Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: VM - Végzeturak Mesterei
irritálóHurvinyekkFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
41. hozzászólás - 2009.05.20. 09:32:24
És ezzel szépen le is lett rendezve a dolog. Megkapta a halott a csókot. Ezek után úgy fognak repkedni a kapitulációk, hogy még el sem küldték a hadüzenetet. Tök jó, nem?! Háborúk kilőve!
A hozzászólást Hurvinyekk módosította 2009.05.20. 09:56:28-kor
Pontszám: 6.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
42. hozzászólás - 2009.05.20. 09:35:38 (Válasz Baraty #40 hozzászólására.)
Köszi, de már megint a leírást változtatjátok egy rossz ötlethez.

Biztosan jó ez így, hogy toldunk-foldunk, alapokat változtatunk élesben, aztán majd kiderül? Én nem értek ugyan a programozáshoz, de felhasználóként ezt látni és tapasztalni borzalom! Más játékban (nem sok, csak 2 volt eddig végigtolva) valahogy nem az a divat, hogy amit elkezdünk, annak a végére minden szabály más.
Pontszám: 7.20
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
43. hozzászólás - 2009.05.20. 09:48:03
egy modon lehet meg csokkenteni a kollektiv veszteseget haboru kozben... tartassz magadnal LE-t. Mivel akkor jon be a lelekkutas zsakmanyolas, ha nagy volt a kulonbseg aranyban. Pelda: ha nalam van LE es kockaztattam, nalad nulla, es nem szedtem semmit, akkor a szovetseg veszit a lelekkutbol a haboru vegen.
szoval kockazat. Ha nullazod magad es biztosra mesz, tobbet zsakmanyol a gyoztes a vegen
A hozzászólást Swind módosította 2009.05.20. 09:49:09-kor
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 5.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
44. hozzászólás - 2009.05.20. 09:50:58 (Válasz Swind #43 hozzászólására.)
Ezzel csak az a probléma, hogy ha nem éri meg se így, se úgy, akkor minek a háború? Ezzel van a baj, magával a koncepcióval. Nem éri meg küzdeni, kitartani egy kiélezett küzdelemben. Lefordítva magyarra számunkra pl most csakis a 100%-ban győztes háborúk jöhetnek szóba, semmi más. Na ez itt a gond.
Pontszám: 5
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
45. hozzászólás - 2009.05.20. 10:04:55
lehet, hogy az lenne a megoldas, ha egy haduzenetkor, szovetsegesek beszallhatnanak a haboruba pro es kontra, igy diplomacia is eloterbe kerulhetne stb, es nem lennenek eleve eldontott haboruk.
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
46. hozzászólás - 2009.05.20. 10:10:20
Napokkal ezelőtt volt levélváltásom Gauval, amiben leírtam, h hol állunk a + nyereségben és kiderült, h ők nem látják ezt. Már akkor lehetett sejteni, h sokkal több zsákmány lesz vihető.

A háború tornyának van hátránya is: vannak olyan nyertes csaták is amik kevesebb Lét adnak mint az alap, erősen függ a játékosoktól ki kivel tud megharcolni.

Közel 200 háborúnk volt eddig. Külön topikot 2nek nyitottunk, A TGy elleninek és a mostani KVsnak.
Szerintem ez elárulja mennyire érdekesnek láttuk a csatákat.

Jó játék volt, grat a helytállásért.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
47. hozzászólás - 2009.05.20. 10:14:45 (Válasz Swind #43 hozzászólására.)
Izé, kösz.

Maradjunk inkább annyiban, hogy belépünk a "kapituláljunk 4 perc alatt" mozgalomba.
Amennyiben szoros meccsben győznénk, akkor nulla LE-t kapunk (Baratyra hivatkozás), amennyiben leverünk valakit alaposan, akkor még akár 10.000 LE is lehet a nyereségünk (tapasztalati összeg). Vesztésről már ne is beszéljünk küzdelem után, mert a mínusz a csillagos ég!

Ezúton is köszöni a K&V, hogy a Beholdernek és maroknyi ötletelő sleppjének köszönhetően az egyéni játékélmény romlását követően a szövetségi élményt is elcseszték!
Az én ötletem pedig az, hogy írjátok meg a játék frappáns zárszavát, hogy ne legyen olyan nehéz az összekovácsolódott szövetségeknek kollektíve befejezni ezt a bohócparádét.
Pontszám: 7.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
48. hozzászólás - 2009.05.20. 10:25:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez lett a háború eredménye, mert így végre letisztult mindenkiben, hogy a béke csarnoka volt a hibás fejlesztés, azt kell nagyon gyorsan elfelejtenie mindenkinek. Ha maxolt HCS-ja lett volna a KV-nak, akkor szerintem olyan 100-150k-val kevesebb LE-t nyertünk volna.

Ez egy agresszív játék -mint már annyiszor leírtam- itt csak agresszorként lehet érvényesülni.

