Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: 2017. márciusi patch információk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
2017. márciusi patch információk
1. hozzászólás - 2017.02.20. 16:31:41
A következő patchben (várhatóan március első felében, egy részük akár még februárban) a következőket szeretnénk berakni:

Szerzett diránium mennyiségét növelő AF képesség (a februáriba már nem fért bele).
Néhány top varázslat stat módosító hatása csökkenni fog.
Manaitalból is lehet majd többet használni úgy, mint gyógyitalból.
Mytokronit robbanás és relikvia ismeret AF képességek encében a max. szint mellé kiírni, hány AFp-be kerül a köv. szint.
Lady Alvariel toplista frissítés csatlóscsata eredményekkel.
Familiáris transzformátor, ami egy meglévő állatodat (familiárist is) átalakít egy familiárissá.
3 új fokozat a mytokronit gyűjtő relikviáknak, +80%, +100% és +120% bónusszal.
Új fegyver: A béke buzogánya. szint: 100. 1-6 sebzés, -500 erő, -500 taumaturgia. Elsősorban entitásos / epikus küldetések megkönnyítésére.

Új szövetségi épületek (fókuszátorok).
Maximális szintjük 20. A fókuszátor minden hét elején megsemmisül, újra kell építeni. Egy szövetségnek csak egyféle fókuszátora lehet, és nem építhetitek ugyanazt, mint az előző héten.

Mytokronit fókuszátor: szintenként 1%-kal megnöveli a szerzett kék mytokronitok mennyiségét.
Alternatív fókuszátor: szintenként 1%-kal megnöveli a szerzett AF pontok mennyiségét.
Lélekenergia fókuszátor: szintenként 0,5%-kal megnöveli a vadászatból szerzett LE mennyiségét. Csak és kizárólag a vadászatra hat, semmilyen más, CSP költésből kapott LE-re nem.
Valóság fókuszátor: szintenként 1-gyel megnöveli a valóságformázás szakértelmeteket.
Életenergia fókuszátor: szintenként 2%-kal megnöveli a maximális életpontotokat.
Esszencia fókuszátor: szintenként 0,5%-kal megnöveli az esélyt, hogy sajtoláskor esszenciát találjatok.

Az építési költség az aktív tagok számától és szintjüktől függ, az építés kezdetekor határozzuk meg. Minden szint építési költsége ennyi lesz.
képlet terv: Summa (aktív karakterek) { karakter szintje * 240 * N; ahol N =min(3; max(1;karakterszint/60));
Az épület bónuszból csak azok a tagok részesülnek, akik az építkezés kezdetekor (azaz az építés kezdetekor) a szövetség tagjai voltak.
Manakonstrukció: van lehetőség manakonstrukcióra, de a manakonstrukciót csak akkor használhatja, ha maxon van a VP-je, és ekkor fixen 1%-kot épül az adott szint, a teljes költségtől függetlenül.

"véletlen építés" kivédése. Vagy csak 5 szavazatos kezdheti, vagy lehetővé tesszük a bontást (de ekkor egy héten belül is lehet az épületet váltogatni).

Az épületek erősségének finomhangolásával kapcsolatban szívesen látjuk javaslataitokat.
A hozzászólást Miklós módosította 2017.02.20. 16:32:50-kor
Pontszám: 9.43
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
2. hozzászólás - 2017.02.20. 16:41:44 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.20. 16:31:41
A következő patchben (várhatóan március első felében, egy részük akár még februárban) a következőket szeretnénk berakni:
Familiáris transzformátor, ami egy meglévő állatodat (familiárist is) átalakít egy familiárissá.


Egy kérdés csupán: ezzel egyidejűleg, vagy éppen majd a későbbiekben, de várható új familiáris megjelenése, vagy a meglévő 4-ből kell válogatni?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.81
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
3. hozzászólás - 2017.02.20. 16:53:54 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ultra nagy királyság! Csak így tovább!

A fókuszátor finomhangolását a későbbiekben is meg lehet majd tenni, szerintem ezzel is simán elindulhat. Az, hogy nem lehet ugyanaz, mint az előző héten nagyon jó ötlet, ez tuti változatosságot ad.

Az építési költséget gondolom nagyon nehéz belőni. Itt magas szinten már elképesztő mennyiségű LÉ jön, így "hamar" felrántjuk majd, de szerintem azokat se éri nagy hátrány, akik 2-3 nap alatt húzzák fel.

Finomhangolni meg bármikor lehet
A hozzászólást LanMaffia módosította 2017.02.20. 16:54:03-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
4. hozzászólás - 2017.02.20. 17:36:45
Paco: ebben a rendszerben már nem lesz gond azzal, hogy új familiárisokat rakjunk be, ha ezzel kapcsolatban van ötlet, szívesen látjuk.

Lanmaffia: a költséget úgy próbáltam belőni, hogy 1 szinthez 1-2 vadászatnyi LE bőven elég legyen, de nehéz mindenkire jó képletet csinálni. Örülök, hogy tetszik, én köszönöm neked az ötletet, remélem hogy sikert fog aratni a játékosok körében!
Pontszám: 8.48
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
5. hozzászólás - 2017.02.20. 18:09:09 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.20. 16:31:41

3 új fokozat a mytokronit gyűjtő relikviáknak, +80%, +100% és +120% bónusszal.


jelenleg az unobtáium fokozat 75%ot ad . Ehhez képest a 80% a követező fokozatnak nem kevés kicsit ?
Pontszám: 8.91
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
6. hozzászólás - 2017.02.20. 18:13:26 (Válasz Miklós #4 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.02.20. 17:36:45
Paco: ebben a rendszerben már nem lesz gond azzal, hogy új familiárisokat rakjunk be, ha ezzel kapcsolatban van ötlet, szívesen látjuk.


Hmm, én úgy értelmeztem - de akkor ezek szerint lehetséges, hogy nem helyénvalóan - hogy a transzformátor átalakítja a már meglévő állatokat familiárissá.
A szintje gondolom ezzel nem fog megváltozni, csak a státusza.
Valamint én azt gondoltam, hogy az átváltással akkor a rendszerben lévő, de még eddig nem használt állatok közül lehet választani egyet, amire átalakítom.

Ellenben azt írod, hogy ezzel a rendszerrel nem lesz vele gond: tehát akkor az átalakítással eleve kapni fognak az állatok random/választható bónuszt, vagy egyszerűen csak "vált" és ennyi?
Mert anno is mindenki azért cserélte le az állatait a familirásokra, mert adtak valami "pluszt".
Csupán erre lettem volna kíváncsi, hogy mi lesz ennek a funkciónak az alapértelmezése, mi várható vele kapcsolatban.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.54
közkedveltAntidoteFérfi
Végzetúr
60 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
7. hozzászólás - 2017.02.20. 23:33:05
Varázsitalból szerintem az életben nem fogok egynél többet meginni egyszerre. Nem lehetne inkább ehelyett egyszerre több asztrális kincs nyitására lehetőséget adni? Legalább valami x ősköves ideiglenes relikvia, vagy akármilyen egyéb, "földi halandó" számára is megfizethető formában. Léccilécci

A többi fejlesztés szuper, várom őket
Antidote v1 - jelenleg pihen
Wardum v2
Irate v3
Pontszám: 7.89
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
8. hozzászólás - 2017.02.21. 06:21:41 (Válasz Antidote #7 hozzászólására.)
Lépj csapdára kárhozat veremben, ami elveszi az összes vp-d, azt próbálj kalandozni vp nélkül, pláne hogy 1 kaland többet kér mint egy italnyi. Ez az egyik legjobb fícsör lesz a sorból, örülök, hogy másnak is felrűnt a probléma.

A másik kérés meg komoly? Van rá egy opció, amit te nem akarsz/tudsz kifizetni, ezért legyen már egy olcsó megoldása ugyanannak? Wow.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.08
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
9. hozzászólás - 2017.02.21. 11:44:07 (Válasz Offsboy #8 hozzászólására.)
Én is szeretem, amikor kalandonként 40k VP-t "szórok el" a semmire!
1-2 kaland lassan visz majd 100k-t is.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.54
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
10. hozzászólás - 2017.02.22. 15:06:23
Idézet: Fsanyi82 - 2017.02.20. 18:09:09
jelenleg az unobtáium fokozat 75%ot ad . Ehhez képest a 80% a követező fokozatnak nem kevés kicsit ?

Ott a pont, akkor az én doksim nem volt friss. 90%, 105%, 120% lesz akkor.

Idézet: Paco - 2017.02.20. 18:13:26
Hmm, én úgy értelmeztem - de akkor ezek szerint lehetséges, hogy nem helyénvalóan - hogy a transzformátor átalakítja a már meglévő állatokat familiárissá.

Jól értelmezted, pont ezt fogja csinálni, egy meglévő állatodat (akár familiárist is) át tud alakítani egy olyan familiárissá, amilyened még nincs. Tehát igen, arra jó az egész, hogy megkapod a familiáris egyedi bónuszát, viszont nem kell 1. szintről feltápolni, ez volt a kérés a talin, ha jól értettem.

Idézet: Antidote - 2017.02.20. 23:33:05
Varázsitalból szerintem az életben nem fogok egynél többet meginni egyszerre. Nem lehetne inkább ehelyett egyszerre több asztrális kincs nyitására lehetőséget adni?

volt egy ilyen felvetés, hogy legyen valamiféle mini-VIP funkció, olcsóbban, ideiglenesen. Viszont amikor a VIP funkciókat beraktuk, pont ez volt a többség kérdése, hogy nehogy ezért is állandóan fizetgetni kelljen kisebb összeget, inkább kifizet mindenki egyszerre több őskövet, és attól kezdve permanensen megvannak neki ez a funkciók.
De ha van konkrét elképzelésed erről, írd le, és megmondom, meg tudjuk-e csinálni.
Pontszám: 8.48
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
11. hozzászólás - 2017.02.22. 16:06:34 (Válasz Miklós #10 hozzászólására.)
Az asztrálkincs nyitogatásra legegyszerűbb szerintem egy kufárnál kapható relikvia, mondjuk 50 kőért, ha gomdoljátok, prémhez köthetitek a használatát. A neve legyen mondjuk "asztrális kezek". Ez megadná az egyszerre több nyitást de csak az asztrál kincsekre. Esetleg az is lehet hogy csak annyit ad hogy minden nyitással mondjuk tíz nyillik, de akkor ne prémhez kötött legyen, viszont cserébe ennek lehet több fokozata, drágább verzió többet nyit egy klikkre.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2017.02.22. 16:07:34-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.00
fórumozóFirehandFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
12. hozzászólás - 2017.02.23. 23:09:21
Jól értelmezted, pont ezt fogja csinálni, egy meglévő állatodat (akár familiárist is) át tud alakítani egy olyan familiárissá, amilyened még nincs. Tehát igen, arra jó az egész, hogy megkapod a familiáris egyedi bónuszát, viszont nem kell 1. szintről feltápolni, ez volt a kérés a talin, ha jól értettem.

Meglévő alacsonyszintű familiárist már nem lehet átkonvertálni? Vagy ha már maximális számú van, akkor sem lehet újat? Vagyis akkor akinek megvan a max. az kiesett ebből a játékból?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
13. hozzászólás - 2017.02.24. 12:36:15 (Válasz Firehand #12 hozzászólására.)
Próbálok példát írni, hogy érthetőbb legyen.

Van 3 familiárisod, A, B, C. Csak a D hiányzik.
Megteheted, hogy A-t, B-t, vagy C-t megváltoztatod D-re, a szintje szakértelmei megmaradnak.

Csak 2 familiárisod van, A, B.
Megváltoztathatod A-t vagy B-t C-re vagy D-re. De azt is lehet, hogy egy egyéb, X. szintű állatodat változtatod C-re vagy D-re, a szintje meg fog maradni.

Amennyiben a jövőben bekerül olyan lehetőség, hogy 3-nál több familiárisod lehet, vagy berakunk E, F stb familiárisokat (ezekre igen jelentős esély van, csak még nem tudom megmondani, mikor), akkor értelemszerűen bővülnek a lehetőségek.

A kérdésedre visszatérve, alacsonyszintű familiárist is ermészetesen konvertálhatsz, de ha max számú van, akkor nem kérhetsz újat, csak konvertálhatsz, amíg nem bővül a 3 4-re vagy 5-re.
Pontszám: 8.48
fórumozóFirehandFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
14. hozzászólás - 2017.02.25. 11:33:06 (Válasz Miklós #13 hozzászólására.)
És olyan megoldás nem lehetne, hogy egy meglévő familiárist és meglévő normál állatot lehessen transzformálni? Akkor nem lenne hátrányban aki pont a patch előtt vette meg a familiárist.... Akinek meg nincs meg a harmadik, ugyanúgy tudná allkalmazni, csak ugyebár megvesszi előtte.
A hozzászólást Firehand módosította 2017.02.25. 12:30:10-kor
Pontszám: 5
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
15. hozzászólás - 2017.03.19. 10:01:59
Megvan a 3. familiáris, már szinteket is lépett...
Familiáris transzformátor van már vagy mikor érkezik???
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.54
kedvencAzArcodLemarom2015Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
16. hozzászólás - 2017.03.19. 10:32:36
Egy kérdésem lenne Miklós!

Mégpedig a fókuszátorokkal kapcsolatban. Nyilván még számításokra vár a fejlesztés, de azt meg tudod mondani, hogy mennyibe kerülne az épület fejlesztése mondjuk 1. szintről 10. szintig egy 200. szintű karakter esetében, aki egyedüli tagként van egy szövetségben?
AzArcodLemarom (V5)
Pontszám: 9
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
17. hozzászólás - 2017.03.19. 20:31:03 (Válasz AzArcodLemarom2015 #16 hozzászólására.)
Drága Barátom, ha hülyeséget írok és kérdezek akkor kijavítanak. Ámde a kérdésem annyi lenne. Fontos ez Neked ?


Mytokronit fókuszátor: szintenként 1%-kal megnöveli a szerzett kék mytokronitok mennyiségét.
Alternatív fókuszátor: szintenként 1%-kal megnöveli a szerzett AF pontok mennyiségét.
Lélekenergia fókuszátor: szintenként 0,5%-kal megnöveli a vadászatból szerzett LE mennyiségét. Csak és kizárólag a vadászatra hat, semmilyen más, CSP költésből kapott LE-re nem.
Valóság fókuszátor: szintenként 1-gyel megnöveli a valóságformázás szakértelmeteket.
Életenergia fókuszátor: szintenként 2%-kal megnöveli a maximális életpontotokat.
Esszencia fókuszátor: szintenként 0,5%-kal megnöveli az esélyt, hogy sajtoláskor esszenciát találjatok.

Vagy olyan szinten, hogy hetente felépítsd ezt ?

Ugye az előzetes terv és képlet:

Summa (aktív karakterek) { karakter szintje * 240 * N; ahol N =min(3; max(1;karakterszint/60)

Azt kell megnézned, hogy miben tudsz fejlődni, mivel tudsz előbbre menni. Teszem azt, milyenek a szövetség épületei, mert ahogy nézem egy 2 milliós kúttal és nem sok épülettel más prioritást kellene találnod. Szerintem.
Ezek úri mókák, sok emberes aktív mély kutas szövetségeknek.
Mindenesetre becsülendő az aktivitásod, így tovább-
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
18. hozzászólás - 2017.03.22. 13:49:34
Sziasztok, elkészült a fókuszátorok programozása. Még nem élesítettük be, a teszt világon (ha van V1-es karaktered) ki tudod próbálni:
http://teszt1.vegzetur.hu
Az építkezés megkezdéséhez 5 szavazat kell, ha 5-nél kevesebben vannak, akkor 3, ha te vagy az egyedüli tag, építheted.
Várjuk az esetleges visszajelzéseket!
A hozzászólást Miklós módosította 2017.03.22. 13:52:09-kor
Pontszám: 8.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
19. hozzászólás - 2017.03.22. 16:17:15 (Válasz Miklós #18 hozzászólására.)
Tesztlehetőség nem sok van benne, mert szimpla építést látni. A valform és az esszenciás jó, a többi meg semmit nem ér ezekhez képest. Ez így most nyilván összecsapott kicsit, de hátha jön valaki ambiciózusabb, aki úgy látja van értelme számokra váltani a fentieket, hogy azzal célba érjen a mondanivaló.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.18
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017. márciusi patch információk
20. hozzászólás - 2017.03.23. 09:44:54 (Válasz Alendaar #15 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2017.03.19. 10:01:59
Megvan a 3. familiáris, már szinteket is lépett...
Familiáris transzformátor van már vagy mikor érkezik???
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.54
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője