Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Energiatégla
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Energiatégla
1. hozzászólás - 2014.03.22. 18:04:01
Már korábban írtam róla, hogy az energiatégla elsőre ötletesnek tűnő rendszerébe bele van kódolva a rendszer hosszú távú bedőlése.
Akkoriban azt írtam néhány év múlva komoly gondok lesznek a rendszerrel, de nem kellett olyan sokaig várni. Már most elértük azt a pontot ami beavatkozást kíván a játékvezetés részéről.

A rendszerről röviden:
Van egy termelő réteg és egy fogyasztó réteg. Amit a termelők megtermelnek, az oszlik el a fogyasztók között.

Az általános elvárásaink a fejlődési ággal kapcsolatban:
A fejlesztéshez szükséges erőforrásigény folyamatosan nő. A fejlesztéshez szükséges erőforrás megszerzése általában az igénynél kisebb mértékben de szintés folyamatosan nő, esetleg stagnál. Ennek eredőjeképp a fejlesztéshez szükséges idő lineárisan nő.

Miért nem működik jól az energiatégla rendszere?
A termelő réteg egy ponton a fogyasztó réteg tagjává válik. A termelő réteg tehát az új játékosoktól eltekintve (akik egy régebbi szerveren nincsenek sokan) folyamatosan csöken, a fogyasztó réteg viszont egészen bizonyosan folyamatosan nő. Nyilván így az átlagfogyasztás csökken. Ez láthatóan sérti az egyik elvárásunkat, hiszen a beszerzett erőforrás mennyisége nem né és nem is stagnál, hanem csökken. Ezzel szemben az erődorrásigény annak rendje és módja szerint nő. Ennek a kettőnek az eredője egy négyzetesen növekvő fejlesztési idő lesz.

Ehhez hozzá jön még a magasabb szintekhez táruló malusz az osztozkodásnál, azaz a fejlődéssel az erőforrásbevétel még a fenti levezetésnél is jobban csökken.

Mint fentebb írtam, korábban úgy véltem, hogy azt, hogy ennek látványos hatása legyen csak pár év alatt fogjuk elérni, de tévedtem. Már most ott tartunk, hogy a Tudás fa fejlesztése (V3) szinte ellehetetlenült.
Mondok konkrétumokat: Jelenleg ha a napi konstrukciót pakoljuk bele a fába, akkor kb. 5 hónap, mire 1 szintet tudunk lépni. A számottevő előrelépést jelentő 5 szintet pedig mintegy 3 év alatt tudnánk abszolválni. Ha minden nap 2-3 ember napi bevételének megfelelőt építünk (ez ugye a szövetség teljes bevételének a 10%-aÖ, akkor az egy szinthez szükséges időt kb. 2 hónapra tudjuk redukálni, az 5 szint is összejöhet alig több, mint egy év alatt.

Úgy vélem ezek az időtartamok összeegyeztethetetlenek a játék többi területén mutatkozó fejlődés dinamikájával. Úgy vélem azt volna ideális elérni, hogy egy komolyabb erőfeszítéseket tevő klán (lásd a bevétel 10%-a) legfeljebb annyi nap alatt tudjon húzni egy szintet, ahanyadik szintű a fa éppen. Ez pont napi átlag 2000 tégla megszerését jelenti.

Elég sokat ötleteltem már különböző topikokban arról, hogy milyen eszközökkel lehetne ezt elérni, ezért most ezeket nem ismételném, hanem inkább a ti véleményetekre ötleteitekre lennék kiváncsi.

Megj.: Ezzel együtt a handikep rendszert nem szüntetném meg, tehát a felzárkózás azonos erőfeszítéssel ennél gyorsabb lehetne.
Pontszám: 8.84
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
2. hozzászólás - 2014.03.23. 06:52:28
Talán valamelyest megoldás lehetne, hogy a TF-vel rendelkező szövik tagjai is kapjanak téglát, amit bedobnak ugyanúgy a közösbe ( társadalmi munka ) de nem jár érte ÉE, és még egy kis taktikázásra is jó lenne.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.26
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
3. hozzászólás - 2014.03.23. 08:24:48 (Válasz Gwindor #2 hozzászólására.)
Ez jó ötletnek tűnik.
Pontszám: 7.69
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
4. hozzászólás - 2014.03.23. 10:04:06
Ha a TF-fel rendelkező szövetségek is kapnának ET-t, akkor valószínűleg simán csak az ET-t raknák be és nem a lélekenergiát ölnék bele vagy legalábbis minimálisat raknának bele, hogy a napi ET termelést is hasznosítsák. Ez, a meglátásom szerint értéktelenebbé tenné a téglát és jóval kevesebb ÉE kapnának azok akiknek még nincs TF-je.
Bizonyosan szükség van megoldásra.
Tovább gondolkozva azon ha TF-fel rendelkező szövetség is kap ET-t, akkor a játékos csak LE beépítése után tehetne be téglát is. Annak függvényében mennyi LE-t rakott bele. Elkerülve azt, amit feljebb említettem.
A be nem épített téglák elvesznének nem váltódnának át ÉE-re. Így az egyébként is berakott LE-vel több tégla kerülne be a fába.
Pontszám: 6.20
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
5. hozzászólás - 2014.03.23. 10:30:44 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Ez a 22-es csapdája, mivel ha erősíteni akarunk rajta, akkor meg a nagy szövik előnye fog nőni. Nem mondom hogy nem jogos az előny, de ahogyan én látom szándékosan nem hagyják, hogy építésfüggő túlzott erőkülönbségek szülessenek.
A probléma valós, mivel egyedül a fa szintjei építési költségnövekedése kellene, hogy lassítsa az épülési folyamatot, nem a bekerülő téglák mennyisége, ami rendületlenül fogy.
Szerintem kijelenthetjük, hogy egy bizonyos pont után a játékban az építést csak a másodlagos hatásaiért éri meg csinálni (kincspont, szerencse). Ez pedig azért van - és emiatt nem gondolom hogy lesz változás -, mert ha bármennyit is növelnének a fa építési hatásfokán, akkor jönne a sírás, hogy:
- A Pistáéknak sokkal magasabb, mééééér?
- Mer többet építenek, azér.


Szimpatikus az ötlet, hogy a fás szövitagok is kapjanak energiatéglát a cselekvéseikért, akár csak minden 10.ért először, hogy meglássuk hogyan is változnak a dolgok (vagy csak vadászatért, csak elfogásért, csak kisebb méretű szörnyért, csak minimum x. szintű fa esetén, stb.)

Egy hasonló megoldás valószínűleg úgy helyrerakná a dolgot, hogy a megfelelő érték belövés után többet nem kellene hozzányúlni, de a fent részletezett tápdifferencia-félelem miatt nem biztos, hogy megvan rá a hajlandóság. Egyszerűen csak ha senki nem kap, abból mindig kevesebb rinya van, mintha valaki kap, valaki nem, függetlenül attól, hogy az jogos-e.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.01
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
6. hozzászólás - 2014.03.23. 11:05:04
Hogy lenne kevesebb rinya? Bár Kóc mivel topszöviben van, a saját építési nehézségeik alapján ötletelt elsősorban, a fő probléma nem az hogy a tápos szöviknek nem tudnak mégtöbb és mégtöbb téglát összeharácsolni. Erre ugyanis ott van a korrektül működő hendikep rendszer a fogyasztók közé később csatlakozott szövik segítésére.

A fő probléma az, hogy hiába segíti a kisebb szövetségeket a rendszer, hogy nekik is lehessen később nagy fájuk, egyszerűen mire nekik szükségük lenne ET-re a fa építéséhez, addigra nem lesz aki annyit termeljen, hogy abból nemhogy beérje a nagyokat, egyáltalán fája legyen.