---

Mindenesetre én nagyon élveztem a háborút, én a magam részéről biztosan javasolni fogom, hogy menjünk legközelebb is.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
49. hozzászólás - 2009.05.20. 10:32:51 (Válasz Ricardo #48 hozzászólására.)
Lehet, hogy "hibás" volt, mindenesetre lehetett vele választani békésebb fejlődést, a kevésbé "agresszoroknak". Ebből a szemszögből viszont nem volt hibás. A békeidőszak megszűntetése pedig alapszabály módosításnak tekinthető, ami inkább hiba...
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
50. hozzászólás - 2009.05.20. 10:40:30
Legalább annyira módosította az alapszabályt az, h heteken át portyamentességet jelentett a béketornya, nem csak meg nem támadhatóságot.
Pontszám: 4.20
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
51. hozzászólás - 2009.05.20. 10:45:12 (Válasz BaalCain #50 hozzászólására.)
A portyamentesség is kezdetektől szabály volt, a hosszát változtatta csak a BCS.
Az új szabályokkal lehetne indítani a V4-et, mert a V1-et nem így kezdte sok játékos anno. Nagyjából így lett volna korrekt.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
52. hozzászólás - 2009.05.20. 10:46:48 (Válasz Zaccmester #51 hozzászólására.)
A portyamentesség volt a Beho legnagyobb baklövése a játékban, és ezt még tetézte a BCS. A HCS-vel ez javítva lett.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
53. hozzászólás - 2009.05.20. 11:21:02
Azt nem értem, hogy a K&V miért épített BCS-t. A BCS olyan szövetségeknek való, akik nem is akarják soha felvenni a kesztyűt a támadóikkal, vagy nagyon rájuk szálltak és hetente csapolják a kútjukat. Tehát olyanoknak való, akik, amint lehet kapitulálnak.
A K&V egyértelműen nem ilyen szövetség. A VM elleni háborúból nekem úgy tűnik, hogy erős, fegyelmezett banda lehet, akik szeretik a harcot. Ebbe a képbe nem illik bele a BCS. Ugyan ki akarna és ki tudna titeket hetente a földbe döngölni? Nem sok ilyen szövetség van. De azokkal legalább élvezetes háborúkat vívnátok. Javaslom bontsátok le a BCS-t. Nincs rá szükségetek.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
54. hozzászólás - 2009.05.20. 12:04:41 (Válasz Ajgatsz #1 hozzászólására.)
maga a kiáltvány lényege korrekt és tökéletesen érthető, ám a megfogalmazás..., nem kicsit lenéző és fura következtetésre okokat adó. szerintem tudom, mit akarsz mondani, de akkor jobban fogalmazd meg vagy egy sajtóst vegyél fel, még akkor is, ha nem a VM imidzsének javítása a cél.

"-mert jó móka, szerintünk anélkül dögunalom lenne a játék, és mi is szórakozni akarunk"

vagyis "mi unjuk a játékot, nem tudjuk érdekessé tenni, ezért mások kárára akarunk szórakozni". értelmesebb úgy megfogalmazni, hogy "mi erősek vagyunk és nekünk a háború jó móka, s bár tudjuk, hogy sok a gyenge, akiknek az egész egy istencsapása, de minket nem érdekelnek ők, a lényeg a saját szórakozásunk, akár más kárára is."

nyilván nem a magam nevében beszélek, de ilyenkor mindig eszembe jutnak azok, akik portya és háború nélkül is érdekessé tudják tenni a játékot maguknak. ilyenkor szomorúan gondolok a VM "dögunatkozó" tagjaira (get a life, dude - tisztelet a kivételnek, tudja, ki(k)re gondolok), akiknek már az is örömet jelent, hogy a döglött hal és "azonnal kapituláló" szövetségeknek hadat üzennek.

erre mondtam a múltkor is: hogy ezzel semmi, de semmi baj nincs (ezt hajlamos félreérteni 3 ember), ezt kell tenni, ezért kapja a szövetség a LE-t, csak ne járassa le magát a szószóló azzal, hogy ideológiát akar csiholni köré. mert akkor visszafele sül el a dolog.

unatkozik, de csak azért is belemegy "unalmas" háborúkba, azonnali kapitulációkba? és ezt most, mielőtt még a számba kapnám, nem azért írom, mert a VM minket is farmol, de öntsünk már tiszta vizet a pohárba, nem kell elfedni az igazságot az indokokról.
Pontszám: 5.70
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
55. hozzászólás - 2009.05.20. 12:12:00 (Válasz winnie #54 hozzászólására.)
Azért unatkozunk, mert a portyát és a háborút, ami a játék két legfőbb eleme számtalanszor korlátozták már. Tudjuk, hogy nem éri meg háborúzni (bár ezek az azonnali kapitulációk elég jól teljelnek), de szeretnénk tudatosítani mindekiben, hogy nem tunyulhatnak el, folyamatosan küzdenki kell a túlélésért ebben a játékban. Ez az ideológia.

Másfelől én a részemről még beleírtam volna (mondom ez az én véleményem és nem a kláné), hogy azért háborúzunk mert megtehetjük. Szervezetten bárkit meg tudunk csapni a világ 1-en, de szervezetlenül is rommá verünk szinte mindenkit. Élvezzük, hogy farmolhatunk kényünkre-kedvünkre és akinek nem tetszik az elmehet máshová játszani.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.43
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
56. hozzászólás - 2009.05.20. 12:13:03 (Válasz winnie #54 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.20. 12:04:41

vagyis "mi unjuk a játékot, nem tudjuk érdekessé tenni, ezért mások kárára akarunk szórakozni". értelmesebb úgy megfogalmazni, hogy "mi erősek vagyunk és nekünk a háború jó móka, s bár tudjuk, hogy sok a gyenge, akiknek az egész egy istencsapása, de minket nem érdekelnek ők, a lényeg a saját szórakozásunk, akár más kárára is."


Szted megis mi a fenerol szol a jatek? Mindenki ezt csinalja egyenileg, a mas karara portyazik. A haboru ugyanez, csak szovetsegi szinten.

Vagy te ugy jatszol, h nem artasz senkinek? Ketlem...
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
57. hozzászólás - 2009.05.20. 12:13:19
ja, és még valami, ez őszinte érdeklődés.

sosem voltam háborúzó fél, épp ezért naívnak tűnhet kérdés a visszajárásról. adva van 180 győzelem meg egy olyan szövetség, aminek tagjai 20-50. szint közöttiek. miért van, hogy az a 180 győzelem nem 180 szövetség ellen születik?

a visszajárás érthető a potya LE reményében, de megint a filozófiával nem cseng annyira egybe, mert ha az ember szórakozást keres, akkor nem az unalmat preferálja (erre megint jó válasz lenne, hogy egy szövetség ne így próbálja lerázni magáról a farmolót, de akkor pontosítani kéne a kiáltványt.)

szóval, én naivan azt godolnám, ha pozícióban lennék (ezt nem nektek javaslom), hogy miért ne alapon elindulnék szép sorba a szövetségeken, bőven vannak aktív szövetségek 200-on túl is, mindegyiket tudná ütni valaki és ezzel (mive én vagyok annyira barom, hogy ne akarjak ártani sokat) még vigasztalnám is magamat, hogy bár mindenkinek "kárt okozok", de mindenkinek csak egyszer. (mennyivel jobb, mint a keveseknek teszek keresztbe, de azoknak sokszor:)

tudom, hogy lejjebb semmi a LE-nyereség, de ugye a LE sokadlagos cél.

a másik, hogy az is adná magát, hogy egy topszövetség, amellett, hogy persze gyűjti a könnyű sikereket az élenmaradáshoz, úgyis megpróbálja céljait elérni, hogy a többi győzelmi topos szövetségt gyengíti háborúval.

4 smaragd, 3 gyémánt 2 rubin és 1 zafír van a top 10-ben - ők mennyit harcolnak egymással? (nem tudom, épp ezért kérdezem, kíváncsiségból)

illetve a VM a többi 6-tal mennyit csatázott az elmúlt 2 hónapban. bármi is a válasz, szerintem minősíti a szövetséget. akár negatív, akár pozitív irányba, ezért is érdekel. hátha más lesz a leányzó fekvése.
Pontszám: 3
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
58. hozzászólás - 2009.05.20. 12:31:21
Winnie, te most komolyan beszélsz? 180 szövetség? A válasz rém egyszerű nincs 180 olyan szövetség amik ellen valóban érdemben lehet harcolni. Azért járunk vissza, mert az első pár oldalról szemezgetünk, ami szerintem egy normális elvárás egy top szövetségtől.

Nem tudom hogy jött ki neked a 4 smaragd, 3 gyémánt 2 rubin és 1 zafír, de megnézve az első oldalt az utóbbi időben az alábbiakkal nem háborúztunk:

(#6) Azúr Légió
(#1) ELIT HORDA
(#252) Tyrant
(#3) Végzeturak mesterei
(#2) Sötét ösvény
(#61) Békeidők Hírmondói
(#586) Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza
(#53) Száz Hordás Pagony
(#324) Az Ősmágia Tornya
(#11) Serpents of the Destiny
(#145) Domini Mortis
(#25) Napkapu

Ez 12 szövetség. Ebből 1 mi vagyunk, további 6 smaragd. A Serpents régi szövetséges velük portya sincsen, illetve ebbe a kategóriába tartozik az Azúr is.

Azaz marad 3: Az ELIT, a Tyrant és a Lélekszipolyozók. Ezek elég komoly szövetségek, és ezekre fel kell készülni.

Vagy hogy röviden fogalmazzak: Ne te akard már nekünk megszabni, hogy kivel és mikor háborúzunk.
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
59. hozzászólás - 2009.05.20. 12:34:50 (Válasz Ajgatsz #58 hozzászólására.)
Győzelmek száma szerint rendezve.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VM - Végzeturak Mesterei
60. hozzászólás - 2009.05.20. 12:38:13
Vicces ez a topik, hogy bocsánatot kell kérni azért, hogy az ember háborúzik
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője