Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
21. hozzászólás - 2017.11.24. 10:08:09
Ez az ajánlat nagyon korrekt, köszönjük!
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.16
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
22. hozzászólás - 2017.11.24. 14:12:45 (Válasz Miklós #17 hozzászólására.)
Szia Miklós!

Köszönjük az előzetes terveket a csapatversenyhez, sajnos csak most tudok hozzászólni

A nehezedő feladatsoros ötlet jól hangzik. Ez akkor kb. úgy fog működni, hogy először minden csapat kap egy könnyű feladatsort, kap időlimitet a megoldásra, ezt beadjuk, leellenőrzitek, meglesz, hogy csapatonként abban a körben mennyit támadhatunk. Ezután minden csapat bejelöli valamilyen formában titokban, hogy hova szeretne ütéseket mérni, ezek felkerülnek a táblára, majd a lenti 4 pont szerint kiértékeljük az eredményeket?

És akkor gondolom már betett ütéseket nem veszünk le a tábláról. A kő-papír-ollós játékot szerintem valamilyen formában ad-hoc kellene kivitelezni, mivel több csapat esetén simán lehet hogy ugyanazt választjuk előre. Sőt az is lehet, hogy valamelyik erkölcstelen odajön és megnézni hogy mit választottunk
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.55
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
23. hozzászólás - 2017.11.24. 15:20:42 (Válasz LanMaffia #22 hozzászólására.)
Igen, első körben mindenki kap egy könnyű feladatsort, kap rá 6 percet, ezalatt be kell karikázni a helyes megoldásokat, és felírni a lapra 2 mező koordinátáit, ahová támadsz, és mindegyik alá rajzolni /írni egy kő papir vagy olló szimbólumot
Ezután beszedjük a papírokat, összeszámoljuk, kinek hány megoldása volt (kb. 5 csapat szokott lenni, 3an leszünk rá úgyhogy ez gyorsan meglesz) és a térképen megjelöljük, hogy ki hová támadott, feloldjuk a konfliktusokat, véglegesítjük az állást, és kiszámoljuk az első kör pontszámát. Utána mindenki megkapja a közepes feladatsort és ld. a fentieket.
A csapatokra majd figyelünk, senki ne puskázzon, de ha van jobb ötlet a gyors és egyszerű konfliktus megoldásra szívesen fogadjuk. ffelmerült a fekvőtámasz-versenytől kezdve a szkanderen keresztül a kinek van erősebb VU karaktere ötletekig minden de az idő tényleg faktor, sajnos 70 perc van az egész versenyre; úgy, hogy mi egy átlagos, 5-8 körös társasjátékot otthon általában 3-4 óráig játszunk
Pontszám: 7.73
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
24. hozzászólás - 2017.11.24. 15:22:47
Még egy dolog:
Természetesen, mint mindig, most is lesz Végzetúr fórum. Ez szerintem a legfontosabb VU esemény a talin, mégis sokan nem szoktak beülni rá azok közül, akik eljönnek. Pedig érdemes, hiszen itt beszéljük át, hogy merre halad tovább a játék. Ha valakinek ezzel kapcsolatban van javaslata, ötlete, hogy mi az, amit át kell beszélni holnap, kérjük írja meg ide ma estig, akkor legalább van idő átgondolni még a dolgot. Köszi előre is!
Pontszám: 7.73
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
25. hozzászólás - 2017.11.24. 15:53:54
Találkozon a beholder szemét akkor is meg tudom majd pörgetni ha nem rendelkezek jelenleg ősövel,de a találkozon fogok vásárolni őskövet?
V6
Pontszám: 9.27
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
26. hozzászólás - 2017.11.24. 16:36:36 (Válasz david16 #25 hozzászólására.)
Igen.
Pontszám: 8.91
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
27. hozzászólás - 2017.11.24. 21:28:01 (Válasz Miklós #24 hozzászólására.)
Nekem a szörnyidézésre van egy okosságom, írtam már 4-5 oldalnyi szöveget. Szívesen megosztanám veletek majd, hátha ki tudunk belőle hozni belőle hozni közösen valami jót. Marcsának meg Offsnak most mutattam, építhető ötletnek tűnik.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.82
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
28. hozzászólás - 2017.11.25. 18:09:48
Ha valaki ott volt a VU fórumon, majd egy összegzést megoszthatna velünk.
V3-Alíz
Pontszám: 6.38
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
29. hozzászólás - 2017.11.25. 19:18:20 (Válasz Dozer #28 hozzászólására.)
Sziasztok,

Röviden összefoglalva: tartalmas volt, köszönöm Miklós és Baraty konstruktív hozzáállását a kattintgatás csökkentő ötleteinkhez. Ezen kívül új játék ötletekről is volt szó, majd Lan és Offs összefoglalja
Lan, az aukciós tárgy upgradet ne felejtsd el

mod: külön piros pont a BU verseny szervezésért és az újításokért, szerintem minden csapatnak tetszett
A hozzászólást Kwisatz módosította 2017.11.25. 19:22:27-kor
Pontszám: 8.10
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
30. hozzászólás - 2017.11.26. 16:38:31
Senki semmi összefoglaló?
Ennyire rossz volt a tali vagy ennyire jó, hogy senki sem meri leírni?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.84
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
31. hozzászólás - 2017.11.26. 18:02:01 (Válasz Paco #30 hozzászólására.)
Vasárnap van pihennek ( józanodnak ) , biztosan lesz de különben jó volt
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.38
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
32. hozzászólás - 2017.11.27. 11:37:04
Rövidke összefoglaló tőlem, az én szemszögemből. Ezen kívül is történt csomó dolog, csak azokon nem voltam ott

Meglepően jól sikerült a találkozó hangulatilag. Úgy gondolom, hogy ehhez mind a szervezők, mind a résztvevők konstruktív hozzáállása szükséges volt.

A programokat a már megszokott nagy csapatos Activity parti vezette fel, ahol mindenki nagy örömére újdonságként bekerült a rajzolás is, kiváló alkotásokat kitermelve magából. Az 1 perces, 1 pontos elmutogatós körök után következett a szintlépés, fél perces kitalálásért 2 pont, 15 másodpercesért 3 pont járt! A B csapat részvevőjeként az utolsó fordulóig a biztos vezetés és győzelem tudatában majszolgattam a sörömet óvatosan, de az A csapat egy kiváló - ámbár vitatott szabályosságú - rajzolással 3 pontot hozott egy körben. Így az utolsó feladatra nekünk 1 pontot kellett szerezni a győzelemért, amit egy laza 1 perces kitalálós feladattal abszolváltunk is, így idén mi hoztunk el az aranyérmet. Össznépi bölcsességként megjegyzem, hogy aki fesztivált szeretne rajzolni, annak a bevett mód a hullámos vonalka és háromszög, ebből már simán meglesz mindenkinek

A következő verseny a TF - VÚ volt, ahol soha nem látott vereséget szenvedett a VÚ-s csapat, így hát legközelebb sokkal optimálisabb csapatelosztással fogunk operálni. Meg igyekszünk meggyőzni embereket, hogy csatlakozzanak (pl. Unr34l), mivel 2-3 emberrel kevesebb VÚ-s akarta összemérni az ügyességét idén. A háttérfeladatot biztos kézzel hoztunk, de az összes többi színpados feladatban nagyon szerencsétlenek voltunk / a másik csapat nagyon ügyes volt. Így hát az utókornak is megmaradjon: a színpadra kell tuti ember, aki jó HKK-ban (szörnyek, paklik, csomagok, történelem, stb.), meg 1-2 aki jó általános kvízkérdésekben (mint az régóta tudott én nem vagyok az ), a többi ügyesség. A verseny fénypontja szerintem a kötélhúzás utolsó versenye volt, ahol 3v3 helyett mindenki beállt a kötél mellé csapatostól aki odafért, így aztán kiváló hangulatban zárult a verseny. Rég volt ilyen erős összetartósdi

A következő verseny az élő szövetségi bajnokság volt, amin 5 darab 5 fős csapat vett részt. Az újítás nagyon jól sikerült, sokkal gyorsabban pörögtek a fordulók és a kvízek is megfelelően erősek voltak. Esetleg olyat lehet még megpróbálni, hogy növeljük a szerezhető ütésszámot, így hamarabb fognak kialakulni harcok a térképen. A 4. és 5. forduló is tartogatott meglepetéseket. Szerintem mindenkinek sikerült gyorsan magáévá tenni a szabályokat és minden forduló után percek teltek el az ideális taktika felállításával. Amit természetesen mindig felülírt a szerzett ütésszám. Izgalmas volt

Ez után jött a VÚ-s aukció, ami igen szép licitszámokat és létszámot hozott. Szerintem itt tetőzött a megjelentek száma, legalább félig volt a terem, minden szék foglalt volt és sokan álltak is. Itt csak a V1-es aukciót vártam végig, itt a templomi medálgyűjtő ha minden igaz 10.700 majd 9.000-ért ment el a joker keretében, úgy néz ki, hogy ez az új mindenki kedvence relik. A Beho oldalán idővel fenn lesznek a pontos licitértékek is, meg lehet tekinteni, hogy kb. mire lehet számítani.

Az élő fórum kiváló hangulatot hozott, ami főleg a második felére alakult ki. Beszélgettünk kicsit a szörnyidézésről, de szerintem még senkiben nem alakult ki tisztán a kép, hogy miért is lesz ez jó, de majd alakul ez. Miklósnak sajnos keményen meg kellett küzdeni a moderációval, ami egyrészt jó, mert legalább volt kit moderálni (jó sokan voltunk), de másrészt meg illik befogni a szánkat, ha valaki épp a JV-vel konzultál Szerencsére ez idővel helyrebillent és igen sok témát sikerült érintenünk, köztük egy új kattintáscsökkentő változtatási csomagot, az AH megreformálását új tárgyakkal vagy upgradekkel, auto állatintelligencia növeléssel (ez nyomatékosításképpen többször is elhangzott), az új AF-ek kérdését, a dinamikusan növelhető megaesszenciák számát (ez azt jelentené, hogy ha pl. 10 ember elérte a maxot, akkor növekszik az elérhető maximum, és így tovább), a gyorsabb térkapu pont felhasználás lehetőségét, a tesztvilág bővítését más világ játékosai számára illetve a csatlóscsatáknál a részletesebb szűrési lehetőséget. Miklós sok mindenre rábólintott gyorsan, így ezek jó része meg is fog valósulni. Pár témában segítséget kért a játékosoktól, úgy mint a kattintáscsökkentő csomag elkészítése, illetve az AH-s tételek átnézése. Az egyszerre több kaland elvégzése elutasítást kapott, illetve a világösszevonás is feljött megint, de azt is elvetettük. Egy szavazásnál megszavaztuk, hogy több CSP-t szeretne a nép, ez főleg azokon a világokon szükséges, ahol nincs inspiráció és így nehéz a vermeket végigvinni. Beszéltünk a kínzókamra szükségességéről is pár szót, kiderült hogy páran igen aktívan használják, viszont ez néha az etikai normákat bőven súroló levélváltásokba torkollik. Úgy emlékszem, hogy a játékvezetés erre azt javasolta, hogy továbbítsák az üzeneteket a JV felé. Páran nem értettük, hogy egyeseknek mi baja van a kínzóval és hogy miért kell ezért üzeneteket irkálni. Azt hiszem, hogy a üzenetküldésről letiltatás funkciója is szóba került. Ha ez több embernél probléma, érdemes jelezni a játékvezetésnek szerintem. A fórum végén beszélgettünk kicsit kötetlenül a végzetúr jelenéről és jövőjéről, tervekről. Családias és jó hangulatú lett a fórum. Rég volt ilyen

