Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Nora99

Oldal: 123
Dátum: 2014.08.08. 10:28:37
Mint aki nem olyan régen végezte el az általános iskolát, szeretném ideböffenteni, hogy manapság nem használunk függvénytáblát általánosban, de sajnos gimiben sem, mert már mindenkinek az okostelefonja tud szögfüggvényt oda-vissza számolni. A huszonéves matematikatanárom még mondta, hogy nekik tanították, de azt is, hogy szerinte az egyik utolsó évfolyam voltak. És a padtársam is csak bámult, hogy amikor a táskájában felejtette a számológépét, hamarabb kinéztem neki a keresett szöget a négyjegyűmből mint hogy megtalálta volna
De az egyetlen különc Nóruson kívül senki más nem használ függvénytáblát az átlagos reálgimnáziumban. Pedig még minden kilencedik (gimnáziumi első) osztályos tankönyvcsomagban benne van.
Viszont a kérdéshez még azt is hozzátenném, hogy mi például számológépet sem használtunk Még gimi elsőben sem. Megadtuk 4*pi alakban a keresett értékeket, aztán ha valaki tudta a pit, az kiszámolta.
Dátum: 2014.08.06. 08:25:52
Mit nevez a csillagászat Csillagnak?

Olyan égitest ami izzik és ezért látjuk a Földről úgy minta fénypontok lennének.
Bolygó, amelyek központi égitestek fényét verik vissza, és elenyésző saját sugárzást bocsátanak
Olyan égitest, amely nukleáris energiát termel, így saját fénnyel rendelkezik*
Olyan égitest apró porszemekből áll s a mozgás következtében izzik fel.

Buta és egyeztetési hibás kérdés.
Dátum: 2014.08.03. 23:38:06
Gonoszok! Megelőztetek.

Mit jelent a diffúzió?

elkeveredés hőmozgással külső segítség nélkül
rozsdásodás
a víz forrása
halmazállapot változás

És hogy építő jellegű legyen a hozzászólásom, íme, még egy jelölt
Dátum: 2014.08.03. 07:01:28
Milyen idegenlégió az ahova leginkább más országokból származó emberek mennek zsoldosnak?

orosz
angol
amerikai
francia*

A Biológia/Állattan kategóriában egyébként És nagyon bugyután megfogalmazott kérdés, tekintve, hogy az idegenlégió egy olyan katonai alakulat, amiben más országokból származó emberek harcolnak zsoldosként. Tehát melyik idegenlégióban harcolnak leginkább más országokból származó emberek? Az összesben. Egyébként jó témaválasztás, elfogadható rossz válaszok, csak ne lenne ilyen bugyuta a kérdésfeltevés...
Dátum: 2014.08.02. 16:20:12
Hány pár kromoszómája van az embernek?

333
23*
33
1

Komolytalan rossz válaszok.

A Gandalf topicot támogatom Bár félek, hogy a jó ötletek általános sorsára fog jutni, és azt mondják neki, hogy "You shall not pass". Egy próbát azért mindenképpen megér.
Dátum: 2014.08.01. 17:54:55
Szürke Gandalf legnagyobb érdeme, hogy meghal. Olvastam vagy tizenötször Aztán Fehér Gandalf jön és megváltja a világot. Fehérként a cselekményben sokkal fontosabb szerepe volt, ha ez így jobban tetszik.
Dátum: 2014.07.30. 15:28:49
Idézet: Azazel - 2014.07.30. 10:41:05
másrészt szerintem mindegyikük főszereplő.

Szürke Gandalf nem. Fehér Gandalf talán az
Egyébként nem is létezik Gyűrűk Ura című film.
Dátum: 2014.07.26. 14:12:45
Kipling híres regényében, milyen állat volt Bagíra?

Fekete párduc*
Leopárd
Oroszlán
Fekete puma

A párduc és a leopárd ugyanaz az állatfaj. És Bagira egy fekete leopárd volt. Ami egy leopárd, csak fekete. És mellesleg rövid i. És a kérdésben fölösleges az a vessző. És túl sok mondatot kezdek kötőszóval.
Dátum: 2014.07.26. 14:10:39
Az a rengeteg ember, aki összekeveri ezt a topicot a Kvíz 5.-tel... Ez a topic azért nyílt, hogy az adatbázis szerkezetéből adódó hibákat jelezzük jó kérdések esetén. (értsd: kategóriabesorolás) A hibás, rossz kérdések topicja a Kvíz 5. Ráadásul amiket itt rossz kérdésnek írtok, azok közt még jó kérdések is vannak
Dátum: 2014.07.23. 19:18:38
Nnna az a rájás pont egy annyira nem rossz kérdés, tekintve, hogy hal Mondjuk a kategóriák azok nem egy szinten vannak, mert a lábasfejűek puhatestűek és gerinctelenek is, így két választ logikai alapon ki lehet zárni... De hát na Szerintem nem sokan tudnak ilyesmit.
Dátum: 2014.07.20. 16:57:27
Melyik a legnagyobb európai édesvízi Hal?

Busa
Csuka
Harcsa*
Bandár

VIZA a neve.

Edit: újabb gyöngyszem

Hány km-ről érzi meg a fókatelep szagát a jegesmedve?

hidegben nem terjed a szag
a jegesmedvének nincs szaglása
30*
1

Inkább nem is kommentálom

Edit2:
Folytasd Ceasar utolsó mondatát: "Te is fiam ...".

Béla
Bluetooth
Brutus
Józsi

Komolytalan válaszlehetőségek...
Dátum: 2014.07.19. 23:15:31
Az ulti nevű kártyajátékban az alábbiak közül melyik bemondás a legmagasabb pontértékű?

passz
piros passz
piros 20-100 ulti terített durchmars
ulti

Jelölt válasz, ha pedig a piros 40-100 ulti durchmarsot, a terített betlit és a piros 20-100 négy ászt írja a négy egyértelműen semmitmondó nevű válaszlehetőség helyére, akkor pedig erősen spec. kérdés.

És attól még, hogy egyszer már megtárgyaltátok, még nem lesz kevésbé törlésre méltó kérdés... Olvassák egyáltalán az adminok ezt a fórumot?
Dátum: 2014.07.19. 18:09:20
Tigris, a kérdés mondta, hogy gyümölcs lett, ez volt az eredeti problémám
Dátum: 2014.07.19. 16:01:55
Kedves Tigrisem, attól még nem lesz a paradicsom gyümölcs... A hivatalos csoportmegnevezése burgonyaféle.
Dátum: 2014.07.19. 13:51:39
Melyik csoportba tartozik a paradicsom?

gyümölcs*
gumós
csonthéjas
zöldség

"A zöldség kifejezés konyhaművészeti műszó. Definíciója nem tudományos igényű, nagyrészt önkényes és szubjektív." Ráadásul úgy, hogy egy tudományos, egy féltudományos és két önkényes, egymással egyáltalán nem egy szinten levő kategóriát emlegetnek (az említett kategóriák nem zárják ki egymást, ld. szilva).
Dátum: 2014.07.19. 00:06:43
Hanspeter - REGISZTRÁCIÓKOR. Szóval el kellett mennem a VÚ főoldalra, meg kellett nyomnom a "Regisztráció" gombot és meg kellett számolnom
Dátum: 2014.07.18. 18:09:58
Nem is azt mondom, hogy töröljék, hanem hogy javítsák, mert javítható (lenne, ha nem lenne a nemek problémája - régen ugyanis 2*15 kép volt)
Dátum: 2014.07.18. 16:31:38
A regisztrációnál hány darab kép közül lehet választani?

15*
20
25
10

Megszámoltam, 2*12. Szerintem ez még a régi képek korából van
Dátum: 2014.07.16. 17:40:16
Hol található Tab?

Szegedtől 37 km-re északra
A Capsloktól északra
Somogy megyében Siófoktól nem messze
Szlovák határtól nem messze

A második válaszon mosolyogtam egyet, egyébként egy 4-5000 lelkes... város? szerintem megérdemli a spec besorolást.

Off: Kaptam egy kvíz medált Most ennek örülök.
Dátum: 2014.07.14. 12:53:50
A kvíz olimpián két hibás kérdés... Fantasztikus.
Melyik törzsben született Árpád fejedelem?

Nyék
Megyer*
Tarján
Keszi


Wiki: "Konstantin császár... leírja, hogy Levedi fejedelem – ezek szerint a megyer törzs feje – átadta a hatalmat Árpádnak – és így a tarján törzsnek. Rossz helyes válasz, nem értem, hogy kerülhetett be.

Ki kapta 2009-ben a legjobb mellékszereplő színész Oscar díjat?

Robert Downey Jr.
Heath Ledger
Philip Seymour Hoffman
Josh Brolin


2008-ban Ledger, 2009-ben Christoph Waltz. Elírás, de súlyos hiba.

Edit:
2014-et írunk, Dániel 23 éves. Melyik állítás NEM igaz rá?

A hatályos magyar törvények szerint vásárolhat dohányterméket.
Életkora években kifejezve prímszám.
Szavazhat a magyarországi országgyűlési választáson.
Fiatalabb, mint a Szlovák Köztársaság.

Ez bűzlik. Nem mondom el, milyen szaga van, de szerintem rájöttök. Elég az, hogy politika-szag. Nézeteimtől függetlenül nem szeretem a politikaszagú kérdéseket.
Oldal: 123