Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kagemusha

Dátum: 2009.03.18. 11:17:48
Idézet: Jucus - 2009.03.18. 11:01:39
Milyen bónuszt ad a vérkő?

+1 egészség
+1 védekezés
+1 erő
+1 támadás*

Aki nem használja még a térkaput, honnan tudja?

Fókuszkristályhoz minek térkapu? Akkor már inkább lvl 1-es probléma.
Dátum: 2009.03.18. 10:26:36
Főleg!
Dátum: 2009.03.18. 10:26:18
Néznék is furcsán, ha később levonnák... ez azért nem olimpia, hogy doppingvétségért később visszaveszik az aranyat...
Dátum: 2009.03.18. 10:25:20
Na bumm, tévedtem... ezesetben viszont sokat tudsz!
Dátum: 2009.03.18. 10:16:47
A nyomás mértékegysége?
Si
Kg
J
Pa

Van még jó pár, pl. bar, atmoszféra...

Melyik nem az Usa tagállama?

USA

Drága ajándék, bár se kezdete, se vége, a közepe meg semmi se. Mi az?
gyémánt
nyaklánc
gyűrű
nyakkendő

Hm... van olyan nyaklánc is, amit nem lehet szétnyitni...

Melyik nem ruhamárka?
axion
nike
puma
adidas

Kisbetűvel egyik sem az.

Melyik anyag olvadáspontja a legmagasabb?
ólom
üveg
víz
vas

Nem esküdnék meg rá, hogy nincsen olyan üveg, ami a vas olvadáspontja felett olvad...

Hány %-a a Földnek víz?
99%
30%
71%
50%

A Földnek vagy a Föld felszínének?

Milyen intézményi formában működik a bank?
Kft
Kkt
Rt
Bt

Csak az az egy lehet?

Melyik olasz város nevezetessége a trevi-kút.
Velence
Róma
Firenze
Nápoly

Ha már neve van, akkor nagybetű: Trevi-kút.
Dátum: 2009.03.18. 09:36:04
Azért vedd figyelembe azt is, hogy ez neked friss anyag, sokaknak pedig már lassan 20 éve megvan az érettségijük is...
Dátum: 2009.03.18. 08:57:16
De Humor Harold legalább jópofa... szemben a Dornodon-hívővel. Amúgy nem baj, a Túlélők Földjének egyik istensége az illető.

Ghalla valaha szép és virágzó föld volt. A boldog és békés királyságok szomszédságában azonban ott voltak a gonosz, fekete mágiát követő birodalmak. Ezek, bár irigyelték a "Fehér" királyok gazdagságát, nem mertek háborút indítani, mert a Jók oldalán állt az Ezüst Mágusok rendje, amely félelmetes hatalommal bírt. Nem fenyegette tehát a Namír királyságokat veszély egészen addig, amíg a sötét varázslók leghatalmasabbika, egy Dornodon nevű nagymester fel nem fedezte a Zan nevű dolgot. Hogy a Zan élőlény, varázstárgy vagy valamilyen titkos erő, nem tudhatta senki - az azonban hamarosan kiderült, hogy milyen borzalmas dologra képes. Segítségével a fővarázsló képes volt közvetlen csatornát nyitni az Energiák Síkjára, oda, ahonnét minden varázslat származik. Soha nem látott, és varázsló által még nem irányított mennyiségű energia áramlott így Ghallára. Dornodon és követői pusztító erejű tűzvihar-varázslatokká változtatták ezt, és a Namír királyságokra bocsátották. A borzalmas energia városokat, erdőket égetett hamuvá, az Ezüst Mágusok pedig képtelenek voltak megállítani. A dolog órák alatt játszódott le, és a Sötét Oldal hívei már azt hitték, övék a győzelem, amikor rájöttek, hogy az általuk felszabadított hatalmas erejű varázsenergiát nem képesek uralmuk alatt tartani. A pusztító tűzoszlopok így a Sötét Birodalmakat is elégették, termomágikus világégést eredményezve. Ghalla élettől megfosztott, kiégett pusztasággá vált: az a néhány lélek, akinek valahogyan sikerült elrejtőznie és életben maradnia, az éhhalál küszöbén állt. Nem sok választási lehetőségük maradt: éhesen, legyengülve, felszerelés nélkül elindultak kelet felé, ahol a hírek szerint valami még megmaradt Ghallából... A hírek igaznak bizonyultak: Ghalla északkeleti csücskében, egy félsziget, amelyet a Túlélők Földjének kereszteltek el, valamilyen csodával határos módon ellenállt a pusztító tűznek. Ez a civilizálatlan, szörnyektől nyüzsgő vidék valamilyen ismeretlen mágikus védelmet élvezett, amelyet a még mindig tomboló tűzviharok nem voltak képesek áttörni. Kevesen jutottak el idáig, de akiknek sikerült, megkezdték a második harcot, a küzdelmet a természettel, az életben maradásért...