Mert a rinya nem abból van, hogy neki miért van huszas fája mikor nekünk csak tizes van, hanem abból lesz, hogy neki miért van huszas fája mikor mi téglát se kapunk, hiába építünk milliókat a fába...
Kiképző - v3
Pontszám: 8.12
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
7. hozzászólás - 2014.03.23. 11:15:51 (Válasz Bíborhold #4 hozzászólására.)
Ha nem építesz a TF-be LE-ért akkor az ET-ért sem kapsz semmit, azt önmagában nem tudod beépíteni, tehát ha a kis szövik tolják ezerrel pl.: egy event első napján és a nagy szövi nem építi a TF-t akkor nulla ET-t kap.
Ez most is így van.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
8. hozzászólás - 2014.03.23. 23:57:44 (Válasz Offsboy #5 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2014.03.23. 10:30:44
Ez a 22-es csapdája, mivel ha erősíteni akarunk rajta, akkor meg a nagy szövik előnye fog nőni. Nem mondom hogy nem jogos az előny, de ahogyan én látom szándékosan nem hagyják, hogy építésfüggő túlzott erőkülönbségek szülessenek.


Nem hiszem, hogy a kulonbsegek felerosodeset a nagyok visszafogasaval, foleg ilyen mervu visszafogasaval kene megvalositani.

Mod: A kulonbsegek felerosodesenek kikuszoboleset.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.03.25. 14:26:18-kor
Pontszám: 7.11
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
9. hozzászólás - 2014.03.24. 11:08:51 (Válasz Gwindor #2 hozzászólására.)
Még az jutott eszembe, hogy az ET-k számát lehetne emelni, pl.:
- TK csatákért is járna
- vadászatért 2 járna

Viszont ha jobban belegondolok akkor ez is csak ideiglenes megoldás és inkább csak azt érnénk el, hogy több szövi lesz a TF birtokában (ez persze nem baj)

De, ahogy tovább gondolom, a kettő együtt ...
A kisebb szövik is gyorsabban fejlődnének és a ET probléma is megoldódna. Talán.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
10. hozzászólás - 2014.03.25. 14:25:36 (Válasz Gwindor #9 hozzászólására.)
Idézet: Gwindor - 2014.03.24. 11:08:51
Még az jutott eszembe, hogy az ET-k számát lehetne emelni, pl.:
- TK csatákért is járna
- vadászatért 2 járna

Viszont ha jobban belegondolok akkor ez is csak ideiglenes megoldás és inkább csak azt érnénk el, hogy több szövi lesz a TF birtokában (ez persze nem baj)

De, ahogy tovább gondolom, a kettő együtt ...
A kisebb szövik is gyorsabban fejlődnének és a ET probléma is megoldódna. Talán.


Szerintem ket kulon problemarol van szo, es ugy is kell kezelni. Egyreszt biztositani kell, hogy a fejlodes utemenek valtozasa esszeru legyen. Tehat a fejlodesi utam lassan, linearisan csokkenjen.

Masreszt utana erdemes lenne mestersegesen beloni, hogy mi is a fejlodes kivant uteme, azaz meghatarozni a linearis gorbe egyutthatojat.

Nyilvan a fejlodes utemet ugy is lehet konzervalni, hogy a napi bevetel mindig 100 tegla korul alakuljon, de az nem elegge motivalo, meg ugy is, hogy 10000 legyen a napi teglaadag, ami meg tulsagosan gyors.
Pontszám: 7.11
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
11. hozzászólás - 2014.03.30. 09:53:48
tettél valami javaslatot az ügyfélszolgálat felé?
Pontszám: 7.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
12. hozzászólás - 2014.03.31. 00:49:57
Nem, ezt szerintem itt kene megbeszelni. Persze MIklos nagy ivben keruli a temat.
Pontszám: 7.11
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
13. hozzászólás - 2014.04.04. 12:25:36
Az, hogy a manakonstrukció nem hoz sokat a konyhára, azért van, mert a manakonstrukcióra van egy 10-es osztó tudás fa esetén. Ha pusztán manakonstrukcióból próbáljátok felhúzni a 20-30. szintű fát, nos, az el fog tartani egy darabig.

Megnéztem, hogy csökken-e a szerzett téglák mértéke. Én számottevő csökkenést nem látok, de tény, hogy az idő múlásával a téglák egyre több szövetség között oszlanak meg. Mivel a magasabb szintek építése többe kerül, és akinek kiugróan magas a többiekéhez képest, az még handicapet is kap, ez valóban, egy igencsak exponenciális drágulási ütem.
Minden hasonló matematikai modellnek 2 célja van:
1.) Aki nagyon elhúz a többiekhez képest, azt lassítsuk,
2.) Azért valamekkora sebességgel lehessen haladni.

