mi az a C6H12O6 (a számok alsó indexben értendők), mint ahogy az egy kérdésben szerepelt. Iskolai tananyag, elméletben mindenki tanulta, de kapásból hányan is tudnák? Google nem számít...
Dátum: 2008.11.21. 10:44:00
Idézet: Bekas - 2008.11.21. 10:40:25
Melyik esemény történt a legkorábban?
Fekete Pákó születése
a benzinmotor feltalálása
Jézus születése
a gőzhajó feltalálása


vegtelenul primitiv.


A feltételeknek szintén megfelel...
Bár vitatkoznék azzal, hogy Jézus valóban élt-e, ez ugyanis szerintem hit kérdése, nem pedig tény. Oppá, bocs! Egy hívőnek tény...
Dátum: 2008.11.21. 10:41:05
Idézet: cirip - 2008.11.21. 10:35:20
Igaz, nincs a feltételek közt a ne nézd hülyének játékostársaidat
A kérdésed valóban minden pontnak megfelel, és azt is hozzá kell tennem hogy nívósabb a megfogalmazása mind a kérdésnek, mind a válaszoknak, mint pl annak a bizonyos fehér lónak.

De ettől még tényleg dűhító ilyen kérdésekkel találkozni.

És sajnos ezt nem nagyon hiszem hogy különböző kitételekkel ki lehetne szűrni



Nem néztem hülyének senkit se... és mégis voltak, akik erre sem tudták a választ... szóval mit is kellene feltételezni?
Mondom, viccnek szántam, igyekeztem -ahogy mondod- színvonalasan megfogalmazni... én poénnak fogom fel a játékot.
Dátum: 2008.11.21. 10:36:01
Idézet: cirip - 2008.11.21. 10:21:07
Ne haragudj, de ez ugyanaz a kategória mint a milyen színű Edward király fehér lova.

dűhítő

és én is bocs a véleményért, ha az esetleg bántó.


Meg aztán -frissen kapott kérdés-: "Melyik testrészén van a darázs fullánkja?" ...ez szintén ez a kategória, nem?
Nekem mindenesetre tetszik, kár, hogy nem véleményezhetem...
Dátum: 2008.11.21. 10:27:35
Idézet: cirip - 2008.11.21. 10:21:07
Ne haragudj, de ez ugyanaz a kategória mint a milyen színű Edward király fehér lova.

dűhítő

és én is bocs a véleményért, ha az esetleg bántó.


Ez nem volt feltétel és most sem az... és nem volt bántó a vélemény, beszélgetünk, vitázunk.
Viccesre szerettem volna venni a figurát, de látom, az itt nem jön be. Pedig ez csak játék, nem vérre megy!
Viszont ezesetben legyen kitétel az is, hogy csak -pl.- irodalmi kérdéseket lehessen feltenni... vagy tudom-is-én milyet... amíg viszont a feltételeknek megfelel, addig sehogyan se lehet rossz a kérdés maga, nem?
Dátum: 2008.11.21. 10:19:32
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 10:07:38
Óvódás szinten egyszerű... Szerintem elég sokan, akik ezt megkapják, azok úgy érzik, kicsit alulértékeled az intelligenciájukat...


Hát tudod... de megjegyzendő, hogy a feltételeknek tökéletesen megfelel:
-olyan kérdés, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja,
-nem igényel lexikális tudást (pl. évszámok),
-nem csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb),
-ügyeltem a helyesírásra és használtam a magyar ékezetes betűket,
-sem nem értelmetlen, sem a netikettet nem sérti
-a válaszok egyértelműek,
-a kérdés szerintem jó (naná, hogy az, én írtam! ),
-nem lehetetlenül nehéz...

Szóval csak olvasni kellene tudni és értelmezni... az pedig nem volt kitétel, hogy a válaszolók intelligenciájáról mi a véleményem... mellesleg korábban már említettem, 17,87% még így is rossz választ adott, tehát a feltételezésem -ami mellesleg nem volt, a kérdés egy régi, gyerekkorombeli találós kérdés alapján fogalmazódott- akár helyes is lehetne...

Ehhez képest nemrég még jó volt, most meg már rossz... szerintem ez röhejes!
Dátum: 2008.11.21. 10:08:37
Idézet: Khetty - 2008.11.21. 10:05:28
Hogy hívják azt a japán verstípust?
szonett
vers
ballada
haiku

"azt" a verstípust nem ismerem... bár nem nehéz kisakkozni a választ... mégis valahogy átfogalmaznám a kérdést... nem tudom, hogy pontosan hogy, mert nem értek a japán versekhez...


Mondjuk: "Mi a neve egy bizonyos japán versformának?"
Dátum: 2008.11.21. 10:04:32
Nna, én is megtámadva érzem magam: a

"Háromgarasos kenyér mennyibe kerül?

ÁFA-val vagy anélkül?
10 fabatka
5 peták
3 garas"

(már nem emlékszem a pontos válaszokra, de azért remélem, érezhető a lényeg) ...szóval ebben a kérdésben mi a rossz szerintetek?
Dátum: 2008.11.21. 09:59:20
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 09:55:04
Bocs, de ez a véleményem!


Halkan súgom meg: a véleményért szerintem nem kell bocsánatot kérni...
Dátum: 2008.11.21. 09:56:33
Idézet: Nádja - 2008.11.21. 09:48:52
Ki nyerte a férfi futsal világbajnokságot?
Olaszország
Spanyolország
Oroszország
Brazília

Vagy van egy új sport amit nem ismerek, vagy futbal világbajnokság akart lenni. Javítsátok ki légyszi.


Nincs mit javítani rajta: "A futsal (ejtsd: futszál) a nagypályás labdarúgás hivatalos, első sorban teremben játszott változata, melyet a FIFA irányít. A név a portugál futebol de Salãoból és a spanyol fútbol salaból származik, mindkettő azt jelenti: teremfoci."
Dátum: 2008.11.21. 09:45:35
Idézet: Trockij - 2008.11.21. 09:39:31
Udv,

Melyik olasz városban található Vatikán?

Firenze
Torino
Velence
Róma


Tudomasom szerint Vatikan egy kulon allam.. nem tartom jo kerdesnek..

T.


Ettől még a kérdés jó, ugyanis területileg egy másik állam egy bizonyos városának határain belül található.
Dátum: 2008.11.21. 09:39:45
Ez nem a kérdést minősíti, hanem a műveltség és a képességek színvonalát. Egyrészt én sem tudnám Google nélkül, másfelől viszont tudom, hogy van Google... ahogyan egy tanárom mondta: "...nem baj ha nem tudod kapásból, ha tudod azt, hol tudsz utána nézni!"
Dátum: 2008.11.21. 09:26:01
...hm, legalább önkritikád van, ezt tisztelem.
Dátum: 2008.11.21. 09:24:16
Idézet: azreus - 2008.11.21. 09:14:58
mert mai gyerek vagy, és a csiriviri 3d effektek nélkül már a faliújságot se tudod elképzelni.


Egyfelől beszélhetnénk róla, ki a mai gyerek (35 múltam, szóval kinek pezsegsz, kicsi plusz? ), másfelől rühellem a mindenféle otromba effekteket.
Harmadrészt magánvélemény, hogy a filmek vagy a könyvek tetszenek-e jobban.

Negyedrészt tanulj meg magyarul: csilivili, nem pedig csiriviri, mivel a kifejezés a "csillogó-villogó"-ból rövidült...
"Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna", így viszont...
Dátum: 2008.11.21. 09:15:44
Idézet: Menphis - 2008.11.21. 09:09:10
Ki írta a Machbet-et??
Giuseppe Verdi
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Georges Bizet

Ezek a válaszok voltak.
KÖNYÖRGÖM William Shakespeare írta.
Hogy lehet ilyet jó kérdésre értékelni.
Értékeljenek inkább a játék üzemltetői vagy vki aki szívesen veszi az időt és energiát és utánna néz...


A kérdés hiányos. Helyesen úgy kellett volna, hogy "Kinek a nevéhez fűződik a Macbeth operaváltozata az alábbi zeneszerzők közül?"
Mert ha már az írásnál tartunk: "Szövegkönyvét Francesco Maria Piave és Andrea Maffei írták Shakespeare azonos című drámája alapján." Zeneszerzők ugyanis legjobb tudomásom szerint maximum hangjegyeket írnak a kottába...
Dátum: 2008.11.21. 09:11:12
Idézet: Mortimer - 2008.11.21. 08:52:09
"a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?"

Timothy Zahn: Az utolsó parancs. Egy elég híres trilógia, kár, hogy a vérgagyira sikerült előzmények helyett nem ezt filmesítették meg, 7-8-9. filmként.

Ja, persze, nyilván szerintem is speciális. Fura, hogy nem tisztul az adatbázis, napi szinten visszatérnek ugyanazok a problémák.


Én olvastam, úgyhogy tudtam, ettől függetlenül speciális... másrészt nézőpont kérdése, nekem bejöttek az előzményfilmek és inkább a folytatások tűnnek erőltetettnek.
Dátum: 2008.11.21. 09:09:05
Eltiltanám? Felnégyelném!
Dátum: 2008.11.21. 08:49:24
Idézet: Darkshade - 2008.11.21. 08:43:56

Melyik NEM szín az alábbiak közül?
Piros
Kék
Zöld
Fekete

Mi alapján döntsem el? Végül is a tippem bejött, de...


Szerintem a kérdés feltevés a rossz, helyesen úgy kellett volna, hogy Melyik nem VALÓDI szín az alábbiak közül?
Dátum: 2008.11.21. 08:44:20
Értem én, hogy olimpia, meg nehéz kérdések, de azért volt jó néhány, ami mocskosul speciális ismereteket kíván... de ami a pálmát viszi az a "Melyik lap erősebb a Texas Hold-em pókerben?"
...ecsém! Még ha be is jött a tippem, ez azért akkor is durva!
Meg aztán a "Hogy hívják a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?" se semmi... vagy itt mindenki olvasta már a nevezett könyve(ke)t?
Végül, de nem utolsósorban: "Milyen sejtek termelődnek a nyirokcsomókban és nyirokmirigyekben?" Mi vagyok én? Medikus?

Szóval értem én, hogy olimpia, de ez túl durvára sikeredett...