a gonosz és hatalmas Dornodon, az istenné vált mágus, aki a tűzviharban elpusztultak lelkének energiáit felhasználva lett a gonoszság és a pusztító tűz istene

A kronológiára már nem emlékszem pontosan, de mintha az lenne, hogy Ghalla -> Túlélők Földje -> Ősök Városa -> Végzetúr.
Dátum: 2009.03.18. 08:27:06


Köszi csati-mester!

Birka! Nagyon hallgatsz, pedig amint látod, van X+3 tengelyű (ahol x nem 1!) teherautó! Szóval várom a bocsánakérést, csati-nak címezve!

Jah és legközelebb, ha vitába szállsz velem: engem szidhatsz, de a felmenőimet hanyagold!
Dátum: 2009.03.18. 08:26:16
Hogy hívták a II. világháborús német tengeralattjárókat?
U-boot
Das Boot
Láthatatlan ellenség
Acélkoporsó

Mivel a szó gyakorlatilag pontosan azt jelenti, hogy tengeralattjáró (a das Unterwasserboot avagy das Unterseeboot rövidítése) és a kvíz nem szótár, ezért törlésre javaslom.

Hústvétra a férfiak milyen színű tojást vártak az áhitatott nőtől?
Kéket
Lilát
Pirosat
Rózsaszínt

Egyfelől ízlés dolga, másfelől semmi esetre sem hústvétra, hanem húsvétra, harmadrészt nem áhitatott, hanem áhított.

Melyik Formula-1 futamon található a Loews kanyar?
Francia
Monaco
Belga
Holland

...nyád! Mellesleg már egyiken sem: Monacóban található a Formula–1-es világbajnokság leglassabb kanyarja, a Grand Hotel-kanyar (korábbi nevén Loews-kanyar).

Milyen színű Petőfi fehér lova ?
Fekete és barna
Fekete
Fehér
Barna

Aha, bezzeg a háromgarasos kenyérnek mennie kellett... hát akkor ezt is töröljétek, legyetek szívesek!

Hány része van eddig (2009) a Végső állomás című filmnek?
3
4
1
2

...és ha még az idén villámsebesen leforgatnak és piacra is dobnak még egyet, akkor megsütheted a tudományod!

Melyik megyénkben található Gyergyószentmiklós?
Zala
Egykiben sem,mert Erdélyben van...
Vas
Hajdú-Bihar

Ez tetszett! De jó is volna ugyanakkor, ha más lenne rá a válasz...
Dátum: 2009.03.17. 22:13:35
Mi történt a Niagara vízeséssel 1925-ben?
semmi
kiszáradt
kiszélesítette egy földcsuszamlás
megfagyott

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: megfagyott

Aha, csak éppen 1936-ban, nem '25-ben!

Mely két ország között zajlott a spanyol örökösödési háború?
Spanyolország - Amerika
Dánia - Olaszország
Spanyolország - Anglia
Franciaország - Ausztria

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Franciaország - Ausztria


A spanyol örökösödési háború a Habsburg Birodalom és szövetségesei (Anglia, Hollandia, Portugália, Savoya és Piemont hercegségei, valamint egy sor német fejedelemség) és Franciaország, Spanyolország, Bajorország és Magyarország (a Rákóczi-szabadságharc révén) között zajlott.
A harcok főleg Spanyolország, Spanyol-Németalföld, a Német-római Birodalom és Észak-Itália földjén folytak, de kiterjedtek Észak-Amerikára is („Anna királynő háborúja”).