A handicappel önmagában nincsen probléma: az csak akkor csinál bármit is, ha egy szövi jelentősen elhúz a többiektől.
Úgy működik, hogy az építési energiára kapnak egy osztót: 10-es fánál 2-t, 20-asnál 3-mat stb.
De mivel a téglák nem az építési energia abszolút értéke, hanem aránya alapján kerülnek szétosztásra, ha mindenki ugyanott van, akkor gyakorlatilag nincs osztó.
Ha mindenkinek 50-es fája van, valakinek meg 60-as, akkor ő 20%-kal kap kevesebb téglát, mint a többiek, még ez sem jelentős.

A handicapet én nem bolygatnám, és az építési költség is viszonylag lassan nő, ennek piszkálását sem tartom jó ötletnek. Amiről lehet szó, hogy a termelő/fogyasztó réteg lassú átrendeződésének kompenzálására extra tégla szerzési lehetőséget tegyünk a játékba. Ez lehet akár valamiféle automatizált képlet is: ha egy világon a tudás-fák össz-szintje elér egy bizonyos értéket, attól kezdve 2 energiatégla jár a cselekvésekért. Újabb szint elérése után 3, és így tovább. A másik megoldás egy auto-adjust rendszer, ahol ha x napon keresztül az össz-faszint / tégla arány túllép egy bizonyos értéket, akkor a következő napra megnöveljük a téglák mennyiségét. (és a téglák növelésével együtt akár csökkenthető az is, hogy egy tégláért minimum nennyit kell fizetni).
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
14. hozzászólás - 2014.04.04. 13:44:22 (Válasz Miklós #13 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.04.04. 12:25:36
Az, hogy a manakonstrukció nem hoz sokat a konyhára, azért van, mert a manakonstrukcióra van egy 10-es osztó tudás fa esetén. Ha pusztán manakonstrukcióból próbáljátok felhúzni a 20-30. szintű fát, nos, az el fog tartani egy darabig.


Mint ez kozismert. Most nem olvastam vegig minden hozzaszolast, de en egy szot nem ejtettem a manakonstirol. Mi nem is konstizunk a faba, mert az uj epuletben annak jobb helye van. LE-bol epitjuk naponta, nem is kevesbol. Ehhez kepest kapunk naponta 300-1000 kozotti teglat. Ez meg 15-os fanal is 2000-3000 kozott mozgott jellemzoen. Jol erezheto a lassulas.

Minden hasonló matematikai modellnek 2 célja van:
1.) Aki nagyon elhúz a többiekhez képest, azt lassítsuk,
2.) Azért valamekkora sebességgel lehessen haladni.


Ezt tartanam en is kivanatosnak. A jelenlegi egy szint 2-3 honap tempo mar nagyon demotivalo.

A handicappel önmagában nincsen probléma: az csak akkor csinál bármit is, ha egy szövi jelentősen elhúz a többiektől.
Úgy működik, hogy az építési energiára kapnak egy osztót: 10-es fánál 2-t, 20-asnál 3-mat stb.
De mivel a téglák nem az építési energia abszolút értéke, hanem aránya alapján kerülnek szétosztásra, ha mindenki ugyanott van, akkor gyakorlatilag nincs osztó.
Ha mindenkinek 50-es fája van, valakinek meg 60-as, akkor ő 20%-kal kap kevesebb téglát, mint a többiek, még ez sem jelentős.


Ugyanakkor a hendikep segiti a kicsik felzarkozasat is. Ezzel nincs gond.

A handicapet én nem bolygatnám, és az építési költség is viszonylag lassan nő, ennek piszkálását sem tartom jó ötletnek.


Egyetertek.

Amiről lehet szó, hogy a termelő/fogyasztó réteg lassú átrendeződésének kompenzálására extra tégla szerzési lehetőséget tegyünk a játékba. Ez lehet akár valamiféle automatizált képlet is: ha egy világon a tudás-fák össz-szintje elér egy bizonyos értéket, attól kezdve 2 energiatégla jár a cselekvésekért. Újabb szint elérése után 3, és így tovább. A másik megoldás egy auto-adjust rendszer, ahol ha x napon keresztül az össz-faszint / tégla arány túllép egy bizonyos értéket, akkor a következő napra megnöveljük a téglák mennyiségét. (és a téglák növelésével együtt akár csökkenthető az is, hogy egy tégláért minimum nennyit kell fizetni).


Alapvetoen azt kene biztositani, hogy a termelt teglak mennyisege osztva a felhasznalo szovetsegek szamaval minimum szinten maradjon, idealis esetben enyhen nojon. Utobbi sem biztositana a top szoviknek gyorsulo epitest, mivel a hendikepuk egyre no, de a kisebb szovetsegek felzarkozasat segitene.
A hozzászólást Kocos módosította 2014.04.04. 13:44:40-kor
Pontszám: 7.11
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
15. hozzászólás - 2014.04.04. 16:57:01
Idézet: Kocos - 2014.04.04. 13:44:22
de en egy szot nem ejtettem a manakonstirol

Ja bocs, csak erre reagáltam:
Idézet: Kocos - 2014.03.22. 18:04:01
Mondok konkrétumokat: Jelenleg ha a napi konstrukciót pakoljuk bele a fába, akkor kb. 5 hónap, mire 1 szintet tudunk lépni.


Idézet: Kocos
Alapvetoen azt kene biztositani, hogy a termelt teglak mennyisege osztva a felhasznalo szovetsegek szamaval minimum szinten maradjon, idealis esetben enyhen nojon. Utobbi sem biztositana a top szoviknek gyorsulo epitest, mivel a hendikepuk egyre no, de a kisebb szovetsegek felzarkozasat segitene.

Igen, egyetértek! 2 javaslatot tettem erre, melyik szerintetek a jobb? Esetleg milyen konkrét számokkal?
Pontszám: 7.65
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
16. hozzászólás - 2014.04.04. 18:20:31 (Válasz Gwindor #2 hozzászólására.)
Én továbbra is tartom magam az eredeti gondolatmenetemhez:
Idézet: Gwindor - 2014.03.23. 06:52:28
Talán valamelyest megoldás lehetne, hogy a TF-vel rendelkező szövik tagjai is kapjanak téglát, amit bedobnak ugyanúgy a közösbe ( társadalmi munka ) de nem jár érte ÉE, és még egy kis taktikázásra is jó lenne.


A véleményem az, hogy a 2 - 3x -os ET is csak addig működik ameddig a jelenlegi TF nélküli szövik taglétszáma! illetve maga a szövik száma nem csökken harmadára és akkor még azt nem számoltam, hogy egyre több ET kell egy szintet felhúzni
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.08
fórumozóArgyraspidesFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
17. hozzászólás - 2014.04.07. 23:45:27
Akár egy új épülettel is lehetne kompenzálni az energiatégla problémát. Mondjuk szintenként adhatna X energiatéglát a közösbe, de minden 10. szint közvetlenül a tudás fájába építene.
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
18. hozzászólás - 2014.06.20. 07:56:58
Ezzel az ötleteléssel mi lett?

A tudás fája fejlődése nálunk így alakul:

A tudás fája 26. szintre épült. Már 15. 00:00
A tudás fája 27. szintre épült. Máj 18. 00:00

jelenleg Készültség: 60.6% (33.910/56.000 energiatégla)

Ez szerintem igen lassú fejlődésnek mondható, és nem a mi nem építésünk miatt..
Pontszám: 7.70
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
19. hozzászólás - 2014.06.20. 08:32:23
Ti még pont hogy brutál gyorsak vagytok... Mi a Dark Dragon Teamben álmodni sem tudunk olyan nagy fáról mint ami nektek van...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.79
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Energiatégla
20. hozzászólás - 2014.08.15. 22:09:44
Ez a téma (is) jól leült, pedig voltak benne jó ötletek
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.37
Oldal: 12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője