Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mzperx

Oldal: 12
Dátum: 2009.06.06. 10:08:56
06.06. 10:07.

Belső fórumra írás(2 hiba), nagyfórum megnyitása.

Azt, hogy szerintem mi lehet a konkrét hiba, már elküldtem levélben, de gondolom azt senki nem olvassa.
Adatbáziskapcsolatok limitáltsága. Megoldás: mivel a lekérdezések javarésze nem bonyolult, sőt 1-1 sorosak(merem feltételezni), így megengedhető, hogy kicsit feljebb toljátok a limitet az adatbázisszerveren.
Dátum: 2009.06.03. 22:05:02
Javaslatok
Itt várjuk a játék fejlesztésével kapcsolatos javaslatokat, illetve itt jelezd, ha programhibát találtál.

Ezzel szemben a hibajelentő topic itt van a Panaszok + kvíz-en belül.


No de a ténylegesen fontos, ami miatt írok:
A Lélekkufár kompakt nézetben a tárgyak teljes árát mutatja. Épp most vettem egy vörös tűzpajzsot 18k-ért, a kiírás szerint pedig az eredeti ár, 22k látszódott.
Megnéztem az alapnézetben is, ott a palotából adódó bónusz szerinti árat írja ki, kompakt nézetben nem. Tehát nem spéci bug, hanem általános hiba.
Dátum: 2009.06.01. 20:29:01
Ez 3 hónap munkája volt? Fura, hogy 3napos móka lett belőle, ami sokaknak nem volt vicces.

Remélem azért a 3:1-nél jobb arányunkkal nem kell 1 hónapot várnunk mire kapitulálnak majd a kristályok.

Az automatizált és meggondolatlan hadüzenetek kiküldése helyett én pl biztosan manuálisan küldtem volna a hadüzeneteket. Miért? Mert ez maximum 10 szövetséget érint. Az talán nem akkora fáradtság.
Dátum: 2009.05.27. 14:08:50
Igaz, hogy én nem olvasom előre a legendát, mint sokan mások, így nem tudhatom hgoyan alakul a történet, de a kristály horda tagjai miért 50% fertőzéssel rohangálnak?
Dátum: 2009.03.14. 16:42:38
a kvízolimpiát azok nyerik, akik szerencséen elkerülik az idióta kérdéseket.



Hány Eiffel-tornyot lehetne építeni az Asszuáni gátépítésnél felhasznált fémekből?
25
9
1
17
Dátum: 2009.03.06. 15:33:19
ki nyerte a France football diját?(aranylabda)?
Ronaldinho.
Iker Casillas.
Cristiano Ronaldo.
Fernando Torres.

igénytelen focista
Dátum: 2009.02.09. 12:38:00
Mikor bontjuk le a karácsonyfát?
*január 06.
december 27.
január 01.
február 14.


oké, biztosan van valami 3 ember által ismert hagyomány erre is, de 1 oldal google után nem volt kedvem tovább kutatni,
Dátum: 2009.01.30. 20:58:52
Hol hal meg a legendás Druss?
a dros delnochi csatában
ágyban
Druss halhatatlan
orvul meggyikolják othonában


egyrészt otthonában 2 't',
másrészt SPEC
Dátum: 2009.01.28. 18:45:17
Szerintem is 30



A Herry Potterben meghal Herry keresztapja,Sírius Black?
Nem,boldog családapa lesz.
Igen,a 3-ban elkapják a dementorok.
Igen,1 párbaj során.
Nem,felségül veszi Tonk-ot és születik 3 gyereke.

Ez meg nevetséges...
Dátum: 2009.01.24. 12:31:51
Melyik spanyol csapatban játszik Eto?
Sevilla
Athletico Madrid
Barcelona
Valencia

------ezen még a google sem segít

Mi volt Führer eredeti foglalkozása?
Tanár
Ács
Kőműves
Szobafestő

------oda kéne egy 'a'

Mi aneve annak a játéknak amivel most játszol?
Végzetúr
Varázsúr
Végúr
Vámpírúr

------amellett, hogy idióta kérdés, hiányzik egy szóköz
Dátum: 2009.01.24. 12:27:52
Ki volt az 1994-es labdarugo vilagbajnoki donto jatekvezetoje?
Pierluigi Collina
Said Belqola
Puhl Sándor
Edgardo Codesal


nem hiszem, hogy ez max 3 emberen kívül bárkinek is az érdeklődési köréhez tartozna.
Dátum: 2009.01.22. 19:49:01
Melyik megyébe tartozik Budapest?
Békés megye
Fejér megye
Heves megye
Pest megye


Most komolyan? Budapest önálló megyét képez. Az pedig, hogy speciális okokból Pest megye székhelye Budapest, ezen semmit nem változtat.

Egyik válasz sem helyes.
Dátum: 2009.01.21. 08:31:44
Mivel foglalkozik a NightInfo nevezetű oldal?
Blog
Elektrónikus zene
Játék
Hírdetés


Helyesírás. Egyesek előítéletnek tartják, hogy az elektronikus zene kedvelői kevésbé műveltek.