Melyik országban nem Euró a fizetőeszköz?
Spanyolország
Magyarország
Olaszország
Franciaország

Idejét múlhatja...
Dátum: 2009.03.17. 20:10:17
Mit jelent: ad interim?
közben
általában
ideiglenesen
végtelenségig

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: ideiglenesen

A kvíz még mindig nem szótár...

Ki írta a Micimackót (Winnie-The-Pooh)?
Walt Disney
A. A. Milne
Jack London
Thomas Mann

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: hercegnő

MI VAN????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hány szeme van a sörényes ubuknak?
1
2
3
4

Na elmész ám te a jó édes...

Milyen virágfélék családjába tartozik az árvácska?
A kaktuszfélék közzé.
A tulipánfélék közzé.
Az ibolyafélék közzé.
A rózsafélék közzé.

Közé. Egy z-vel.

A Naruto című animesorozatnak ki a főszereplője?
Naruto
Rock Lee
Sakura
Sasuke

nc

Melyik határátkelőhelyen lehet Horvátországba jutni ?
Csengersima-Petea
Záhony-Csop
Röszke-Horgos
Letenye-Gorican

Izé... csak ez az egy van Horvátország felé?

Melyik számból nem lehet gyököt vonni?
3,14
9
2
-1

Leülhetsz fiam, egyes! Először is négyzetgyököt, köbgyököt vagy hanyadik gyököt?
Másodszor, valószínűleg még nem tanultad, de minden számnak van akárhányadik gyöke.
A negatív számoknak is, csak éppen nem valós gyöke van, hanem komplex.
Konkrétan a -1 négyzetgyöke az i (imaginárius egység).

Melyik kiállítást nem foglalja magába a Fotóhónap 2008 kállítás?
Kinyílt fiókok - MTI
Örökifjak
Reneszánsz a fáraók korában
Fresh and Polish

...nyád!
Dátum: 2009.03.17. 19:49:32
Idézet: Birka - 2009.03.17. 19:29:50
-Próbálj már az ÜRES kosárból almát kiszedni... Konkrétan 0x kell markolnod hogy a 0-ból 0 legyen
-Amikor a Száraz dokk vízmélysége nem 0 akkor vagy éppen leengedik, vagy felengedik azaz nem konstans a vízmélység benne, valamint amikor beúszik a hajó a dokkba az nincs bezárva...
-"Optimális" esetben veszek 1 zsömlét amiért kp-ban 27 helyett 25 forintot fizetek, majd újból beállok a sorba és veszek még egyet stb... Azaz 7*25 a végeredmény!
-A kérdés azt kérdezte, hogy maximum hány lábon ülsz, egy szóval nem írta, hogy székre ültél!
-A szerelvény MINDEN tagja azaz a vontató is!
-Ha bebizonyítod, hogy van X+3 tengelyű (Ahol x nem 1!) teherautó, és ezt egy linkkel idevágod, akkor bocsánatot kérek, de addig azt tudom mondani mint Móricka... A te kötekedős A... is létezhet

-A még szó a kérdésből hiányzik. Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? Ugyanis ha úgy tekintem, a Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? kérdés a tele a kosaram állapotra is vonatkozhat -mint ahogy a közbeeső állapotokra is. A még szóval ugyanakkor csak és kizárólag csak az az egy állapot jöhet szóba, amit az első mondatban fogalmazol meg.
-HE??? Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? Amikor az a szerencsétlen hajó beúszik a szárazdokkba, ott rögzítik, hogy ne dőljön el, mikor a dokk kiemelkedik, akkor bizony 6 méter mélyen fog a vízbe merülni, ha a fene fenét eszik is.
-Az, hogy egyesével veszed meg a zsemléket, nem optimális, hanem pénztakarékos megoldás. Az idővel ugyanis nem takarékoskodsz, tehát az optimalitás sérül.
-De azt sem tartalmazta, hogy milyen étterembe tévedt be a vendég, tehát ülhet a seggén is.
-Hopp, ez igaz! De ettől még a kérdés, legyen akármilyen hosszan megfogalmazva, ugyanaz, mint a 2*2*2*21=?, tehát a kvízkérdések szabályai szerint primitív.
-Nem nekem kell bizonyítanom, hogy létezik, hanem neked, hogy nem... ugyanis te kérdezted -állítottad-, nem én.
Mellesleg meg kötekszik a nénikéd!
Fogalmazz pontosan, mert a logikai kérdéseknél nem mindegy még az az és az a sem!
Dátum: 2009.03.17. 19:20:57
Idézet: Roseprincess - 2009.03.17. 18:18:17
Akkor te országkánt említenéd Texast és Kaliforniát meg Floridát is? Valahogy még soha nem hallottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy Oregon országban... Vagy, hogy Florida fővárosa Orlando... De ezek szerint ők is külön önálló országok, önálló parlamenttel, az Amerikai Egyesült Államok elnöke meg csak dísznek van az elnöki székben. Értem...

Az USA elnöke lehet, hogy ott csücsül az elnöki székben, de nincs teljhatalma.
Nem attól önálló ország valami, hogy rendelkezik-e önálló parlamenttel.
Florida fővárosa Tallahassee, Orlando csak Orange County székhelye.
Ország elnevezéssel illetik azt a rendszerint összefüggő földrajzi területet, amelyet a többi ország önálló (szuverén) államnak ismer el, az állam pedig egy földrajzi terület -ország- feletti legfőbb hatalommal bíró politikai egyesülés.
Tehát igen, Oregon egy ország.
Dátum: 2009.03.17. 19:06:51
Idézet: Birka - 2009.03.17. 18:29:04
Konkrétan bebizonyítom, mennyire primitív vagy, mert értelmezni se tudod a kérdéseket!

Konkrétan gondolkodj, mielőtt hülyeséget állítasz!


Másfelől a kérdéseid elég primitívek, akármennyire is burkolod hosszú mondatokba:
-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
60/3=?


Éppen üres lett, azaz nincs benne alma, azaz nem tudsz kivenni egyet sem tehát 0!

Nem azt kérdezted, hogy még, hanem hogy hányszor.

-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
Mennyibe kerül a háromgarasos kenyér?


A SZÁRAZ dokk-ban nincs alapvetően víz, attól száraz...

Az lehet, azonban a szárazdokk kiemelhető és elsüllyeszthető berendezés, tehát van olyan időpont, amikor van benne víz... mellesleg hogyan is tudnád kiemelni a hajót, ha nem süllyeszted a hajó merülési mélysége alá?
http://koga.hu/blog-entry.php?id=75

A szárazdokk víz "alatt"......................................................................... ...................................és víz "felett".

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf

25 nem egyenlő 27-el, bármennyire is szeretnéd, 7*27 pedig 189 HUF (mert ezt sem jól írtad!), amit 2009. 03. 17-én kerekítenek, ha készpénzzel fizetsz...

-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
A betévedő vendég a seggén fog ülni, nem a lábán.


Vannak nagyon frankó távol/közel keti szokások, ahol az ember törökülésben, vagy térdelve étkezik, és egy embernek MAX 2 lába van...

Ez nem szerepel a kérdésben, tehát az nem egyértelmű... mellesleg keleti!

-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
2*2*2*20+a vontató kerekeinek a száma=?


Te is lehagytad a vonattót, azaz 21 tagú a szerelvény 20 kocsival...

Aminek még mindig nem tudod, hány kereke van... és mellesleg én odaírtam, hogy +a vontató (és nem vonattó!) kerekei, tehát te hagytad ki a számításból eredetileg is.

-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%
Az első tengelyek számát nem adtad meg tehát nem megállapítható a válasz.


Ebben lehetne igazad, de kérem a típusát annak a teherautónak, melynek hátul 3 elől több mint egy tengelye van, én órákat kerestem a Guglin Man, Volvó, Scania, Merci oldalakon és nem találtam!

Attól, hogy valamit nem találsz, még létezhet!

Ergo: saját magadnak sincs fogalmad arról, mit kérdezel és még te akarod bizonyítani, hogy más a primitív?
Ahhoz korábban kelj fel!
Dátum: 2009.03.17. 18:03:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:39:56
Idézet: Roseprincess - 2009.03.17. 14:17:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.


Én tettem fel a fenti kérdést, ezért érdekel, hogy miért rossz. Minden kérdésnél igyekszem precízen fogalmazni, hogy ne legyen benne hiba, ne legyen félreérthető, és lehetőség szerint minden korosztály tudjon rá válaszolni. Az ország kifejezéssel vaciláltam, mert ugyan nem szuverén ország Skócia (mint pl. Magyarország), de van saját parlamentje, van saját nemzeti bankja (létezik skót font). Számos sporteseményen saját nemzeti válogatottal indul.
Az alábbi rész a Wikiből idézve:

"Mivel Skócia az Egyesült Királyság egyik alkotó országa, államfője a brit uralkodó, 1952 óta II. Erzsébet.

Alkotmányosan az Egyesült Királyság egységes állam, egy szuverén parlamenttel és kormánnyal. Az 1990-ben alkotott devolúciós szabályok alapján az Egyesült Királyságot alkotó országok korlátozott önkormányzati jogokat kaptak, amelyeket a Westminsterben székelő Brit Parlament módosíthat, megváltoztathat, szélesíthet, vagy megszüntethet. Ilyen értelemben a Skót Parlament nem szuverén. De nem valószínű, hogy bármely brit parlament egyoldalúan, az illető ország polgárainak népszavazása nélkül megszüntetne egy belső parlamentet."

Soroljam?
Az USA államszövetség, a Szovjetunió illetve a FÁK az volt, az Egyesült Királyság is az.
Államok szövetsége.
Tehát Skócia, Anglia, Wales és Észak Írország is önálló ország, az Egyesült Királyság nevű államszövetség részei (nem említve itt most a gyarmatokat).
Azt már csak halkan súgom, hogy pl. Ausztráliának is II. Erzsébet az államfője...
Dátum: 2009.03.17. 17:44:22
Idézet: Birka - 2009.03.17. 14:46:19
Sajnos már töröltem V2-ről, ahol próbáltam értelmes kérdéseket feltenni, V3-on meg CSAK olyanokat, amik átmennek, és szürkét megmozgatóak, valamint NEM Guglizhatóak ki!

Mintha 1, azaz egy kvízadatbázis lenne csak, tehát innentől tökmindegy, hol teszed fel a kérdésed... vagy valami megváltozott?

Másfelől a kérdéseid elég primitívek, akármennyire is burkolod hosszú mondatokba:
-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%

60/3=?

-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%

Mennyibe kerül a háromgarasos kenyér?

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%

7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.

-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%

A betévedő vendég a seggén fog ülni, nem a lábán.

-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%

2*2*2*20+a vontató kerekeinek a száma=?

-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%

Az első tengelyek számát nem adtad meg tehát nem megállapítható a válasz.
Dátum: 2009.03.17. 17:19:19
Tíznél több? A sajátomét tudom, aztán ennyi...
Dátum: 2009.03.17. 17:14:51
Melyik nem R. A. Salvatore regény?
A hagyomány
Árnyasvölgy
A kristályszilánk
Örökség

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: A hagyomány

Nem tudom, hogy A hagyomány-t ki írta, de hogy az Árnyasvölgy-et sem Salvatore, az tuti! Ez utóbbinak ugyanis Scott Ciencin a szerzője!
A 2 helyes válasz miatt >/dev/null

Minek a képlete a HCL?
kénsav
szénsav
sósav
folsav

A HCL az egyiké sem, a klórnak ugyanis Cl a vegyjele, nem pedig CL!
Dátum: 2009.03.16. 09:45:46
Melyik állatnak van annyi lába, mint a furiknak?
Kondorkeselyű
Dingó
Keresztespók
Éticsiga

...nyád! Egykerekű talicska is van, nem csak kétkerekű!
Dátum: 2009.03.13. 15:54:31
Mi nem szükséges a Halászlé elkészítéséhez?
lekvár
pirospaprika
öröshagyma
ponty

öröshagyma se kell bele...

Körülblül mikor kezdődött az "Ipari forradalom" Nagy-Britanniában?

Körülbelül