A találkozó végét az elmaradhatatlan tombola zárta Katival, aholis a belépőmmel nyertem egy meglepi csomagot Érdemes tehát mindenkinek megtartani a belépőjét

Időközben voltak sütik, pogácsák, csokik, lehetett majszolgatni, volt egy rakás Behos játék, kvízjáték, elmetágítás, autóverseny (!), íjazás, stb. stb. stb. Érdemes tehát eljönni mindenkinek
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.91
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
33. hozzászólás - 2017.11.27. 11:44:30
11:45 - Beírtuk a találkozós befizetésért az ősköveket és a jutalmakat, valamint a végzet medálokat a részvételért
12:15 - Beírtuk a szerencsekerék és a kvízolimpia jutalmait
13:45 - Bekerültek a Szövetségi Bajnokság csapatverseny, az Íjászverseny és az Autóverseny jutalmai (Böszmeség és Traktor az autóversenyen jutalmainál választhat a relikviakupon v a kheszon törmelékek közül, nekik relikviakupont írtam be, ha a másik kell, ügyfélszolgálaton jelezzék)
14:35 - Beírtuk az Activity Party, a TF-VÚ csapatverseny és a tombola jutalmait (az Activity Partyn 3 ill. 2 relikviakupon és 6000 ill. 4000 kheszon törmelék közül lehetett választani,, egyelőre mindenkinek relikviakupont írtam be, aki kheszon törmeléket kér, az írjon az ügyfélszolgálatra)
14:50 - Beírtuk a Beholder Kvíz és a Keresd a párod játékok jutalmait
15:40 - Beírtuk a Beholder Okos és a Titkosírás játékok jutalmait, valamint az élő Aukción vásárolt tételeket. (pár játékos nem mondta meg ott a helyszínen, milyen tételt választott, ők az Ügyfélszolgálatra írják meg)
Kedd 14:00 - Beírtuk a vasúti menetjegy kedvezmény ősköveit is

A nyeremények/jutalmak beírása folyamatos, valószínűleg még a mai nap bekerül minden. A legtöbb jutalom átvételéhez újra be kell lépni a karakterrel. Akinek problémája van, az ügyfélszolgálaton jelezze.
A hozzászólást Baraty módosította 2017.11.28. 13:58:01-kor
Pontszám: 8.36
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
34. hozzászólás - 2017.11.27. 11:47:50
Köszi szépen Lanmaffia, örülök hogy tetszettek a programok! Írtam egy összefoglalót a VU fórumon elhangzottakról:

Szörnyidézés
Legyen egy log, amiben látszik, mikor ki mit csinált a szörnyeiddel.
Lehessen buffot vásárolni, amit a szörnyed egy konkrét támadó ellen kap meg (akár több ilyet is), és a támadó lássa, hogy ellene buffolva van a szörny.
jövőbeli tervek szörnyidézés bővítésére: szörnyidézéshez kapcsolódó AF képességek, célok bővítése, új fétis mint jutalom bizonyos cél elérésekor, pve kihívás ahol adott idő alatt kell egyre erősödő szörnyeket legyőzni.

Kattintáscsökkentő mechanizmusok.
- Több térkapus csata egyszerre.
- Ha valamit X alkalommal megcsináltál, többet nem kell, automatikusan teljesül:
pl. bizonyos nobrainer végzet temploma feladatok.
- Automatikus állat intelligencia szakértelem növelés.

Nagyobb fejlesztések.
- Fókuszkristályok: új rendszer, ahol nem új fókuszkristályt szerzel az újabb szinteken, hanem ugyanazt a fókuszkristályt tudod fejlesztgetni, korlátlanul, a szinted függvényében (legendás tárgyakhoz hasonlóan)
- Bolygó urához hasonló verseny, de rövid határidővel (3 nap), a feladatokat egy listából választjuk véletlenszerűen (de egy adott alkalommal mindenki ugyanazokat a feladatokat kapja) ez új fétis szerzési lehetőség is.

Egyéb javaslatok, tervek:
- Végzet/Kárhozat vermében a végzeturaknak több ÉP-jük legyen (küldetések miatt)
- Lehessen ignorálni játékosokat, és akkor tőlük levelet se kaphassak
- Megaesszencia max szint növelés (új hatással) ha elég játékos elérte a maximumot
- Csatlósoknál mytokronit költésekor ne csak az összeset lehessen költeni, lehessen 10-esével is.
- Templomban entitás küldetés változtatása (20 támadás helyett „ölj meg”)
- Portyaablakban lehessen random szubplazmás célpontokat kérni.
- Olyan képesség / relikvia ami növeli a naponta kapott CSP-ket
- Entitás vadászat AF képesség maximumának növelése

Korábbi felvetések:
- Gradulátum cserélési lehetőség másikra
- Csatlóscsata oldalon legyen részletesebb szűrési lehetőség.
- Jutalom, ha valaki a lélekenergia tárolót építi.
- V5/V6-on az építési átlagba ne számítson az építési energia és manakonstrukció (legalábbis a jövőbeli építéseknél) VAGY szabjunk meg egy határt, amit ha valaki elér, attól kezdve már teljes körű tag.
- bővíteni a bajnoki tóken beváltási listáját (pl. majd az új fókuszkristályokra)
- szörnytalizmán az állatok oldalról is használható legyen.
- 300-as legendás szint.
Pontszám: 8.49
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
35. hozzászólás - 2017.11.27. 15:19:48
Köszönjük szépen a részletes összefoglalókat! Szörnyidézés várhatóan mikor lesz beélesítve?
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.16
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
36. hozzászólás - 2017.11.27. 21:26:54 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
A 300-as legendás szint is szóba került, ha jól emléxem, és egyrészt meghaladottnak, másrészt haszontalannak ítéltetett
Pontszám: 8.92
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
37. hozzászólás - 2017.11.28. 06:58:42 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
- Templomban entitás küldetés változtatása (20 támadás helyett „ölj meg”)


20 támadással majdnem 2-szer megcsinálom ezt a feladatot egyetlen entitáson(gyengített öltözékkel), tehát nekem az "ölj meg" kifejezetten nem lenne jó. Javaslom, hogy legyen úgy, hogy: Támadj meg egy entitást 20-szor ugyanazon a napon!/Ölj meg 1 entitást vagy egész egyszerűen kerüljön le a feladatok listájáról.

Mód.: helyesírás
A hozzászólást Shadowrun1990 módosította 2017.11.28. 09:17:13-kor
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.11
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
38. hozzászólás - 2017.11.28. 09:06:44 (Válasz Shadowrun1990 #37 hozzászólására.)
opcióként kerülne be, 20 támadás VAGY ölj meg egyet
amúgy pár karakter annyira erős, hogy full lebutitva is kevesebb mint 20 támadás alatt öli meg a maxos entitást és nem feltétlenül kap újat aznap, ezért lenne ésszerű a két feltétel kiírása
Pontszám: 8.73
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
39. hozzászólás - 2017.11.28. 09:18:55 (Válasz Kwisatz #38 hozzászólására.)
Igen, én is így gondoltam. Miklós úgy írta, hogy helyett.
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.14
kedvencTissNő
Adminisztrátor
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIX. Végzetúr Találkozó 2017.11.25. Szombat
40. hozzászólás - 2017.11.29. 16:14:33
A találkozóról elolvashatjátok a beszámolót a beholder oldalon.
Köszönjük szépen azoknak, akik eljöttek, és reméljük, hogy jól éreztétek magatokat.

http://www.beholder.hu/?m=tf&cikk=25630
A hozzászólást Tiss módosította 2017.11.29. 16:42:12-kor
Pontszám: 8.48
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője