Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kagemusha

Dátum: 2009.03.21. 11:52:42
Idézet: TommiE - 2009.03.20. 22:13:44
Sziasztok!

Volt régen egy reklám a TV-ben, valami mosópor reklám. És úgy reklámoztak, hogy "... bárhányszor moshatod..."
A reklám megjelenése után pár nappal az irodalom tanárom fölháborodottan mesélte nekünk, hogy olyan szó, hogy bárhány, nem létezik.
A helyes szavak: akárhány, akármennyi, bármennyi.
Nos találtam egy "bárhányt" (XD) a hadüzenet oldalon.

Egyszerre legfeljebb 5 háborút indíthattok (de bárhány hadüzenetet kaphattok).


Ezt javítsátok

Üdv: Tommie

Hm... akármennyi-akárhány, bármennyi-bárhány... szerintem felesleges javítani... az irodalomtanárod nem nyelvész, hanem irodalmár... ennél kicsit komolyabb indoklás kellene...
Azért idézni leginkább híres művekből, emberektől szoktunk, nemdebár?
Dátum: 2009.03.21. 11:37:57
A Végzetúrban egyszerre maximum hány állatot vihetsz magaddal harcolni?
bármennyit
négyet
kettőt
egyet

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: egyet.

Tudtam, hogy elrontja! Hülyegyerek, van egy olyan szakértelem, hogy Hordázás, amivel maximum +3 állatot vihetsz magaddal az alap egy mellé! Érdemes lett volna kérdezés előtt megnézni néhány magasszintű karaktert: vajh hogyan lehetséges, hogy 2, 3 esetleg 4 állat is van mellettük, he? Balfék!
Dátum: 2009.03.20. 20:27:25
De fél percen belül 25 válasz? Elég kicsi a valószínűsége, hogy 30 másodpercen belül 25-en is megkapják ugyanazt, nem... na mindegy, enyhén meglepődtem...
Idézet: Kocos - 2009.03.20. 14:42:22
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 11:34:17
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.


En ezt ertem, de egyeterteni vele nem tudok. A beugratas legyen olyan, hogy a kezenfekvo nem a jo valasz. Itt nem errol volt szo, itt a sima optikai beugratas volt a cel. Nem okito szandek, nem egy erdekes reszinformacio kiemelese, hanem a szimpla atveres. Kitartok a dontesem mellett, hogy ez nem valo, bar elismerem, hogy vitatkozni lehet rajta.

Emlekeim szerint a kviz 1 topikban volt meg ilyen optikai beugratos kerdes megreklamalva, es azt ki is szedte Hatsepsut. Ha tevednek, elnezest.

Optikai beugratás? Nem, kis barátom, nem optikai, nyelvtani! Az, hogy te képtelen vagy különbséget tenni építő és építtető között, az nem optikai hiba részedről, hanem értelmezési és olvasási! Tudod te egyáltalán, mi az az optikai beugratás? Pl. ez:


Feltettem egy kérdést, amit félreértelmeztél és még meg is reklamálod, hogy nem tudsz olvasni és értelmezni az olvasottakat, he?

Innentől már nem csodálkozom, hogy diszlexiás és diszgráfiás egyedek bekerülhettek egyetemekre ráadásul többletpontokkal, ha itt is egyre másra ilyenekkel találkozom...
Dátum: 2009.03.20. 18:51:18
Frissen feltett kérdésre hogyan érkezhet fél percen belül 18 jó és 7 rossz válasz?
A kérdés egy már szereplő helyett került feltevésre, de ez akkor is meredek... vagy hozzászámolják az előző statisztikáját is?
Az meg elég fura lenne, mivel az nem ezen kérdésre vonatkozó adat...

Szóval vagy a tányér vagy a leves, de valami nem egyenes...
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 10:15:22
Szóval ez volt az az egy betű lényeges kérdés! Szerintem nem tudnak, mert hogy mennyire emlékszem a tervező-építő Daidalosz is ott van felsorolva!
(a valós építő nyilván néhány ezer rabszolga volt, de akkor is a tervezőt, építésvezetőt tartják az építőnek általában)

Menjünk még egy kőőrt!
(Másodikra csak átmegy!)

Igen, ez volt az "az egy betű is lényeges" kérdés... és amint számítottam is rá, nem ment át, pedig "csak" magyarul kell tudni olvasni és értelmezni.

Idézet: Kocos - 2009.03.20. 10:52:59
Kepzeld tudok olvasni. Most gyakoroltam a hozzaszolasodon.
Igen, mivel az epitteto es az epito is szerepelt a valaszok kozott, illetve az epittette es az epitette szavak kozott egyetlen betu a kulonbseg, ezert en ezt tulsagosan beugratosnak iteltem meg, ezert a dontes. A kerdes picit modositva sztem nagyon jo lenne.

Nem is azzal van baj, hogy beugratos, hanem azzal, hogy a beugratas azon alapszik, hogy hatha valaki elnezi, hogy 3 vagy 4 t betu van ott.

Kerlek ha lehet tedd fel modositve, mert egyebirant nagyon jo kerdes lenne.

Túlságosan beugratós? Na ne röhögtess! Éppen ez volt a cél, s lám, nem csalódtam: analfabéta és diszlexiás egy csomó játékos! Remélem, nem gondolod, hogy a válaszolók szájába kell rágnom a helyes megoldást, csak mert egy betűt nem látnak meg?
Szerintem egyáltalán nem kell módosítani rajta semmit -saját kérdés, persze hogy tökéletes! -, csak meg kellene tanulni helyesen olvasni és helyesen értelmezni az olvasottakat!

Az nem kifogás, hogy "elnéztem". Vegyünk egy akármilyen tesztet (általános vagy középiskola, urambocsá felsőfokú képzés!), mikor hangsúlyozzák ki, hogy OLVASD EL FIGYELMESEN!, aztán javítás után meg közlöd, hogy JAJ, DE HÁT CSAK ELNÉZTEM EGY BETŰT!
Már megbocsáss, de ki a fenét érdekel, hogy elnézted? Pont ezzel bizonyítod, hogy nem tudsz olvasni és értelmezni! Akármilyen vizsgát teszel le, azzal senki nem fog foglalkozni, hogy elnézel egyetlenegy betűt... úgy kapod rá a 0 pontot, csak úgy zörög!

Magyarázod a rendőrnek, hogy elnézted a táblát és másik számot olvastál le?
Magyarázod a páciens hozzátartozóinak, hogy elnézted a beteg gyógyszeradagját és az belehalt?
Sarkított példák, de ugyanaz a kategória. Úgyhogy olcsó kifogás az "elnézés"...

Mellesleg tudod mi az elnézés?
Amikor a szamárnak a két füle között elnézel, az az elnézés!

Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 11:34:17
Vitatkoznom kell. A kérdés is, a válasz is egyértelmű, a kérdés jó, csak értelmezni kell tudni a leírtakat (ez nem neked szól, veled nem hiszem hogy gond lenne ilyen téren). Az már az ő saját problémája, ha pár nap múlva kiesik a kérdés 25%-on, de a kérdés megérdemli a jutalmát.

Nem kell messzire mennem, múlt héten volt a Széfben (Balázska egy barom, de vannak sokszor jó kérdések), hogy ki tervezte a Lánchidat, és bedobták előre Adam Clark nevét. Aki csak annyit tud, hogy budai hídfő, 0. kilométerkő, alagútbejárat, sikló és Clark Ádám tér, az simán benyalja. Azt sokkal kevesebben tudják, hogy Adam az építésvezető volt, a terveket William Tierney Clark készítette, de még akik hallottak is róla, sokan azt hiszik, testvérek voltak, holott egyikük skót, másik angol. A csajok ezen a kérdésen több mint 18 milliót buktak. Ehhez képest az a 10% LE nevetséges, és a kérdés csak beugratós, nem szándékos félrevezetésen alapszik.

Kösz Lan! A 25% már kevéssé érdekelne, de az, hogy ilyen indokkal dobják ki, az finoman szólva is RÖHEJES!
Dátum: 2009.03.20. 10:04:06
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 09:59:38
A telefon billentyün melyik a középső szám?
8
3
7
5

Az én telefonjaimon, mielőtt QWERTY kiosztásúra váltottam, négy sor volt mindig. Akkor viszont az 5 és a 7 egyaránt középen van. Ezen kívül írni sem tud, mert olyan bilentyűzetet még nem láttam, amin ő van, ű nincs.

Régi tárcsás telefonon meg nincs billentyű sem...
Dátum: 2009.03.20. 09:38:14
Az Ultiban, (kártyajáték) melyik szín ér dupla pontot/összeget?

piros
tök
makk
zöld

Nem az aduszín? Nem ultizom, de mintha... meg jó lesz az ultinak is, vessző nélkül.
Dátum: 2009.03.20. 09:36:07
Idézet: Bekecszsolt - 2009.03.20. 07:31:07
Mikor va a csillagászati tavasz kezdete?
március 21.
április 10.
március 10.
február 27.

helyesírási hiba VAN :-) benne

Is. A déli féltekén ugyanis máskor van, mint az északin, mellesleg jó pár változatban létezik már a kérdés.
Dátum: 2009.03.20. 09:24:28
Idézet: Jucus - 2009.03.19. 20:37:18
éjfélkor hol süt a Nap?

A Föld túloldalán. Meg a felhők felett mindig süt. Meg a sarkokon elég hosszan. Ahogy Lucif_R is mondta...
A kérdés a következő volt:
Ki építtette a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

Az értékelés pedig ez:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Úgy látom, tele vagyunk analfabétákkal és tartalmi diszlexiásokkal: nem véletlenül lett 2*2 t betű írva abba a szóba, ugyanis az építtetőre kérdeztem rá, nem az építőre, a két fogalom pedig jól értelmezhetően 2 dolgot jelent a magyar nyelvben... béna banda!
Arra pedig egyáltalán nem vagyok hajlandó, hogy felhívjam a figyelmet a különbségre, elvégre nem azért teszünk fel kérdéseket, hogy a választ is belefoglaljuk... tessék megtanulni olvasni és értelmezni!
A kérdés a következő volt:
Ki építtette a mítosz szerint a krétai labirintust?

Minósz
Daidalosz
Thészeusz
Ariadné

Az értékelés pedig ez:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

TANULJATOK MEG OLVASNI!
Nem véletlenül lett 2*2 t betű írva abba a szóba, ugyanis az építtetőre kérdeztem rá, nem az építőre!

Tudtok indoklást adni az értékelésre?
Dátum: 2009.03.19. 19:49:46
Idézet: Mormord - 2009.03.19. 19:47:05
Szerintem az Árpád-ház kihalása már 10-15 példányban benn van.

Igen, ez a baj.
Dátum: 2009.03.19. 19:29:27
Már megint... 2 lehetőségből csak 1 kérdést kaptam... ezzel ugyebár csökken(het) a vadászatokért kapott helyes válaszaim száma, ami azt eredményezi, hogy később tehetek fel kérdést és az esetleges küldetéseknél is belefuthatok ebbe a hibába, amikor is elbuk(hat)om a küldetést és kezdhetem előlröl... kezd idegesítő lenni...
Dátum: 2009.03.19. 19:25:29
...és azért nem kapok? Nagyon vicces!
Dátum: 2009.03.19. 13:03:21
Én itt is büntetném... elvégre milyen alapon írok ékezet nélküli kritikát egy ékezet nélküli kérdésről?
Dátum: 2009.03.19. 12:47:19
A köznyelv sokmindent hibásan nevez, amit kvízkérdésként elfogadunk... de most akkor mi legyen az általános elv?
A köznyelv legyen a mérvadó vagy a pontos, kikezdhetetlen kérdezés?
Mert az nem fair, hogy itt elfogadom a köznyelvi pongyolaságot, ott meg büntetem...
Dátum: 2009.03.19. 12:35:32
Aki szelet vet...

Bolond.
Vihart arat.
Az szélvész.
Varázsló.

Avagy:

Aki szelet vet, ...

bolond.
vihart arat.
az szélvész.
varázsló.
Dátum: 2009.03.19. 12:34:04
Idézet: Semelyik - 2009.03.19. 12:16:57
Szépségről volt szó.
Tagadhatatlanul választékosabban hangzik.

Neked...