A Forgotten Realms kérdéseket nem lehet kivágni a kvízből úgy, ahogy vannak? (Ha már az egyébként jól guglizható hkk-ért rinyál mindenki)
Dátum: 2008.12.23. 21:22:28
21. szintű vagyok, és eddig 55 kiégett őskövet szedtem össze a játék alatt vadászattal, lopással, és energiakristályosító bónusszal együtt.

Ha eddig spóroltam volna, akkor sem lenne egy aktuális szintre való szetthez elegendő őskövem sem, nem hogy mind a 21 szint alatt.
Dátum: 2008.12.23. 20:43:48
Egy kicsit forradalmibb, de nem nehezen megvalósítható javaslatom van a játék fejlesztéséhez.

Egy korábbi játékelemzés járt a fejemben, amikor egy egész használható megoldás jutott eszembe.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,19.40#hsz44


Az építgetős játékstílusra térnék ki kicsit jobban, belekeverve az őskő/kiégett őskő témakört.

A szélsőséges építők tényleg nem túl életképesek, ezért vegyük a középkategóriás, nem-prémiumos karaktertípust (ide tartozom én is).

Adottak az ősköves fegyverek, és a nem őskövesek, mindannyian tudjuk, mekkora különbségek vannak közöttük.
Kiégett őskő? Az égvilágon semmit nem ér. Azért, hogy kiégett ősköveit aktiválja, senki nem fog őskövet venni, hiába lett belőle még küldetés is. Mindenki, akit ismerek és őskő nélkül játszanak, inkább tartották magukat az addigi játékstílusukhoz, és inkább a 100 helyes választ választották.

Szerintem sokkal reálisabb üzletpolitika lenne, ha a kiégett őskövek helyett, valódi ősköveket lehetne találni a vadászatok alkalmával, és kicsit nagyobb eséllyel a jelenleginél. Így megérné pakolni a szubtéri érzékelés szakértelemre is, és a nem őskövesként játszó játékosok is ritkán, de belekóstolhatnának az ősköves játékba is, ezzel pedig szerintem több őskövet vásárolnának a játékosok. Ez volt a Beholder részére vonatkozó előny.

A játékosok előnye pedig egyértelműen az, hogy a tök felesleges kiégett őskövek helyett, amit maximum az energiakristályosítóba dobálnak be, hogy ne lopják le tőlük őket (bár az sem igazán számít), normális ősköveket kapnának, és 5-10 szintenként 1-1 ősköves felszerelést is meg tudnának vásárolni (esetleg ha mondjuk épp 3 hiányzik, akkor azt kipótolnák egy sms-sel is).

Azzal a véleménnyel pedig, hogy a Beholdernek az őskövesekből van bevétele, nem feltétlenül értek egyet. Elég fontos lenne megtartani a későbbiekben is a nem ősköves játékosokat is (ezt pedig a jelenlegi helyzettel elég nehéz lesz), hiszen amellett, hogy az őskő vásárlás elsődleges, és azonnali bevételt jelent, ott vannak az egyéb vásárlások is (könyvek, kártyajátékok), és maga a hirdetési felület is többet ér, ha azt többen nézik.


Tehát tömören a javaslatom (üzletpolitikai indoklásokkal kiegészítve):

-kiégett őskövek eltörlése (haszontalan, és nem késztet az őskő vásárlásra)

-őskövek találása vadászatkor (értelmet nyerő szakértelem, az összekuporgatott őskőből belátást kapnak a nem ősköves játékosok is az előnyökbe, így nagyobb eséllyel vásárolnak ők is, stabilan nem ősköves játékosok megtartása másodlagos bevételek céljából)
Dátum: 2008.12.20. 12:04:09
No, ezek szerint már át is engedték 3 perccel előtted írtam be, és akkor még értékelés alatt volt.
Dátum: 2008.12.20. 11:58:51
Smolvilből mijen képessége NINCS Klark kentnek?
hatalmas erő
röndgenlátás
hőlátás
nagy ész

Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld! -- Szerencsére ez a kérdés még értékelés alatt áll.

Az ilyen jellegű kérdésekhez kéne egy olyan "rossz válasz" alopció is, hogy "a kva anyád", csak finoman és nőiesen.
Dátum: 2008.10.10. 22:32:04
Az alábbi kérdésem számomra tejesen érthetetlen okokból kapott rossz/hibás kérdés minősítést.

Melyik bolygón található az Echo Bázis (Star Wars)?

Endor
Hoth
Yavin
Tatooine

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Dátum: 2008.10.10. 22:30:06
A HKK kérdések ugyanabba a kategóriába tartoznak, mint az évszámos kérdések. Azaz a kvízfeltevő részhez külön ki van írva, hogy egyiket sem örvendetes feltenni, mégis valahogy az emberek gyomra jobban beveszi a sport/történelem/irodalom/feltalálások dátumainak kikérdezését, mint egy viszonylag egyszerű játék pár jellegzetességét. Nem vagyok sem hkks, sem 12-15, de valamikor én is próbálgattam, és egyszerűek azok a kérdések a szinte 0 hkk tudásommal is, míg a dátumokhoz mindenki googlet használ ha biztosra akar menni.
Oldal: 12